Barbie jako księżniczka i żebraczka

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Barbie jako Księżniczka i Żebraczka (org. Barbie as the Princess and the Pauper, 2004) – amerykański animowany film familijny z lalką Barbie w roli głównej. Luźna adaptacja powieści Książę i żebrak Marka Twaina.

Fabuła

W odległej krainie na świat przychodzą Anna Luiza i Eryka. Chociaż wyglądają identycznie, wiodą zupełnie inne życie. Jedna z nich jest księżniczką i mieszka w pałacu, druga pochodzi z ubogiej wioski. Pewnego dnia dziewczyny przez przypadek się spotykają. Gdy realizują swoje marzenia, odkrywają, co jest w życiu najważniejsze. Współczesna wersja powieści Marka Twaina "Książę i żebrak".

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/prog-17200564.html

Wersja polska

W wersji polskiej wystąpili:

i inni

Reżyseria: Joanna Wizmur
Dialogi polskie: Katarzyna Wojsz
Teksty piosenek: Marek Robaczewski
Kierownik muzyczny: Marek Klimczuk
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Paweł Araszkiewicz
Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA

Linki zewnętrzne


Barbie
Filmy Barbie w Dziadku do orzechówBarbie jako RoszpunkaBarbie z Jeziora ŁabędziegoBarbie jako księżniczka i żebraczkaBarbie: WróżkolandiaBarbie i magia PegazaBarbie: SyrenkolandiaPamiętniki BarbieBarbie i 12 tańczących księżniczekBarbie i magia tęczyBarbie jako Księżniczka WyspyBarbie MariposaBarbie i diamentowy pałacBarbie w Wigilijnej OpowieściBarbie przedstawia CalineczkęBarbie i trzy muszkieterkiBarbie i podwodna tajemnicaBarbie w świecie modyBarbie i sekret wróżekBarbie: Akademia KsiężniczekBarbie: Idealne ŚwiętaBarbie i podwodna tajemnica 2Barbie: Księżniczka i piosenkarkaBarbie i magiczne baletkiBarbie Mariposa i baśniowa księżniczkaBarbie i siostry w Krainie KucykówBarbie: Perłowa księżniczkaBarbie i tajemnicze drzwiBarbie: Super KsiężniczkiBarbie: Rockowa księżniczkaBarbie i siostry: Wielka przygoda z pieskamiBarbie: Tajne agentkiBarbie: Gwiezdna przygodaBarbie: DreamtopiaBarbie i siostry na tropie pieskówBarbie w świecie gierBarbie Dreamtopia: Święto ZabawyBarbie: Delfiny z Magicznej Wyspy
Seriale Barbie: Life in the DreamhouseBarbie: DreamtopiaBarbie: Przygody w domku marzeń