Rick i Morty

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rick i Morty

Rick and Morty

Rick i Morty.jpg
Gatunek animowany, komedia, science-fiction
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Comedy Central, Comedy Central Family, Polsat Comedy Central Extra (2. wersja)
Platforma streamingowa Netflix, HBO GO (1. wersja)
Lata produkcji 2013 – obecnie
Data premiery dubbingu 27 sierpnia 2016 (1. wersja)
28 lipca 2017 (2. wersja)
Wyemitowane
serie
5 z 5 (1. wersja)
3 z 5 (2. wersja)
Wyemitowane odcinki 51 z 51 (1. wersja)
31 z 51 (2. wersja)

Rick i Morty (ang. Rick and Morty) – amerykański animowany serial telewizyjny dla dorosłych tworzony przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona dla Adult Swim.

Serial z pierwszą wersją dubbingu dostępny w serwisie Netflix od 27 sierpnia 2016 roku (wersja ocenzurowana).

Druga wersja dubbingu emitowana na kanale Comedy Central od 28 lipca 2017 roku (wersja bez cenzury).

Od 21 czerwca 2021 roku serial dostępny na platformie HBO GO (serie I-IV z dubbingiem z platformy Netflix). 12 sierpnia tego samego roku został udostępniony dubbing do serii V, również posiadający cenzurę.

Fabuła

Genialny naukowiec-alkoholik, Rick, porywa swojego płaczliwego wnuka, Morty’ego. Razem przeżywają dzikie eskapady do odległych galaktyk i alternatywnych światów.

Źródło: Netflix

Wersja polska

Pierwsza wersja dubbingu

Serie I-IV

Wersja polska: BTI STUDIOS / IYUNO MEDIA GROUP
Reżyseria: Jan Aleksandrowicz-Krasko
Dialogi:

Tłumaczenie: Zuzanna Chojecka (odc. 22-31)
Teksty piosenek:

Kierownictwo muzyczne:

Dźwięk:

Montaż:

Zgranie: Alicja Nowak (seria 3)
Kierownictwo produkcji:

