Trzy małe duszki: Różnice pomiędzy wersjami
m poprawki |
|||
| (Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Trzy małe duszki''' ( | {{Serial2 | ||
|tytuł=Trzy małe duszki | |||
|tytuł oryginalny=ちいさなおばけアッチ・コッチ・ソッチ | |||
|plakat= | |||
|gatunek=anime, przygodowy | |||
|kraj=Japonia | |||
|język=japoński | |||
|stacja=[[Fox Kids]], [[TVN]], [[Fox Kids Play]]/[[Jetix Play]] | |||
|lata produkcji=1991-1992 | |||
|data premiery=[[1998]] | |||
|sezony=1 z 1 | |||
|odcinki=50 z 50 | |||
}} | |||
'''Trzy małe duszki''' (jap. ちいさなおばけアッチ・コッチ・ソッチ, ''Chiisa na Obake Atchi, Kotchi, Sotch'', ang. ''Three Little Ghosts'', 1991-1992) – japoński serial anime. Do Polski trafiła wersja amerykańsko-francuska z 1992. Emitowany w Polsce na kanale [[TVN]], [[Fox Kids]] i [[Fox Kids Play]]/[[Jetix Play]]. | |||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Bumper jest kucharzem, Cutter jest niańką, a Sally – całkiem małą dziewczynką, gotową spróbować nieomal wszystkiego. Ta trójka posiada niezwykłe umiejętności latania, znikania a nawet zmieniania swej postaci. Pozwalają im one uczestniczyć w wielu ekscytujących zabawach i jednocześnie nieźle się przy tym bawić. | |||
<small>Opis pochodzi z | Historia oparta jest na serii książek, które zyskały sobie sympatię dzieci na całym świecie. Przygody wesołej trójki pełne są humoru a zarazem mądrej nauki. Poruszają takie tematy jak przyjaźń, muzyka, zwierzęta, jedzenie. Każdy z odcinków dzieli się na dwie oddzielne części z oryginalnymi piosenkami, tańcami i zabawami. | ||
Bumper, Cutter i Sally proponują Ci potrójna zabawę! | |||
<small>Opis pochodzi z archiwalnej strony [http://web.archive.org/web/20011224053030/http://foxkids.com.pl/filmy/index.php?fd=1&ft=15 Fox Kids]</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': [[Master Film|MASTER FILM]]<br /> | '''Wersja polska''': [[Master Film|MASTER FILM]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Anna Górna]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Anna Górna]]<br /> | ||
'''Dialogi''': | '''Dialogi''': | ||
* [[Zofia Gładyszewska]], | * [[Zofia Gładyszewska]], | ||
* [[Adam Kodman]], | * [[Adam Kodman]], | ||
* [[Joanna Szwedowska]] <small>(odc. 27)</small>, | |||
* [[Joanna Szwedowska]], | |||
* [[Leszek Abrahamowicz]], | * [[Leszek Abrahamowicz]], | ||
* [[Dariusz Dunowski]] | * [[Dariusz Dunowski]], | ||
* [[Joanna Orzeszkowska]] <small>(odc. 50)</small> | |||
'''Dźwięk''': [[Agnieszka Łukasiewicz]]<br /> | '''Dźwięk''': [[Agnieszka Łukasiewicz]]<br /> | ||
'''Montaż''': [[Gabriela Turant-Wiśniewska]]<br /> | '''Montaż''': [[Gabriela Turant-Wiśniewska]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Mieczysława Kucharska]]< | '''Kierownictwo produkcji''': | ||
* [[Mieczysława Kucharska]], | |||
* [[Dariusz Paprocki]] <small>(odc. 50)</small> | |||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Katarzyna Tatarak]] – '''Bumper''' | * [[Katarzyna Tatarak]] – '''Bumper''' | ||
* [[Elżbieta Kopocińska | * [[Beata Jankowska-Tzimas|Beata Jankowska]] – '''Cutter''' | ||
* [[Beata Łuczak-Mastyna|Beata Łuczak]] – '''Sally''' | |||
* [[Elżbieta Kopocińska|Elżbieta Bednarek]]<!-- – '''Mysz I'''--> | |||
* [[Joanna Pałucka]]<!-- – '''Mysz II'''--> | * [[Joanna Pałucka]]<!-- – '''Mysz II'''--> | ||
* [[Hanna Kinder-Kiss]] – '''Henrietta''' | * [[Hanna Kinder-Kiss]] – '''Henrietta''' | ||
* [[Aleksandra Koncewicz]] – '''Babcia Jones''' | * [[Aleksandra Koncewicz]] – '''Babcia Jones''' | ||
* [[Krystyna Kozanecka]] – | * [[Krystyna Kozanecka]] – | ||
** '''Wychowawczyni''', | ** '''Wychowawczyni''', | ||
** '''Uczeń | ** '''Uczeń''' | ||
* [[Jolanta Wilk]] – '''jedna z myszy''' | * [[Jolanta Wilk]] – '''jedna z myszy''' | ||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Kot Tiggo''' <small>(epizody z Bumperem)</small> | |||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Kot | |||
* [[Stefan Knothe]] – '''Kucharz Pierre''' | * [[Stefan Knothe]] – '''Kucharz Pierre''' | ||
* [[Jacek Rozenek]] – '''Fryzjer Charles''' | * [[Jacek Rozenek]] – | ||
** '''Fryzjer Charles''', | |||
** '''Echo''' <small>(odc. 25b)</small> | |||
* [[Andrzej Arciszewski]] – '''Dyrektor szkoły''' | * [[Andrzej Arciszewski]] – '''Dyrektor szkoły''' | ||
* [[ | * [[Brygida Turowska]] – | ||
** ''' | ** '''chłopiec z domu dziecka''' <small>(odc. 11a)</small>, | ||
** '''Buster''' | ** '''Buster''' | ||
* [[Barbara Bursztynowicz]] – ''' | * [[Barbara Bursztynowicz]] – '''jedna z dziewcząt z domu dziecka''' <small>(odc. 11a)</small> | ||
* [[Iwona Rulewicz]] – | * [[Iwona Rulewicz]] – | ||
** ''' | ** '''nastolatka z domu dziecka''' <small>(odc. 11a)</small>, | ||
** '''Susan''' <small>(odc. | ** '''Susan''' <small>(odc. 42b)</small> | ||
* [[Joanna Węgrzynowska]] – '''Koleżanka Cuttera''' | * [[Jerzy Słonka]] – '''Uliczny sprzedawca''' <small>(odc. 11b)</small> | ||
* [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska|Joanna Węgrzynowska]] – '''Koleżanka Cuttera''' | |||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – | ||
** '''Kotka Pussy''', | ** '''Kotka Pussy''', | ||
** '''Monty''', | ** '''Monty''', | ||
** '''Willy – chłopiec, który był nieśmiały''', | ** '''Willy – chłopiec, który był nieśmiały''' | ||
** ''' | * [[Jarosław Boberek]] – | ||
** '''Bertie Burger''', | |||
** '''Szop''' <small>(odc. 25b)</small>, | |||
** '''Joe''' <small>(odc. 28b)</small>, | |||
** '''mężczyzna chcący sprzedać czapkę Normanowi''' <small>(odc. 44b)</small> | |||
* [[Jacek Braciak]] – '''Jeden z młodszych klientów Charlesa''' | * [[Jacek Braciak]] – '''Jeden z młodszych klientów Charlesa''' | ||
