Marek Robaczewski

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Marek Robaczewski (ur. w 1958 roku) – polski aktor głosowy i reżyser dubbingowy. W 1980 roku ukończył PWST w Warszawie.

Reżyser dubbingu

Filmy

Seriale

Polski dubbing

Filmy

Seriale

  • 1961-1962: Kocia ferajna – Picuś (druga wersja dubbingu)
  • 1981-1990: Smerfy
    • Ciamajda (z wyjątkiem nowej wersji dubbingowej sez. 1, 2, 3 i 4),
    • Niechluj (w starej wersji dubbingowej sezonu 2),
    • Mazgaj (seria 7)
  • 1985-1991: Szopy pracze – John Roycick (odc. 28)
  • 1986-1987: Historie biblijne – sąsiad Noego (odc. 2)
  • 1987-1990: Kacze opowieści
  • 1988-1993: Hrabia Kaczula (druga wersja dubbingu)
    • Mors,
    • Kosmita,
    • Generał,
    • Matka Zmela
  • 1992-1994: Mała Syrenka – węgorz służący Urszuli (wersja TVP; odc. 18)
  • 1992-1997: X-Men
  • 1993-1994: Droopy, superdetektyw – Dripple
  • 1995-2002: Timon i Pumba
    • guziec #1 (odc. 72a),
    • jaszczurka (odc. 77a),
    • lew (odc. 77a),
    • pracownik poczty (odc. 78b),
    • mężczyzna przy drzwiach (odc. 79a),
    • duch (odc. 80b),
    • kierowca sportowego auta (odc. 83a),
    • strażnik arabskiego bazaru #1 (odc. 83b),
    • Tumba (odc. 84b)
  • 1995-1998: Pinky i Mózg
    • Zepo (odc. 28a),
    • Hindus (odc. 34a),
    • jeden z Butelsów (odc. 34a),
    • Maurycy (odc. 35),
    • blondwłosy chłopak (odc. 38),
    • jeden z hippisów (odc. 42),
    • pacjent Freuda (odc. 44),
    • jeden z kibiców (odc. 48a),
    • jeden z klientów (odc. 52a),
    • pracownik sklepu (odc. 52a),
    • pracownik sklepu zoologicznego (odc. 53),
    • naukowiec ACME #1 (odc. 55a),
    • rosyjski naukowiec #2 (odc. 55a),
    • reżyser Bobby (odc. 57),
    • przewodnik (odc. 57),
    • wieśniak (odc. 59a),
    • reżyser filmów z Trudy (odc. 60a),
    • Brian Feldman (odc. 61),
    • Snowball (Bałwan) (odc. 63-64),
    • Pesto (odc. 65),
    • Yakko Warner (odc. 65),
    • jeden z agentów FBI (odc. 70b),
    • spiker (odc. 71a),
    • starszy syn Worda (odc. 71b),
    • blondwłosy uczeń z okularami (odc. 73),
    • sprzedawca kukurydzy z serem (odc. 75),
    • kierownik sklepu (odc. 78b)
  • 1995-1996: Maska
  • 1995: Głupi i głupszy
  • 1995: Oakie Doke – Rufus
  • 1996-2001: Billy – kot – nauczyciel muzyki (wersja TVP; odc. 39)
  • 1996: Fantastyczne przygody Sindbada żeglarza
  • 1996-2003: Laboratorium Dextera
  • 1997-2011: Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Kaku (odc. 11)
  • 1996-1997: Kacza paczka
  • 1997-1999: Krowa i Kurczak – Astronauta (odc. 36b)
  • 1997: Kundle i reszta
    • komendant policji (odc. 8),
    • jeden z psów z tłumu (odc. 8)
  • 1997-1999: Jam Łasica − drzewo #4 (odc. 36)
  • 1997: Miasteczko South Park
    • Pracownicy administracji rosyjskiej (odc. 275),
    • Władimir Putin (odc. 275, 281),
    • Marcus Preston (odc. 282),
    • Tony (odc. 282)
  • 1997-1998: Traszka Neda
  • 1998-2001: A to histeria!
  • 1999: Antek Mrówka – Natt
  • 1999: Futurama
    • Głos w reklamie (odc. 3),
    • Sąsiad Frya (odc. 3),
    • Kapłan Merk (odc. 7),
    • Kupomajer – burmistrz Nowego Nowego Jorku (odc. 8, 10, 25),
    • Robot-ksiądz (odc. 9, 17, 22, 30),
    • Dziekan Vernon (odc. 11, 24),
    • Głos stacji FOX (odc. 12),
    • Głowa George’a Washingtona (odc. 16, 19),
    • Narrator w Kronice wszechświata (odc. 21),
    • Mistrz Fnog (odc. 21),
