Battlefield 4

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Battlefield 4

Battlefield 4.jpg
Gatunek first-person shooter
Producent EA DICE
Wydawca Electronic Arts
Dystrybutor Electronic Arts Polska
Rok produkcji 2013
Premiera dubbingu 31 października 2013
Platformy z dubbingiem PC, PS3, PS4, X360, X1

Battlefield 4 – gra komputerowa, strzelanina FPP, stworzona przez studio DICE. Premiera w Polsce odbyła się 29 października 2013 roku dzięki Electronic Arts Polska. Gra doczekała się dwóch zestawów dodatków DLC: Chińska nawałnica, wydanego 17 grudnia tego samego roku i Drugie uderzenie wydane 4 marca 2014 r.

Opis

Battlefield 4 to strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez szwedzkie studio EA DICE. Deweloper ma na koncie poprzednie odsłony serii Battlefield oraz parę innych tytułów (np. Mirror’s Edge, Pinball Dreams). DICE jest znane nie tylko ze świetnych gier, ale też zaawansowanych silników graficznych (Frostbite).

Główną atrakcją Battlefielda 4 jest tryb multiplayer, ale gra zawiera także kampanię solową. Jej fabuła osadzona jest w 2020 roku. Wcielamy się w rolę Reckera, członka amerykańskiej jednostki specjalnej nazywanej Tombstone. Razem z nami w „Grabarzach” znajdują się również sierżant Dunn, gość o pseudonimie „Irish”, medyk „Pac” oraz Ruger. W rolę Irisha wcielił się aktor Michael K. Williams, znany szerszej publiczności jako gangster Omar Little z serialu The Wire. Większość kampanii rozgrywa się na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, a głównym celem jest uratowanie kilku VIP-ów znajdujących się w Szanghaju. Z powodu dość poważnych tarć politycznych pomiędzy Rosją, Stanami Zjednoczonymi i Chinami nie jest to jednak proste i prowadzi do wywołania przez Tombstone globalnego konfliktu.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19022

Wersja polska

Testerzy: Mikołaj Biernacki, Marcin Grzelak, Natalia Wojtaszek, Eryk Zgłobicki, Maciej Ogiński
Koordynacja: Justyna Kucharska
Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Maciej Kowalski
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Tłumaczenie: ALBION LOCALISATIONS
Udział wzięli:

oraz:

Linki zewnętrzne

Battlefield
Gry Battlefield: Bad Company 2Battlefield 3Battlefield 4Battlefield HardlineBattlefield 1Battlefield VBattlefield 2042