Był sobie kosmos

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Był sobie kosmos

'Il était une fois... l’Espace

Był sobie kosmos.jpg
Gatunek animowany, edukacyjny
Kraj produkcji Francja
Język oryginału francuski
Stacja telewizyjna TV Puls, Puls 2
Dystrybutor DVD Hipokampus
Lata produkcji 1982
Wyemitowane
serie
1 z 1
Wyemitowane odcinki 26 z 26
Był sobie kosmos (fr. Il était une fois... l’Espace, ang. Once Upon A Time... Space, 1982) – francuski serial animowany, drugi z serii Było sobie..., wyprodukowany w roku 1982 dla France 3. Jego autorem jest Albert Barillé.

Dubbing do 26-odcinkowego serialu zleciła spółka Hipokampus. Od 3 września 2009 roku serial emitowany w paśmie Dżunior TV na kanałach TV Puls i później na kanale Puls 2.

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie wydawcy Hipokampus
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi:

Dźwięk i montaż: Paweł Nowacki
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Wystąpili:

  • Waldemar Barwiński
    • Pierrot,
    • Pułkownik Pierre
  • Stanisław Brudny
    • Mistrz,
    • Domine (odc. 5)
  • Cezary Kwieciński
    • Młody Gros,
    • Komandor Gros
  • Joanna Pach
    • Pierrette,
    • kobieta w fioletowej sukni (odc. 19),
    • żeński głos ostrzegawczy (odc. 19),
    • Silva (odc. 21-22)
  • Joanna Budniok-Feliks
    • Mercedes „Psyche”,
    • matka Euphenosa (odc. 17)
  • Klaudiusz Kaufmann
    • głos komputera (odc. 1-2, 5-6, 17, 26),
    • Iber (odc. 6),
    • sierżant #2 (odc. 7),
    • jeden ze śmiertelników (odc. 7),
    • głos komputera statku (odc. 8),
    • przedstawiciel Andromedy (odc. 9-10),
    • jeden z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9, 25),
    • jeden z więźniów (odc. 9),
    • jeden z mężczyzn obsługujących komputer cel więziennych (odc. 9),
    • kapitan Agar (odc. 10),
    • jesden z żołnierzy Teigneaux (odc. 10, 25),
    • nawigator statku Ursus (odc. 11),
    • wódz Kuepcha (odc. 13),
    • jeden z Inków (odc. 13),
    • jeden z admirałów Saturna (odc. 15),
    • jeden ze strażników (odc. 15-16),
    • małpiogłowy członek rady (odc. 16),
    • członek rady z brązowym futrem (odc. 16, 26),
    • wielkogłowy członek rady (odc. 16, 26),
    • jeden z kadetów (odc. 16),
    • strażnik (odc. 17),
    • jeden z kapitanów (odc. 17),
    • jeden z robotników (odc. 17),
    • jeden z posłańców króla (odc. 18),
    • jeden z uczestników ziemskich obrad (odc. 24),
    • jeden z robotników (odc. 24),
    • posłaniec generała Teigneaux (odc. 25)
  • Wojciech Machnicki
    • Metro,
    • fioletowogłowy członek rady (odc. 16),
    • doktor Newman (odc. 16)
  • Wojciech Paszkowski
    • generał Teigneaux,
    • jeden z jaszczurokrokodyli (odc. 2),
    • wódz Teigneaux (odc. 5),
    • Ares (odc. 7),
    • Jowisz (dwa chichoty w odc. 7),
    • Ink wyglądający jak Teigneaux (odc. 13),
    • Howard (odc. 19)
  • Janusz Wituch
    • konsul Nabot,
    • wspólnik wódza Teigneaux wyglądający jak Nabot (odc. 5),
    • robot Ernie (odc. 6),
    • faun wyglądający jak Nabot (odc. 7),
    • Noral (odc. 11),
    • Ink wyglądający jak Nabot (odc. 13),
    • profesor Bernard (odc. 19)
  • Cezary Nowak
    • wielkogłowy członek rady (odc. 1),
    • Rapus, przywódca jaszczurów (odc. 2),
    • sługa władcy Terksów (odc. 4),
    • siłacz w zielonym bezrękawniku (odc. 5),
    • pan Averty (odc. 6, 20),
    • Ezi (odc. 18),
    • komandor (odc. 19),
    • Rador (odc. 22),
    • profesor Shivas (odc. 24)
  • Robert Tondera
    • kapitan (odc. 2),
    • Clark (odc. 5),
    • komandor KD4 (odc. 6, 20),
    • młody blondwłosy „bóg” (odc. 7),
    • narrator filmu o dawnej Ziemi (odc. 9),
    • jeden z więźniów (odc. 9),
    • wielkogłowy członek rady (odc. 10),
    • fioletowogłowy członek rady (odc. 10),
    • porucznik Sanders (odc. 11),
    • kapitan Euphenos "Pete" (odc. 18),
    • Wielki Komputer (odc. 21-25),
    • telepata z Kasjopei (odc. 23),
    • kasjopejański admirał floty (odc. 25)
  • Paweł Szczesny
    • doktor Newman (odc. 1, 5, 10, 26),
    • Król Lasu (odc. 3),
    • generał Goldenbar (odc. 6, 20),
    • komandor Jowisz (odc. 7),
    • Farmer (odc. 8),
    • jeden z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9),
    • kapitan statku Ursus (odc. 10-11),
    • Usir (odc. 18),
    • Generix (odc. 19),
    • Robert (odc. 21)
  • Cynthia Kaszyńska
    • Yana (odc. 5),
    • Suzy Averty (odc. 6,20),
    • Artemis (odc. 7),
    • Afrodyta (jedna z kwestii w odc. 7),
    • mały wspólnik Nabota (odc. 8),
    • jedna z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9, 21),
    • mały dzieciak (odc. 10),
    • brązowowłosa kadetka (odc. 13),
    • jedna z kobiet (odc. 18)
  • Włodzimierz BednarskiMistrz z XXI wieku (odc. 8)