    • Mac (odc. 26),
    • Obdartus (odc. 29),
    • Lokaj Hejty (odc. 30),
    • Wojskowy (odc. 31)
  • 1999: Sonic Underground -
    • Kapitan Squeege (odc. 7),
    • Abdul (odc. 8)
  • 2000: Całe zdanie nieboszczyka
  • 2000-2006: Hamtaro – wielkie przygody małych chomików - Tonio
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście -
    • Kurier (odc. 17),
    • Major Żenada (odc. 18)
  • 2001: Mroczni i Źli
    • Żołądek Hektora,
    • jedno z dzieci (odc. 9b)
  • 2001-2004, 2017: Samuraj Jack
    • Pan Błysk (odc. 12),
    • Jedno z dzieci (odc. 13),
    • Jeden z mieszkańców (odc. 21),
    • Ptak (odc. 21),
    • Sufler (odc. 24),
    • Jedna z kosmitek (odc. 26),
    • Jujunga (odc. 44),
    • Król Chrysalis (odc. 47)
  • 2001-2003: Zło w Potrawce
    • Żołądek Hektora,
    • jedno z dzieci (odc. 4a)
  • 2002-2008: Kryptonim: Klan na drzewie
    • Superdent (odc. 17a),
    • Pingwin (odc. 18a),
    • Ojciec Wilarda (odc. 18b)
  • 2002: Beyblade V-Force
  • 2003-2005: Młodzi Tytani
    • jeden z przestępców (odc. 1),
    • konferansjer na balu (odc. 19)
  • 2003: Mali odkrywcy
  • 2004-2008: Drake i Josh – Tata
  • 2005-2008: Johnny Test
    • Generał,
    • Nauczyciel,
    • Hank Anchorman (I seria),
    • Wujcio Czub (odc. 14b, 26a)
  • 2005-2008: Nie ma to jak hotel
    • Lyle (odc. 19),
    • Ojciec Maddie (odc. 39),
    • Nelson (odc. 40),
    • Dabney (odc. 41),
    • Lustro (odc. 44, 49, 71),
    • Reporter (odc. 44)
    • Patrick (odc. 46)
  • 2005-2008: Ufolągi – Listonosz
  • 2005-2006: Krypto superpies
  • 2006-2011: Hannah Montana
  • 2006: Klub przyjaciół Myszki Miki – Pluto
  • 2006-2008: Nowa szkoła króla – Ursus
  • 2006: Pokémon: Diament i Perła
    • Karsten – Ojciec Marnie i Paige (odc. 28),
    • Jack,
    • Komentator zawodów (odc. 35),
    • Przeszukiwacz podziemi Eterny (odc. 37),
    • Właścicel parostatku (odc. 39),
    • Najsłynniejszy producent (odc. 43),
    • Enta (odc. 49-51)
  • 2006-2008: Wiewiórek – Ogromny gadający szczur międzyścienny z Sumatry
  • 2006-2009: Wymiennicy
    • A.U.T.K.O. (odc. 4),
    • Pracownik supermarketu (odc. 21),
    • Wiesio (odc. 21)
  • 2006-2013: Złota rączka – magik Marcin (odc. 26b)
  • 2007-2012: Czarodzieje z Waverly Place – Rob Reiner (odc. 33)
  • 2007-2010: Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś – Żółw
  • 2007: Fineasz i Ferb
  • 2008: Agent specjalny Oso – Dziadek Henia (odc. 40a)
  • 2008-2011: Suite Life: Nie ma to jak statek
    • Simms (odc. 7),
    • Monroe Cabot (odc. 14),
    • Swami (odc. 15),
    • Lustro (odc. 46, 64),
    • Pascal (odc. 51),
    • Brat Theodore (odc. 56),
    • Clyde Pickett (odc. 69-70)
  • 2008: Pokémon – Diament i Perła
    • Karsten – Ojciec Marnie i Paige (odc. 28),
    • Jack,
    • Komentator zawodów (odc. 35),
    • Przeszukiwacz podziemi Eterny (odc. 37),
    • Właścicel parostatku (odc. 39),
    • Najsłynniejszy producent (odc. 43),
    • Enta (odc. 49-51)
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru – głos w telewizji (odc. 58a)
  • 2008: Inazuma 11 – detektyw Gregory Smith
  • 2009: Tomek i przyjaciele
    • Farmer Troter,
    • Szymek (odc. 309, 322, 325)
  • 2009: Dinopociąg – Pan Deinonych (odc. 11a)
  • 2009: Pokémon: Galaktyczne Bitwy – Charon
  • 2010-2012: Para królów
    • Yamakoshi,
    • Giro (odc. 11),
    • Kalakai (odc. 45-46)
  • 2010-2012: Straszyceum
