Liga Złośliwców: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 13: | Linia 13: | ||
'''Dialogi''': | '''Dialogi''': | ||
* [[Kaja Sikorska]] <small>(odc. 1-3, 5-11)</small>, | * [[Kaja Sikorska]] <small>(odc. 1-3, 5-11)</small>, | ||
* [[Magdalena Dwojak]] <small>(odc. 4, 12-26)</small> | * [[Magdalena Dwojak]] <small>(odc. 4, 12-26, 28-29)</small> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Osławski]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Osławski]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | ||
| Linia 335: | Linia 335: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 07.04.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|27 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|27 | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 345: | Linia 345: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 08.04.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|28 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|28 | ||
| '' | | ''Voltina'' | ||
| ''Voltina'' | | ''Voltina'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Wielka przegrana'' | ||
| ''And The Loser Is…'' | | ''And The Loser Is…'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 09.04.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|29 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|29 | ||
| '' | | ''Jedz do woli'' | ||
| ''All You Can Eat'' | | ''All You Can Eat'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Złote szczypce'' | ||
| ''Golden Claw'' | | ''Golden Claw'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 403: | Linia 403: | ||
| ''Back to the Coupons'' | | ''Back to the Coupons'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|34 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|34 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Last Villain Standing'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Ant-Archy'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 418: | Linia 418: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|35 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|35 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Changemorpher'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Force Fighters VI'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 428: | Linia 428: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|36 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|36 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''U.O. Me'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Mr Wubby'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 438: | Linia 438: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|37 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|37 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Friendship Day'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Snugglebum'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 448: | Linia 448: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|38 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|38 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Hardo Boiled'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Etched in Stone'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 458: | Linia 458: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|39 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|39 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''Doomhound in Love'' | ||
|- | |||
| '' | |||
| ''Hot Can-tato'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| '' | |||
| ''Steeves'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | ''L.O.S.E. Newz'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|} | |} | ||
Wersja z 14:54, 9 kwi 2011
Liga Złośliwców (ang. League of Super Evil, 2009-??) – amerykańsko-kanadyjski serial animowany stworzony przez Nerd Corps Entertainment.
Premiera serialu w Polsce odbyła się 4 listopada 2010 roku na kanale ZigZap.
Fabuła
Bohaterami serialu są Voltar, Zgrozogedon, Doktor Ropuch i Rudy Zmora. Czwórka bohaterów chce przejąć władzę w dzielnicy, a wkrótce potem opanować cały świat. Voltar jest liderem grupy. Doktor Ropuch to szalony naukowiec, którego pomysły nie mogą się urzeczywistnić z powodu prześladującego go pecha. Rudy Zmora jest najsilniejszy ze wszystkich, ale przy tym bardzo łagodny. Swojej siły używa tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne. Zgrozogedon posiada umiejętność teleportacji i zmiany rozmiaru.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/prog-16745635.html
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie ZigZapa – MASTER FILM
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Dialogi:
- Kaja Sikorska (odc. 1-3, 5-11),
- Magdalena Dwojak (odc. 4, 12-26, 28-29)
