Gwiezdne wojny: Wizje: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|tytuł oryginalny=スター・ウォーズ:ビジョンズ / Star Wars: Visions | |tytuł oryginalny=スター・ウォーズ:ビジョンズ / Star Wars: Visions | ||
|plakat=Gwiezdne wojny Wizje.jpg | |plakat=Gwiezdne wojny Wizje.jpg | ||
|gatunek=animowany, akcji, science-fiction | |gatunek=animowany, akcji, science-fiction, anime | ||
|kraj=Japonia, Stany Zjednoczone | |kraj=Japonia, Stany Zjednoczone | ||
|język=japoński, angielski | |język=japoński, angielski | ||
|platforma=[[Disney+]] | |platforma=[[Disney+]] | ||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=22 września [[2021]] | |data premiery=22 września [[2021]] | ||
|sezony= | |sezony=3 z 3 | ||
|odcinki= | |odcinki=27 z 27 | ||
}}'''Gwiezdne wojny: Wizje''' (jap. スター・ウォーズ:ビジョンズ, ''Sutā Wōzu: Bijonzu'', ang. ''Star Wars: Visions'') – amerykańska seria krótkometrażowych filmów | }}'''Gwiezdne wojny: Wizje''' (jap. スター・ウォーズ:ビジョンズ, ''Sutā Wōzu: Bijonzu'', ang. ''Star Wars: Visions'') – amerykańska seria krótkometrażowych filmów animowanych osadzonych w uniwersum ''Gwiezdnych wojen''. | ||
Serie pierwsza i trzecia powstała w koprodukcji z japońskimi studiami animacyjnymi, zaś seria druga powstała we współpracy ze studiami z Hiszpanii, Irlandii, Chile, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Francji, Indii, Japonii i Republiki Południowej Afryki. | |||
== Opis serii == | == Opis serii == | ||
''Gwiezdne wojny: Wizje'' to antologia animacji krótkometrażowych prezentująca świat Gwiezdnych wojen z perspektywy najlepszych na świecie artystów i scenarzystów anime oraz hołd złożony tej legendarnej serii. | ''Gwiezdne wojny: Wizje'' to antologia animacji krótkometrażowych prezentująca świat Gwiezdnych wojen z perspektywy najlepszych na świecie artystów i scenarzystów anime oraz hołd złożony tej legendarnej serii. | ||
| Linia 29: | Linia 28: | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021<ref name="c">Krótkometrażówki premierowo dostępne z dubbingiem w zagranicznych wersjach platformy. W Polsce dostępne od 14.06.2022</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Pojedynek (film krótkometrażowy 2021)|Pojedynek]]'' | | ''[[Pojedynek (film krótkometrażowy 2021)|Pojedynek]]'' | ||
| ''The Duel'' | | ''The Duel'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Rapsodia Tatooine]]'' | | ''[[Rapsodia Tatooine]]'' | ||
| ''Tatooine Rhapsody'' | | ''Tatooine Rhapsody'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.09.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Bliźnięta]]'' | | ''[[Bliźnięta]]'' | ||
| ''The Twins'' | | ''The Twins'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[Oblubienica]]'' | | ''[[Oblubienica]]'' | ||
| ''The Village Bride'' | | ''The Village Bride'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Dziewiąty Jedi]]'' | | ''[[Dziewiąty Jedi]]'' | ||
| ''The Ninth Jedi'' | | ''The Ninth Jedi'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.10.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[T0-B1]]'' | | ''[[T0-B1]]'' | ||
| ''T0-B1'' | | ''T0-B1'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Starzec (film krótkometrażowy 2021)|Starzec]]'' | | ''[[Starzec (film krótkometrażowy 2021)|Starzec]]'' | ||
| ''The Elder'' | | ''The Elder'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[Lop i Ochō]]'' | | ''[[Lop i Ochō]]'' | ||
| ''Lop and Ochō'' | | ''Lop and Ochō'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.11.2021<ref name="c" /> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Akakiri]]'' | | ''[[Akakiri]]'' | ||
| ''Akakiri'' | | ''Akakiri'' | ||
| Linia 76: | Linia 75: | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''[[Sith]]'' | | ''[[Sith]]'' | ||
| ''Sith'' | | ''Sith'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''[[Leże Skrzeczuchy]]'' | | ''[[Leże Skrzeczuchy]]'' | ||
| ''Screecher’s Reach'' | | ''Screecher’s Reach'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''[[ | | ''[[Wśród gwiazd]]'' | ||
| ''In the Stars'' | | ''In the Stars'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''[[Jestem twoją matką]]'' | | ''[[Jestem twoją matką]]'' | ||
| ''I Am Your Mother'' | | ''I Am Your Mother'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''[[Wyprawa do Mrocznej Głowy]]'' | | ''[[Wyprawa do Mrocznej Głowy]]'' | ||
| ''Journey to the Dark Head'' | | ''Journey to the Dark Head'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''[[Wirująca agentka]]'' | | ''[[Wirująca agentka]]'' | ||
