LittleBigPlanet

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet.jpg
Gatunek platformowa
Producent Media Molecule
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Rok produkcji 2008
Premiera dubbingu 9 listopada 2009
Platformy z dubbingiem PSP, PS3

LittleBigPlanet – gra platformowa produkcji studia Media Molecule przeznaczona na konsole PlayStation 3 i PlayStation Portable. W Polsce wydana przez Sony Computer Entertainment Polska 3 listopada 2008 (PS3) i 9 listopada 2009 (PSP).

Polonizacja została zrealizowana w ramach projektu Lokalizacje 2.0.

Rozgrywka

Gracz kontroluje Szmaciaka, który może biegać, skakać i chwytać przedmioty oraz robić śmieszne miny. Aby ukończyć dany poziom, gracz musi rozwiązywać zagadki i odnajdywać sposoby na pokonanie przeszkód.

Polska wersja

Pierwotnie gra została wydana na PS3 w wersji oryginalnej, a wydana rok później wersja na PSP dostępna była po polsku. Wersja na PS3 doczekała się jednak polonizacji w ramach wydania Game of the Year Edition. W obu wersjach narratorem był Paweł Szczesny. Narrator opowiada, jak sterować postacią, w dalszej rozgrywce dostępne są polskie napisy, gdyż postaci nie mówią ludzkim głosem.

15 grudnia 2010 w serwisie PlayStation Newtork udostępniono spin-off gry, Sackboy’s Prehistoric Moves, który w dniu premiery pobrać można było w polskiej wersji. Polskim narratorem ponownie był Paweł Szczesny.

Linki zewnętrzne

LittleBigPlanet
Główna seria LittleBigPlanetLittleBigPlanet 2LittleBigPlanet 3
Spin-offy LittleBigPlanet (PS Vita)LittleBigPlanet Karting