  • 2010: Big Time Rush
    • Ted Garcia (odc. 1, 5),
    • Buddha Bob (odc. 5, 9-10, 12, 18, 34, 40-41, 51-52, 55-56),
    • policjant #2 (odc. 5),
    • Pociąg (odc. 6, 13, 15, 19, 26),
    • ochroniarz #1 (odc. 8),
    • Szczęka (odc. 8),
    • Ted Davis (odc. 21),
    • Hollandaise (odc. 24),
    • jeden z ochroniarzy (odc. 24)
  • 2010: Hero 108 – Mistrz Chou (odc. 35a, 38a, 39a)
  • 2010: Connor Heath: Szpieg stażysta
    • Pan Jeladoni (odc. 20),
    • kierownik sali w restauracji (odc. 32)
  • 2010: Mela i smoki
  • 2010: Mr Young
    • zmieniony głos Echo (odc. 8),
    • nauczyciel francuskiego (odc. 39)
  • 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia
    • Jeden z Hooffieldów (odc. 114),
    • Rusty Tenure (odc. 147),
    • Starszy ogier (odc. 160),
    • Koci Ogon (odc. 161, 168),
    • Kanclerz Neighsay (odc. 170-171)
  • 2010: Pokémon: Czerń i Biel
    • profesor Malveaux (odc. 33),
    • pan Gold (odc. 34)
  • 2010: Pora na przygodę! – staruszek (odc. 125a)
  • 2010: Pound Puppies: Psia paczka
    • Pan X (odc. 27-29, 32),
    • Princess (odc. 28),
    • Al (odc. 30),
    • Mortimer (odc. 31),
    • Rakarz (odc. 31),
    • Sir Winston Windmill (odc. 39),
    • Ojciec Sveltany (odc. 42),
    • Bernie (odc. 50),
    • Hycel (odc. 55)
  • 2010: Powodzenia, Charlie!
    • Neal (odc. 1),
    • kapitan Elastik (odc. 2),
    • pan Dabney (odc. 6),
    • Marvin (odc. 21),
    • Harry Wentz (odc. 38, 55, 67),
    • Hal – pilot helikoptera (odc. 47),
    • szeryf Parku Rozrywki Absolutnej (odc. 51),
    • głos narratora w przedstawieniu (odc. 53, 56),
    • Snappy (odc. 63),
    • pan Willard (odc. 66),
    • Earl, zarządca budynku (odc. 68)
  • 2010: Taniec rządzi – Ira (odc. 38)
  • 2010-2017: Zwyczajny serial
    • Hank (odc. 177),
    • farmer Jimmy (odc. 179),
    • szef Playco #1 (odc. 186-187),
    • ojciec Rigby'ego (odc. 190),
    • Gene (odc. 193, 212),
    • John Silverman, jeden z martwych menadżerów parku (odc. 193),
    • pracownik YZB #2 (odc. 210),
    • Lew uwięziony w telewizorze (odc. 217),
    • jeden z członków kapeli Merkurowy skwar (odc. 226),
    • Neil deGrasse Tyson (odc. 242),
    • Małżolina (odc. 243),
    • John Murrow, jeden z pracowników Kopuły Alfa (odc. 250)
  • 2011: Austin i Ally – Scout (odc. 12)
  • 2011: Mia i ja – Silvio Frascati (odc. 29-30, 50-52)
  • 2011: Nadzdolni
    • Leonard Battaro (odc. 39),
    • delfin (odc. 40)
  • 2011: Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu
  • 2011: Redakai: W poszukiwaniu Kairu – Merl (odc. 16, 26)
  • 2011: Struś Oliwia
  • 2011: ThunderCats – Jaga (odc. 1-2, 7, 12, 15-16)
  • 2011: Z kopyta
    • Chappy Chapman (odc. 54, 60, 70),
    • sprzątacz Bert (odc. 55),
    • Lou (odc. 71),
    • Ben Franklin (odc. 78)
  • 2011: Zielona Latarnia – książę Nigel Fortenberry (odc. 16)
  • 2012: Littlest Pet Shop
    • Dodger (odc. 59),
    • profesor Shuperman (odc. 71),
    • pan Dale (odc. 73),
    • dyrektor Morris (odc. 75),
    • pracownik parku (odc. 77-78),
    • pastor (odc. 77)
  • 2012: Slugterra – Primo Presto (odc. 28)
  • 2012: Violetta – Antonio Fernández
  • 2012: Zou – pan Zoey
  • 2012-2015: Brickleberry
    • Jorge, właściciel Cyckobaru (odc. 7-8, 10, 17-18, 20, 22-23, 26-30, 35),
    • Nessie (odc. 8),
    • ojciec Stacy (odc. 8),
    • pracownik restauracji (odc. 9),
    • Phil (odc. 17)
