Enemy Front

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Enemy Front

Enemy Front.jpg
Gatunek first-person shooter, wojenna
Producent CI Games
Dystrybutor CI Games
Rok produkcji 2014
Premiera dubbingu 13 czerwca 2014
Platformy z dubbingiem PC, X360, PS3

Enemy Front – gra komputerowa, strzelanina FPP, stworzona i wydana z dubbingiem 13 czerwca 2014 roku przez CI Games na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Opis

Enemy Front to kolejna strzelanina FPP rozgrywająca się w czasach II wojny światowej, przy czym tym razem skupiono się głównie na ukazaniu Powstania Warszawskiego, w czasie którego rozgrywa się znaczna część produkcji. Tytuł został stworzony przez rzeszowski i londyński oddział firmy City Interactive, która wsławiła się przede wszystkim za sprawą serii Sniper: Ghost Warrior. Przez kilkanaście miesięcy (od listopada 2010 do października 2012 roku) w pracach nad grą pomagał słynny deweloper Stuart Black, odpowiedzialny m.in. za efektowną strzelaninę o nazwie Black, jednak w wyniku odmiennych wizji produkcji zrezygnowano z jego usług.

Gracz wciela się w Roberta Hawkinsa – amerykańskiego korespondenta wojennego, który przybył do pogrążonej w wojnie Europy, by relacjonować wszystkie wydarzenia. Priorytety Hawkinsa szybko jednak uległy zmianie, kiedy na własne oczy ujrzał on okrucieństwo hitlerowców, w związku z czym postanowił dołączyć do ruchu oporu. Akcja Enemy Front rozgrywa się w czasie Powstania Warszawskiego, ale twórcy wykorzystali wspomnienia głównego bohatera, do ukazania walki także w innych krajach, w tym w Norwegii, Francji czy Niemczech.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17582

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Udział wzięli:

i inni