* [[Mieczysław Gajda]] | * [[Mieczysław Gajda]] – '''Rufus''' <small>(odc. 25b)</small> | ||
* [[Monika Wierzbicka]] – | |||
** '''chłopiec w niebieskiej bluzce''' <small>(odc. 28b)</small>, | |||
** '''dziewczynka w różowej sukience''' <small>(odc. 28b)</small>, | |||
** '''matka Olivera''' <small>(odc. 40b)</small> | |||
* [[Agnieszka Kunikowska]] – | |||
** '''Marie, konik z karuzeli''' <small>(odc. 28b)</small> | |||
** '''Oliver''' <small>(odc. 40b)</small> | |||
* [[Jacek Czyż]] – '''żuk''' <small>(odc. 40b)</small> | |||
* [[Małgorzata Puzio]] – '''Norman''' <small>(odc. 44b)</small> | |||
* [[Mirosława Krajewska]] | |||
* [[Mirosława Nyckowska]] | |||
* [[Ryszard Olesiński]] | * [[Ryszard Olesiński]] | ||
i inni | i inni | ||
| Linia 59: | Linia 93: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="7%"|№ | |||
!width="31%"|Tytuł polski | |||
!width="31%"|Tytuł angielski | |||
!width="31%"|Tytuł niemiecki | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Festessen'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Sallys großer Hit'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Neue Freunde'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Volles Haus'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Die Überraschung'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Ein schöner Traum'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Przerażający Bumper'' | |||
| ''Big Bad Bumper'' | |||
| ''Geisterkrieg'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''No School for Sally'' | |||
| ''Aufnahmeprüfung'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Pizza nach Wahl'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Geist in der Schule'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| '' | |||
| ''Scaredycat Spook'' | |||
| ''Ein Gespenst hat Angst'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Betty, der Dreckspatz'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Das Versteckspiel'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Wenn Wünsche sich erfüllen'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Bumpers große Reise'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Eine schwierige Kundin'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Der fliegende Hamburger'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Wohnung gesucht'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Mäuseplage'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Plagegeister'' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Pizza jak ze snu'' | |||
| ''Dream Pizzas'' | |||
| ''Zauber-Pizza'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Sally sprzedaje zupę'' | ||
| ''Sally Smells Some Soup'' | |||
| ''Nudelsuppe mit Musik'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das Badeparadies'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Ein gefährlicher Auftrag'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das grosse Rätsel'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Mal schwarz, mal weiß'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Geschmackssache'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Schmutzwäsche'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Bruchlandung'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Das Zeugnis'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das Geheimrezept'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Die Tintenfischwolke'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das Picknick'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Strandabenteuer'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Krach und Kummer'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| ''Boy Meets Ghoul'' | |||
| ''Die Gruselparty'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das Südsee-Restaurant'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Die Ersatzmutter'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Zuckerwatte-Wolken'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Morgen, morgen nur nicht heute'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ein trauriger Geburtstag'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Ein schrecklicher Kunde'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Die dicke Prinzessin'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Der Klassenausflug'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Keine Tränen!'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Ein seltsames altes Haus'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das neue Gericht'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Rettet den Baum'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das hungrige Echo'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Wąsy w lustrze'' | ||
| ''The Moustache in the Mirror'' | |||
| ''Schwarze Spiegel'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Der seltsame Sonnenschirm'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Ein Pinguin wird lebendig'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| '' | | ''Strach przed selerem'' | ||
