Rise of the Tomb Raider

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider.jpg
Gatunek przygodowa gra akcji
Producent Crystal Dynamics
Wydawca Square Enix
Dystrybutor Cenega
Rok produkcji 2015
Premiera dubbingu 10 listopada 2015
Platformy z dubbingiem PC, PS4, X1, X360

Rise of the Tomb Raider – przygodowa gra akcji autorstwa Crystal Dynamics, stanowiąca jedenastą odsłonę popularnego cyklu Tomb Raider, będąca kontynuacją gry o tym samym tytule z 2013 roku.

W Polsce gra wydana przez lokalny oddział Microsoftu na platformy Xbox One i Xbox 360 (premiera: 13 listopada 2015) i Cenegę na komputery osobiste (premiera: 29 stycznia 2016 roku) i konsolę PlayStation 4 (11 października 2016).

Dubbingu doczekało się również kilka dodatków DLC: Baba Yaga – Świątynia wiedźmy (premiera: 28 stycznia 2016), Zimna ciemność (premiera: 29 marca 2016) i Więzy krwi (premiera: 11 października 2016).

Opis

Rise of the Tomb Raider to jedenasta produkcja o przygodach Lary Croft, a zarazem druga po restarcie serii dokonanym w 2013 roku za sprawą gry Tomb Raider. Tak jak w przypadku wspomnianego tytułu, mamy do czynienia z dziełem zespołu Crystal Dynamics, które reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji z widokiem TPP i cechuje się sporą dawką brutalności oraz wieloma aspektami survivalowymi.

Omawiana produkcja kontynuuje historię opowiedzianą w poprzedniczce. Wydarzenia, jakie miały miejsce na wyspie Yamatai, odcisnęły piętno na bohaterce, czyniąc ją twardszą i bardziej bezwzględną, a zarazem niespokojną kobietą. Niestworzone opowieści młodej pani archeolog nie znajdują posłuchu w jej dawnym środowisku, co skazuje bohaterkę na wyalienowanie. Postanawia więc ona odnaleźć dowody na istnienie tego, z czym walczyła na wyspie – rusza w tym celu na Syberię, na poszukiwanie legendarnego, spowitego aurą niewidzialności miasta Kitież, które kryje jakoby tajemnicę nieśmiertelności. To jednak tylko pierwszy przystanek na drodze Lary – w późniejszych etapach bohaterka odwiedza także inne zakątki globu, w których, ciekawostka, twórcy na prośbę fanów umieścili znacznie więcej ikonicznych dla serii grobowców niż poprzednio.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24074

Wersja polska

Głosów użyczyli:

W pozostałych rolach:

i inni

Linki zewnętrzne

Tomb Raider
Gry Tomb RaiderRise of the Tomb RaiderShadow of the Tomb Raider
Filmy Tomb Raider