    • mały Azjata (odc. 18, 24),
    • naczelnik więzienia Hazelhurst (odc. 20),
    • dyrektor NASA (odc. 21),
    • członek Country Clubu #3 (odc. 25),
    • producent konkursu piękności (odc. 26),
    • hipnotyzer (odc. 31)
    • Bobroni (odc. 33),
    • kardynał (odc. 34),
    • reżyser (odc. 34),
    • niewidomy chłopiec z plemienia Steve'a (odc. 35),
    • ojciec (odc. 35),
    • jeden z mieszkańców wioski (odc. 36)
  • 2013: Bystrzaki kontra Paskudy – Zmieniony głos Becky (odc. 17b)
  • 2013: Chica Vampiro. Nastoletnia wampirzyca – Federico
  • 2013: Ever After High
    • Giles Grimm,
    • Swineheard (odc. 16)
  • 2013: Jej Wysokość Zosia
    • Herald,
    • robotnik,
    • Muck (odc. 61)
  • 2013: Kroniki Xiaolin – Great Grandpappy
  • 2013: Młodzi Tytani: Akcja!
    • Telewizor (odc. 46b),
    • różne głosy (odc. 47, 50-51),
    • Stary mistrz z gry Legendarna przygoda Gwiazdki (odc. 47a),
    • Stary Rok (odc. 51b),
    • Pan Moli (odc. 54b),
    • nowy głos Gwiazdki, Bestii i Robina (odc. 57a),
    • Święty Mikołaj (odc. 62a),
    • właściciel parku rozrywki (odc. 64a),
    • Pan McDonald (odc. 88a)
  • 2013: Myszka Miki
    • rybak (odc. 19),
    • Sknerus McKwacz (odc. 31)
  • 2013: Paczki z planety X – pan Dooley
  • 2013: Pokémon seria: XY
    • Wylie (odc. 15 serii XVII)
    • rywal Morii w podniebnej bitwie (odc. 35 serii XVIII)
  • 2013: W tę i nazad
  • 2014: 7K – Wujcio Humidor (odc. 15a)
  • 2014: BoJack Horseman – Hank Hippopopalous (odc. 18-19)
  • 2014: Clarence – król, bohater filmu <smalll>(odc. 89)</small>
  • 2014: Hank Zipzer – pan Rock
  • 2014: Lolirock – Dziadek Timothy’ego
  • 2014: Piekaczki
    • pan Pompko (odc. 9a, 10a, 11a),
    • lektor
  • 2014: To nie ja – pan Staley (odc. 26)
  • 2015: Era Ronków
  • 2015: Fresh Beat Band. Kapela detektywów – Truskawa (odc. 5)
  • 2015: Kornisz i Fistach
    • Pan Mjart,
    • Lektor
  • 2015: Kroniki rodziny królewskiej
  • 2015: Między nami, misiami
    • kierownik budowy (odc. 15),
    • menadżer (odc. 24),
    • broker (odc. 30),
    • szef restauracji (odc. 33),
    • pilot samolotu #1 (odc. 37),
    • jeden z policjantów (odc. 39-40),
    • kapitan (odc. 66)
  • 2015: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot – dyrektor Damokles (odc. 3, 6, 11, 17, 19, 37, 39)
  • 2015: Muppety – Nick Offerman (odc. 3)
  • 2015: Shimmer i Shine – Wymażedżin (odc. 41b)
  • 2015: Strażnicy Galaktyki – Yondu Udonta (odc. 38)
  • 2015: Talia czaruje w kuchni – Sergio (odc. 29-30)
  • 2015: The Returned – Doktor Pratt (odc. 7)
  • 2015: Złotowłosa i Miś – Strażnik królewski #3 (odc. 11a, 12ab)
  • 2016: Atomowy Pacyn – Burmistrz
  • 2016: Ben 10 – przewodnik (odc. 8)
  • 2016: Bizaardvark
    • Burmistrz Rollercoaster (odc. 4),
    • przechodzień (odc. 6)
  • 2016: Pokémon seria: Słońce i Księżyc − mistrz wędkowania (odc. 33)
  • 2016: Soy Luna – kwiaciarz Roque (odc. 6)
  • 2017: Astroekipa – Dyrektor Zasłużony
  • 2017: Buddy Błyskawica – Ciocia Wujo
  • 2017: Kacze opowieści – Sknerus McKwacz
  • 2017: Miki i raźni rajdowcy
    • Pluto,
    • Luigi (odc. 3b),
    • Szef Beagle (odc. 22b)
  • 2017: OK K.O.! Po prostu walcz – Wally Biały (odc. 11)
  • 2017: Spider-Man – Hammerhead (odc. 7, 10, 14)
  • 2017: Strażniczki Kadabry

Gry

Słuchowiska

Wykonanie piosenek

Dialogi

Teksty piosenek

Tłumaczenie wierszy

Kierownictwo muzyczne

Linki zewnętrzne