| '' | | ''Hold the Celery'' | ||
| ''Sellerie'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Wstrząsająca prawda'' | ||
| ''The Shocking Truth'' | |||
| ''Wir brauchen keinen Strom'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Eiszeit'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''<!--Nie?-->Wesoła karuzela'' | ||
| ''The Not So Merry-Go-Round'' | |||
| ''Das alte Karussell'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Regen mit Nachspeise'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Babysprache'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Katzenfisch'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Die Abschiedsfahrt'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Pilzmenü'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Der Fenstersturz'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Magician'' | ||
| ''Magische Kräfte'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| ''Locks of Love'' | |||
| ''Haarzauber'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Das schwebende Restaurant'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Gesunde Rache'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|34 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ein Loch im Topf'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Hartnäckige Locken'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Rivalen'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Die Klassenbeste'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ein freies Leben'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | |||
| ''Der Schatten'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|37 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ein besonderer Gast | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Wißt ihr noch, damals?'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Geistertreffen'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Auch Geister frieren'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Die Hausaufgabe'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|40 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Das harte Leben von der Straße'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Tajemnica Olivera'' | ||
| '' | | ''I’ll Be Seeing You'' | ||
| '' | | ''Insektenspray'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|41 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Der Simulant'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Gesucht und gefunden'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|42 | ||
| '' | |||
| ''The Black Ghost'' | |||
| ''Schlaflose Nächte'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Włosy Susan'' | ||
| '' | | ''Hair Care'' | ||
| '' | | ''Die Rache der Hexe'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|43 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Der Fernsehstar'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Eingeschneit'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|44 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Popcorn-Pause'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Die Zaubermütze'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|45 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Die Überraschungsparty'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''The Quest for the Blue Flower'' | ||
| '' | | ''Die Rettung'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|46 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Tomatenschmaus'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Der Preis der Freundschaft'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|47 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Tiggo will nicht baden'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Ein Waschbär'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|48 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Der Hochstapler'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Glück im Unglück'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|49 | ||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Ein Ausflug unter die Erde'' | |||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Der Seehund'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|50 | ||
| ''Przygotowanie do przyjęcia'' | |||
| ''Prepare To Party'' | |||
| ''Freunde machen Freunde'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Zaproszenie dla wszystkich duszków'' | ||
| '' | | ''Calling All Ghosts'' | ||
| '' | | ''Die Riesen-Geister-Party'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 11:35, 22 lut 2025
| Tytuł | Trzy małe duszki |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | ちいさなおばけアッチ・コッチ・ソッチ |
| Gatunek | anime, przygodowy |
| Kraj produkcji | Japonia |
| Język oryginału | japoński |
| Stacja telewizyjna | Fox Kids, TVN, Fox Kids Play/Jetix Play |
| Lata produkcji | 1991-1992 |
| Data premiery dubbingu | 1998 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 50 z 50 |
Trzy małe duszki (jap. ちいさなおばけアッチ・コッチ・ソッチ, Chiisa na Obake Atchi, Kotchi, Sotch, ang. Three Little Ghosts, 1991-1992) – japoński serial anime. Do Polski trafiła wersja amerykańsko-francuska z 1992. Emitowany w Polsce na kanale TVN, Fox Kids i Fox Kids Play/Jetix Play.
