Studio Voiceland: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Douglazzz (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 27: Linia 27:
== Produkcje ==
== Produkcje ==
=== Filmy fabularne ===
=== Filmy fabularne ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 33: Linia 33:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[Jezus]]''
| ''[[Jezus]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem GREEN>23.12.2000</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem GREEN>23.12.2000</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''[[Opowieść o Jezusie – film dla dzieci i młodzieży]]''
| ''[[Opowieść o Jezusie – film dla dzieci i młodzieży]]''
|2003
|2003
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]''
| ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]''
|30.11.2007
|30.11.2007
Linia 47: Linia 47:
|}
|}
=== Filmy animowane ===
=== Filmy animowane ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 53: Linia 53:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[X Przykazań]]''
| ''[[X Przykazań]]''
|2002
|2002
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''[[Księżniczka słońca]]''
| ''[[Księżniczka słońca]]''
|17.01.2008
|17.01.2008
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''[[Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły]]''
| ''[[Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły]]''
|13.02.2009
|13.02.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''[[Wallace i Gromit: Golenie owiec]]'' <small>(trzecia wersja dubbingu)</small>
| ''[[Wallace i Gromit: Golenie owiec]]'' <small>(trzecia wersja dubbingu)</small>
|19.02.2009
|19.02.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''[[Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc]]'' <small>(trzecia wersja dubbingu)</small>
| ''[[Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc]]'' <small>(trzecia wersja dubbingu)</small>
|19.02.2009
|19.02.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''[[Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small>
| ''[[Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small>
|02.04.2009
|02.04.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''[[Sklep dla samobójców]]''
| ''[[Sklep dla samobójców]]''
|09.08.2013
|09.08.2013
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''[[Druciane oprawki]]''
| ''[[Druciane oprawki]]''
|2014
|2014
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''[[Ta cholerna niedziela]]''
| ''[[Ta cholerna niedziela]]''
|2014
|2014
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''[[Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów]]''
| ''[[Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z DubbFilm Studio>27.02.2015</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z DubbFilm Studio>27.02.2015</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''[[Były sobie człowieki]]''
| ''[[Były sobie człowieki]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem Cafe Ole>13.05.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem Cafe Ole>13.05.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''[[Super Spark: Gwiezdna misja]]''
| ''[[Super Spark: Gwiezdna misja]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z DubbFilm Studio>01.09.2017</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z DubbFilm Studio>01.09.2017</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''[[Kumple z dżungli (film 2017)|Kumple z dżungli]]''
| ''[[Kumple z dżungli (film 2017)|Kumple z dżungli]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z DubbFilm Studio>01.12.2017</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z DubbFilm Studio>01.12.2017</span>
Linia 107: Linia 107:
|}
|}
=== Seriale animowane ===
=== Seriale animowane ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 113: Linia 113:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[Nie z tej ziemi]]''
| ''[[Nie z tej ziemi]]''
|–
|–
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''[[Włatcy móch]]''
| ''[[Parapet]]''
|15.10.2004
|15.10.2004
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''[[Włatcy móch]]''
| ''[[Włatcy móch]]''
|14.11.2006
|14.11.2006
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''[[1000 złych uczynków]]''
| ''[[1000 złych uczynków]]''
|02.03.2009
|02.03.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''[[Wallace i Gromit: Szalone wynalazki]]''
| ''[[Wallace i Gromit: Szalone wynalazki]]''
|02.04.2009
|02.04.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''[[NieNIEPOTRZEBNI]]''
| ''[[NieNIEPOTRZEBNI]]''
|20.12.2012
|20.12.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''[[Super Bakusie]]''
| ''[[Super Bakusie]]''
|10.2016
|10.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''[[Kosmiczny wykop]]''
| ''[[Kosmiczny wykop]]''
|27.09.2020
|27.09.2020
Linia 147: Linia 147:
|}
|}
=== Gry ===
=== Gry ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 153: Linia 153:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[Faraon (gra)|Kleopatra: Królowa Nilu]]''
| ''[[Faraon (gra)|Kleopatra: Królowa Nilu]]''
|28.08.2000
|28.08.2000
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''[[Xpand Rally]]''
| ''[[Xpand Rally]]''
|24.09.2004
|24.09.2004
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''[[Buzz! Junior: Zabawa w dżungli]]''
|20.10.2006
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''[[Włatcy móch: Wrzód na dópie]]''
| ''[[Włatcy móch: Wrzód na dópie]]''
|13.02.2009
|13.02.2009
|-
|-
|}
|}
== Postprodukcja dźwięku ==
== Postprodukcja dźwięku ==
=== Filmy animowane ===
=== Filmy animowane ===

Aktualna wersja na dzień 21:42, 30 cze 2025

Studio Voiceland – polskie studio założone w 1997 roku przez Piotra Sadowskiego i Dariusza Trętowicza. Mieści się we Wrocławiu na ulicy Ostrowskiego 30.

Zajmuję się postprodukcją filmów fabularnych oraz produkcją dźwięku na potrzeby reklam, nagrań muzycznych, prezentacji multimedialnych. Oferuje również opracowania lektorskie oraz opracowania dubbingowe do filmów rysunkowych, fabularnych oraz gier komputerowych.

Zespół

Reżyserzy

Dialogiści

Dźwiękowcy

Kierownicy produkcji

Produkcje

Filmy fabularne

Tytuł Premiera
01 Jezus 23.12.2000
02 Opowieść o Jezusie – film dla dzieci i młodzieży 2003
03 Pana Magorium cudowne emporium 30.11.2007

Filmy animowane

Tytuł Premiera
01 X Przykazań 2002
02 Księżniczka słońca 17.01.2008
03 Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły 13.02.2009
04 Wallace i Gromit: Golenie owiec (trzecia wersja dubbingu) 19.02.2009
05 Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc (trzecia wersja dubbingu) 19.02.2009
06 Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci (pierwsza wersja dubbingu) 02.04.2009
07 Sklep dla samobójców 09.08.2013
08 Druciane oprawki 2014
09 Ta cholerna niedziela 2014
10 Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów 27.02.2015
11 Były sobie człowieki 13.05.2016
12 Super Spark: Gwiezdna misja 01.09.2017
13 Kumple z dżungli 01.12.2017

Seriale animowane

Tytuł Premiera
01 Nie z tej ziemi
02 Parapet 15.10.2004
03 Włatcy móch 14.11.2006
04 1000 złych uczynków 02.03.2009
05 Wallace i Gromit: Szalone wynalazki 02.04.2009
06 NieNIEPOTRZEBNI 20.12.2012
07 Super Bakusie 10.2016
08 Kosmiczny wykop 27.09.2020

Gry

Tytuł Premiera
01 Kleopatra: Królowa Nilu 28.08.2000
02 Xpand Rally 24.09.2004
03 Buzz! Junior: Zabawa w dżungli 20.10.2006
04 Włatcy móch: Wrzód na dópie 13.02.2009

Postprodukcja dźwięku

Filmy animowane

Tytuł Premiera
01 Scooby-Doo i legenda wampira 11.2003
02 Scooby-Doo i meksykański potwór 11.2003
03 Scooby-Doo i potwór z Loch Ness 03.11.2004
04 Clifford: Wielka przygoda 13.05.2005
05 Kajko i Kokosz 23.06.2006

Linki zewnętrzne