Uwolnić orkę 2

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Uwolnić orkę 2

Free Willy 2: The Adventure Home

Uwolnić orkę 2.jpg
Gatunek przygodowy, familijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Canal+
Rok produkcji 1995
Data premiery dubbingu 30 marca 1997

Uwolnić orkę 2 (org. Free Willy 2: The Adventure Home, 1995) – amerykański, familijny film przygodowy, będący kontynuacją filmu Uwolnić orkę z 1993

Polski dubbing (ukończony 6 lutego 1997) był wyemitowany po raz pierwszy 30 marca 1997 w Canal+, która jako jedyna emitowała ten film w tej wersji.

Fabuła

Jesse (Jason James Richter) jest wychowywany przez rodziców zastępczych, Glenna (Michael Madsen) i Annie (Jayne Atkinson) Greenwoodów. Tegoroczne wakacje spędza wraz z nimi nad zatoką. Chłopiec ma nadzieję, że spotka tu zaprzyjaźnioną orkę, której przed kilkoma laty pomógł odzyskać wolność. Pewnego dnia spełniają się jego marzenia. W zatoce pojawia się Willy ze swoją rodziną. Ku radości chłopca orka rozpoznaje go. Wkrótce okazuje się, że Willy'emu ponownie grozi niebezpieczeństwo. U wybrzeży zatoki doszło bowiem do wycieku ropy - plama oleju rozciąga się i odcina mu drogę powrotną. Ponadto Willy i jego siostra Luna mają zostać oddani do parku rozrywki, gdzie będą stanowić jedną z głównych atrakcji. Właściciel oceanarium, Bill Wilcox (M. Emmet Walsh), nie ma żadnych skrupułów. Jesse postanawia za wszelką cenę pomóc przyjacielowi.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-664827

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie CANALu+
Reżyseria: Henryka Biedrzycka
Dźwięk: Dorota Błaszczak
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Udział wzięli:

Gwary:

Lektor: Maciej Gudowski

Linki zewnętrzne