oraz:

  • Paweł BukrewiczNarrator (odc. 1, 5)
  • Marek Bocianiak
    • trener (odc. 1),
    • przedstawiciel Andromedy (odc. 1, 3, 26),
    • żabogłowy członek rady (odc. 1, 10, 16, 25),
    • Charlie-2 (odc. 1),
    • Uri (odc. 2),
    • jeden z jaszczurów (odc. 2),
    • jeden z jaszczurokrokodyli (odc. 2),
    • brązowoowłosy komandor Błękitnika (odc. 3),
    • jeden z żołnierzy Teigneaux (odc. 3, 10),
    • władca Terksów (odc. 4),
    • jeden z gości tawerny (odc. 5),
    • siłacz w czerwonym bezrękawniku (odc. 5),
    • robot Archie (odc. 6),
    • jeden z robotów strażników (odc. 6, 20),
    • sierżant #1 (odc. 7),
    • jeden ze śmiertelników (odc. 7),
    • Pele (odc. 7),
    • łysy wspólnik Nabota (odc. 8),
    • jeden z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9, 21, 25),
    • jeden ze strażników (odc. 9),
    • jeden z policjantów Kasjopei (odc. 9),
    • kadet wzywający Mistrza (odc. 10),
    • głos ostrzegający statek Cassidy o zmianie lotu (odc. 10),
    • Headstrom (odc. 11),
    • jeden z Inków (odc. 13),
    • jeden z inkaskich garncarzy (odc. 13),
    • mędrzec Yaka (odc. 13),
    • jeden ze strażników (odc. 15),
    • zjawa pocieszająca Psyche (odc. 15),
    • kapitan łączący się ze statkiem Ważka (odc. 16),
    • czarnoskóry kadet (odc. 16),
    • głos z kontroli granicznej (odc. 17),
    • informujący głos komputera (odc. 17),
    • jeden z robotników (odc. 17),
    • zabójca (odc. 17),
    • jeden z posłańców króla (odc. 18),
    • kapitan (odc. 19),
    • kapitan statku towarowego Jetro (odc. 19),
    • jeden z gości z brązowym futrem (odc. 20),
    • głos dyktujący robotom zasady (odc. 20),
    • jeden z humanoidów (odc. 21, 23),
    • jeden z wojowników (odc. 22),
    • jeden z komandorów (odc. 22),
    • jeden z obserwatorów (odc. 24, 26),
    • głos przedstawicielski Nebuli (odc. 24),
    • jeden z uczestników ziemskich obrad (odc. 24),
    • jeden z mieszkańców jałowatej planety (odc. 24),
    • fioletowogłowy członek rady (odc. 26)
  • Zbigniew Kozłowski
    • fioletowogłowy członek rady (odc. 1),
    • programista robota grającego w szachy (odc. 1),
    • białowłosy kadet (odc. 1),
    • jeden z jaszczurów (odc. 2),
    • jeden z żołnierzy Teigneaux (odc. 3),
    • jeden z Terksów (odc. 4),
    • jeden z gości tawerny (odc. 5),
    • kelner (odc. 5),
    • robot werbownik (odc. 5),
    • Czako (odc. 13),
    • jeden z Inków (odc. 13),
    • jeden z admirałów Saturna (odc. 15-16),
    • mrówkogłowy członek rady (odc. 16),
    • przedstawiciel Andromedy (odc. 16),
    • robot doktor (odc. 17),
    • mężczyzna, który zgubił bagaż (odc. 17),
    • jeden z robotników (odc. 17),
    • robot pilot (odc. 17),
    • jeden z policjantów (odc. 17),
    • stary matematyk (odc. 18),
    • goniec (odc. 18),
    • jeden z małpioludzi (odc. 20),
    • goniec (odc. 20),
    • jeden z robotów strażników (odc. 20),
    • jeden z wojowników (odc. 22),
    • jeden z komandorów (odc. 22),
    • właściciel straganu z owocami i warzywami (odc. 23),
    • jeden z humanoidów (odc. 23)
  • Karol Wróblewski
    • czarnoskóry pracownik stacji (odc. 1),
