Człowiek zwany Flintstonem

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Człowiek zwany Flintstonem (ang. The Man Called Flintstone, 1966) – amerykański film animowany ze studia Hanna-Barbera, pierwszy pełnometrażowy film z przygodami rodziny Flintstonów.

Film ten był wyświetlany w amerykańskich kinach, a jego premiera odbyła się 3 sierpnia 1966 roku.

Fabuła

Tajny agent Rock Slag zostaje poszkodowany podczas pościgu w Skalisku. Jego szef decyduje się na zastąpienie go i proponuje tę rolę Fredowi Flinstonowi, który wygląda zupełnie tak samo jak Slag.

Fred wraz z całą ekipą w postaci Wilmy, Barney’a oraz Betty ruszają do Paryża i do Rzymu. Wyjazd ten jest świetną zabawą dla rodziny Freda, podczas gdy dla niego samego jest to nieustanny ciąg utrapień i wysiłków związanych z rozwiązaniem pewnej tajemniczej sprawy. Musi on przeprowadzić dochodzenie w sprawie pewnego szaleńca pracującego nad groźnym pociskiem. Sprawa jest bardzo ekscytująca, lecz Fred, jako tajny agent, nie może pisnąć ani słówka swoim kompanom na temat szczegółów operacji.

Opis pochodzi ze strony cyfraplus.pl

Wersja polska

Wystąpili:

oraz:

i inni

Śpiewali: Andrzej Kozioł, Wojciech Walasik, Zuzanna Madejska, Marcin Jakimiec, Anna Apostolakis, Monika Wierzbicka, Olga Bończyk, Piotr Gogol, Paweł Hartlieb, Wojciech Dmochowski, Adam Krylik

Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie WARNER BROS.
Reżyseria: Henryka Biedrzycka
Dialogi: Katarzyna Precigs
Dźwięk: Anna Barczewska
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak

Lektor: Maciej Gudowski

Linki zewnętrzne


Flintstonowie
Seriale FlintstonowieDzieci JaskiniowcówNowe przygody Freda i BarneyaFigle z FlintstonamiJaskiniątkaYabba Dabba Dinozaury!
Filmy Człowiek zwany FlintstonemBoże Narodzenie u FlintstonówFlintstonowie: Rockula i FrankenstoneJetsonowie spotykają FlintstonówYabba Dabba Do!Holly-rockowa kołysankaRodzinne Boże Narodzenie u FlintstonówOpowieść wigilijna FlintstonówFlintstonowie: Wielkie Łubu-dubu