Mastergroove Studios: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 30: Linia 30:


=== Tłumacze i dialogiści ===
=== Tłumacze i dialogiści ===
* [[Joanna Drozd]]
* [[Seweryn Jach]]
* [[Seweryn Jach]]
* [[Klaudia Kielech]]
* [[Sylwia Kasiukiewicz]]
* [[Bartosz Krynda]]
* [[Michał Rzodkiewicz]]
* [[Michał Rzodkiewicz]]
* [[Jakub Strach]]
* [[Jakub Strach]]
Linia 39: Linia 37:
* [[Karolina Bielawska]]
* [[Karolina Bielawska]]
* [[Wojciech Brewiński]]
* [[Wojciech Brewiński]]
* [[Joanna Drozd]]
* [[Dorota Dziadkiewicz]]
* [[Dorota Dziadkiewicz]]
* [[Dorota Filipek-Załęska]]
* [[Dorota Filipek-Załęska]]
* [[Agata Grzymała-Siedlecka]]
* [[Agata Grzymała-Siedlecka]]
* [[Klaudia Kielech]]
* [[Dominika Kmiecik-Micali]]
* [[Dominika Kmiecik-Micali]]
* [[Bartosz Krynda]]
* [[Mirosław Michalczak]]
* [[Mirosław Michalczak]]
* [[Tomasz Potocki]]
* [[Tomasz Potocki]]
Linia 55: Linia 56:
==== Dawniej ====
==== Dawniej ====
* [[Agata Grzymała-Siedlecka]]
* [[Agata Grzymała-Siedlecka]]
|


=== Dźwiękowcy ===
=== Dźwiękowcy ===
Linia 94: Linia 94:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Afera Renifera]]''
| ''[[Afera Renifera]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2007)|Alicja w Krainie Czarów]]''
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2007)|Alicja w Krainie Czarów]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Delfy i jego przyjaciele]]''
| ''[[Delfy i jego przyjaciele]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dwa dalmatyńczyki]]''
| ''[[Dwa dalmatyńczyki]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kot i piesek]]''
| ''[[Kot i piesek]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Bajka o pluszowych misiach, które uratowały święta|Misie – nocna wyprawa]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Bajka o pluszowych misiach, które uratowały święta|Misie – nocna wyprawa]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wiedźma chrzestna 2: Zemsta Jimmy'ego]]''
| ''[[Wiedźma chrzestna 2: Zemsta Jimmy'ego]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Żaba Freddie]]''
| ''[[Żaba Freddie]]''
| –
| –
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Księga dżungli: Przyjaciółka Mowgliego]]''
| ''[[Księga dżungli: Przyjaciółka Mowgliego]]''
| 2008
| 2008
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Gladiformers]]''
| ''[[Gladiformers]]''
| 17.03.2008
| 17.03.2008
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Tony Hawk - wielka rozwałka|Tony Hawk: Wielki sabotaż]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Tony Hawk - wielka rozwałka|Tony Hawk: Wielki sabotaż]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 18.07.2008
| 18.07.2008
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Szczurek Ratatunek]]''
| ''[[Szczurek Ratatunek]]''
| 07.04.2009
| 07.04.2009
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Anina]]''
| ''[[Anina]]''
| 06.12.2016
| 06.12.2016
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Potworna rodzinka]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Potworna rodzinka]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 14.10.2018
| 14.10.2018
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Felix i ukryty skarb]]''
| ''[[Felix i ukryty skarb]]''
| 27.05.2022
| 27.05.2022
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Po prostu super]]''
| ''[[Po prostu super]]''
| 17.02.2023
| 17.02.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ne Zha 2: W krainie potworów]]''
| 29.08.2025
|-
|-
|}
|}
Linia 167: Linia 171:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Władca pierścionka]]''
| ''[[Władca pierścionka]]''
| 27.11.2007
| 27.11.2007
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Comedy Queen]]''
| ''[[Comedy Queen]]''
| 24.05.2022
| 24.05.2022
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Młody Winnetou]]''
| ''[[Młody Winnetou]]''
| 19.08.2022
| 19.08.2022
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mukliki]]''
| ''[[Mukliki]]''
| 20.10.2023
| 20.10.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Szczęśliwe Święta]]''
| ''[[Szczęśliwe Święta]]''
| 22.12.2023
| 22.12.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Lars jest LOL]]''
| ''[[Lars jest LOL]]''
| 24.05.2024
| 24.05.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dzikie serce]]''
| ''[[Dzikie serce]]''
| 27.09.2024
| 27.09.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wszechświat Oliviera]]''
| ''[[Wszechświat Oliviera]]''
| 04.10.2024
| 04.10.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kosmiczna wiadomość]]''
| ''[[Kosmiczna wiadomość]]''
| 13.12.2024
| 13.12.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Szkoła z klasą]]''
| ''[[Szkoła z klasą]]''
| 28.02.2025
| 28.02.2025
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pani Bucik]]''
| ''[[Pani Bucik]]''
| 21.03.2025
| 21.03.2025
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Honey]]''
| ''[[Honey]]''
| 16.05.2025
| 16.05.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Chłopiec w różowych spodniach]]''
| 13.11.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mister Twister]]''
| 26.12.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Żyj za mnie]]''
| 20.02.2026
|-
|-
|}
|}
Linia 224: Linia 240:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Tashi]]''
| ''[[Tashi]]''
| 04.06.2016
| 04.06.2016
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Rainbow High]]''
| ''[[Rainbow High]]''
| 08.03.2021
| 08.03.2021
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Morphle]]''
| ''[[Morphle]]''
| 10.04.2021
| 10.04.2021
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Detektyw Sowa]]''
| ''[[Detektyw Sowa]]''
| 05.11.2021
| 05.11.2021
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kraina Cudów]]''
| ''[[Kraina Cudów]]''
| 13.12.2021
| 13.12.2021
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Barbie: Zabawa modą]]''
| ''[[Barbie: Zabawa modą]]''
| 10.09.2022
| 10.09.2022
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Barbie: Miejskie życie]]''
| ''[[Barbie: Miejskie życie]]''
| 09.10.2022
| 09.10.2022
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Barbie: Tajemnice domu marzeń]]''
| ''[[Barbie: Tajemnice domu marzeń]]''
| 21.10.2022
| 21.10.2022
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pieski i kotki]]''
| ''[[Pieski i kotki]]''
| 13.01.2023
| 13.01.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Baśniowy patrol]]''
| ''[[Baśniowy patrol]]''
| 23.02.2023
| 23.02.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Bajeczki Yeti]]''
| ''[[Bajeczki Yeti]]''
| 08.05.2023
| 08.05.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dzielne króliczki]]''
| ''[[Dzielne króliczki]]''
| 14.08.2023
| 14.08.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dodo]]''
| ''[[Dodo]]''
| 16.10.2023
| 16.10.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Masza i niedźwiedź]]'' <small>(odc. 105-117)</small>
| ''[[Masza i niedźwiedź]]'' <small>(odc. 105-117)</small>
| 18.12.2023
| 18.12.2023
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kumple z dżungli - na ratunek|Kumple z dżungli – na ratunek]]'' <small>(seria III)</small>
| ''[[Kumple z dżungli - na ratunek|Kumple z dżungli – na ratunek]]'' <small>(seria III)</small>
| 01.01.2024
| 01.01.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[1 2 3 Cyfro-skład]]''
| ''[[1 2 3 Cyfro-skład]]''
| 11.03.2024
| 11.03.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wampiry, piraci i obcy|Wampiry, piraci i kosmici]]'' <small>(trzecia wersja dubbingu)</small>
| ''[[Wampiry, piraci i obcy|Wampiry, piraci i kosmici]]'' <small>(trzecia wersja dubbingu)</small>
| 13.08.2024
| 13.08.2024
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[SuperThings: Rivals of Kaboom – Kazoom Power]]''
| ''[[SuperThings: Rivals of Kaboom – Kazoom Power]]''
| 14.04.2025
| 14.04.2025

Aktualna wersja na dzień 21:55, 13 lis 2025

Mastergroove Studios – istniejące od 2005 roku studio dźwiękowe, zajmujące realizacją dubbingu oraz opracowań lektorskich, a także postprodukcją dźwięku.

Klienci

Kadra

Reżyserzy

Tłumacze i dialogiści

Dawniej

Tekściarze

Dawniej

Dźwiękowcy

Dawniej

Montażyści

Dawniej

Kierownicy muzyczni

Kierownicy produkcji

Dawniej

Dubbing

Filmy animowane

Tytuł Premiera
000 Afera Renifera
000 Alicja w Krainie Czarów
000 Delfy i jego przyjaciele
000 Dwa dalmatyńczyki
000 Kot i piesek
000 Misie – nocna wyprawa (druga wersja dubbingu)
000 Wiedźma chrzestna 2: Zemsta Jimmy'ego
000 Żaba Freddie
000 Księga dżungli: Przyjaciółka Mowgliego 2008
000 Gladiformers 17.03.2008
000 Tony Hawk: Wielki sabotaż (druga wersja dubbingu) 18.07.2008
000 Szczurek Ratatunek 07.04.2009
000 Anina 06.12.2016
000 Potworna rodzinka (druga wersja dubbingu) 14.10.2018
000 Felix i ukryty skarb 27.05.2022
000 Po prostu super 17.02.2023
000 Ne Zha 2: W krainie potworów 29.08.2025

Filmy fabularne

Tytuł Premiera
000 Władca pierścionka 27.11.2007
000 Comedy Queen 24.05.2022
000 Młody Winnetou 19.08.2022
000 Mukliki 20.10.2023
000 Szczęśliwe Święta 22.12.2023
000 Lars jest LOL 24.05.2024
000 Dzikie serce 27.09.2024
000 Wszechświat Oliviera 04.10.2024
000 Kosmiczna wiadomość 13.12.2024
000 Szkoła z klasą 28.02.2025
000 Pani Bucik 21.03.2025
000 Honey 16.05.2025
000 Chłopiec w różowych spodniach 13.11.2025
000 Mister Twister 26.12.2025
000 Żyj za mnie 20.02.2026

Seriale animowane

Tytuł Premiera
000 Tashi 04.06.2016
000 Rainbow High 08.03.2021
000 Morphle 10.04.2021
000 Detektyw Sowa 05.11.2021
000 Kraina Cudów 13.12.2021
000 Barbie: Zabawa modą 10.09.2022
000 Barbie: Miejskie życie 09.10.2022
000 Barbie: Tajemnice domu marzeń 21.10.2022
000 Pieski i kotki 13.01.2023
000 Baśniowy patrol 23.02.2023
000 Bajeczki Yeti 08.05.2023
000 Dzielne króliczki 14.08.2023
000 Dodo 16.10.2023
000 Masza i niedźwiedź (odc. 105-117) 18.12.2023
000 Kumple z dżungli – na ratunek (seria III) 01.01.2024
000 1 2 3 Cyfro-skład 11.03.2024
000 Wampiry, piraci i kosmici (trzecia wersja dubbingu) 13.08.2024
000 SuperThings: Rivals of Kaboom – Kazoom Power 14.04.2025

Linki zewnętrzne