Pokémon: Hoopa i starcie wszech czasów

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Pokémon: Hoopa i starcie wszech czasów

ポケモン・ザ・ムービーXY 光輪の超魔神 フーパ

Pokémon Hoopa i starcie wszech czasów.jpg
Gatunek anime, przygodowy
Kraj produkcji Japonia
Język oryginału japoński
Stacja telewizyjna Disney XD
Platforma streamingowa Netflix
Rok produkcji 2015
Data premiery dubbingu 13 września 2016

Pokémon: Hoopa i starcie wszech czasów (jap. ポケモン・ザ・ムービーXY 光輪の超魔神 フーパ, Pokemon Za Mūbī Ekkusu Wai Ringu no chōmajin Fūpa, ang. Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages) – osiemnasty film o Pokémonach na podstawie anime Pokémon.

Premiera filmu w wersji z polskim dubbingiem odbyła się 13 września 2016 roku w serwisie Netflix. Premiera telewizyjna odbyła się 11 lutego 2017 roku na kanale Disney XD.

Fabuła

Ash i jego przyjaciele poznają mitycznego Pokémona Hoopa, który potrafi przywołać ludzi i rzeczy za pomocą magicznych pierścieni i którego moce należy powstrzymać.

Wersja polska

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria i dźwięk: Adam Łonicki
Tłumaczenie i dialogi: Anna Wysocka
Tekst piosenki: Anna Wysocka
Montaż: SDI MEDIA POLSKA
Kierownictwo produkcji: Anita Ucińska, Agnieszka Matusik, Paul Evans, Paweł Przedlacki
Wystąpili:

Wykonanie piosenki: Magdalena Tul

Linki zewnętrzne

Pokémon
Transze serialu I: Liga IndigoII: The Adventures in the Orange IslandsIII: The Johto JourneysIV: Johto League ChampionsV: Master QuestVI: Advanced • VII: Advanced Challenge • VIII: Advanced Battle • IX: Battle FrontierX: Diament i PerłaXI: Wymiar walkiXII: Galaktyczne bitwyXIII: Gwiazdy Ligi SinnohXIV: Czerń i bielXV: Czerń i biel: Ścieżki przeznaczeniaXVI: Czerń i Biel: Przygody w Unovie i nie tylkoXVII: XYXVIII: XYXIX: XYZXX: Słońce i KsiężycXXI: Słońce i Księżyc: Ultra PrzygodyXXII: Słońce i Księżyc: Ultra LegendyXXIII: PodróżeXXIV: Podróże MistrzówXXV: Najwspanialsze podróżeXXVI: Horyzonty
Filmy pełnometrażowe I: Film pierwszyII: Uwierz w swoją siłęIII: Zaklęcie Unown • IV: Głos lasu • V: Bohaterowie • VI: Jirachi: Spełnione marzenia • VII: Cel: Deoxys • VIII: Myū to hadō no yūsha Rukario • IX: Renjā to umi no ōji Manafi • X: Diaruga tai Parukia tai DākuraiXI: Giratina i strażnik niebaXII: Arceus i klejnot życiaXIII: Zoroark – mistrz iluzjiXIV: Czerń: Victini i Reshiram / XIV: Biel: Victini i ZekromXV: Kyurem kontra Miecz SprawiedliwościXVI: Genesect i objawiona legendaXVII: Diancie i Kokon ZniszczeniaXVIII: Hoopa i starcie wszech czasówXIX: Volcanion i mechaniczny zachwytXX: Wybieram cię!XXI: Siła jest w nasXXII: Zemsta Mewtwo – EwolucjaXXIII: Sekrety dżungli
Filmy aktorskie Detektyw Pikachu
Odcinki specjalne Wakacje PikachuHistoria pochodzenia MewtwoPowrót MewtwoArceus – Kroniki
Spin offy Droga na szczytKonsjerżka Pokémonów