Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m poprawa linków |
m Dodanie listy odcinków (tytuły z www.tvp.pl/prasa) + daty premiery z Trybuny Śląskiej. |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół''' (ang. ''The World of Peter Rabbit and Friends'', 1992) – brytyjsko-amerykański serial animowany połączony z epizodami aktorskimi. Ekranizacje książeczek dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. Serial | '''Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół''' (ang. ''The World of Peter Rabbit and Friends'', 1992) – brytyjsko-amerykański serial animowany połączony z epizodami aktorskimi. Ekranizacje książeczek dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. | ||
Serial miał premierę w Polsce 26 grudnia [[1994]] roku na antenie [[Telewizja Polska|TVP1]]. Ponowna emisja serialu miała miejsce w latach 2007-2008 na kanale [[Telewizja Polska|TVP2]]. | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 43: | Linia 45: | ||
* [[Olga Bończyk]] | * [[Olga Bończyk]] | ||
i inni | i inni | ||
== Spis odcinków == | |||
{| style="text-align: center; width: 90%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="10%"|Premiera odcinka | |||
!width="6%"|N/o | |||
!width="48%"|Polski tytuł | |||
!width="48%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |||
| ''Historyjka o Czterech Małych Króliczkach'' | |||
| ''The Tale of Peter Rabbit and Benjamin Bunny'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.04.1995 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | |||
| ''Opowieść o kotku, który miał na imię Tomek i kaczce Tekli Kałużyńskiej'' | |||
| ''The Tale of Tom Kitten and Jemima Puddle-Duck'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | |||
| ''Opowieść o Samuelu Baczko i roladzie'' | |||
| ''The Tale of Samuel Whiskers, or the Roly-Poly Pudding'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.12.1994 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | |||
| ''Krawiec z Gloucester'' | |||
| ''The Tailor of Gloucester'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.06.1995 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | |||
| ''Opowieść o pani Mrugalskiej i panu słowiku'' | |||
| ''The Tale of Mrs. Tiggy-Winkle and Mr. Jeremy Fisher'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | |||
| ''Opowieść o Panu Todzie'' | |||
| ''The Tale of Mr. Tod'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.04.1995 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | |||
| ''Opowieść o prosiaczku Ciapciu Marzycielu'' | |||
| ''The Tale of Pigling Bland'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|08 | |||
| ''Opowieść o tyciej myszce i króliczkach skoczkach'' | |||
| ''The Tale of the Flopsy Bunnies and Mrs. Tittlemouse'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| ''Opowieść o dwóch niegrzecznych myszkach i o Jasiu Mieszczuchu'' | |||
| ''The Tale of Two Bad Mice and Johnny Town-Mouse'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|10 | |||
| ''Opowieść o Króliku Piotrusiu i o Beatrix Potter'' | |||
| ''The Tale of Peter Rabbit and Beatrix Potter'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{Wikipedia}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 22:02, 27 sie 2017
Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół (ang. The World of Peter Rabbit and Friends, 1992) – brytyjsko-amerykański serial animowany połączony z epizodami aktorskimi. Ekranizacje książeczek dla dzieci autorstwa Beatrix Potter.
Serial miał premierę w Polsce 26 grudnia 1994 roku na antenie TVP1. Ponowna emisja serialu miała miejsce w latach 2007-2008 na kanale TVP2.
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU w WARSZAWIE
Reżyseria:
Dialogi: Halina Wodiczko
Dźwięk: Jerzy Rogowiec
Montaż: Elżbieta Joel
Kierownictwo produkcji:
Tekst piosenki:
Piosenki śpiewali: Barbara Bursztynowicz, Monika Wierzbicka, Jarosław Boberek, Beata Jankowska, Jacek Bończyk
Wystąpili:
- Jolanta Wilk
- Józef Mika
- Wojciech Malajkat
- Krzysztof Strużycki
- Jacek Jarosz
- Włodzimierz Bednarski
- Ryszard Łukowski
- Mirosław Guzowski
- Hanna Kinder-Kiss
- Joanna Jędryka
- Włodzimierz Nowakowski
- Stanisław Brudny
- Monika Wierzbicka
- Jacek Bończyk
- Jarosław Boberek
- Janusz Bukowski
- Katarzyna Łaniewska
- Ryszard Nawrocki
- Ewa Kania
- Antonina Girycz
- Maria Ciesielska
- Maria Szadkowska
- Adam Biedrzycki
- Olga Bończyk
i inni
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | Historyjka o Czterech Małych Króliczkach | The Tale of Peter Rabbit and Benjamin Bunny | |
| 16.04.1995 | 02 | Opowieść o kotku, który miał na imię Tomek i kaczce Tekli Kałużyńskiej | The Tale of Tom Kitten and Jemima Puddle-Duck |
| 03 | Opowieść o Samuelu Baczko i roladzie | The Tale of Samuel Whiskers, or the Roly-Poly Pudding | |
| 26.12.1994 | 04 | Krawiec z Gloucester | The Tailor of Gloucester |
| 01.06.1995 | 05 | Opowieść o pani Mrugalskiej i panu słowiku | The Tale of Mrs. Tiggy-Winkle and Mr. Jeremy Fisher |
| 06 | Opowieść o Panu Todzie | The Tale of Mr. Tod | |
| 17.04.1995 | 07 | Opowieść o prosiaczku Ciapciu Marzycielu | The Tale of Pigling Bland |
| 08 | Opowieść o tyciej myszce i króliczkach skoczkach | The Tale of the Flopsy Bunnies and Mrs. Tittlemouse | |
| 09 | Opowieść o dwóch niegrzecznych myszkach i o Jasiu Mieszczuchu | The Tale of Two Bad Mice and Johnny Town-Mouse | |
| 10 | Opowieść o Króliku Piotrusiu i o Beatrix Potter | The Tale of Peter Rabbit and Beatrix Potter | |
Linki zewnętrzne
- Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół w polskiej Wikipedii