    • robot grający w szachy (odc. 1),
    • mrówkogłowy członek rady (odc. 1, 10),
    • Charlie-3 (odc. 1),
    • czarnoskóry kadet (odc. 1),
    • jeden z jaszczurów (odc. 2),
    • jeden z jaszczurokrokodyli (odc. 2),
    • czarnowłosy komandor Błękitnika (odc. 3),
    • jeden z żołnierzy Teigneaux (odc. 3, 10),
    • gość tawerny z turkusową skórą (odc. 5),
    • Apar (odc. 5),
    • robot Bobby (odc. 6),
    • robot strażnik z kontroli granicznej planety Ledo (odc. 6),
    • Wulkan (odc. 7),
    • jeden ze śmiertelników (odc. 7),
    • łucznik kłócący się z Pelem (odc. 7),
    • jeden z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9),
    • członek rady z brązowym futrem (odc. 10),
    • badacz (odc. 10),
    • głos alarmu (odc. 10),
    • jeden z kadetów (odc. 11)
  • Tomasz Jaroszmałpiogłowy członek rady (odc. 1)
  • Barbara Kałużna
    • blondwłosa kadetka (odc. 2, 5),
    • jedna ze sprzedawczyń (odc. 5),
    • jedna z Cromagnonek (odc. 5),
    • Afrodyta (odc. 7),
    • Demeter (odc. 7),
    • jedna ze słuzek-androidek Wulkana (odc. 7),
    • harpia (odc. 7),
    • jedna z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9)
  • Jacek Kopczyńskisprzedawca gadających ptaków (odc. 5)
  • Beata Łuczak
    • niemowlę cromagnonskie (odc. 5),
    • jedno z cromagnonskich dzieci (odc. 5),
    • jedna z Cromagnonek (odc. 5),
    • kadetka z ciemnobrązowymi włosami (odc. 6),
    • Hera (odc. 7),
    • Eris (odc. 7),
    • Hardy (odc. 8),
    • badaczka (odc. 10),
    • jedna z kobiet (odc. 10),
    • spikerka (odc. 19),
    • Celia (odc. 19),
    • jedna z uczestników ziemskich obrad (odc. 24),
    • jedna z uczestników obrad generała Teignau (odc. 25),
    • blondwłosa kadetka (odc. 25),
    • kobieta, która przeszkadzała Mistrzowi (odc. 26)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • jedno z cromagnonskich dzieci (odc. 5),
    • żona Hektora (odc. 17),
    • żeński głos (odc. 17),
    • gosposia Mistrza (odc. 17)
  • Agnieszka Matyniajedna z Cromagnonek (odc. 5)
  • Andrzej Chudy
    • Hermes (odc. 7),
    • kapitan Jergall (odc. 9)
  • Kamila Borutaambasadorka Ziemi (odc. 17)
  • Monika Kwiatkowskajedna z porwanych kobiet (odc. 18)
  • Stefan Knothe
    • Pontif (odc. 18),
    • czerwony robot (odc. 19),
    • jeden z robotów sierżantów (odc. 19),
    • szef humanoidów (odc. 21-24),
    • komendant Powers (odc. 23),
    • jeden z humanoidów (odc. 24-25),
    • mrówkogłowy członek rady (odc. 25-26),
    • żabogłowy członek rady (odc. 26)
  • Dorota Kawęcka
    • Laurie (odc. 19),
    • jedna z mrówkoludzi (odc. 20)
  • Jacek Wolszczak
    • kapitan Walter (odc. 19),
    • posłaniec z planety Ledo (odc. 20),
    • Gilio (odc. 21-22)
  • Zbigniew Konopka
    • Foster (odc. 19),
    • konferansjer (odc. 20),
    • Merdock (odc. 22-23),
    • zjawa pocieszająca Psyche (odc. 25-26)
  • Sebastian Cybulski
    • jeden z obserwatorów (odc. 24),
    • jeden z uczestników ziemskich obrad (odc. 24),
    • jeden z uczestników obrad generała Teignau (odc. 25),
    • małpiogłowy członek rady (odc. 25-26),
    • komendant Herring (odc. 25)