Fabuła
Bumper jest kucharzem, Cutter jest niańką, a Sally – całkiem małą dziewczynką, gotową spróbować nieomal wszystkiego. Ta trójka posiada niezwykłe umiejętności latania, znikania a nawet zmieniania swej postaci. Pozwalają im one uczestniczyć w wielu ekscytujących zabawach i jednocześnie nieźle się przy tym bawić.
Historia oparta jest na serii książek, które zyskały sobie sympatię dzieci na całym świecie. Przygody wesołej trójki pełne są humoru a zarazem mądrej nauki. Poruszają takie tematy jak przyjaźń, muzyka, zwierzęta, jedzenie. Każdy z odcinków dzieli się na dwie oddzielne części z oryginalnymi piosenkami, tańcami i zabawami.
Bumper, Cutter i Sally proponują Ci potrójna zabawę!
Opis pochodzi z archiwalnej strony Fox Kids
Wersja polska
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Anna Górna
Dialogi:
- Zofia Gładyszewska,
- Adam Kodman,
- Joanna Szwedowska (odc. 27),
- Leszek Abrahamowicz,
- Dariusz Dunowski,
- Joanna Orzeszkowska (odc. 50)
Dźwięk: Agnieszka Łukasiewicz
Montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
Kierownictwo produkcji:
- Mieczysława Kucharska,
- Dariusz Paprocki (odc. 50)
Wystąpili:
- Katarzyna Tatarak – Bumper
- Beata Jankowska – Cutter
- Beata Łuczak – Sally
- Elżbieta Bednarek
- Joanna Pałucka
- Hanna Kinder-Kiss – Henrietta
- Aleksandra Koncewicz – Babcia Jones
- Krystyna Kozanecka –
- Wychowawczyni,
- Uczeń
- Jolanta Wilk – jedna z myszy
- Cezary Kwieciński – Kot Tiggo (epizody z Bumperem)
- Stefan Knothe – Kucharz Pierre
- Jacek Rozenek –
- Fryzjer Charles,
- Echo (odc. 25b)
- Andrzej Arciszewski – Dyrektor szkoły
- Brygida Turowska –
- chłopiec z domu dziecka (odc. 11a),
- Buster
- Barbara Bursztynowicz – jedna z dziewcząt z domu dziecka (odc. 11a)
- Iwona Rulewicz –
- nastolatka z domu dziecka (odc. 11a),
- Susan (odc. 42b)
- Jerzy Słonka – Uliczny sprzedawca (odc. 11b)
- Joanna Węgrzynowska – Koleżanka Cuttera
- Anna Apostolakis –
- Kotka Pussy,
- Monty,
- Willy – chłopiec, który był nieśmiały
- Jarosław Boberek –
- Bertie Burger,
- Szop (odc. 25b),
- Joe (odc. 28b),
- mężczyzna chcący sprzedać czapkę Normanowi (odc. 44b)
- Jacek Braciak – Jeden z młodszych klientów Charlesa
- Mieczysław Gajda – Rufus (odc. 25b)
- Monika Wierzbicka –
- chłopiec w niebieskiej bluzce (odc. 28b),
- dziewczynka w różowej sukience (odc. 28b),
- matka Olivera (odc. 40b)
- Agnieszka Kunikowska –
- Marie, konik z karuzeli (odc. 28b)
- Oliver (odc. 40b)
- Jacek Czyż – żuk (odc. 40b)
- Małgorzata Puzio – Norman (odc. 44b)
- Mirosława Krajewska
- Mirosława Nyckowska
- Ryszard Olesiński
i inni
Lektor: Stefan Knothe
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski | Tytuł niemiecki |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | Festessen | ||
| Sallys großer Hit | |||
| 02 | Neue Freunde | ||
| Volles Haus | |||
| 03 | Die Überraschung | ||
| Ein schöner Traum | |||
| 04 | Przerażający Bumper | Big Bad Bumper | Geisterkrieg |
| No School for Sally | Aufnahmeprüfung | ||
| 05 | Pizza nach Wahl | ||
| Geist in der Schule | |||
| 06 | Scaredycat Spook | Ein Gespenst hat Angst | |
