Tomek i przyjaciele: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Opracowanie wersji polskiej''': na zlecenie MiniMini – [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | '''Opracowanie wersji polskiej''': na zlecenie MiniMini+ – [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Paweł Galia]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Paweł Galia]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': | '''Dialogi polskie''': | ||
| Linia 399: | Linia 399: | ||
| ''Wesołej Wyspy Mgieł'' | | ''Wesołej Wyspy Mgieł'' | ||
| ''Merry Misty Island'' | | ''Merry Misty Island'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|} | |||
== Spis odcinków (seria 15) == | |||
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="11%"|N/o<br />serialu | |||
!width="11%"|N/o<br />w serii | |||
!width="39%"|Polski tytuł | |||
!width="39%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIĘTNASTA (2011)''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|349 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|01 | |||
| ''Gabryś i Ferdynand'' | |||
| ''Gordon and Ferdinand'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|350 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|02 | |||
| ''Tobik i Szast'' | |||
| ''Toby and Bash'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|351 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|03 | |||
| ''Emilka i Prast'' | |||
| ''Emily and Dash'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|352 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|04 | |||
| ''Nowi Przyjaciele Piotrusia'' | |||
| ''Percy's New Friends'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|353 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|05 | |||
| ''Edek Bohater'' | |||
| ''Edward the Hero'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|354 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|06 | |||
| ''Kuba na Ratunek'' | |||
| ''James to the Rescue'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|355 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|07 | |||
| ''Szczęśliwy Hirek'' | |||
| ''Happy Hiro'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|356 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|08 | |||
| ''Balonowa Przygoda'' | |||
| ''Up, Up and Away'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|357 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|09 | |||
| ''Węgiel dla Henia'' | |||
| ''Henry's Happy Coal'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|358 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|10 | |||
| ''Niech Pada Śnieg'' | |||
| ''Let it Snow'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|359 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|11 | |||
| ''Niespodzianka'' | |||
| ''Surprise Surprise'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|360 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|12 | |||
| ''Wielki Szymek'' | |||
| ''Spencer the Grand'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|361 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|13 | |||
| ''Zatrzymać Autobus'' | |||
| ''Stop that Bus!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|362 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|14 | |||
| ''Przygoda z Magnesem'' | |||
| ''Stuck on You'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|363 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|15 | |||
| ''Szybka Basia'' | |||
| ''Big Belle'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|364 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|16 | |||
| ''Kamil Parowóz'' | |||
| ''Kevin the Steamie'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|365 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|17 | |||
| ''Zepsuty Gwizdek'' | |||
| ''Wonky Whistle'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|366 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|18 | |||
| ''Piotruś w Śniegu'' | |||
| ''Percy the Snowman'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|367 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|19 | |||
| ''Kłopoty z Choinką'' | |||
| ''Tree Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|368 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|20 | |||
| ''Ognisty Felek'' | |||
| ''Fiery Flynn'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|} | |||
== Spis odcinków (seria 16) == | |||
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="11%"|N/o<br />serialu | |||
!width="11%"|N/o<br />w serii | |||
!width="39%"|Polski tytuł | |||
!width="39%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA SZESNASTA (2011)''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|369 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|01 | |||
| ''Na Ratunek'' | |||
| ''Race to the Rescue'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|370 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|02 | |||
| ''Zepsuty Kręciołek'' | |||
| ''Ol' Wheezy Wobbles'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|371 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|03 | |||
| | |||
| ''Express Coming Through'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|372 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|04 | |||
| | |||
| ''Percy and the Monster of Brendam'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|373 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|05 | |||
| | |||
| ''Ho, Ho Snowman'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|374 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|06 | |||
| ''Ale masz Zdjęcie!'' | |||
| ''Flash Bang Wallop'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|375 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|07 | |||
| ''Tomek i Pociąg ze Śmieciami'' | |||
| ''Thomas and the Rubbish Train'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|376 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|08 | |||
| ''Tomek Strachem na Wrony'' | |||
| ''Thomas Toots the Crows'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|377 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|09 | |||
| ''Niech to Zderzak!'' | |||
| ''Bust My Buffers!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|378 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|10 | |||
| ''Piotruś i Kaliope'' | |||
| ''Percy and the Calliope'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|379 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|11 | |||
| ''Tomek i Dźwięki Sodor'' | |||
| ''Thomas and the Sounds of Sodor'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|380 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|12 | |||
| | |||
| ''Salty's Surprise'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|381 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|13 | |||
| ''Dzień Pełen Niespodzianek'' | |||
| ''Sodor Surprise Day'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|382 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|14 | |||
| ''Emilka i Zimowy Festyn Sodor'' | |||
| ''Emily's Winter Party Special'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|383 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|15 | |||
| ''Kłopoty z Błotem'' | |||
| ''Muddy Matters'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|384 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|16 | |||
| ''Marzenie Węcha'' | |||
| ''Whiff's Wish'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|385 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|17 | |||
| ''Powitanie Stefka'' | |||
| ''Welcome Stafford'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|386 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|18 | |||
| | |||
| ''Happy Birthday, Sir!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|387 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|19 | |||
| ''Daj Spokój Wiktorowi!'' | |||
| ''Don't Bother Victor!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|388 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|20 | |||
| ''Choinkowy Ekspres'' | |||
| ''The Christmas Tree Express'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 17:22, 31 sty 2013
Tomek i przyjaciele (org. Thomas and Friends, 1984) – brytyjski serial animowany.
