Mega Ekspres: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
|||
| (Nie pokazano 43 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 2: | Linia 2: | ||
|tytuł=Mega Ekspres | |tytuł=Mega Ekspres | ||
|tytuł oryginalny=Mighty Express | |tytuł oryginalny=Mighty Express | ||
|plakat= | |plakat=Mega Ekspres.jpg | ||
|gatunek=animowany | |gatunek=animowany | ||
|kraj=Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|platforma=[[Netflix]] | |stacja=[[Telewizja Polska|TVP ABC]], [[MiniMini+]] | ||
|platforma=[[Netflix]], TVP VOD | |||
|lata produkcji=2020 | |lata produkcji=2020 | ||
|data premiery=22 września [[2020]] | |data premiery=22 września [[2020]] | ||
|sezony= | |sezony=7 z 7 | ||
|odcinki=<small>główna seria</small>: | |odcinki=<small>główna seria</small>: 59 z 59 <br /><small>odcinki specjalne</small>: 3 z 3 | ||
}} | }} | ||
'''Mega Ekspres''' (ang. ''Mighty Express'') – amerykański serial animowany. Dostępny w serwisie [[Netflix]] od 22 września [[2020]] roku. | '''Mega Ekspres''' (ang. ''Mighty Express'') – amerykański serial animowany. Dostępny w serwisie [[Netflix]] od 22 września [[2020]] roku. | ||
Serial od 27 lutego [[2022]] roku jest emitowany na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]]. | |||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 22: | Linia 25: | ||
'''Wersja polska''': [[VSI Warsaw|VSI WARSAW]]<br /> | '''Wersja polska''': [[VSI Warsaw|VSI WARSAW]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Małgorzata Lalowska]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Małgorzata Lalowska]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Tomasz Potocki|Tomasz S. Potocki]]< | '''Dialogi''': | ||
'''Realizacja dźwięku''': [[Kacper Czech]]< | * [[Tomasz Potocki|Tomasz S. Potocki]] <small>(odc. 1-42, S1)</small> | ||
* [[Małgorzata Lalowska]] <small>(odc. S2-S3, 43-59)</small> | |||
'''Realizacja dźwięku''': | |||
* [[Kacper Czech]] <small>(odc. 1-50, 58-59, S1-S2)</small>, | |||
* [[Patrick Multan]] <small>(odc. 51-57, S3)</small> | |||
'''Montaż''': [[Izabela Waśkiewicz]]<br /> | '''Montaż''': [[Izabela Waśkiewicz]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Aleksandra Nowosad]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Aleksandra Nowosad]]<br /> | ||
| Linia 31: | Linia 38: | ||
* [[Jakub Strach]] – '''Max''' | * [[Jakub Strach]] – '''Max''' | ||
* [[Antonina Żbikowska]] – '''Lila''' | * [[Antonina Żbikowska]] – '''Lila''' | ||
* [[Joanna Pach-Żbikowska]] – | * [[Joanna Pach-Żbikowska]] – | ||
** '''Fela Farma''', | ** '''Fela Farma''', | ||
** '''Dorcia''', | ** '''Dorcia''', | ||
| Linia 41: | Linia 48: | ||
* [[Maksymilian Michasiów]] – '''Miłosz''' | * [[Maksymilian Michasiów]] – '''Miłosz''' | ||
* [[Karolina Bacia]] – '''Płomyk''' | * [[Karolina Bacia]] – '''Płomyk''' | ||
'''Obsada dodatkowa''': | |||
* [[Marta Dobecka]] – '''Mandy Mail''' <small>(odc. S1)</small> | * [[Marta Dobecka]] – '''Mandy Mail''' <small>(odc. S1)</small> | ||
* [[Marek Ciunel]] – '''Święty Mikołaj''' <small>(odc. S1)</small> | * [[Marek Ciunel]] – '''Święty Mikołaj''' <small>(odc. S1)</small> | ||
* [[Urszula Zdanowska]] – '''Carrie''' <small>(odc. S1)</small> | * [[Urszula Zdanowska]] – | ||
''' | ** '''Carrie''' <small>(odc. S1)</small>, | ||
** '''Ewa''' | |||
* [[Alicja Warchocka]] – '''Stella''' <small>(odc. S2-S3)</small> | |||
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Tricky Ricky''' <small>(odc. S2-S3)</small> | |||
* [[Wojciech Rotowski]] – '''Ratownik''' | * [[Wojciech Rotowski]] – '''Ratownik''' | ||
* [[Teresa Zdanowska]] – '''Kryś''' | * [[Teresa Zdanowska]] – '''Kryś''' | ||
| Linia 52: | Linia 63: | ||
** '''Filip''' | ** '''Filip''' | ||
* [[Katarzyna Wincza]] – '''Amanda''' | * [[Katarzyna Wincza]] – '''Amanda''' | ||
* [[Ignacy Kłoczewski]] | * [[Ignacy Kłoczewski]] | ||
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] | * [[Magdalena Herman-Urbańska]] | ||
* [[Jakub Szyperski]] | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="11%"|Premiera<br /><small>([[Netflix]])</small> | ||
!width=" | !width="11%"|Premiera<br /><small>([[Telewizja Polska|TVP ABC]])</small> | ||
!width=" | !width="6%"|№ | ||
!width="36%"|Tytuł polski | |||
!width="36%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.02.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Pościg'' | | ''Pościg'' | ||
| ''Great Nate Chase'' | | ''Great Nate Chase'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.02.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Super Tom'' | | ''Super Tom'' | ||
| ''Super Nate'' | | ''Super Nate'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Nietoperze'' | | ''Nietoperze'' | ||
| ''Bat Cave Tunnel'' | | ''Bat Cave Tunnel'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Liza na żywo'' | | ''Liza na żywo'' | ||
| ''Liza Live'' | | ''Liza Live'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''Tak skacze piłka'' | | ''Tak skacze piłka'' | ||
| ''How the Ball Bounces'' | | ''How the Ball Bounces'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Zaraz runie!'' | | ''Zaraz runie!'' | ||
| ''Toppling Tower'' | | ''Toppling Tower'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''Problem z popcornem'' | | ''Problem z popcornem'' | ||
| ''Pop Stars'' | | ''Pop Stars'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''Dzień pączka'' | | ''Dzień pączka'' | ||
| ''Donutty Day'' | | ''Donutty Day'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''W górę i w dół'' | | ''W górę i w dół'' | ||
| ''Let It Ride'' | | ''Let It Ride'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Noc strachów'' | | ''Noc strachów'' | ||
| '' | | ''Nate’s Fright Night'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINEK SPECJALNY''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|S1 | |||
| ''Świąteczna przygoda'' | | ''Świąteczna przygoda'' | ||
| ''A Mighty Christmas'' | | ''A Mighty Christmas'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Walentynki'' | | ''Walentynki'' | ||
| ''Chug-a-Love Day'' | | ''Chug-a-Love Day'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Świnki na estradzie'' | | ''Świnki na estradzie'' | ||
| ''Oink-a-Palooza'' | | ''Oink-a-Palooza'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Skarb króla Klaksona'' | | ''Skarb króla Klaksona'' | ||
| ''The Treasure of King Toot'' | | ''The Treasure of King Toot'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Na ratunek ośmiorniczce'' | | ''Na ratunek ośmiorniczce'' | ||
| ''Octopus Express'' | | ''Octopus Express'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Niespodzianka'' | | ''Niespodzianka'' | ||
| ''Get That Goat'' | | ''Get That Goat'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Milozaur'' | | ''Milozaur'' | ||
| ''Milosaurus'' | | ''Milosaurus'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Wielki plan Zbycha'' | | ''Wielki plan Zbycha'' | ||
| '' | | ''Brock’s Beam Scheme'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Parada i balony'' | | ''Parada i balony'' | ||
| ''Balloon Hullabaloo'' | | ''Balloon Hullabaloo'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Jak rakieta'' | | ''Jak rakieta'' | ||
| ''Rocket & Roll'' | | ''Rocket & Roll'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Aaaa-psik!'' | | ''Aaaa-psik!'' | ||
| ''Freight Nate's Achoo-choo'' | | ''Freight Nate's Achoo-choo'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''W lśniącej zbroi'' | | ''W lśniącej zbroi'' | ||
| ''Knight Time'' | | ''Knight Time'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Interwencja na obozie'' | | ''Interwencja na obozie'' | ||
| ''Offline Zipline'' | | ''Offline Zipline'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Problem z dostawą'' | | ''Problem z dostawą'' | ||
| ''Delivery Dilemma'' | | ''Delivery Dilemma'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Śliska sprawa'' | | ''Śliska sprawa'' | ||
| ''Sticky Situation'' | | ''Sticky Situation'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Czas coś skruszyć'' | | ''Czas coś skruszyć'' | ||
| '' | | ''Nate’s Crushing It'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2021 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Tajemnica znikającego drewna'' | | ''Tajemnica znikającego drewna'' | ||
| ''Mystery of the Missing Wood'' | | ''Mystery of the Missing Wood'' | ||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Rycerze i smok'' | |||
| ''Knight Knight Dragon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Bańkowy problem'' | |||
| ''Bubble Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Skaczące świnki'' | |||
| ''The Piggies Rock the House'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.04.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Bycza jazda'' | |||
| ''Big Bart’s Wild Ride'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.04.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Wulkan'' | |||
| ''Volcano Kablamo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.04.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Zbych i pingwiny'' | |||
| ''Brock’s Rock-in-Penguins'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Wielki magnes'' | |||
| ''Clank!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.04.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Miłosz patrzy w gwiazdy'' | |||
| ''Milo Reaches for the Stars'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIĄTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Szeryf Ratownik'' | |||
| ''Sheriff Red'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Dzień pizzy'' | |||
| ''Pizza Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Efekt domina'' | |||
| ''The Domino Effect'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Kwak-ekspres'' | |||
| ''Quack Express'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Nowy wiatrak'' | |||
| ''A Mighty Windmill'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''Robot ucieka'' | |||
| ''Robot on the Run'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''Psia buda'' | |||
| ''Dog House Delivery'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''Małpie figle'' | |||
| ''Monkey Wrench'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINEK SPECJALNY''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.01.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.04.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|S2 | |||
| ''Nadjeżdżają kłopoty'' | |||
| ''Train Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA SZÓSTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''Lody dla ochłody'' | |||
| ''Mighty Milo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''Śpiewać każdy może'' | |||
| ''Sing Out Proud'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''Papierowa piniata'' | |||
| ''Piñata Express'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| ''Sos pomidorowy'' | |||
| ''Tomato Sauce Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| ''Piknik z misiem'' | |||
| ''Bear-y Special Picnic'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| ''Podwózka'' | |||
| ''Gimme a Lift'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| ''Ekopociąg'' | |||
| ''Can Do!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| ''Skunksy'' | |||
| ''Skunked'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA SIÓDMA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.03.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| ''Mighty Express: Ahoj, piraci!'' | |||
| ''Mighty Express: Pirate Trains Ahoy!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| ''Zamek'' | |||
| ''Nate's Castle Hassle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|53 | |||
| ''Czas na kąpiel'' | |||
| ''Tub Time'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|54 | |||
| ''Gdzie się podział mój prezent?'' | |||
| ''The Great Hubcap Heist'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|55 | |||
| ''Zbych i zwierzaki'' | |||
| ''Pried Piper Brock'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|56 | |||
| ''Zielona przesyłka'' | |||
| ''Red's Green Thumb'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.02.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|57 | |||
| ''Wielkie malowanie'' | |||
| ''Painting Pandemonium'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|58 | |||
| ''Krótkie tory: część 1'' | |||
| ''Short Tracks Part 1'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.08.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|59 | |||
| ''Krótkie tory: część 2'' | |||
| ''Short Tracks Part 2'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINEK SPECJALNY''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2022 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|S3 | |||
| ''Wielki wyścig'' | |||
| ''Mighty Trains Race'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 22:03, 17 lis 2025
| Tytuł | Mega Ekspres |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Mighty Express |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVP ABC, MiniMini+ |
| Platforma streamingowa | Netflix, TVP VOD |
| Lata produkcji | 2020 |
| Data premiery dubbingu | 22 września 2020 |
| Wyemitowane serie |
7 z 7 |
| Wyemitowane odcinki | główna seria: 59 z 59 odcinki specjalne: 3 z 3 |
Mega Ekspres (ang. Mighty Express) – amerykański serial animowany. Dostępny w serwisie Netflix od 22 września 2020 roku.
Serial od 27 lutego 2022 roku jest emitowany na kanale TVP ABC.
Fabuła
Wybierz się na przejażdżkę z Mega Ekspres — ekipą pomocnych pociągów i sprytnych dzieciaków wspólnie radzących sobie z przeróżnymi problemami na torach i nie tylko.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: VSI WARSAW
Reżyseria: Małgorzata Lalowska
Dialogi:
- Tomasz S. Potocki (odc. 1-42, S1)
- Małgorzata Lalowska (odc. S2-S3, 43-59)
Realizacja dźwięku:
- Kacper Czech (odc. 1-50, 58-59, S1-S2),
- Patrick Multan (odc. 51-57, S3)
Montaż: Izabela Waśkiewicz
Kierownictwo produkcji: Aleksandra Nowosad
Obsada:
- Damian Kulec – Towarowy Tom
- Krzysztof Tymiński – Nikuś
- Jakub Strach – Max
- Antonina Żbikowska – Lila
- Joanna Pach-Żbikowska –
- Fela Farma,
- Dorcia,
- Jagoda
- Michał Podsiadło – Zbuduj Zbych
- Justyna Kowalska –
- Pola Pasażerska,
- Rocky
- Maksymilian Michasiów – Miłosz
- Karolina Bacia – Płomyk
Obsada dodatkowa:
- Marta Dobecka – Mandy Mail (odc. S1)
- Marek Ciunel – Święty Mikołaj (odc. S1)
- Urszula Zdanowska –
- Carrie (odc. S1),
- Ewa
- Alicja Warchocka – Stella (odc. S2-S3)
- Julia Kołakowska-Bytner – Tricky Ricky (odc. S2-S3)
- Wojciech Rotowski – Ratownik
- Teresa Zdanowska – Kryś
- Mikołaj Gajowy –
- Józek,
- Skipper,
- Filip
- Katarzyna Wincza – Amanda
- Ignacy Kłoczewski
- Magdalena Herman-Urbańska
- Jakub Szyperski
Spis odcinków
| Premiera (Netflix) |
Premiera (TVP ABC) |
№ | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 23.09.2020 | 27.02.2022 | 01 | Pościg | Great Nate Chase |
| 23.09.2020 | 28.02.2022 | 02 | Super Tom | Super Nate |
| 23.09.2020 | 01.03.2022 | 03 | Nietoperze | Bat Cave Tunnel |
| 23.09.2020 | 02.03.2022 | 04 | Liza na żywo | Liza Live |
| 23.09.2020 | 03.03.2022 | 05 | Tak skacze piłka | How the Ball Bounces |
| 23.09.2020 | 04.03.2022 | 06 | Zaraz runie! | Toppling Tower |
| 23.09.2020 | 06.03.2022 | 07 | Problem z popcornem | Pop Stars |
| 23.09.2020 | 07.03.2022 | 08 | Dzień pączka | Donutty Day |
| 23.09.2020 | 08.03.2022 | 09 | W górę i w dół | Let It Ride |
| 23.09.2020 | 09.03.2022 | 10 | Noc strachów | Nate’s Fright Night |
| ODCINEK SPECJALNY | ||||
| 05.12.2020 | 25.12.2022 | S1 | Świąteczna przygoda | A Mighty Christmas |
| SERIA DRUGA | ||||
| 02.02.2021 | 10.03.2022 | 11 | Walentynki | Chug-a-Love Day |
| 02.02.2021 | 11.03.2022 | 12 | Świnki na estradzie | Oink-a-Palooza |
| 02.02.2021 | 13.03.2022 | 13 | Skarb króla Klaksona | The Treasure of King Toot |
| 02.02.2021 | 14.03.2022 | 14 | Na ratunek ośmiorniczce | Octopus Express |
| 02.02.2021 | 15.03.2022 | 15 | Niespodzianka | Get That Goat |
| 02.02.2021 | 16.03.2022 | 16 | Milozaur | Milosaurus |
| 02.02.2021 | 17.03.2022 | 17 | Wielki plan Zbycha | Brock’s Beam Scheme |
| 02.02.2021 | 18.03.2022 | 18 | Parada i balony | Balloon Hullabaloo |
| SERIA TRZECIA | ||||
| 13.04.2021 | 20.03.2022 | 19 | Jak rakieta | Rocket & Roll |
| 13.04.2021 | 21.03.2022 | 20 | Aaaa-psik! | Freight Nate's Achoo-choo |
| 13.04.2021 | 22.03.2022 | 21 | W lśniącej zbroi | Knight Time |
