Zadziwiający kot Maurycy

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Zadziwiający kot Maurycy

The Amazing Maurice

Zadziwiający kot Maurycy.jpg
Gatunek animacja, komedia
Kraj produkcji Wielka Brytania, Niemcy
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Rok produkcji 2022
Data premiery dubbingu 20 stycznia 2023

Zadziwiający kot Maurycy (ang. The Amazing Maurice, 2022) – brytyjsko-niemiecki film animowany.

Premiera filmu w polskich kinach: 20 stycznia 2023 roku; dystrybucja: Kino Świat.

Fabuła

„Zadziwiający kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza – Terry’ego Pratchetta, którego legendarny cykl „Świat Dysku” sprzedał się w liczbie przeszło 70 milionach egzemplarzy i znajduje się na liście stu najlepiej sprzedających się serii literackich w historii. W oryginalnej wersji językowej animacji głosów bohaterom użyczyli: Emilia Clark, Himesh Patel, David Tennant, Gemma Arterton, a w rolę tytułowego kocura wcielił się Hugh Laurie, czyli nie kto inny jak uwielbiany w Polsce Doktor House.

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

Opis dystrybutora

Wersja polska

Polskie słowa w usta bohaterów włożyli przodownicy pracy ze: STUDIA PRL na zlecenie KINO ŚWIAT
Reżyseria: Maciej Kosmala
Dialogi: Jakub Wecsile
Imiona większości postaci zgodne z tłumaczeniem książki „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie”: Piotra W. Cholewy
Nagranie i montaż dialogów: Anton Borowy, Dawid Pietruszka
Zgranie dźwięku 5.1: Dawid PietruszkaPRL STUDIO
Kierownictwo produkcji: Agata Bornus
Głosów użyczyli:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Daniel Kondraciuk

Linki zewnętrzne