W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Jacek Czyż
    • Pan Goldenfold (serie 1-2),
    • Ruben Ridley (odc. 3),
    • Spiker TV (odc. 8),
    • Bezdomny (odc. 14),
    • Lektor BBC Two (odc. 19)
  • Dorota Furtak-Masica
    • Jessica,
    • Jedność (odc. 14),
    • Sędzinia (odc. 32),
    • Maggie (odc. 33),
    • Żona Tony'ego (odc. 33),
    • Brzuchostrzelczyni (odc. 34),
    • Kosmitka (odc. 37),
    • Małż w pociągu (odc. 37),
    • Pani Seler (odc. 37),
    • Sędzia Sądu Najwyższego (odc. 37),
    • Staruszka (odc. 39)
  • Jan Aleksandrowicz-Krasko
    • Frank Palicki (odc. 1),
    • Roger (odc. 3),
    • Tom Randolph (odc. 3),
    • Kosmita 1 (odc. 4),
    • Spiker Radia Ziemia (odc. 4),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 5),
    • Kelner (odc. 5),
    • Przesłuchujący 2 (odc. 5),
    • Sędzia-olbrzym (odc. 5),
    • Brad (odc. 6, 11),
    • Brad Anderson (odc. 7),
    • Sprzedawca (odc. 7),
    • Lektor Saturday Night Live (odc. 8),
    • Policjant (odc. 8),
    • Sędzia w serialu (odc. 8),
    • Śmieciarz (odc. 8),
    • Trąboludź (odc. 8),
    • Kelner-krzesło (odc. 10),
    • Kapitan statku (odc. 11),
    • Pracownik fabryki lodów (odc. 12),
    • Klient (odc. 13),
    • Roy (odc. 13),
    • Trybo-policjant 2 (odc. 13),
    • Szef Roya (odc. 13),
    • Gazeciarz (odc. 14),
    • Jeden z kosmitów (odc. 14),
    • Ochroniarz 2 (odc. 14),
    • Odwrotna Żyrafa (odc. 15),
    • Ice-T (odc. 16),
    • Simon (odc. 16),
    • Ojciec Huntera (odc. 17),
    • Prezenter wiadomości (odc. 17),
    • Przedstawiciel rządu (odc. 17),
    • Żołnierze (odc. 17),
    • Beth z wyobrażenia Jerry'ego (odc. 18),
    • Toby Matthews (odc. 18),
    • Doktor Klocek (odc. 19),
    • Lektor reklamy płatków Oczodółmana (odc. 19),
    • Ochroniarz (odc. 19),
    • Stand-uper (odc. 19),
    • Zapowiadacz Anty-wiadomości z Michaelem Thompsonem (odc. 19),
    • Człek-ptak / Człek-feniks (odc. 22, 41),
    • Agent 1 (odc. 24),
    • Trybo-przechodzień (odc. 25),
    • Kelner (odc. 26),
    • Klarbox (odc. 30),
    • Miles Knightly (odc. 34),
    • Upiór w operze (odc. 37)
  • Robert Kibalski
    • Gromflomita (kolega Glena) (odc. 1),
    • Cycuszkokupski (odc. 5),
    • Przesłuchujący 1 (odc. 5),
    • Mąż zamordowanej kobiety (odc. 8),
    • Czarnoskóry mężczyzna (odc. 8),
    • Uczestnik przyjęcia (odc. 9),
    • Squanchy (odc. 11, 21),
    • Krombopulos Michael (odc. 13),
    • Szymuraj (odc. 15),
    • Generał Nathan (odc. 16),
    • Kradek (odc. 19)
    • Włamotron (odc. 34),
    • Kot (odc. 35),
    • Pasażer pociągu (Rick w przebraniu) (odc. 37),
    • Ławnik Glorzo (odc. 38),
    • Alfons (odc. 41),
    • Gromflomita-strzelec 1 (odc. 41)
  • Krzysztof Nowik
    • Gienek Wagina (odc. 1, 5-6, 9, 16, 18, 29),
    • jedna z Gazorpianek (odc. 7),
    • Właściciel pizzerii (odc. 8)
  • Sebastian Perdek
    • Gromflomita-strażnik (odc. 1),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 20),
    • Wiewiórka 3 (odc. 29),
    • Zyg Zag (odc. 29),
    • Pan Bilecik (odc. 37)
  • Miriam Aleksandrowicz
    • Pani Placuszek (odc. 2),
    • Prezenterka wiadomości (odc. 2, 6),
    • Joyce Smith (odc. 3),
    • Olbrzymka (odc. 5),
    • Samantha (odc. 5),
    • Spikerka (odc. 7),
    • Prowadząca Dzień dobry, Pluton (odc. 9),
    • Pani Tate (odc. 9),
    • Opiekunka w Jerryszkole (odc. 13)
  • Krzysztof Banaszyk
    • Strach Terry (odc. 2),
    • Eric McMan (odc. 3),
    • Kosmita 2 (odc. 4),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 5),
    • Zamordowany olbrzym (odc. 5),
    • Lektor zwiastuna filmu o dwóch braciach (odc. 8),
    • Szef policji (odc. 8),
    • Prowadzący Dzień dobry, Pluton (odc. 9),
    • Lektor zwiastuna filmu (odc. 10),
    • Człek-ptak (odc. 11, 16, 21)
  • Jarosław Domin
    • Pimpek (odc. 2),
    • Centaur (odc. 2),
    • Doktor Xenon Kwiat (odc. 3),
    • Davin (odc. 6),
    • Morty Jr. (dorosły) (odc. 7),
    • Dzidzionogi (odc. 8),
    • Lektor zwiastuna filmu Weekend u martwej kociary II (odc. 8),
    • Kisiel (odc. 12),
    • Wujek Steve (odc. 15),
    • Żyd (odc. 16),
    • Dziennikarz (odc. 19),
    • Michael Thompson (odc. 19),
    • Pichael Thompson (odc. 19),
    • Conroy (odc. 22),
    • Vance Maximus (odc. 25)
  • Paweł Iwanicki
    • Nauczyciel Terry'ego (odc. 2),
    • Strach Glenn (odc. 2),
    • Leonard Smith (odc. 3),
    • Jeden z uczniów (odc. 4),
    • Kevin (odc. 4),
    • Kosmita 3 (odc. 4),
    • Pan Fasolka (odc. 5),
    • Mam Mrówki w Oczach Johnson (odc. 8),
    • Morderca (odc. 8),
    • Zwykłonogi (odc. 8),
    • Zgrzytek Noopers (odc. 9),
    • Pizza z pieczarkami (odc. 10)
    • Słuchawka 1 (odc. 10),
    • Pierwszy oficer (odc. 11),
    • Przewodnik (odc. 11),
    • Wolny Mobilus (odc. 11),
    • Prawnik (odc. 12),
    • Beta-7 (odc. 14),
    • Pan Beauregard, lokaj (odc. 15),
    • Kromuloni (odc. 16),