| Betty, der Dreckspatz | |||
| 07 | Das Versteckspiel | ||
| Wenn Wünsche sich erfüllen | |||
| 08 | Bumpers große Reise | ||
| Eine schwierige Kundin | |||
| 09 | Der fliegende Hamburger | ||
| Wohnung gesucht | |||
| 10 | Mäuseplage | ||
| Plagegeister | |||
| 11 | Pizza jak ze snu | Dream Pizzas | Zauber-Pizza |
| Sally sprzedaje zupę | Sally Smells Some Soup | Nudelsuppe mit Musik | |
| 12 | Das Badeparadies | ||
| Ein gefährlicher Auftrag | |||
| 13 | Das grosse Rätsel | ||
| Mal schwarz, mal weiß | |||
| 14 | Geschmackssache | ||
| Schmutzwäsche | |||
| 15 | Bruchlandung | ||
| Das Zeugnis | |||
| 16 | Das Geheimrezept | ||
| Die Tintenfischwolke | |||
| 17 | Das Picknick | ||
| Strandabenteuer | |||
| 18 | Krach und Kummer | ||
| Boy Meets Ghoul | Die Gruselparty | ||
| 19 | Das Südsee-Restaurant | ||
| Die Ersatzmutter | |||
| 20 | Zuckerwatte-Wolken | ||
| Morgen, morgen nur nicht heute | |||
| 21 | Ein trauriger Geburtstag | ||
| Ein schrecklicher Kunde | |||
| 22 | Die dicke Prinzessin | ||
| Der Klassenausflug | |||
| 23 | Keine Tränen! | ||
| Ein seltsames altes Haus | |||
| 24 | Das neue Gericht | ||
| Rettet den Baum | |||
| 25 | Das hungrige Echo | ||
| Wąsy w lustrze | The Moustache in the Mirror | Schwarze Spiegel | |
| 26 | Der seltsame Sonnenschirm | ||
| Ein Pinguin wird lebendig | |||
| 27 | Strach przed selerem | Hold the Celery | Sellerie |
| Wstrząsająca prawda | The Shocking Truth | Wir brauchen keinen Strom | |
| 28 | Eiszeit | ||
| Wesoła karuzela | The Not So Merry-Go-Round | Das alte Karussell | |
| 29 | Regen mit Nachspeise | ||
| Babysprache | |||
| 30 | Katzenfisch | ||
| Die Abschiedsfahrt | |||
| 31 | Pilzmenü | ||
| Der Fenstersturz | |||
| 32 | The Magician | Magische Kräfte | |
| Locks of Love | Haarzauber | ||
| 33 | Das schwebende Restaurant | ||
| Gesunde Rache | |||
| 34 | Ein Loch im Topf | ||
| Hartnäckige Locken | |||
| 35 | Rivalen | ||
| Die Klassenbeste | |||
| 36 | Ein freies Leben | ||
| Der Schatten | |||
| 37 | Ein besonderer Gast | ||
| 38 | Wißt ihr noch, damals? | ||
| Geistertreffen | |||
| 39 | Auch Geister frieren | ||
| Die Hausaufgabe | |||
| 40 | Das harte Leben von der Straße | ||
| Tajemnica Olivera | I’ll Be Seeing You | Insektenspray | |
| 41 | Der Simulant | ||
| Gesucht und gefunden | |||
| 42 | The Black Ghost | Schlaflose Nächte | |
| Włosy Susan | Hair Care | Die Rache der Hexe | |
| 43 | Der Fernsehstar | ||
| Eingeschneit | |||
| 44 | Popcorn-Pause | ||
| Die Zaubermütze | |||
| 45 | Die Überraschungsparty | ||
| The Quest for the Blue Flower | Die Rettung | ||
| 46 | Tomatenschmaus | ||
| Der Preis der Freundschaft | |||
| 47 | Tiggo will nicht baden | ||
| Ein Waschbär | |||
| 48 | Der Hochstapler | ||
| Glück im Unglück | |||
| 49 | Ein Ausflug unter die Erde | ||
| Der Seehund | |||
| 50 | Przygotowanie do przyjęcia | Prepare To Party | Freunde machen Freunde |
| Zaproszenie dla wszystkich duszków | Calling All Ghosts | Die Riesen-Geister-Party | |
Linki zewnętrzne
- Trzy małe duszki w polskiej Wikipedii
- Trzy małe duszki w bazie filmweb.pl
