Ratchet & Clank (gra 2016)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank 2016.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent Insomniac Games
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Rok produkcji 2016
Premiera dubbingu 12 kwietnia 2016
Platformy z dubbingiem PS4

Ratchet & Clank – zręcznościowa gra komputerowa autorstwa Insomniac Games z 2016 roku przeznaczona na konsolę PlayStation 4, bezpośrednio nawiązująca do gry z 2002 roku o takim samym tytule oraz filmu z 2016 roku.

Premiera w Polsce: 12 kwietnia 2016; dystrybucja: Sony Computer Entertainment Polska.

Opis gry

Po prawie trzynastu latach od premiery gra Ratchet & Clank – kultowa platformówka na PlayStation 2 – doczekała się pierwszej konwersji na inną platformę sprzętową, czyli PlayStation 4. Za jej powstaniem stoją twórcy oryginału – amerykański zespół Insomniac Games. W zasadzie mowa tu o remake’u, który pod względem technologicznym stanowi grę zbudowaną niemal od podstaw. Mimo to fundamentalne założenia produkcji (fabuła i mechanika) nie uległy większym zmianom.

Nadal mamy zatem do czynienia z historią lisowatego Ratcheta i robotycznego Clanka, którzy spotykają się po raz pierwszy, by sformować nierozłączny duet, będący sztandarowym elementem prawie wszystkich kolejnych odsłon serii. Drużyna próbuje odnaleźć Kapitana Qwarka, superbohatera, który ma być jedyną nadzieją na ocalenie galaktyki przed złym Drekiem, chcącym zniszczyć świat, aby uformować z jego materii nową planetę dla swojej rasy Blarg.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24169

Wersja polska

Udźwiękowienie: STUDIO PRL
Głosów użyczyli:

i inni


Ratchet & Clank
Gry Ratchet & Clank: 4 za jednegoRatchet & Clank: Załoga QRatchet & Clank: NEXUSRatchet & ClankRatchet & Clank: Rift Apart
Filmy animowane Ratchet i Clank