    • Glexo Slimslom (odc. 18),
    • Latarnik (odc. 20),
    • Gromflomita w gabinecie 2 (odc. 22),
    • Eli (odc. 23),
    • Agent 2 (odc. 24),
    • Milion Mrówek (odc. 25),
    • Ciuchcioglina (odc. 37)
  • Tomasz Kozłowicz
    • Lektor dokumentu (odc. 2),
    • Prezenter TV (odc. 3),
    • Narrator reklamy (odc. 8)
  • Katarzyna Łaska
    • Straszna Melissa (odc. 2),
    • Głos z głośnika (odc. 3),
    • Koleżanka Jessici (odc. 6),
    • Mar-Sza (odc. 7),
    • Tammy Gueterman (odc. 11, 16, 21-22, 37, 41),
    • Weterynarz (odc. 12),
    • mały Roy (odc. 13),
    • żona Roya (odc. 13),
    • Dzwonek (odc. 15),
    • Statek Ricka (odc. 17, 21),
    • Żona Eli’ego (odc. 23)
  • Tomasz Błasiak
    • Poncho (odc. 3),
    • Książę Nebulon (odc. 4),
    • Prawnik (odc. 5),
    • Koleś, który nie potrafi się pohamować (odc. 8),
    • Gość z reklamy Sztucznych Drzwi (odc. 8),
    • Trybogłowy (odc. 11, 13, 25),
    • Myśliwy (odc. 12),
    • Paul Fleischman (odc. 13),
    • Recepcjonista (odc. 13),
    • Blim Blam (odc. 14),
    • Obcy (odc. 14),
    • Ochroniarz (odc. 14),
    • Kuzyn Nicky (odc. 15),
    • Łapicuszek (odc. 16),
    • Terry (odc. 16),
    • Pediatra (odc. 17),
    • Prezydent Miniświata (odc. 17),
    • Asystent (odc. 19),
    • Phillip Jacobs (odc. 19),
    • Prowadzący teleturniej Jak się tu znalazłem? (odc. 19),
    • Sędzia-kosmita (odc. 19),
    • Jaguar (odc. 24),
    • Krokobot (odc. 25),
    • Pan Kupkazpupki (odc. 34, 37),
    • Kisiel (odc. 36),
    • Koncept Czasu (odc. 37),
    • Opowiadacz (odc. 37),
    • Shrek (odc. 37)
  • Aleksander Orsztynowicz-Czyż
    • Ethan (odc. 3, 26),
    • Bezgrypowy Raper (odc. 6),
    • Gazorpazorfield (odc. 8),
    • Pan Kichacz (odc. 8),
    • Abradolf Lincoler (odc. 11, 37),
    • Partner Kiśla (odc. 12),
    • Głos w reklamie Pikseli i Żetonów (odc. 13),
    • Ochroniarz 1 (odc. 14),
    • Ołówkomil (odc. 15),
    • Alfabetarianin J (odc. 16),
    • Kyle (odc. 17),
    • Lektor programu Jak oni to robią? (odc. 19),
    • Oczodółman (odc. 19),
    • Ośmiornic (odc. 19),
    • Randy Dicknose (odc. 19),
    • Właściciel niewolników (Lord Tylnypaluch) (odc. 23),
    • Logic (odc. 25),
    • Pracownik spa (odc. 26),
    • Przewodnik (odc. 26),
    • Pan Kupkazpupki (odc. 31)
  • Anna Rusiecka
    • Annie (odc. 3),
    • Morty Jr. (dziecko) (odc. 7),
    • Nancy (odc. 11)
  • Leszek Zduń
    • Jacob (odc. 3),
    • Szef Jerry'ego (odc. 4),
    • Oślizgły Schodek (odc. 5),
    • Prezenter wiadomości (odc. 6),
    • David Letterman (odc. 8),
    • Pan Cylinder Jones (odc. 8),
    • Lucjan Potrzebny / Diabeł (odc. 9)
  • Przemysław Stippa
    • Pan Miszuk (odc. 5, 32, 37),
    • Lektor reklamy Niepohamowanego Soku (odc. 8),
    • Prowadzący program o szybkich tajemnicach (odc. 8),
    • Prezenter wiadomości (odc. 13),
    • Trybo-policjant 1 (odc. 13),
    • Zeep (odc. 17),
    • Grzyb (odc. 19),
    • Właściciel restauracji Tycie Gryzki (odc. 19),
    • Tony (odc. 33)
  • Katarzyna Michalska
    • Żona olbrzyma (odc. 5),
    • Główna bohaterka Ciężarnego Dziecka (odc. 6),
    • Jedna z Gazorpianek (odc. 7),
    • Morty Jr. (niemowlę) (odc. 7),
    • Żona Glenna (odc. 8),
    • Dziewczyna na imprezie (odc. 11)
  • Anna Apostolakis
    • Sędzina (odc. 7),
    • Uczestniczka przyjęcia (odc. 9),
    • Lucy (odc. 11)
  • Maksymilian MłynarskiKlient (odc. 9)
  • Dariusz Odija
    • Komentator (odc. 13),
    • Frankenstein (odc. 15),
    • Prezydent Curtis (odc. 16, 31),
    • Doktor Buldogul (odc. 19),
    • Teddy Mason (odc. 20)
  • Jakub Szydłowski
    • Pierd (odc. 13),
    • Gary (odc. 15),
    • Wampir (odc. 18),
    • Komentator (odc. 19)
  • Zuzanna Galia
    • Bizneswoman (odc. 14),
    • Staruszka (odc. 14),
    • Lekarka (odc. 15),
    • Pani Lodówka (odc. 15),
    • Lodziarka (odc. 17),
    • Pielęgniarka (odc. 19),
    • Arthricia (odc. 20),
    • Donna Gueterman (odc. 21),
    • Trybo-dziewczyna 1 (odc. 25),
    • Diane, żona przywódcy Monogatorów (odc. 33),
    • Angie Dwururka (odc. 34),
    • Debrannavox, smocza szmata 1 (odc. 35),
    • Pasażerka pociągu (Morty w przebraniu) (odc. 37),
    • Feministka (odc. 39)
  • Tomasz Jarosz
    • Jefferson (odc. 14),
    • Pilot helikoptera (odc. 14),
    • Kaczuszka (odc. 15),
    • Naziol (odc. 15),
    • Golfista (odc. 16),
    • Pastor Bobe (odc. 16),
    • Chris (odc. 17),
    • Asystent wampira (odc. 18),
    • Kosmita na wózku (odc. 19),
    • Lektor zwiastuna filmu Jan Kwadrant Vincent 16 (odc. 19),
    • Mąż Samanthy (odc. 19),
    • Poborca podatkowy (odc. 19),
    • Prezenter wiadomości Kanału 9 (odc. 19),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 20),
    • Colossus (odc. 23),
    • Kosmita-porywacz (odc. 29),
    • Ochroniarz (odc. 31),
    • Starszy asystent (odc. 31)
  • Maciej DąbrowskiPan Kupkazpupki (odc. 15, 21)
  • Józef Pawłowski
    • Muchacho (odc. 20),
