Katarzyna Łęcka

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Katarzyna Łęcka

reżyserka, aktorka

Katarzyna Łęcka.jpg
Data i miejsce urodzenia 9 kwietnia 1982
Warszawa

Katarzyna Maja Łęcka (ur. 9 kwietnia 1982 roku w Warszawie) – reżyserka, aktorka i scenarzystka.

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Milanówku, Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2005) i Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2018) oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy – wydział: reżyseria (2016). Twórczyni autorskich warsztatów na temat technik relaksacji i rozpuszczania blokad w ciele, udzielanych studentom warszawskiego wydziału aktorskiego i białostockiego wydziału sztuki lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a także aktorom z Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

Na początku kariery była w zespole Krystiana Lupy jako aktorka i jego asystentka, współpracowała także z Ingmarem Villqistem, Pawłem Miśkiewiczem i Andrzejem Sewerynem.

W 2015 roku wyreżyserowała i napisała scenariusz do widowiska muzycznego o tematyce religijnej „Przygotuj się na miłość” dla TVP1. Jako reżyserka teatralna była związana ze Szkołą Aktorską Jana i Haliny Machulskich (spektakl „Harper Regan”) i Teatrem WARSawy (spektakle „Usadzeni” i „Ktoś tu przyjdzie”).

Zdobywczyni nagrody Script Pro za scenariusz do filmu krótkometrażowego Pars Pro Toto (2017) oraz wyróżnienia Gold Remi Award na 52. Festiwalu Worldfest w Houston za spektakl Dama z łasiczką (kwiecień 2019).

Od lipca 2017 do 2020 roku była reżyserką w studiu SDI Media Polska. Obecnie jest współreżyserem seriali Na sygnale i Na dobre i na złe.

Prywatnie jest córką Renaty Łęckiej.

Reżyseria dubbingu

Filmy

Seriale

Słuchowiska

Autorka

Słuchowiska

Adaptacja

Słuchowiska

Polski dubbing

Seriale

Linki zewnętrzne