Dźwięk i montaż: Jacek Osławski
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Wystąpili:
- Karol Wróblewski – Voltar
- Łukasz Lewandowski – Doktor Ropuch
- Marcin Mroziński – Rudi
- Marek Bocianiak – Steve
- Paweł Szczesny –
- Generał Śmiałek (odc. 1a, 3a, 9b, 10b),
- Rocky Gotyk (odc. 11b)
- Monika Pikuła – Eliza (odc. 1a, 6a)
- Hanna Kinder-Kiss
- Anna Sroka – Puma (odc. 1b)
- Waldemar Barwiński – Stróż porządku (odc. 2a, 7b, 9a)
- Andrzej Blumenfeld –
- Główny stróż porządku (odc. 2a),
- Czerepus (odc. 2b, 3a, 10a, 16b, 18b, 22a),
- Szef „Pronto Pizza” (odc. 3b),
- Jeździec Fatumor (odc. 8a)
- Tomasz Jarosz –
- Komandor Chaos (odc. 4a),
- Magnus von Gloria (odc. 9a)
- Zbigniew Kozłowski – Roze (odc. 4a, 18b)
- Krzysztof Szczerbiński –
- Seledyn (odc. 4a),
- Chłopiec (odc. 4b)
- Julia Kołakowska – Złotoka (odc. 4a)
- Sebastian Cybulski –
- Magenta (odc. 4a),
- Barwinek (odc. 4a)
- Grzegorz Kwiecień – Bazyl (odc. 5a)
- Jacek Wolszczak –
- Jimmy (odc. 5b),
- Kolejkomistrz (odc. 6b)
- Zbigniew Konopka – Dziadek Zgrozo (odc. 15a)
- Klaudiusz Kaufmann
i inni
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Śpiewały: Agata Dąbrowska, Katarzyna Łaska, Patrycja Tomaszewska
Lektor: Marek Bocianiak
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 04.11.2010 | 01 | Piorunująca Liza | Lightning Liz |
| Bankowa robota | The Bank Job | ||
| 05.11.2010 | 02 | Stróż porządku | Justice Gene |
| Stolik dla czterech | Table for Four | ||
| 06.11.2010 | 03 | Zdążyć przed Czerepusem | Escape From Skullossus |
| W dziesięć minut | 10 | ||
| 07.11.2010 | 04 | Trafiony, zatopiony | Slam Dunked |
| Najgorszy na wystawie | Evilest In Show | ||
| 08.11.2010 | 05 | Liga kontra Bazyl | L.O.S.E. vs Lair |
| Tańczący z rekinami | Swimming With Sharks | ||
| 09.11.2010 | 06 | Kuci, kuci Voltar | Rock-a-Bye Voltar |
| Niszczyciel | iDestruct | ||
| 10.11.2010 | 07 | Okrągły zylion | One Zillion |
| Noc w muzeum | Bite At the Museum | ||
| 11.11.2010 | 08 | Na pełnych obrotach | Full Throttle |
| Wszystkiego najlepszego doktorku | Happy Birthday Dear Doktor | ||
| 12.11.2010 | 09 | Stróż nieporządku | Injustice Gene |
| Inwazja klonów | Send in the Clones | ||
| 13.11.2010 | 10 | Buszujący w lodach | Ice Creamed |
| Szpagat | The Split | ||
| 15.11.2010 | 11 | Szkolny bzik | School Daze |
| Wredometr | Bad-O-Meter | ||
| 17.11.2010 | 12 | Super skautki | Suzie Scouts |
| Zupełnie jak w filmie | At The Movies | ||
| 18.11.2010 | 13 | Tylko nie akordeon | Not Accordion To Plan |
| Elitarne roboty | The Henchbot Elites | ||
| 19.11.2010 | 14 | Pan i pani Bandango | Mr. and Mrs. Bandango |
| Kurs prawa jazdy | Driver’s Evil Ed | ||
| 20.11.2010 | 15 | Zgrozo-święta | The Night Before Chaos-mas |
| Wielka nagroda | Counting To Victory | ||
| 22.11.2010 | 16 | Ciasteczka szczęścia | Fortune’s Fools |
| Niszczycielskie rekordy | World Wreckers | ||
| 23.11.2010 | 17 | Gdy ząb się kiwa | Lose Tooth |
| Gdzie te gacie? | Underwhere? | ||
| 24.11.2010 | 18 | Junior w świecie Złośliwców | Lose Junior |
| Liga Super Hokeja | The League of Super Hockey | ||
| 25.11.2010 | 19 | Licho nie śpi | Evil Never Sleeps |
| Godny przeciwnik | Glory Hog | ||
| 26.11.2010 | 20 | Duch katalogu | Past Due |
| Złośliwcy z dyplomem | Degrees of Evil | ||
| 27.11.2010 | 21 | 20000 chrupków pod wodą | 20,000 Crunches Under the Sea |
| O jeden włos za daleko | Hair Today, Gone Tomorrow | ||
| 28.11.2010 | 22 | Volterepus | Vollosus |
| Nic dobrego | No Good Deed… | ||
| 29.11.2010 | 23 | Franken-Bek | Franken-Blecch |
| Pokój dla czworga | Room for Four | ||
| 30.11.2010 | 24 | Dzień pomocnika | Red Menacing |
| Osiłek Ropuch | Dr. Strong Frogg | ||
| 01.12.2010 | 25 | Imprezo-psuj | Party Pooper |
| Remis | A Lose/Lose Situation | ||
| 02.12.2010 | 26 | Teleżartowniś | Dial ’E’ for Evil |
| Voltar do kwadratu | Voltar Squared | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 07.04.2011 | 27 | Hard Boiled | |
| Etched In Stone | |||
| 08.04.2011 | 28 | Voltina | Voltina |
| Wielka przegrana | And The Loser Is… | ||
| 09.04.2011 | 29 | Jedz do woli | All You Can Eat |
| Złote szczypce | Golden Claw | ||
| 30 | The Cookoff | ||
| My BFF Destrucktop | |||
| 31 | Journey to the Center of Evil | ||
| Canned | |||
| 32 | Vote Voltar | ||
| L.O.S.E. The Movie | |||
| 33 | Doomababy | ||
| Back to the Coupons | |||
| 34 | Last Villain Standing | ||
| Ant-Archy | |||
| 35 | Changemorpher | ||
| Force Fighters VI | |||
| 36 | U.O. Me | ||
| Mr Wubby | |||
| 37 | Friendship Day | ||
| Snugglebum | |||
| 38 | Hardo Boiled | ||
| Etched in Stone | |||
| 39 | Doomhound in Love | ||
| Hot Can-tato | |||
| 40 | Steeves | ||
| L.O.S.E. Newz | |||
Linki zewnętrzne
- Liga Złośliwców w polskiej Wikipedii