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz

Spis odcinków

N/o Polski tytuł Francuski tytuł
01 Planeta Omega La Planete Omega
02 Jaszczury Les Sauriens
03 Zielona planeta La planète verte
04 W stronę Andromedy Du côté d’Andromède
05 Cro-Magnonczycy Les Cro-Magnons
06 Bunt robotów La révolte des robots
07 Planeta Mito La planète Mytho
08 Długa podróż Le long voyage
09 Kasjopeja Cassiopée
10 Wielki wybuch La planète déchiquetée
11 Rozbitkowie Les naufragés de l’espace
12 Olbrzymy Les géants
13 W krainie Inków Les Incas
14 W krainie dinozaurów Chez les dinosaures
15 Pierścienie Saturna Les anneaux de Saturne
16 Wielkie zagrożenie L’imparable menace
17 Ziemia Terre !
18 Atlantyda L’Atlantide
19 Dziwny powrót na Omegę L’étrange retour vers Oméga
20 Zemsta robotów La revanche des robots
21 Humanoidy Les Humanoïdes
22 Nieprzyjazny świat Un monde hostile
23 Latające miasto Cité en vol
24 Wielki Komputer Le grand ordinateur
25 Starcie Tytanów Combat de titans
26 Nieskończona przestrzeń L’infini de l’espace

Linki zewnętrzne


Było sobie...
Seriale Był sobie człowiekBył sobie kosmosByło sobie życieByły sobie AmerykiByli sobie wynalazcyByli sobie odkrywcyByła sobie Ziemia