    • Kosmiczny pogranicznik na lotnisku (odc. 21),
    • Naukowiec Glorzo (odc. 38)
  • Dawid Czupryński
    • Dostawca pizzy (odc. 21),
    • Pat Gueterman (odc. 21)
  • Grzegorz Pawlak
    • Pan Goldenfold (serie 3-4),
    • Dyrektor agencji (Paweł Bartek) (odc. 24),
    • Narrator reklamy Prostego Ricka (Sam Elliot) (odc. 28),
    • Wiewiórka 1 (odc. 29),
    • Przywódca Monogatorów (odc. 33),
    • Hefajstos (odc. 34)
  • Jakub KamieńskiCornvelious Daniel (odc. 22)
  • Agata PruchniewskaDiane Sanchez (odc. 22)
  • Krzysztof RoguckiGromflomita w gabinecie 1 (odc. 22)
  • Bartosz Wesołowski
    • Gromflomita w maszynowni (odc. 22),
    • Gromflomita w gabinecie 3 (odc. 22),
    • Głos (odc. 23),
    • Niewolnik (odc. 23),
    • Jezus (odc. 37),
    • Członek SWATu (odc. 39),
    • Chrunk (odc. 39)
  • Jan Wojtyński
    • Prezydent Federacji Galaktycznej (odc. 22),
    • Kucharz (odc. 23),
    • Concerto (odc. 24)
  • Aleksander Wysocki
    • Szef sztabów (odc. 22),
    • Shimmpy (odc. 23),
    • Alan Peron (odc. 25)
  • Maksymilian Michasiów
    • Krwotok (odc. 23),
    • Fuks Fuks (odc. 25),
    • Nargles (odc. 39),
    • Członek SWATu (odc. 39)
  • Maria PakulnisDoktor Wong (odc. 24, 41)
  • Dominika SellTrybo-dziewczyna 2 (odc. 25)
  • Brygida TurowskaSupernowa (odc. 25)
  • Przemysław BluszczRisotto Groupon (odc. 26)
  • Maksymilian Bogumił
    • Natręt Wtopa (odc. 26),
    • Kelner (odc. 27),
    • Rudowłosy uczeń (odc. 27),
    • Schlarbo (odc. 39)
  • Marta Dobecka
    • Tricia Lange (odc. 26-27),
    • Puciek 2 (odc. 30)
  • Karol GajosTyci koleś z pomocy technicznej 1 (odc. 26)
  • Piotr Makarski
    • Inwestorzy (odc. 27),
    • Klaun (odc. 27),
    • Rudowłosy uczeń (odc. 27),
    • Żołnierz na pogrzebie (odc. 29),
    • Prezenter (odc. 30),
    • Ochroniarze (odc. 31),
    • Sekretarz obrony (odc. 31; na planszy rola błędnie przypisana Sebastianowi Perdkowi)
  • Lidia Sadowa
    • Koleżanka Jessici (odc. 27),
    • Pani Placuszek (odc. 27),
    • Stacy (odc. 27)
  • Agata SkórskaJacqueline (odc. 27)
  • Karolina Kalina
    • Wiewiórka 2 (odc. 29)
    • Kiara (odc. 30),
    • Amazońska prezydentka (odc. 31)
  • Justyna Orzechowska
    • Pani naukowiec (odc. 29),
    • Rhonda, sekretarz stanu (odc. 31)
  • Aleksandra Spyra
    • Czarnoskóra naukowczyni (odc. 29),
    • Puciek 3 (odc. 30)
  • Dominik SzarwackiGordon Lunas (odc. 29)
  • Maciej Kowalik
    • Tommy Sutkoliz (odc. 30),
    • Sekretarz 3 (odc. 31)
  • Julia Łukowiak
    • Prezenterka (odc. 30),
    • Puciek 1 (odc. 30)
  • Wojciech Chorąży
    • Prezenter (odc. 32),
    • Były mąż (odc. 33),
    • Prezenter (odc. 33),
    • Richard (odc. 33),
    • Reporter-kosmita (odc. 34),
    • Czarodziej (odc. 35),
    • Josh (odc. 37),
    • Pan Maruda (odc. 38)
  • Agata Gawrońska-BaumanNancy Grace (odc. 32)
  • Mateusz Kwiecień
    • Adwokat (odc. 32),
    • Biegnący ptak (odc. 33),
    • Jaszczur (odc. 33),
    • Technik (odc. 33),
    • Mięśniak 2 (odc. 35),
    • Wąż-robot (odc. 36),
    • Reggie (Bóg) (odc. 40),
    • Zakaz (odc. 40)
    • Gromflomita-strzelec 2 (odc. 41)
  • Aleksandra Nowicka
    • Prezenterka (odc. 32),
    • Była żona (odc. 33),
    • Plażowiczka (odc. 35),
    • Barmanka (odc. 36)
  • Julian Osławski
    • Szkolny dręczyciel (odc. 32),
    • Sprzedawca gadów (odc. 36),
    • Grubas (odc. 37)
  • Łukasz Talik
    • Chuligan (odc. 32),
    • Gliniarz (odc. 32),
    • Skuwający (odc. 32),
    • Gej (odc. 33),
    • Elon Kłask (odc. 34),
    • Smocza szmata 2 (odc. 35),
    • Koszykarz (odc. 36),
    • Krzykacz (odc. 36),
    • Partner Kiśla (odc. 36)
  • Kamil Kula
    • Glut (odc. 33),
    • Balthromaw (odc. 35)
  • Damian Kulec
    • Danny (odc. 33),
    • Vermigurber (odc. 33)
  • Mateusz Narloch
    • Facet w motelu (odc. 33),
    • Farmer (odc. 33),
    • Izajasz (odc. 33),
    • Jeff (odc. 33),
    • Gazula (odc. 34),
    • Zielony kosmita (odc. 34),
    • Mięśniak 1 (odc. 35),
    • Smocza szmata 3 (odc. 35),
    • Węże (odc. 36),
    • Kosmita (odc. 37),
    • Mike Johnson (odc. 37)
  • Jagoda Stach
    • Sekretarka (odc. 33),
    • Tricia Lange (odc. 36)
  • Katarzyna TraczyńskaKlientka (odc. 33)
  • Piotr GogolCzłek-ptak (piosenka w odc. 37)
  • Mikołaj Klimek
    • Kravy Javer (odc. 37),
    • Wyznawca Glorzo (odc. 38)
  • Jacek KrólLord Grafoman (odc. 37)
  • Kamil Pruban
    • Ciuchcioglina 1 (odc. 37),
    • Reporter (odc. 37),
    • Dojrzały Glorzo (odc. 38),
    • Bezproduktywny 1 (odc. 40)
  • Miłogost ReczekJohnny Carso (odc. 39)
  • Ewa SerwaSędzia Sonya Slotlemayer (odc. 39)
  • Szymon Mysłakowski
    • Kierowca (odc. 41),
    • Lekarz (odc. 41),
    • Pilot (odc. 41)
  • Joanna Brodzka
  • Marta Gorczyca
  • Grzegorz Kowalczyk
  • Natalia Kudelska
  • Mateusz Mosiewicz
  • Michał Muzyka
  • Przemysław Niedzielski
  • Michał Pawlik
  • Katarzyna Joanna Zawidzka
  • Łukasz Zubrzycki

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Seria V

Wersja polska: IYUNO•SDI GROUP
Reżyseria: Jan Aleksandrowicz-Krasko
Dialogi: Zuzanna Chojecka
Dźwięk: Aleksander Shaida
Kierownictwo produkcji: Julian Osławski
W wersji polskiej udział wzięli:

  • Modest RucińskiRick Sanchez
  • Michał GłowackiMortimer „Morty” Smith
  • Agnieszka KudelskaSummer Smith
  • Jacek BończykJerry Smith
  • Klementyna UmerBeth Smith
  • Dorota Furtak-Masica
    • Jessica,
    • Naukowczyni (odc. 47),
    • Techniczka (odc. 47),
    • Opiekunka (odc. 49)
  • Maksymilian Bogumił
    • Czarnoksiężnik (odc. 42),
    • Kiedy Wilk (odc. 43),
    • Steve (odc. 43),
    • Blazer (odc. 45),
    • Mieszkaniec Czadu 2 (odc. 45),
    • Sekretarz (odc. 45),
    • Demon (odc. 46)
  • Karol Gajos
    • Wnuk Jądrka (odc. 42),
    • Joe (odc. 43),
    • Łasica Kwasica (odc. 44),
    • Mieszkaniec Czadu 1 (odc. 45),
    • Technik (odc. 45),
    • Żołnierz Marine 1 (odc. 45),
    • Mieszkaniec Piekła 2 (odc. 46),
    • Reklama (odc. 46),
    • Uczeń (odc. 46)
  • Maciej Kosmala
    • Pan Nimbus (odc. 42),
    • Pan Zawsze Chce Być Upolowany (odc. 42),
    • Mortglucianin 1 (odc. 44)
  • Michał Sitarski
    • Jądrek (odc. 42),
    • Ambasador (odc. 44),
    • Górnik (odc. 44),
    • Syn (odc. 44),
    • Król Czadu (odc. 45),
    • Steve (odc. 45),
    • Funkcjonariusz (odc. 46),
    • Król (odc. 46),
    • Zielony Zmieńformer (odc. 46),
    • Rodriguez (odc. 47),
    • Sekretarz obrony (odc. 47),
    • Gromflomita 1 (odc. 49)
  • Bartosz Wesołowski
    • Syn Jądrka (odc. 42),
    • Adam (odc. 42),
    • Delfin (odc. 43),
    • Ojciec (odc. 44),
    • Żołnierz (odc. 45),
    • Konferansjer (odc. 46),
    • Pomarańczowy Zmieńformer (jedna scena w odc. 46),
    • Mężczyzna w sklepie (odc. 47),
    • Gromflomita 2 (odc. 49),
    • Gromflomita strażnik 1 (odc. 49)
  • Dariusz OdijaPrezydent Curtis (odc. 43, 45, 47)
  • Piotr MakarskiReporter (odc. 44)
  • Marta Dobecka
    • Kathy Ireland (odc. 45),
    • Dorotka (odc. 47),
    • Spikerka na Ptakstoku (odc. 49)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Statek Ricka (odc. 46-47),
    • SI (odc. 49, 51)
  • Łukasz TalikBruce Chutback (odc. 46)
  • Jan Aleksandrowicz-Krasko
    • Barman Marvin (odc. 47),
    • Terrorysta (odc. 50)
  • Robert Kibalski
    • Dwayne (odc. 47),
    • Ciastkozydent (odc. 50)
  • Maksymilian Michasiów
    • Komputer (odc. 47),
    • Martinez (odc. 47),
    • Reporter (odc. 47),
    • Gene (odc. 49),
    • Gromflomita strażnik 2 (odc. 49)
  • Kamil Pruban
    • Strach na wróble (odc. 47),
    • Żołnierz (odc. 47),
    • Wronstach (odc. 51)
  • Krzysztof BanaszykCzłek-ptak (odc. 49)
  • Katarzyna ŁaskaTammy Gutterman (odc. 49)
  • Piotr BajtlikNick (odc. 50)
  • Szymon Kuśmider
    • Wrona (odc. 50),
    • Niebieski mieszkaniec wyspy (odc. 50),
    • Strażnik 1 (odc. 50),
    • Barman (odc. 51),
    • Komentator (odc. 51)
  • Mateusz Narloch
    • Ochroniarz (odc. 50),
    • Strażnik 2 (odc. 50),
    • Śmieciowy żul (odc. 50),
    • Wojownik 1 (odc. 51),
    • Wojownik 3 (odc. 51)
  • Tomasz BłasiakPan Kupkazpupki (odc. 51)

i inni

Wykonanie piosenek:

Druga wersja dubbingu (serie I-III)

Wersja polska: na zlecenie Comedy Central – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Mariusz Arno Jaworowski
Dialogi polskie: Alicja Roethel
Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski
Kierownictwo produkcji: Anna Krajewska
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

  • Andrzej BlumenfeldDyrektor Gene Wagina (odc. 1, 5-6, 9)
  • Dominika Kachlik
    • Jessica (odc. 1, 4, 6, 18, 27),
    • Straszek Melissa (odc. 2),
    • Weronika Anna Bennet (Gazorpianka) (odc. 7),
    • Statek Ricka (odc. 17)
  • Michał Klawiter
    • Frank Palicki (odc. 1),
    • Gromflomita-strażnik 3 (odc. 1),
    • Pies 1 (odc. 2),
    • Prezenter wiadomości (odc. 3),
    • Prawnik (odc. 5),
    • Brad Anderson (odc. 7),
    • Prowadzący wywiad (odc. 7),
    • Jon Arbuckle (odc. 8),
    • Lektor reklamy Wzburzonego Soczku (odc. 8),
    • Lektor spotów wyborczych (odc. 8),
    • Lektor zwiastuna filmu Ostatnia wola i testmiaument: Weekend u martwej kociary II (odc. 8),
    • Morderca 2 (odc. 8),
    • Komentator (odc. 13),
    • Lektor reklamy Czitów i kwitów (odc. 13),
    • Prezenter wiadomości (odc. 13),
    • Ochroniarz 1 (odc. 14),
    • Pani Lodówka (odc. 15),
    • Śpiący Gary (odc. 15),
    • Reporter (odc. 16),
    • Prezenter wiadomości z Mikroświata (odc. 17),
    • Przedstawiciel rządu (odc. 17),
    • Doktor Buldogul (odc. 19),
    • Lektor programu Jak to jest zrobione? (odc. 19),
    • Lektor zapowiadający Wiadomości na opak (odc. 19),
    • Lektor zwiastuna filmu Jan Kwadrant Vincent 16 (odc. 19),
    • Oczodółman (odc. 19),
    • Postacie w zwiastunie filmu Jan Kwadrant Vincent 16 (odc. 19),
    • Prowadzący teleturniej Jak się tu znalazłem? (odc. 19),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 20),
    • Prezenter wiadomości (odc. 21),
    • Przewodnik (odc. 27),
    • Ptak (odc. 29),
    • Wiewiórka 3 (odc. 29),
    • Zyg Zag (odc. 29)
  • Jacek Król
    • Pan Goldenfold (odc. 1-2, 4, 6, 9, 16, 18, 22, 24, 27, 30),
    • Kelner (odc. 5),
    • Frankenstein (odc. 15),
    • Prezydent Curtis (odc. 16),
    • Dyrektor Gene Wagina (odc. 18),
    • Prezydent Federacji Galaktycznej (odc. 22),
    • Szef sztabów (jedna ze scen odc. 22),
    • Colossus (odc. 23),
    • Shimmpy (odc. 23),
    • Jaguar (odc. 24),
    • Trybik (odc. 25),
    • Risotto Groupon (odc. 26),
    • Pastor Bobe (odc. 27),
    • Pracownik kosmicznego spa (odc. 27),
    • Dyrektor NASA (odc. 29),
    • Obcy (odc. 29),
    • Żołnierz na pogrzebie (odc. 29),
    • Trandor (odc. 30),
    • Ochroniarz w Białym Domu (odc. 31),
    • Sekretarz obrony (odc. 31)
  • Filip Krupa
    • Davin (odc. 1, 6),
    • Roger (odc. 3),
    • Właściciel lombardu (odc. 7),
    • Pierwszy oficer (odc. 11)
  • Agata SkórskaSpikerka (odc. 1)
  • Krzysztof Dracz
    • Centaur (odc. 2),
    • Dyrektor Gene Wagina (odc. 29),
    • Ochroniarz Steve (odc. 31)
  • Jakub Hojda
    • Nauczyciel Staszka (odc. 2),
    • Przesłuchujący 1 (odc. 5)
  • Klaudiusz KaufmannStraszek Glenn (odc. 2)
  • Anna Lemieszek
    • Pani Rozjebunda (odc. 2),
    • Annie (odc. 3),
    • Cynthia (odc. 4),
    • Olbrzymka-kelnerka (odc. 5),
    • jedna z Gazorpianek (odc. 9),
    • Spikerka (odc. 9)
  • Jarosław ŁukomskiLektor dokumentu (odc. 2)
  • Przemysław Stippa
    • Tropek (Pimpek) (odc. 2),
    • Straszek Staszek (Strach Terry) (odc. 2),
    • Doktor Xenon Bloom (Kwiat) (odc. 3),
    • Brawoja (Pan Miszuk) (odc. 5),
    • Cukieras (Pan Fasolka) (odc. 5),
    • Cyckokupski (Pan Cycuszkokupski) (odc. 5),
    • Cylinderek Jones (odc. 8),
    • Gość z reklamy Lipnych Drzwi (odc. 8),
    • Pan Apsik (Pan Kichacz) (odc. 8),
    • Lucjan Konieczny (Potrzebny) / Diabeł (odc. 9),
    • Uczestniczka przyjęcia (odc. 9),
    • Abradolf Lincler (odc. 11),
    • Trybik (odc. 11, 13),
    • Prawnik (odc. 12),
    • Beta-7 (odc. 14),
    • Pan Kupkazpupki (odc. 15, 21, 31),
    • Pastor Bobe (odc. 16),
    • Zeep (odc. 17),
    • Glexo Slimoslom (odc. 18),
    • Wampir (odc. 18),
    • Doktor Glibglob (Klocek) (odc. 19),
    • Jumek (Kradek) (odc. 19),
    • Michael Thompson (odc. 19),
    • Philip Jacobs (odc. 19),
    • Pichael Thompson (odc. 19),
    • Latarnik (odc. 20),
    • Kosmiczny pogranicznik na lotnisku (odc. 21),
    • Tommy Sutkoliz (odc. 30)
  • Martyna Szymańska
    • Prowadząca wiadomości (odc. 2),
    • Pani Rozjebunda (Pani Placuszek) (odc. 27),
    • Stacy (odc. 27),
    • Uczennica 3 (odc. 27),
    • Naukowiec NASA (odc. 29),
    • Prezenterka (odc. 30),
    • Prezydentka Gargantuan (odc. 31)
  • Anna Apostolakis
    • Joyce Smith (odc. 3),
    • Pani Tate (odc. 9)
  • Przemysław Glapiński
    • Eric McMan (odc. 3)
    • Spiker Radia Ziemia (odc. 4),
    • Przesłuchujący 2 (odc. 5),
    • Mężczyzna (odc. 17)
  • Tomasz GrochoczyńskiLeonard Smith (odc. 3)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Książę Nebulon (odc. 4),
    • Szef Jerry'ego (odc. 4),
    • Lektor zwiastuna filmu o dwóch braciach (odc. 8),
    • Sędzia (odc. 8),
    • Szef policji (odc. 8),
    • Trąbol (Traboludź) (odc. 8),
    • Uczestnik przyjęcia (odc. 9),
    • Zgrzybi Skuper (Zgrzytek Noopers) (odc. 9),
    • Birdpan (Człek-ptak) / Pan Feniks (Człek-feniks) (odc. 11, 16, 21-22),
    • Kapitan statku (odc. 11),
    • Kisiel (odc. 12),
    • Partner Kiśla (odc. 12),
    • Wujek Steve (odc. 15),
    • Kuzyn Nicky (odc. 15),
    • Żyrafa Na Opak (odc. 15),
    • Kromuloni (odc. 16),
    • Ojciec Ice-T (odc. 16),
    • Kyle (odc. 17),
    • Pediatra (odc. 17),
    • Grzyb (odc. 19),
    • Jan (odc. 19),
    • Ośmiorlica (odc. 19),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 20),
    • Muchacho (odc. 20),
    • Cornvelious Daniel (odc. 22),
    • Dyrektor agencji (odc. 24),
    • Vance Maximus (odc. 25)
  • Szymon Roszak
    • Kevin (odc. 4),
    • Rudowłosy uczeń (odc. 27),
    • Właściciel Żołwia Prawdy (odc. 29)
  • Stefan KnotheSędzia (odc. 5)
  • Paweł Ciołkosz
    • Typ, który nie może się przebić (odc. 8),
    • Król Pitchiehit (Flippyskrzypek) (odc. 9),
    • Gazeciarz (odc. 14),
    • Korblok Blim Blam (odc. 14),
    • Ochroniarz 2 (odc. 14),
    • Pilot helikoptera (odc. 14),
    • Prezydent Mikroświata (odc. 17)
  • Sebastian Cybulski
    • Bohater telenoweli (odc. 8),
    • Glen (odc. 8),
    • Johnny Depp (odc. 8),
    • Narrator (odc. 8),
    • Łowca (odc. 12),
    • Policjant (odc. 13)
  • Wiktoria Wolańska
    • Tammy Gueterman (odc. 11),
    • Pielęgniarka (odc. 19),
    • Arthricia (odc. 20)
  • Mirosław Zbrojewicz
    • Generał Nathan (odc. 16),
    • Przywiązany mężczyzna (odc. 16)
  • Łukasz Lewandowski
    • Pracownik McDonalds (odc. 22),
    • Właściciel niewolników (Lord Tylnypaluch) (odc. 23),
    • Świeżak (Noob Noob) (odc. 25),
    • Tyci koleś z pomocy technicznej 1 (odc. 26)
  • Paweł Szczesny
    • Jeden z Gromflomitów w gabinecie (odc. 22),
    • Concerto (odc. 24),
    • Głos kapitana statku (odc. 26),
    • Nuchi Wtopers (Natręt Wtopa) (odc. 26),
    • Gene (odc. 26),
    • Tyci koleś z pomocy technicznej 2 (odc. 26),
    • Ochroniarz (odc. 31),
    • Sekretarz 3 (odc. 31)
  • Michał Mikołajczak
    • Krwotok (odc. 23),
    • Rosyjski agent (odc. 24)
  • Magdalena WójcikDoktor Wong (odc. 24)
  • Jakub WieczorekAlan Tor (Alan Peron) (odc. 25)
  • Jacek Bursztynowicz
    • Narrator reklamy Zwykłego Ricka (odc. 28),
    • Gordon Lunas (odc. 29),
    • Starszy asystent (odc. 31)
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska
    • Kiara (odc. 30),
    • Rhonda, sekretarz stanu (odc. 31)
  • Piotr BąkPrezydent Curtis (odc. 31)
  • Ewelina Zawada
    • Sekretarka,
    • Robot,
    • Cybermaszyna,
    • Przyjaciółka,
    • gwary
  • Filip Karaś
  • Daniel Lasecki
  • Wiktor Loga-Skarczewski
  • Małgorzata Prętka
  • Magdalena Słowik

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Spis odcinków

Premiera
(VOD)
Premiera
(TV)
Tytuł polski
(Netflix)
Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA[1]
20.09.2016 28.07.2017
(Comedy Central)
01 Pilot Pilot
20.09.2016 28.07.2017
(Comedy Central)
02 Inteligentny pies Lawnmower Dog
20.09.2016 25.08.2017
(Comedy Central)
03 Park wnętrzności Anatomy Park
20.09.2016 11.08.2017
(Comedy Central)
04 Naga prawda M. Night Shaym-Aliens!
20.09.2016 18.08.2017
(Comedy Central)
05 Skrzynka z Miszukami Meeseeks and Destroy
20.09.2016 04.08.2017
(Comedy Central)
06 Eliksir miłości Rick Potion #9
20.09.2016 08.09.2017
(Comedy Central)
07 Bobas z innej planety Raising Gazorpazorp
20.09.2016 15.09.2017
(Comedy Central)
08 R jak Rick Rixty Minutes
20.09.2016 22.09.2017
(Comedy Central)
09 Idź do diabła Something Ricked This Way Comes
27.08.2016 01.09.2017
(Comedy Central)
10 Bliskie spotkania Rickowego stopnia Close Rick-counters of the Rick Kind
20.09.2016 29.09.2017
(Comedy Central)
11 Ryzykowna gra Ricksy Business
SERIA DRUGA[1]
03.11.2016 12.11.2017
(Comedy Central)
12 Kwestia czasu A Rickle in Time
03.11.2016 19.11.2017
(Comedy Central)
13 Zdążyć przed Mortym Mortynight Run
03.11.2016 26.11.2017
(Comedy Central)
14 Wielkie pochłanianie Auto Erotic Assimilation
03.11.2016 03.12.2017
(Comedy Central)
15 Pasożyty pamięci Total Rickall
03.11.2016 10.12.2017
(Comedy Central)
16 Totalny zjazd Get Schwifty
03.11.2016 17.12.2017
(Comedy Central)
17 Oni wszyscy są szaleni The Ricks Must Be Crazy
03.11.2016 31.12.2017
(Comedy Central)
18 Nowe ciało, nowe kłopoty Big Trouble In Little Sanchez
03.11.2016 07.01.2018
(Comedy Central)
19 Międzywymiarowa kablówka 2: Kuszenie losu Interdimensional Cable 2: Tempting Fate
03.11.2016 14.01.2018
(Comedy Central)
20 Wielka czystka Look Who's Purging Now
03.11.2016 21.01.2018
(Comedy Central)
21 Niewesołe wesele The Wedding Squanchers
SERIA TRZECIA[1]
28.11.2017 07.09.2019 (Comedy Central Family) 22 W głąb wspomnień
(tytuł Comedy Central: Skazani na Rickshank)
The Rickshank Rickdemption
28.11.2017 07.09.2019 (Comedy Central Family) 23 Szmaragdowy obiekt pożądania Rickmancing the Stone
28.11.2017 08.09.2019 (Comedy Central Family) 24 Ogór Rick Pickle Rick
28.11.2017 08.09.2019 (Comedy Central Family) 25 Obrońcy 3: Powrót Światokresa Vindicators 3: The Return of Worldender
28.11.2017 14.09.2019 (Comedy Central Family) 26 Wirujące Drżenie The Whirly Dirly Conspiracy
28.11.2017 14.09.2019 (Comedy Central Family) 27 Detoks Rest and Ricklaxation
28.11.2017 15.09.2019 (Comedy Central Family) 28 Przygoda na Atlantydzie The Ricklantis Mixup
28.11.2017 15.09.2019 (Comedy Central Family) 29 Morty’ego Mózgorozjeby Morty's Mind Blowers
28.11.2017 21.09.2019 (Comedy Central Family) 30 Propozycja dla Beth The ABC's of Beth
28.11.2017 21.09.2019 (Comedy Central Family) 31 Selfie w Białym Domu The Rickchurian Mortydate
SERIA CZWARTA[1]
21.12.2019 32 Na skraju juRicka: Żyj, giń, poMortuj Edge of Tomorty: Rick Die Repeat
21.12.2019 33 Stary człowiek i może miłość The Old Man And The Seat
21.12.2019 34 Lot nad Rickułczą ekipą One Crew Over The Crewcoo's Morty
21.12.2019 35 Pazur i Mortrządek: Sekcja smocjalna Claw and Hoarder: Special Ricktim's Morty
21.12.2019 36 Rattlestar Ricklactica Rattlestar Ricklactica
10.06.2020 37 Nierickujące opowieści Morty'ego Never Ricking Morty
10.06.2020 38 Promorteusz Promortyus
10.06.2020 39 Odcinek z kadzią z kwasem The Vat of Acid Episode
10.06.2020 40 Zamortyzowana cywirickacja Childrick of Mort
10.06.2020 41 Skymorter: Odrickdzenie Star Mort Rickturn of the Jerri
SERIA PIĄTA[2]
12.08.2021 42 Mort Dinner Rick Andre
12.08.2021 43 Mortyplicity
12.08.2021 44 A Rickconvenient Mort
12.08.2021 45 Rickdependence Spray
12.08.2021 46 Amortycan Grickfitti
13.09.2021 47 Rick & Morty's Thanksploitation Spectacular
13.09.2021 48 Gotron Jerrysis Rickvangelion
13.09.2021 49 Rickternal Friendshine of the Spotless Mort
13.09.2021 50 Forgetting Sarick Mortshall
13.09.2021 51 Rickmurai Jack
  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Premiera na platformie Netflix.
  2. Premiera na platformie HBO GO.

Plansze

Linki zewnętrzne