Piorun (gra)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Piorun

Bolt

Piorun gra.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent Avalanche Software
Wydawca Disney Interactive Studios
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2008
Premiera dubbingu 4 grudnia 2008
Platformy z dubbingiem PC

Piorun (ang. Bolt) – zręcznościowa gra dla dzieci, stworzona na podstawie filmu pod tym samym tytułem przez Avalanche Software. W Polsce wydana przez CD Projekt 4 grudnia 2008 roku.

O grze

Zgodnie z filmowym pierwowzorem fabuła produktu opowiada o losach psiej gwiazdy Hollywood, tytułowego Bolta, który na co dzień pracuje na planie telewizyjnego serialu i wciela się w postać etatowego superbohatera. Czworonożny heros posiada przy tym szereg nadnaturalnych zdolności, jak korzystanie z lasera czy umiejętność zdmuchiwania przeciwników poprzez szczekanie. W duecie ze swoją właścicielką, sympatyczną Penny, bohater potrafi stawić czoła każdemu problemowi, bo jego pani także wyposażona jest w liczne umiejętności – talent do skradania się za plecami oponentów, hackowania komputerów i korzystania z toczka, dzięki któremu jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody. Dodatkowo w kilku fragmentach gry pod naszą kontrolę oddany zostaje przyjaciel dwójki bohaterów, chomik Rhino.

Jako że Bolt zalicza się do gatunku dziecięcych platformówek, dużą rolę pełni w nim kolorowa oprawa graficzna, oddająca atmosferę filmu. Zarówno pies, jak i jego opiekunka, częstokroć rozwiązują logiczne łamigłówki, a w swoich wojażach przemierzają lokacje rozsiane łącznie po pięciu państwach, w tym Rosji i Włoszech. Wśród odwiedzanych miejsc znajdują się m.in.: zabytkowy pałac oraz położone w zaśnieżonej krainie laboratorium. Budynki te są wypełnione przeciwnikami, a w walce z nimi przydatne okazują się wskaźniki zdrowia i stanu naładowania energii, którą Piorun oraz Penny wykorzystują do używania specjalnych umiejętności.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11907

Wersja polska

Lokalizacja: CD PROJEKT LOCALISATION CENTRE
Głosów użyczyli: