Tajna misja (serial telewizyjny): Różnice pomiędzy wersjami
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 32: | Linia 32: | ||
* [[Michał Bialik]] – '''Albert''' | * [[Michał Bialik]] – '''Albert''' | ||
* [[Joanna Pałucka]] – '''Jemma''' | * [[Joanna Pałucka]] – '''Jemma''' | ||
* Grzegorz Pol – '''Spike''' | * [[Grzegorz Pol]] – '''Spike''' | ||
* [[Włodzimierz Bednarski]] – '''Joshua''' | * [[Włodzimierz Bednarski]] – '''Joshua''' | ||
* [[Tadeusz Borowski]] – '''Savage''' | * [[Tadeusz Borowski]] – '''Savage''' | ||
* [[Tomasz Stockinger]] – '''Komputer''' | * [[Tomasz Stockinger]] – '''Komputer''' | ||
'''oraz''': | '''oraz''': | ||
* [[Anna Wróblówna]] – ''' | * [[Anna Wróblówna]] – '''Pani Hatch''' <small>(odc. 1)</small> | ||
* [[Stanisław Biczysko]] – | * [[Stanisław Biczysko]] – | ||
** '''Max''' <small>(odc. 1-4, 6)</small>, | ** '''Max''' <small>(odc. 1-4, 6)</small>, | ||
** '''Duży Bob''' <small>(odc. 9-12)</small> | ** '''Duży Bob''' <small>(odc. 9-12)</small> | ||
* [[Joanna Jeżewska]] – '''Raven''' <small>(odc. 1-6)</small> | * [[Joanna Jeżewska]] – '''Raven''' <small>(odc. 1-6)</small> | ||
* [[Wiesław Machowski]] – ''' | * [[Wiesław Machowski]] – '''Pan Fuller''' <small>(odc. 1-2)</small> | ||
* [[Małgorzata Kożuchowska]] – '''Lucia''' <small>(odc. 1, 13-16)</small> | * [[Małgorzata Kożuchowska]] – '''Lucia''' <small>(odc. 1, 13-16)</small> | ||
* [[Iwona Rulewicz]] – '''Francesca''' <small>(odc. 1, 11, 13-15)</small> | * [[Iwona Rulewicz]] – '''Francesca''' <small>(odc. 1, 11, 13-15)</small> | ||
* [[Marek Żerański]] – '''Jan''' <small>(odc. 1, 16-21, 23)</small> | * [[Marek Żerański]] – '''Jan''' <small>(odc. 1, 16-21, 23)</small> | ||
* [[Ewa Kania]] – ''' | * [[Ewa Kania]] – '''Pani Snipe''' <small>(odc. 2-5, 9-10, 13, 21-22, 24)</small> | ||
* [[Krzysztof Stelmaszyk]] – '''Von Steinfurth''' <small>(odc. 5-8)</small> | * [[Krzysztof Stelmaszyk]] – '''Von Steinfurth''' <small>(odc. 5-8)</small> | ||
* [[Andrzej Chichłowski]] – '''Siggi''' <small>(odc. 5-7)</small> | * [[Andrzej Chichłowski]] – '''Siggi''' <small>(odc. 5-7)</small> | ||
* [[Piotr Rzymyszkiewicz]] – '''Helmut''' <small>(odc. 5)</small> | * [[Piotr Rzymyszkiewicz]] – '''Helmut''' <small>(odc. 5)</small> | ||
* [[Adam Probosz]] – ''' | * [[Adam Probosz]] – '''François''' <small>(odc. 9-12)</small> | ||
* [[Stanisław Brudny]] – '''Edmond – kustosz muzeum, dziadek Pierre’a''' <small>(odc. 9-11)</small> | * [[Stanisław Brudny]] – '''Edmond – kustosz muzeum, dziadek Pierre’a''' <small>(odc. 9-11)</small> | ||
* [[Jacek Wolszczak]] – '''Pierre''' <small>(odc. 9-12, 14, 18, 23-24)</small> | * [[Jacek Wolszczak]] – '''Pierre''' <small>(odc. 9-12, 14, 18, 23-24)</small> | ||
| Linia 57: | Linia 57: | ||
* [[Jan Kulczycki]] – '''Jose – ojciec Francesci''' <small>(odc. 13, 15-16)</small> | * [[Jan Kulczycki]] – '''Jose – ojciec Francesci''' <small>(odc. 13, 15-16)</small> | ||
* [[Zbigniew Borek]] – | * [[Zbigniew Borek]] – | ||
** ''' | ** '''Policjant''' <small>(odc. 14-15)</small>, | ||
** '''Stanley''' <small>(odc. 17-20)</small> | ** '''Stanley''' <small>(odc. 17-20)</small> | ||
* [[Wojciech Machnicki]] – '''Józef''' <small>(odc. 17-20)</small> | * [[Wojciech Machnicki]] – '''Józef''' <small>(odc. 17-20)</small> | ||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
* [[Włodzimierz Nowakowski]] – '''Jimmy''' <small>(odc. 17-18)</small> | * [[Włodzimierz Nowakowski]] – '''Jimmy''' <small>(odc. 17-18)</small> | ||
* [[Andrzej Grabarczyk]] – '''Tomasz''' <small>(odc. 18-20)</small> | * [[Andrzej Grabarczyk]] – '''Tomasz''' <small>(odc. 18-20)</small> | ||
* [[Dariusz Odija]] – ''' | * [[Dariusz Odija]] – '''Policjant #1''' <small>(odc. 18-19)</small> | ||
* [[Andrzej Tomecki]] – ''' | * [[Rafał Walentowicz]] – '''Policjant #2''' <small>(odc. 18-19)</small> | ||
* [[Andrzej Tomecki]] – '''Kustosz''' <small>(odc. 19-20)</small> | |||
* [[Małgorzata Boratyńska]] – '''Alexandra "Sandy" Weston''' <small>(odc. 21-24)</small> | * [[Małgorzata Boratyńska]] – '''Alexandra "Sandy" Weston''' <small>(odc. 21-24)</small> | ||
* [[Jacek Sobieszczański]] – '''Hacker''' <small>(odc. 21-24)</small> | * [[Jacek Sobieszczański]] – '''Hacker''' <small>(odc. 21-24)</small> | ||
| Linia 88: | Linia 89: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto; | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.12.1993 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| rowspan=4| ''Noc spadającej gwiazdy'' | |||
| rowspan=4| ''The Falling Star'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.12.1993 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.12.1993 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.01.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.01.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| rowspan=4| ''Orły ze wschodu'' | |||
| rowspan=4| ''Eagles From the East'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|22.01.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|29.01.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|19.02.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.02.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| rowspan=4| ''Mona Lisa'' | |||
| rowspan=4| ''The Mona Lisa Mix-up'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.03.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.03.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|19.03.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.03.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| rowspan=4| ''Skarb z Cala Figuera'' | |||
| rowspan=4| ''The Treasure of Cala Figuera'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.04.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.04.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|23.04.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|30.04.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| rowspan=4| ''Tajemnica polskiego źrebaka'' | |||
| rowspan=4| ''The Polish Pony Puzzle'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.05.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.05.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|21.05.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|20 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.05.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| rowspan=4| ''Lot Złotej Gęsi'' | |||
| rowspan=4| ''The Flight of the Golden Goose'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.06.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|22 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.06.1994 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.06.1994 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|24 | ||
| | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=4 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| '' | | style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| ''The Toymaker'' | | rowspan=4| '' | ||
| rowspan=4| ''The Crown Jewels Are Missing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
|- | |||
| rowspan=4 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| rowspan=4| '' | |||
| rowspan=4| ''The Return Of The Dinosaur'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
|- | |||
| rowspan=4 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| rowspan=4| '' | |||
| rowspan=4| ''The Golden Voice'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
|- | |||
| rowspan=4 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| rowspan=4| '' | |||
| rowspan=4| ''The Treasure Of Elephant Ridge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
|- | |||
| rowspan=4 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| rowspan=4| '' | |||
| rowspan=4| ''The Emperor’s Pearl'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
|- | |||
| rowspan=4 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| rowspan=4| '' | |||
| rowspan=4| ''The Toymaker'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 23:10, 2 mar 2021
| Tytuł | Tajna misja |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Mission Top Secret |
| Gatunek | przygodowy |
| Kraj produkcji | Australia |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVP1, TVP2, TVP3, TVP ABC |
| Lata produkcji | 1992-1995 |
| Data premiery dubbingu | 4 grudnia 1993 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 24 z 48 |
Tajna misja (ang. Mission Top Secret, 1992-1995) – australijski serial przygodowy dla młodzieży zrealizowany przy współpracy lokalnych stacji telewizyjnych, m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Japonii, Australii.
W Polsce emitowana jedynie pierwsza seria serialu na różnych antenach TVP.
Fabuła
Dwunastoletnia Jemma (Deanna Burgess) za pomocą komputera nawiązuje kontakt z dziećmi na całym świecie. Tak rozpoczyna się jej wspaniała przygoda. Ona i jej nowi przyjaciele zamierzają bowiem sprawić, żeby świat, w którym żyją, stał się lepszy.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1140965
Wersja polska
Opracowanie wersji polskiej: TELEWIZJA POLSKA
Reżyser: Maria Piotrowska
Dialogi:
- Elżbieta Kowalska (odc. 1-4, 9-12, 17-24),
- Krystyna Skibińska-Subocz (odc. 5-8, 13-16)
Dźwięk: Stefan Chomnicki
Montaż: Danuta Sierant i Anna Łukasik
W wersji polskiej udział wzięli:
- Krystyna Kozanecka – Vicki
- Michał Bialik – Albert
- Joanna Pałucka – Jemma
- Grzegorz Pol – Spike
- Włodzimierz Bednarski – Joshua
- Tadeusz Borowski – Savage
- Tomasz Stockinger – Komputer
oraz:
- Anna Wróblówna – Pani Hatch (odc. 1)
- Stanisław Biczysko –
- Max (odc. 1-4, 6),
- Duży Bob (odc. 9-12)
- Joanna Jeżewska – Raven (odc. 1-6)
- Wiesław Machowski – Pan Fuller (odc. 1-2)
- Małgorzata Kożuchowska – Lucia (odc. 1, 13-16)
- Iwona Rulewicz – Francesca (odc. 1, 11, 13-15)
- Marek Żerański – Jan (odc. 1, 16-21, 23)
- Ewa Kania – Pani Snipe (odc. 2-5, 9-10, 13, 21-22, 24)
- Krzysztof Stelmaszyk – Von Steinfurth (odc. 5-8)
- Andrzej Chichłowski – Siggi (odc. 5-7)
- Piotr Rzymyszkiewicz – Helmut (odc. 5)
- Adam Probosz – François (odc. 9-12)
- Stanisław Brudny – Edmond – kustosz muzeum, dziadek Pierre’a (odc. 9-11)
- Jacek Wolszczak – Pierre (odc. 9-12, 14, 18, 23-24)
- Ryszard Olesiński – Mały Bob (odc. 9-12)
- Beata Ścibak – Pantera (odc. 9-11)
- Jan Kulczycki – Jose – ojciec Francesci (odc. 13, 15-16)
- Zbigniew Borek –
- Policjant (odc. 14-15),
- Stanley (odc. 17-20)
- Wojciech Machnicki – Józef (odc. 17-20)
- Joachim Lamża – Grigor (odc. 17-20)
- Halina Kazimierowska – Ciotka Edith (odc. 17-20)
- Jolanta Wilk – Sarah (odc. 17-20)
- Włodzimierz Nowakowski – Jimmy (odc. 17-18)
- Andrzej Grabarczyk – Tomasz (odc. 18-20)
- Dariusz Odija – Policjant #1 (odc. 18-19)
- Rafał Walentowicz – Policjant #2 (odc. 18-19)
- Andrzej Tomecki – Kustosz (odc. 19-20)
- Małgorzata Boratyńska – Alexandra "Sandy" Weston (odc. 21-24)
- Jacek Sobieszczański – Hacker (odc. 21-24)
- Karina Szafrańska
- Beata Bandurska
- Magda Gnatowska
- Kuba Nałęcz
- Katarzyna Bargiełowska
- Juliusz Berger
- Grażyna Syta
- Piotr Barszczak
- Michał Stasiak
- Magdalena Stużyńska
- Grzegorz Siwiński
- Maciej Zieliński
- Norbert Jonak
- Barbara Bargiełowska
i inni
Lektor: Stanisław Olejniczak
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 04.12.1993 | 01 | Noc spadającej gwiazdy | The Falling Star |
| 11.12.1993 | 02 | ||
| 18.12.1993 | 03 | ||
| 08.01.1994 | 04 | ||
| 15.01.1994 | 05 | Orły ze wschodu | Eagles From the East |
| 22.01.1994 | 06 | ||
| 29.01.1994 | 07 | ||
| 19.02.1994 | 08 | ||
| 26.02.1994 | 09 | Mona Lisa | The Mona Lisa Mix-up |
| 05.03.1994 | 10 | ||
| 12.03.1994 | 11 | ||
| 19.03.1994 | 12 | ||
| 26.03.1994 | 13 | Skarb z Cala Figuera | The Treasure of Cala Figuera |
| 09.04.1994 | 14 | ||
| 16.04.1994 | 15 | ||
| 23.04.1994 | 16 | ||
| 30.04.1994 | 17 | Tajemnica polskiego źrebaka | The Polish Pony Puzzle |
| 07.05.1994 | 18 | ||
| 14.05.1994 | 19 | ||
| 21.05.1994 | 20 | ||
| 28.05.1994 | 21 | Lot Złotej Gęsi | The Flight of the Golden Goose |
| 04.06.1994 | 22 | ||
| 11.06.1994 | 23 | ||
| 18.06.1994 | 24 | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 25 | The Crown Jewels Are Missing | ||
| 26 | |||
| 27 | |||
| 28 | |||
| 29 | The Return Of The Dinosaur | ||
| 30 | |||
| 31 | |||
| 32 | |||
| 33 | The Golden Voice | ||
| 34 | |||
| 35 | |||
| 36 | |||
| 37 | The Treasure Of Elephant Ridge | ||
| 48 | |||
| 49 | |||
| 40 | |||
| 41 | The Emperor’s Pearl | ||
| 42 | |||
| 43 | |||
| 44 | |||
| 45 | The Toymaker | ||
| 46 | |||
| 47 | |||
| 48 | |||
Linki zewnętrzne
- Tajna misja w polskiej Wikipedii
- Tajna misja w bazie filmweb.pl
