Pradawny ląd: Przygoda w Wielkiej Dolinie

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Pradawny ląd:
Przygoda w Wielkiej Dolinie

The Land Before Time II:
The Great Valley Adventure

Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor DVD/VHS Universal Pictures Polska
Rok produkcji 1994

Pradawny ląd: Przygoda w Wielkiej Dolinie (ang. The Land Before Time II: The Great Valley Adventure, 1994) – amerykański film animowany, będący sequelem do filmu Pradawny ląd.

Film w Polsce był wydawany na kasetach VHS i DVD przez Universal Pictures Polska.

Fabuła

Ulubieni przez wszystkich prehistoryczni przyjaciele powracają! Przyłącz się do Liliputa, Cery, Szpica, Pterusia i Kaczusi w ich nowej niesamowitej przygodzie. Czarująca opowieść zaczyna się w pięknej Wielkiej Dolinie, gdzie Liliput i jego roślinożerni przyjaciele mieszkają i bawią się pod czujnym okiem rodziców. Lecz kiedy psotnik Cera prowadzi grupę w zakazaną Tajemniczą Dal, przyjaciele znajdują się w nie lada kłopotach. Zaczyna się robić naprawdę gorąco, gdy napotykają dwóch opryszków – Ozziego i Struta, grożącą im lawinę, parę groźnych Ostrozębów i – najbardziej niezwykłe ze wszystkich – jajo, z którego właśnie ma się coś wykluć!

Źródło: merlin.pl

Wersja polska

Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Wystąpili:

i inni

Wykonanie piosenek: Beata Wyrąbkiewicz, Olga Bończyk, Jacek Bończyk, Wojciech Paszkowski i inni

Lektor: Jacek Brzostyński

Pradawny ląd
Filmy Pradawny lądPrzygoda w Wielkiej DolinieWielkie poszukiwaniaPodróż przez mgłyTajemnicza wyspaTajemnica jaszczurczej skałyKamień Zimnego OgniaWielki chłódWyprawa nad Wielką WodęWielka wędrówka długoszyjcówInwazja minizaurówDzień lataczyMądrość przyjaciółWyprawa tylko dla odważnych
Seriale Pradawny ląd