W Polsce serial emitowany jest głównie w wersji lektorskiej. Od 30 września 2010 roku emitowana jest 13 seria na kanale MiniMini w wersji z dubbingiem.
Fabuła
Tomek to imię lokomotywy, która mieszka na wyspie Sodor. Pokazuje on młodym widzom ciekawe miejsca w krainie wyobraźni. Wraz z nim podróżują jego przyjaciele: James, Percy, Emily, Henry, Gordon oraz gruby konduktor, Sir Tophan Hatt, który dba o bezpieczeństwo i porządek na kolei. Tomek jest kapryśny i niezwykle dumny z napisu "Numer 1" na swoim boku. Jego brawura często ściąga kłopoty na bohaterów kreskówki, ale przyjaciele zawsze wyciągają lokomotywę z tarapatów.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-108171
Wersja polska
Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini+ – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie:
- Jakub Osiński (odc. 309-328),
- Andrzej Wójcik (odc. 329-348)
Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownik produkcji: Anna Krajewska
Wystąpili:
- Stefan Knothe – Narrator
- Janusz Zadura – Tomek
- Mikołaj Klimek – Gruby Zawiadowca
- Grzegorz Drojewski – Piotruś
- Waldemar Barwiński – Kuba
- Joanna Pach – Emilka
- Sławomir Pacek –
- Gabryś,
- Sąsiad farmera Trotera,
- Farmer #3 (odc. 327)
- Mieczysław Morański – Tobik
- Paweł Galia –
- Diesel (odc. 309-328),
- Szymek,
- Różne osoby
- Cezary Kwieciński – Henio
- Justyna Bojczuk –
- Wnuczka Grubego Zawiadowcy,
- Rózia
- Paweł Szczesny – Wiktor
- Artur Pontek –
- Kamil,
- Wnuk Grubego Zawiadowcy,
- Węch
- Jarosław Domin –
- Pan Bańka,
- Kamuś,
- Farmer #2 (odc. 326),
- Zgniotek
- Wojciech Chorąży – Edek
- Klaudiusz Kaufmann –
- Karolek,
- Prast
- Leszek Zduń –
- Karol,
- Szast
- Ewa Serwa –
- Alicja Botti,
- Nauczycielka,
- Mama Grubego Zawiadowcy,
- Pelagia Hat
- Marek Robaczewski –
- Farmer Troter,
- Szymek (odc. 309, 322, 325)
- Zuzanna Galia – Marta
- Janusz Wituch –
- Hirek,
- Diesel (odc. 329-348)
- Jarosław Boberek – Ferdynand
i inni
Śpiewały: Magdalena Krylik, Katarzyna Łaska, Beata Jankowska-Tzimas i inni
Lektor: Paweł Galia
Spis odcinków (seria 13)
| Premiera odcinka | N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|---|
| SERIA TRZYNASTA (2010) | ||||
| 30.09.2010 | 309 | 01 | Skrzypiący Karolek | Creaky Cranky |
| 01.10.2010 | 310 | 02 | Lew Sodoru | The Lion of Sodor |
| 02.10.2010 | 311 | 03 | Różowa lokomotywa | Ticked Pink |
| 03.10.2010 | 312 | 04 | Podwójne kłopoty | Double Trouble |
| 04.10.2010 | 313 | 05 | Śliski Sodor | Slippy Sodor |
| 05.10.2010 | 314 | 06 | Skoro świt | The Early Bird |
| 06.10.2010 | 315 | 07 | Zabawa | Play Time |
| 07.10.2010 | 316 | 08 | Tomek i prosiaczki | Thomas and the Pigs |
| 08.10.2010 | 317 | 09 | Czytanie bajek | Time for a Story |
| 09.10.2010 | 318 | 10 | Przesyłka Piotrusia | Percy’s Parcel |
| 10.10.2010 | 319 | 11 | Nowy gwizdek Tobika | Toby’s New Whiste |
| 11.10.2010 | 320 | 12 | Kwitnący bałagan | A Blooming Mess |
| 12.10.2010 | 321 | 13 | Tomek i pogoń za latawcem | Thomas and the Runaway Kite |
| 13.10.2010 | 322 | 14 | W warsztacie | Steamy Sodor |
| 14.10.2010 | 323 | 15 | Chlap, chlap, chlap | Splish, Splash, Splosh! |
| 15.10.2010 | 324 | 16 | Najwspanialszy prezent | The Biggest Present of All |
| 16.10.2010 | 325 | 17 | Sodor w śniegu | Snow Tracks |
| 17.10.2010 | 326 | 18 | Dobre uczynki Henia | Henry’s Good Deeds |
| 18.10.2010 | 327 | 19 | Pszczoły | Buzzy Bees |
| 19.10.2010 | 328 | 20 | Pomocnik Hirek | Hiro Helps Out |
Spis odcinków (seria 14)
| N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA CZTERNASTA (2010) | |||