| 13.04.2021 | 23.03.2022 | 22 | Interwencja na obozie | Offline Zipline |
| 13.04.2021 | 24.03.2022 | 23 | Problem z dostawą | Delivery Dilemma |
| 13.04.2021 | 25.03.2022 | 24 | Śliska sprawa | Sticky Situation |
| 13.04.2021 | 27.03.2022 | 25 | Czas coś skruszyć | Nate’s Crushing It |
| 13.04.2021 | 28.03.2022 | 26 | Tajemnica znikającego drewna | Mystery of the Missing Wood |
| SERIA CZWARTA | ||||
| 27.07.2021 | 29.03.2022 | 27 | Rycerze i smok | Knight Knight Dragon |
| 27.07.2021 | 30.03.2022 | 28 | Bańkowy problem | Bubble Trouble |
| 27.07.2021 | 31.03.2022 | 29 | Skaczące świnki | The Piggies Rock the House |
| 27.07.2021 | 01.04.2022 | 30 | Bycza jazda | Big Bart’s Wild Ride |
| 27.07.2021 | 03.04.2022 | 31 | Wulkan | Volcano Kablamo |
| 27.07.2021 | 04.04.2022 | 32 | Zbych i pingwiny | Brock’s Rock-in-Penguins |
| 27.07.2021 | 05.04.2022 | 33 | Wielki magnes | Clank! |
| 27.07.2021 | 06.04.2022 | 34 | Miłosz patrzy w gwiazdy | Milo Reaches for the Stars |
| SERIA PIĄTA | ||||
| 12.10.2021 | 25.07.2022 | 35 | Szeryf Ratownik | Sheriff Red |
| 12.10.2021 | 25.07.2022 | 36 | Dzień pizzy | Pizza Day |
| 12.10.2021 | 26.07.2022 | 37 | Efekt domina | The Domino Effect |
| 12.10.2021 | 26.07.2022 | 38 | Kwak-ekspres | Quack Express |
| 12.10.2021 | 27.07.2022 | 39 | Nowy wiatrak | A Mighty Windmill |
| 12.10.2021 | 27.07.2022 | 40 | Robot ucieka | Robot on the Run |
| 12.10.2021 | 28.07.2022 | 41 | Psia buda | Dog House Delivery |
| 12.10.2021 | 28.07.2022 | 42 | Małpie figle | Monkey Wrench |
| ODCINEK SPECJALNY | ||||
| 18.01.2022 | 22.04.2023 | S2 | Nadjeżdżają kłopoty | Train Trouble |
| SERIA SZÓSTA | ||||
| 29.03.2022 | 03.02.2023 | 43 | Lody dla ochłody | Mighty Milo |
| 29.03.2022 | 03.02.2023 | 44 | Śpiewać każdy może | Sing Out Proud |
| 29.03.2022 | 04.02.2023 | 45 | Papierowa piniata | Piñata Express |
| 29.03.2022 | 04.02.2023 | 46 | Sos pomidorowy | Tomato Sauce Trouble |
| 29.03.2022 | 05.02.2023 | 47 | Piknik z misiem | Bear-y Special Picnic |
| 29.03.2022 | 05.02.2023 | 48 | Podwózka | Gimme a Lift |
| 29.03.2022 | 06.02.2023 | 49 | Ekopociąg | Can Do! |
| 29.03.2022 | 06.02.2023 | 50 | Skunksy | Skunked |
| SERIA SIÓDMA | ||||
| 29.08.2022 | 21.03.2023 | 51 | Mighty Express: Ahoj, piraci! | Mighty Express: Pirate Trains Ahoy! |
| 29.08.2022 | 05.05.2023 | 52 | Zamek | Nate's Castle Hassle |
| 29.08.2022 | 07.02.2023 | 53 | Czas na kąpiel | Tub Time |
| 29.08.2022 | 06.05.2023 | 54 | Gdzie się podział mój prezent? | The Great Hubcap Heist |
| 29.08.2022 | 06.05.2023 | 55 | Zbych i zwierzaki | Pried Piper Brock |
| 29.08.2022 | 05.05.2023 | 56 | Zielona przesyłka | Red's Green Thumb |
| 29.08.2022 | 07.02.2023 | 57 | Wielkie malowanie | Painting Pandemonium |
| 29.08.2022 | 58 | Krótkie tory: część 1 | Short Tracks Part 1 | |
| 29.08.2022 | 59 | Krótkie tory: część 2 | Short Tracks Part 2 | |
| ODCINEK SPECJALNY | ||||
| 05.12.2022 | 01.06.2024 | S3 | Wielki wyścig | Mighty Trains Race |