| ''The Spy Dancer'' | | ''The Spy Dancer'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''[[Bandyci z Golak]]'' | | ''[[Bandyci z Golak]]'' | ||
| ''The Bandits of Golak'' | | ''The Bandits of Golak'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''[[Dół]]'' | | ''[[Dół]]'' | ||
| ''The Pit'' | | ''The Pit'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''[[Pieśń Aau]]'' | | ''[[Pieśń Aau]]'' | ||
| ''Aau’s Song'' | | ''Aau’s Song'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''[[Pojedynek: Rewanż]]'' | |||
| ''The Duel: Payback'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''[[Pieśń czterech wiatrów]]'' | |||
| ''The Song of Four Wings'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''[[Dziewiąty Jedi: Dziecko nadziei]]'' | |||
| ''The Ninth Jedi: Child of Hope'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''[[Łowcy nagród]]'' | |||
| ''The Bounty Hunters'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''[[Skarb Yuko]]'' | |||
| ''Yuko’s Treasure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''[[Zagubieni]]'' | |||
| ''The Lost Ones'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''[[Przemytniczka]]'' | |||
| ''The Smuggler'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''[[Rajski ptak]]'' | |||
| ''The Bird of Paradise'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.10.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Czerń''<ref name="a">Krótkometrażówka nieposiadająca ścieżki dialogowej.</ref> | |||
| ''BLACK'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 13:04, 3 gru 2025
| Tytuł | Gwiezdne wojny: Wizje |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | スター・ウォーズ:ビジョンズ / Star Wars: Visions |
| Gatunek | animowany, akcji, science-fiction, anime |
| Kraj produkcji | Japonia, Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | japoński, angielski |
| Platforma streamingowa | Disney+ |
| Lata produkcji | 2021 |
| Data premiery dubbingu | 22 września 2021 |
| Wyemitowane serie |
3 z 3 |
| Wyemitowane odcinki | 27 z 27 |
Gwiezdne wojny: Wizje (jap. スター・ウォーズ:ビジョンズ, Sutā Wōzu: Bijonzu, ang. Star Wars: Visions) – amerykańska seria krótkometrażowych filmów animowanych osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen.
Serie pierwsza i trzecia powstała w koprodukcji z japońskimi studiami animacyjnymi, zaś seria druga powstała we współpracy ze studiami z Hiszpanii, Irlandii, Chile, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Francji, Indii, Japonii i Republiki Południowej Afryki.
Opis serii
Gwiezdne wojny: Wizje to antologia animacji krótkometrażowych prezentująca świat Gwiezdnych wojen z perspektywy najlepszych na świecie artystów i scenarzystów anime oraz hołd złożony tej legendarnej serii.
Oficjalny opis dystrybutora
Spis filmów
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 11.11.2021[1] | 01 | Pojedynek | The Duel |
| 11.11.2021[1] | 02 | Rapsodia Tatooine | Tatooine Rhapsody |
| 22.09.2021[1] | 03 | Bliźnięta | The Twins |
| 11.11.2021[1] | 04 | Oblubienica | The Village Bride |
| 11.11.2021[1] | 05 | Dziewiąty Jedi | The Ninth Jedi |
| 21.10.2021[1] | 06 | T0-B1 | T0-B1 |
| 11.11.2021[1] | 07 | Starzec | The Elder |
| 11.11.2021[1] | 08 | Lop i Ochō | Lop and Ochō |
| 09.11.2021[1] | 09 | Akakiri | Akakiri |
| SERIA DRUGA | |||
| 04.05.2023 | 10 | Sith | Sith |
| 04.05.2023 | 11 | Leże Skrzeczuchy | Screecher’s Reach |
| 04.05.2023 | 12 | Wśród gwiazd | In the Stars |
| 04.05.2023 | 13 | Jestem twoją matką | I Am Your Mother |
| 04.05.2023 | 14 | Wyprawa do Mrocznej Głowy | Journey to the Dark Head |
| 04.05.2023 | 15 | Wirująca agentka | The Spy Dancer |
| 04.05.2023 | 16 | Bandyci z Golak | The Bandits of Golak |
| 04.05.2023 | 17 | Dół | The Pit |
| 04.05.2023 | 18 | Pieśń Aau | Aau’s Song |
| SERIA TRZECIA | |||
| 29.10.2025 | 19 | Pojedynek: Rewanż | The Duel: Payback |
| 29.10.2025 | 20 | Pieśń czterech wiatrów | The Song of Four Wings |
| 29.10.2025 | 21 | Dziewiąty Jedi: Dziecko nadziei | The Ninth Jedi: Child of Hope |
| 29.10.2025 | 22 | Łowcy nagród | The Bounty Hunters |
| 29.10.2025 | 23 | Skarb Yuko | Yuko’s Treasure |
| 29.10.2025 | 24 | Zagubieni | The Lost Ones |
| 29.10.2025 | 25 | Przemytniczka | The Smuggler |
| 29.10.2025 | 26 | Rajski ptak | The Bird of Paradise |
| 29.10.2025 | 27 | Czerń[2] | BLACK |
Linki zewnętrzne
- Gwiezdne wojny: Wizje w bazie filmweb.pl