| 329 | 01 | Wysoka przyjaciółka | Thomas’ Tall Friend |
| 330 | 02 | Magiczna skrzynia Henia | Henry’s Magic Box |
| 331 | 03 | Kuba w ciemności | James in the Dark |
| 332 | 04 | Nieświeża przesyłka | Pingy Pongy Pick Up |
| 333 | 05 | Karol i Edek | Charlie and Eddie |
| 334 | 06 | Tobik i świszczący las | Toby and the Whistling Woods |
| 335 | 07 | Henio i BHP | Henry’s Health and Safety |
| 336 | 08 | Specjalna przesyłka Diesela | Diesel’s Special Delivery |
| 337 | 09 | Strzelające korki | Pop Goes Thomas |
| 338 | 10 | Wiktor się zgadza | Victor Says Yes |
| 339 | 11 | Tomek dowodzi | Thomas in Charge |
| 340 | 12 | Być Piotrusiem | Being Percy |
| 341 | 13 | Zimowe życzenie | Merry Winter Wish |
| 342 | 14 | Tomek i kapelusze | Thomas and the Snowman Party |
| 343 | 15 | Szalony dzień Tomka | Thomas’ Crazy Day |
| 344 | 16 | Wyprawa po drewno | Jumping Jobi Wood! |
| 345 | 17 | Tomek i Zgniotek | Thomas and Scruff |
| 346 | 18 | Och, co za zniewaga | O the Indignity |
| 347 | 19 | Figle i bigle | Jitters and Japes |
| 348 | 20 | Wesołej Wyspy Mgieł | Merry Misty Island |
Spis odcinków (seria 15)
| N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIĘTNASTA (2011) | |||
| 349 | 01 | Gabryś i Ferdynand | Gordon and Ferdinand |
| 350 | 02 | Tobik i Szast | Toby and Bash |
| 351 | 03 | Emilka i Prast | Emily and Dash |
| 352 | 04 | Nowi Przyjaciele Piotrusia | Percy's New Friends |
| 353 | 05 | Edek Bohater | Edward the Hero |
| 354 | 06 | Kuba na Ratunek | James to the Rescue |
| 355 | 07 | Szczęśliwy Hirek | Happy Hiro |
| 356 | 08 | Balonowa Przygoda | Up, Up and Away |
| 357 | 09 | Węgiel dla Henia | Henry's Happy Coal |
| 358 | 10 | Niech Pada Śnieg | Let it Snow |
| 359 | 11 | Niespodzianka | Surprise Surprise |
| 360 | 12 | Wielki Szymek | Spencer the Grand |
| 361 | 13 | Zatrzymać Autobus | Stop that Bus! |
| 362 | 14 | Przygoda z Magnesem | Stuck on You |
| 363 | 15 | Szybka Basia | Big Belle |
| 364 | 16 | Kamil Parowóz | Kevin the Steamie |
| 365 | 17 | Zepsuty Gwizdek | Wonky Whistle |
| 366 | 18 | Piotruś w Śniegu | Percy the Snowman |
| 367 | 19 | Kłopoty z Choinką | Tree Trouble |
| 368 | 20 | Ognisty Felek | Fiery Flynn |
Spis odcinków (seria 16)
| N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA SZESNASTA (2011) | |||
| 369 | 01 | Na Ratunek | Race to the Rescue |
| 370 | 02 | Zepsuty Kręciołek | Ol' Wheezy Wobbles |
| 371 | 03 | Express Coming Through | |
| 372 | 04 | Percy and the Monster of Brendam | |
| 373 | 05 | Ho, Ho Snowman | |
| 374 | 06 | Ale masz Zdjęcie! | Flash Bang Wallop |
| 375 | 07 | Tomek i Pociąg ze Śmieciami | Thomas and the Rubbish Train |
| 376 | 08 | Tomek Strachem na Wrony | Thomas Toots the Crows |
| 377 | 09 | Niech to Zderzak! | Bust My Buffers! |
| 378 | 10 | Piotruś i Kaliope | Percy and the Calliope |
| 379 | 11 | Tomek i Dźwięki Sodor | Thomas and the Sounds of Sodor |
| 380 | 12 | Salty's Surprise | |
| 381 | 13 | Dzień Pełen Niespodzianek | Sodor Surprise Day |
| 382 | 14 | Emilka i Zimowy Festyn Sodor | Emily's Winter Party Special |
| 383 | 15 | Kłopoty z Błotem | Muddy Matters |
| 384 | 16 | Marzenie Węcha | Whiff's Wish |
| 385 | 17 | Powitanie Stefka | Welcome Stafford |
| 386 | 18 | Happy Birthday, Sir! | |
| 387 | 19 | Daj Spokój Wiktorowi! | Don't Bother Victor! |
| 388 | 20 | Choinkowy Ekspres | The Christmas Tree Express |
Linki zewnętrzne
- Tomek i przyjaciele w polskiej Wikipedii
- Tomek i przyjaciele w bazie filmweb.pl
