Buzz! Mega Quiz

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Buzz! Mega Quiz

Buzz! The Mega Quiz / Buzz! The BIG Quiz

Buzz Mega Quiz.jpg
Gatunek quizowa
Producent Relentless Software
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Rok produkcji 2006
Premiera dubbingu 2008
Platformy z dubbingiem PS2

Buzz! Mega Quiz (ang. Buzz! The Mega Quiz / Buzz! The BIG Quiz) – towarzyska gra quizowa stworzona przez Relentless Software na konsolę PlayStation 2.

Opis gry

Buzz! The BIG Quiz to kolejny, po Buzz! The Music Quiz, tytuł, wykorzystujący specjalnie skonstruowane do tego celu buzzery. Są to przyciski–brzęczyki, podobne do stosowanych w telewizyjnych teleturniejach. Bo też i gra jest niczym innym, jak właśnie teleturniejem. Prezenter Buzz powraca po raz kolejny, przynosząc zestaw nowości. Niespodziankę mamy już na samym początku zabawy: teraz w rywalizacji może wziąć maksymalnie osiem osób. Czyni to rozgrywkę bardziej emocjonującą, ale wymaga również zainwestowania w kolejny komplet buzzerów (sprzedawane są po cztery sztuki). Bardzo duża zmiana dotyczy tematyki pytań. Poprzednia cześć koncentrowała się tylko na muzyce, teraz nie jest już tak łatwo (jeśli pierwszy tytuł można nazwać łatwym). Zadawane pytania dotyczą obszernych rodzajów wiedzy, zacząwszy od sportu, na filmie skończywszy. Sama rozległość tematyczna może sprawiać poważne kłopoty, a nie należy zapominać o poziomie trudności. Często zdarza się, że poprawna odpowiedź wymaga naprawdę dokładnej znajomości tematu, co sprawia, że szanse poszczególnych zawodników nie zawsze są do końca równe. Niestety zrezygnowano z istniejącej, w poprzedniej grze, możliwości ustawienia trudności. Mamy za to wpływ na długość rozgrywki. Nie musimy korzystać ze standardowych ustawień długa – średnia – krótka, możemy wybrać dowolną ilość rund, w zależności od naszych preferencji i ilości posiadanego czasu.

Źródło: GRY On-Line.pl

Wersja polska

Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Dźwięk: Sławomir Czwórnóg
Głosów użyczyli:

Buzz!
Główna seria Buzz! Mega QuizBuzz! Quiz TVBuzz! Brain BenderBuzz! Master QuizBuzz! Polskie łamigłówkiBuzz! Świat quizów
Buzz Junior Buzz! Junior: Zabawa w dżungliBuzz! Junior: Zabawa robotówBuzz! Junior: Zabawy potworówBuzz! Junior: Zabawy dinozaurów