LittleBigPlanet 2

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

LittleBigPlanet 2

LittleBigPlanet 2.jpg
Gatunek platformowa
Producent Media Molecule
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Rok produkcji 2011
Premiera dubbingu 19 stycznia 2011
Platformy z dubbingiem PS3

LittleBigPlanet 2 – gra wideo wydana w styczniu 2011 roku przez Sony Computer Entertainment Europe na konsolę PlayStation 3. Gra jest sequelem LittleBigPlanet, opowiada o kolejnych przygodach Sackboya.

Opis

Dwa lata po premierze LittleBigPlanet (2008 rok) twórcy podjęli próbę poprawienia gry uznawanej za niemal doskonałą. „Kontynuacja” nie jest w tym przypadku najlepszym słowem. LittleBigPlanet 2 to bardziej ewolucja pomysłów z pierwszej części. Gra platformowa stała się w pełni funkcjonalną platformą do projektowania gier.

W porównaniu z pierwowzorem fabuła głównej kampanii w LBP2 została znacznie poszerzona. Tym razem Sackboy przeżywa przygody nie tylko na tytułowej MałejWielkiejPlanecie, ale w całej Galaktyce. Główny bohater zassany zostaje przez nadprzestrzenny, międzywymiarowy 1800-watowy odkurzacz. Z pomocą przychodzi mu jednak Larry Da Vinci, stojący na czele „Sojuszu” - na poły tajnej, na poły zorganizowanej grupy próbującej ocalić wszechświat przed zassaniem w trzewia maszyny. W LBP2 Sackboy poznaje nowych przyjaciół i zyskuje cały zestaw przydanych akcesoriów, jak chociażby lina z hakiem, umożliwiająca poruszanie się na wzór bohatera Bionic Commando.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14960

Wersja polska

Wersja polska: STUDIO PRL
Udział wzięli:

i inni

Linki zewnętrzne

LittleBigPlanet
Główna seria LittleBigPlanetLittleBigPlanet 2LittleBigPlanet 3
Spin-offy LittleBigPlanet (PS Vita)LittleBigPlanet Karting