Best Film: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
m poprawki |
||
| (Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik:Best Film.png|right]]'''Best Film Co Sp. z o.o.''' – działający od 1995 roku dystrybutor kinowy i wydawca DVD, wyłączny dystrybutor filmów i seriali wyprodukowanych przez BBC. | [[Plik:Best Film.png|right]]'''Best Film Co Sp. z o.o.''' – działający od [[1995]] roku dystrybutor kinowy i wydawca DVD, wyłączny dystrybutor filmów i seriali wyprodukowanych przez BBC. | ||
== Dystrybucja kinowa == | == Dystrybucja kinowa == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
!width="15%"|Premiera kinowa | !width="15%"|Premiera kinowa | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''[[Chłopak na dworze króla Artura]]'' | | ''[[Chłopak na dworze króla Artura]]'' | ||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] | | [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] | ||
| 01.04.1996 | | 01.04.1996 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]'' | | ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 20.08.1999 | | 20.08.1999 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]'' | | ''[[Pana Magorium cudowne emporium]]'' | ||
| [[Studio Voiceland|VOICELAND]] | | [[Studio Voiceland|VOICELAND]] | ||
| 30.11.2007 | | 30.11.2007 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''[[Król Maciuś Pierwszy (film)|Król Maciuś Pierwszy]]''<ref name="osr">dubbing opracowany na zlecenie Orange Studio Reklamy</ref> | | ''[[Król Maciuś Pierwszy (film)|Król Maciuś Pierwszy]]''<ref name="osr">dubbing opracowany na zlecenie Orange Studio Reklamy</ref> | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| 03.10.2008 | | 03.10.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''[[Nasza niania jest agentem]]'' | | ''[[Nasza niania jest agentem]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 12.03.2010 | | 12.03.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''[[Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów]]'' | | ''[[Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów]]'' | ||
| [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[DubbFilm Studio|DUBBFILM]] | | [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[DubbFilm Studio|DUBBFILM]] | ||
| 27.02.2015 | | 27.02.2015 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''[[Były sobie człowieki]]'' | | ''[[Były sobie człowieki]]'' | ||
| [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[Studio Cafe Ole|CAFE OLE]] | | [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[Studio Cafe Ole|CAFE OLE]] | ||
| 13.05.2016 | | 13.05.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''[[Super Spark: Gwiezdna misja]]'' | | ''[[Super Spark: Gwiezdna misja]]'' | ||
| [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[DubbFilm Studio|DUBBFILM]] | | [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[DubbFilm Studio|DUBBFILM]] | ||
| 01.09.2017 | | 01.09.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''[[Kumple z dżungli (film 2017)|Kumple z dżungli]]'' | | ''[[Kumple z dżungli (film 2017)|Kumple z dżungli]]'' | ||
| [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[DubbFilm Studio|DUBBFILM]] | | [[Studio Voiceland|VOICELAND]] / [[DubbFilm Studio|DUBBFILM]] | ||
| 01.12.2017 | | 01.12.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''[[Czworo dzieci i Coś]]'' | | ''[[Czworo dzieci i Coś]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 03.07.2020 | | 03.07.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''[[Wiki i jej Sekret]]'' | | ''[[Wiki i jej Sekret]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 04.02.2022 | | 04.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''[[Pimi z Krainy Tygrysów]]'' | | ''[[Pimi z Krainy Tygrysów]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 27.01.2023 | | 27.01.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''[[Leonardo odkrywca]]'' | | ''[[Leonardo odkrywca]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 13.09.2024 | | 13.09.2024 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| ''[[Emma Odważna]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 25.10.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| ''[[Kina i Yuk]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 06.12.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| ''[[Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka]]'' | |||
| [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | |||
| 31.01.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| ''[[Super Charlie]]'' | |||
| [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | |||
| 01.08.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| ''[[Mysz-masz na Święta]]'' | |||
| [[CineLine EDelivery|CINELINE EDELIVERY]] | |||
| 05.12.2025 | |||
|} | |} | ||
<references/> | <references/> | ||
Aktualna wersja na dzień 15:39, 29 lis 2025

Best Film Co Sp. z o.o. – działający od 1995 roku dystrybutor kinowy i wydawca DVD, wyłączny dystrybutor filmów i seriali wyprodukowanych przez BBC.
Dystrybucja kinowa
- ↑ dubbing opracowany na zlecenie Orange Studio Reklamy
Dystrybucja DVD
Filmy animowane
- Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów
- Były sobie człowieki
- Król Maciuś Pierwszy
- Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci
- Wallace i Gromit: Golenie owiec
- Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc
- Wallace i Gromit: Wściekłe gacie
Filmy fabularne
Seriale
- Charlie i Lola
- Dobranocny ogród
- Fimbusie
- Fraglesy
- Kucharz duży, kucharz mały
- Mikołajek
- Świat według Ludwiczka
- Teletubisie
- Wallace i Gromit: Szalone wynalazki
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona
- Best Film w polskiej Wikipedii
