Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|lata produkcji=2021-?? | |lata produkcji=2021-?? | ||
|data premiery=4 kwietnia [[2022]] | |data premiery=4 kwietnia [[2022]] | ||
|sezony=1 z | |sezony=1 z 2 | ||
|odcinki=6 z | |odcinki=6 z 20 | ||
}} | }} | ||
'''Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów''' (ang. ''Dragons: The Nine Realms'') – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio DreamWorks. | '''Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów''' (ang. ''Dragons: The Nine Realms'') – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio DreamWorks. | ||
| Linia 83: | Linia 83: | ||
| ''Skalny Rozpruwacz'' | | ''Skalny Rozpruwacz'' | ||
| ''Fault Ripper'' | | ''Fault Ripper'' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| '''' | |||
| ''Uniconned'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| '''' | |||
| ''Magma Breather'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| '''' | |||
| ''Dragons of the Undead'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| '''' | |||
| ''Downpour'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| '''' | |||
| ''The Tangled Web'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| '''' | |||
| ''Follow the Lightning, Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| '''' | |||
| ''Follow the Lightning, Part 2'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| '''' | |||
| ''Fire Escape'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '''' | |||
| ''Ride or Die'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| '''' | |||
| ''Empty Fireworm Nest'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '''' | |||
| ''Dr. Catastrophe'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| '''' | |||
| ''It Flies in the Family'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| '''' | |||
| ''Magma Comes to the Surface'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '''' | |||
| ''The Sky Torcher'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Jak wytresować smoka}} | {{Jak wytresować smoka}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 18:58, 4 cze 2022
| Tytuł | Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Dragons: The Nine Realms |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | Viaplay |
| Lata produkcji | 2021-?? |
| Data premiery dubbingu | 4 kwietnia 2022 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 6 z 20 |
Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów (ang. Dragons: The Nine Realms) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio DreamWorks.
Fabuła
W dzisiejszych czasach smoki można spotkać tylko na kartach mitów i legend. Jednak po ogromnym trzęsieniu ziemi, grupa dzieciaków odkrywa, że smoki istnieją naprawdę! Czas rozpocząć nową przygodę z tresurą smoków.
Źródło: Viaplay
Wersja polska
Wersja polska: IYUNO•SDI GROUP
Tłumaczenie i dialogi: Joanna Sęk-Aleksandrowicz
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Zgranie wersji polskiej: Remco Post
Koordynacja projektu: Aleksandra Hynek
Obsada:
- Damian Kulec – Tom Kullersen
- Julia Chatys – Alexandra Gonzalez
- Marta Dobecka – Jun Wong
- Mateusz Narloch – D’Angelo Baker
- Anna Kędziora – Olivia Kullersen
- Brygida Turowska – May Wong
- Jan Aleksandrowicz-Krasko – Phil Baker
- Aleksandra Nowicka – Doktor Wilma Sledkin
Obsada dodatkowa:
- Anna Sroka-Hryń – Carla Gonzalez
- Zuzanna Galia –
- Angela Baker,
- Wendy
- Anna Wodzyńska – Hazel Gonzalez
- Mateusz Kwiecień – Pete
- Małgorzata Gradkowska – Linda
- Zbigniew Suszyński
- Maksymilian Michasiów
i inni
Lektor: Zbigniew Suszyński
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 04.04.2022 | 01 | Pierwszy Lot – część 1 | First Flight, Part 1 |
| 04.04.2022 | 02 | Pierwszy Lot – część 2 | First Flight, Part 2 |
| 04.04.2022 | 03 | Wyrwa na świat | A Hole New World |
| 04.04.2022 | 04 | Klub smoka | Dragon Club |
| 04.04.2022 | 05 | Pióroskór | Featherhide |
| 04.04.2022 | 06 | Skalny Rozpruwacz | Fault Ripper |
| 07 | ' | Uniconned | |
| 08 | ' | Magma Breather | |
| 09 | ' | Dragons of the Undead | |
| 10 | ' | Downpour | |
| 11 | ' | The Tangled Web | |
| 12 | ' | Follow the Lightning, Part 1 | |
| 13 | ' | Follow the Lightning, Part 2 | |
| SERIA DRUGA | |||
| 14 | ' | Fire Escape | |
| 15 | ' | Ride or Die | |
| 16 | ' | Empty Fireworm Nest | |
| 17 | ' | Dr. Catastrophe | |
| 18 | ' | It Flies in the Family | |
| 19 | ' | Magma Comes to the Surface | |
| 20 | ' | The Sky Torcher | |
| Filmy pełnometrażowe | Jak wytresować smoka (2010) • Jak wytresować smoka 2 • Jak wytresować smoka 3 • Jak wytresować smoka (2025) |
| Filmy krótkometrażowe | Jak wytresować smoka: Święta w domu • Księga smoków • Legenda o Smoku Gnatochrupie • Prezent nocnej furii • Świt jeźdźców smoków |
| Serial (główna seria) | Jeźdźcy smoków |
| Serial (spin-offy) | Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa • Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów |
