Pettson i Findus: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Nie podano opisu zmian
Glimka (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
|tytuł=Pettson i Findus
|tytuł=Pettson i Findus
|tytuł oryginalny=Pettson och Findus
|tytuł oryginalny=Pettson och Findus
|plakat=
|plakat=Pettson i Findus.jpg
|gatunek=animowany, familijny
|gatunek=animowany, familijny
|kraj=Szwecja, Niemcy
|kraj=Szwecja, Niemcy
|język=szwedzki
|język=szwedzki
|stacja=[[Telewizja Polska|TVP1]], [[JimJam|Polsat JimJam]]
|stacja=[[Telewizja Polska|TVP1]], [[JimJam|Polsat JimJam]]
|dystrybutor dvd=
|platforma=[[Amazon Prime Video]], [[CDA Premium]]
|lata produkcji=2000, 2006, 2021
|lata produkcji=2000, 2006, 2021
|data premiery=28 listopada [[2006]]
|data premiery=28 listopada [[2006]]
|sezony=3 z 4
|sezony=3 z 4
|odcinki=39 z 52 + M01
|odcinki=<small>główna seria</small>: 39 z 52<br /><small>filmy</small>: 4 z 4
}}
}}
'''Pettson i Findus''' (szw. ''Pettson och Findus'', ang. ''Pettson and Findus'', 2000, 2006, 2021) – szwedzko-niemiecki serial animowany.
'''Pettson i Findus''' (szw. ''Pettson och Findus'', ang. ''Pettson and Findus'') – szwedzko-niemiecki serial animowany.


Pierwsza seria serialu z polskim dubbingiem była emitowana od 28 listopada [[2006]] roku na kanale [[Telewizja Polska|TVP1]]. Serie trzecia i czwarta są pokazywane na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 1 listopada [[2022]] roku.
Pierwsza seria serialu z polskim dubbingiem była emitowana od 28 listopada [[2006]] roku na kanale [[Telewizja Polska|TVP1]]. Serie trzecia i czwarta są nadawane na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 1 listopada [[2022]] roku.
== Fabuła ==
Pettson i Finuds opowiada wciągające historie starego, pomysłowego farmera Pettsona i jego lojalnego, ale zuchwałego kota Findusa. Pettson jest starym człowiekiem, który mieszka na farmie na północy i opiekuje się swoim żywym i pomysłowym kotem Findusem.


<small>Źródło: Amazon Prime Video</small>
== Wersja polska ==
== Wersja polska ==
=== Seria I ===
=== Seria I ===
Linia 75: Linia 78:
* [[Jakub Strach]] <small>(odc. 30, 41, 45, 49)</small>,
* [[Jakub Strach]] <small>(odc. 30, 41, 45, 49)</small>,
* [[Przemysław Kuligowski]] <small>(odc. 31, 37, 44, 47)</small>
* [[Przemysław Kuligowski]] <small>(odc. 31, 37, 44, 47)</small>
'''Adiustacja''': [[Wiktor Szafryk]]<br />
'''Adiustacja''': [[Vivienne Szafryk]]<br />
'''Montaż''':
'''Montaż''':
* [[Anna Grygorowicz]] <small>(odc. 27-28, 44)</small>,
* [[Anna Grygorowicz]] <small>(odc. 27-28, 44)</small>,
Linia 152: Linia 155:


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="12%"|Premiera
!width="12%"|Premiera
Linia 159: Linia 162:
!width="41%"|Tytuł angielski
!width="41%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.11.2006
| bgcolor="#CCE2FF"|28.11.2006
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''Tort''
| ''Tort''
| ''Pancake pudding''
| ''Pancake pudding''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.12.2006
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2006
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''Polowanie na lisa''
| ''Polowanie na lisa''
| ''Fox Hunt''
| ''Fox Hunt''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.12.2006
| bgcolor="#CCE2FF"|12.12.2006
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''Biwak''
| ''Biwak''
| ''Camping''
| ''Camping''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.12.2006
| bgcolor="#CCE2FF"|19.12.2006
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''Biedny Pettson''
| ''Biedny Pettson''
| ''Poor Pettson''
| ''Poor Pettson''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.06.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|02.06.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''Kto buszował w ogrodzie''
| ''Kto buszował w ogrodzie''
| ''Clucking in the Vegetable Patch''
| ''Clucking in the Vegetable Patch''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.12.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''Choinkowi goście''
| ''Choinkowi goście''
| ''The Christmas Visitor''
| ''The Christmas Visitor''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.06.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|09.06.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''Kogut''
| ''Kogut''
| ''The Rooster''
| ''The Rooster''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.01.2008
| bgcolor="#CCE2FF"|01.01.2008
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''Rakietowy kot''
| ''Rakietowy kot''
| ''The Rocket Cat''
| ''The Rocket Cat''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.09.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|07.09.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''Cyrk''
| ''Cyrk''
| ''Tigerteeth and Circus Girls''
| ''Tigerteeth and Circus Girls''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.09.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|14.09.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''Polowanie na łosia''
| ''Polowanie na łosia''
| ''Moose Hunt''
| ''Moose Hunt''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.06.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|23.06.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''Królewska wizyta''
| ''Królewska wizyta''
| ''Royal Visit''
| ''Royal Visit''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.06.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|16.06.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''Kot astronauta''
| ''Kot astronauta''
| ''Moonmen and Cat-o-nauts''
| ''Moonmen and Cat-o-nauts''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.09.2007
| bgcolor="#CCE2FF"|21.09.2007
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''Brat Pettsona''
| ''Brat Pettsona''
| ''Pettson and Brother''
| ''Pettson and Brother''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Tomte Wish-Wash''
| ''Tomte Wish-Wash''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Speaking Sausage''
| ''Speaking Sausage''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Inventing the Invention''
| ''Inventing the Invention''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Lost and Found''
| ''Lost and Found''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Small Miracles''
| ''Small Miracles''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Merry Machinations''
| ''Merry Machinations''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''When Findus Was Little and Disappeared''
| ''When Findus Was Little and Disappeared''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''The Fishing Contest''
| ''The Fishing Contest''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Robinson Pettson''
| ''Robinson Pettson''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Uninvited Guests''
| ''Uninvited Guests''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''Big and Little''
| ''Big and Little''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''The Treasure Hunt''
| ''The Treasure Hunt''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| style="background-color: #CCE2FF;"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''
| bgcolor="#DDDDDD"|''
| ''The Toodle-oo’s''
| ''The Toodle-oo’s''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''Maszyna do przetrzepywania piór''
| ''Maszyna do przetrzepywania piór''
| ''Chicken Feather Brush Machine''
| ''Chicken Feather Brush Machine''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| ''Uciekające kurczaki''
| ''Uciekające kurczaki''
| ''The Chickens Mutiny''
| ''The Chickens Mutiny''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|29
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| ''Syczący stwór''
| ''Syczący stwór''
| ''The Hiss Monster''
| ''The Hiss Monster''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|30
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| ''Wielofunkcyjny traktor''
| ''Wielofunkcyjny traktor''
| ''The Tractor Trick''
| ''The Tractor Trick''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|31
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| ''Findus i rower''
| ''Findus i rower''
| ''Findus and the Bicycle''
| ''Findus and the Bicycle''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|32
| bgcolor="#CCE2FF"|32
| ''Potwór z jeziora''
| ''Potwór z jeziora''
| ''Lake Monster''
| ''Lake Monster''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|33
| bgcolor="#CCE2FF"|33
| ''Fia i kurza pchła''
| ''Fia i kurza pchła''
| ''Fia and the Chicken Flea''
| ''Fia and the Chicken Flea''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|34
| bgcolor="#CCE2FF"|34
| ''Skrzypce na dobranoc''
| ''Skrzypce na dobranoc''
| ''The Violin Lullaby''
| ''The Violin Lullaby''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|35
| bgcolor="#CCE2FF"|35
| ''Coś malutkiego w szarym jajku''
| ''Coś malutkiego w szarym jajku''
| ''The Little Grey Thing in the Egg''
| ''The Little Grey Thing in the Egg''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|36
| bgcolor="#CCE2FF"|36
| ''Kumpel czy wróg?''
| ''Kumpel czy wróg?''
| ''When Enemies Become Friends''
| ''When Enemies Become Friends''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|03.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|37
| bgcolor="#CCE2FF"|37
| ''Poszukiwanie''
| ''Poszukiwanie''
| ''The Search''
| ''The Search''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|03.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|38
| bgcolor="#CCE2FF"|38
| ''Zagubiona harmonijka''
| ''Zagubiona harmonijka''
| ''The Missing Harmonica''
| ''The Missing Harmonica''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|39
| bgcolor="#CCE2FF"|39
| ''Harpo ratuje Findusa''
| ''Harpo ratuje Findusa''
| ''Harpo Rescues Findus''
| ''Harpo Rescues Findus''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA CZWARTA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|40
| bgcolor="#CCE2FF"|40
| ''Zagadka buta w akwarium''
| ''Zagadka buta w akwarium''
| ''The Riddle of the Boot in the Goldfish Bowl''
| ''The Riddle of the Boot in the Goldfish Bowl''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|41
| bgcolor="#CCE2FF"|41
| ''Niespodzianka dla Pettsona''
| ''Niespodzianka dla Pettsona''
| ''A Surprise for Pettson''
| ''A Surprise for Pettson''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|42
| bgcolor="#CCE2FF"|42
| ''Findus i karta rowerowa''
| ''Findus i karta rowerowa''
| ''Findus Gets His Bike License''
| ''Findus Gets His Bike License''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|43
| bgcolor="#CCE2FF"|43
| ''Martwa sroka''
| ''Martwa sroka''
| ''The Dead Magpie''
| ''The Dead Magpie''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|44
| bgcolor="#CCE2FF"|44
| ''Polowanie na mysz
| ''Polowanie na mysz
| ''The Mouse Hunt''
| ''The Mouse Hunt''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|45
| bgcolor="#CCE2FF"|45
| ''Dyniowy K-R-Ó-L''
| ''Dyniowy K-R-Ó-L''
| ''Pumpkin-King-Fever''
| ''Pumpkin-King-Fever''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|46
| bgcolor="#CCE2FF"|46
| ''Złodzieje czereśni''
| ''Złodzieje czereśni''
| ''Duel Under The Cherry Tree''
| ''Duel Under The Cherry Tree''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|47
| bgcolor="#CCE2FF"|47
| ''Przypominajki''
| ''Przypominajki''
| ''Reminder Knots''
| ''Reminder Knots''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|48
| bgcolor="#CCE2FF"|48
| ''Najdłuższy dzień w roku''
| ''Najdłuższy dzień w roku''
| ''The Longest Day''
| ''The Longest Day''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|49
| bgcolor="#CCE2FF"|49
| ''Człowiek, który spadł z księżyca''
| ''Człowiek, który spadł z księżyca''
| ''The Man Who Fell Off The Moon''
| ''The Man Who Fell Off The Moon''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|09.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|50
| bgcolor="#CCE2FF"|50
| ''Wyjątkowe pół-imieniny''
| ''Wyjątkowe pół-imieniny''
| ''Half-Year Names Day''
| ''Half-Year Names Day''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|10.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|51
| bgcolor="#CCE2FF"|51
| ''Kolczasta przyjaźń''
| ''Kolczasta przyjaźń''
| ''A Spiny Friendship''
| ''A Spiny Friendship''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|10.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|52
| bgcolor="#CCE2FF"|52
| ''List-łamigłówka''
| ''List-łamigłówka''
| ''The Puzzling Letters
| ''The Puzzling Letters
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''FILMY'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''FILMY'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.12.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|17.12.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|M01
| bgcolor="#CCE2FF"|M01
| ''Pettson i Findus: Kotonauta''
| ''[[Rok z życia Pettsona i Findusa]]''
| ''Pettson and Findus: The Cat and the Old Man’s Year''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|11.12.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|M02
| ''[[Pettson i Findus: Kotonauta]]''
| ''Pettson and Findus: The Cat-o-Naut''
| ''Pettson and Findus: The Cat-o-Naut''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|15.01.2023
| bgcolor="#CCE2FF"|M03
| ''[[Pettson i Findus: Niezwykły Święty Mikołaj]]''
| ''Pettson and Findus: Pettson’s Promise''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|18.12.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|M04
| ''[[Pettson i Findus: Pustka w głowie]]''
| ''Pettson and Findus: Forget-Abilities''
|-
|-
|}
|}

Aktualna wersja na dzień 14:31, 22 paź 2025

Tytuł Pettson i Findus
Tytuł oryginalny Pettson och Findus
Gatunek animowany, familijny
Kraj produkcji Szwecja, Niemcy
Język oryginału szwedzki
Stacja telewizyjna TVP1, Polsat JimJam
Platforma streamingowa Amazon Prime Video, CDA Premium
Lata produkcji 2000, 2006, 2021
Data premiery dubbingu 28 listopada 2006
Wyemitowane
serie
3 z 4
Wyemitowane odcinki główna seria: 39 z 52
filmy: 4 z 4

Pettson i Findus (szw. Pettson och Findus, ang. Pettson and Findus) – szwedzko-niemiecki serial animowany.

Pierwsza seria serialu z polskim dubbingiem była emitowana od 28 listopada 2006 roku na kanale TVP1. Serie trzecia i czwarta są nadawane na kanale Polsat JimJam od 1 listopada 2022 roku.

Fabuła

Pettson i Finuds opowiada wciągające historie starego, pomysłowego farmera Pettsona i jego lojalnego, ale zuchwałego kota Findusa. Pettson jest starym człowiekiem, który mieszka na farmie na północy i opiekuje się swoim żywym i pomysłowym kotem Findusem.

Źródło: Amazon Prime Video

Wersja polska

Seria I

Opracowanie: TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA
Reżyseria: Andrzej Bogusz
Dialogi: Dorota Dziadkiewicz
Tekst piosenki: Krzysztof Rześniowiecki
Wystąpili:

i inni

Wykonanie piosenki czołówkowej: Anna Gębalówna

Lektor: Andrzej Bogusz

Serie III-IV

Wersja polska: STUDIO PDK
Reżyseria i dźwięk: Dariusz Kosmowski
Dialogi:

Adiustacja: Vivienne Szafryk
Montaż:

Miks: Michał Rzodkiewicz
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska i Zuzanna Różańska
Udział wzięli:

Teksty piosenek:

Kierownictwo muzyczne: Klaudia Kielech
Wykonanie piosenek:

Lektor tyłówki:

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
28.11.2006 01 Tort Pancake pudding
05.12.2006 02 Polowanie na lisa Fox Hunt
12.12.2006 03 Biwak Camping
19.12.2006 04 Biedny Pettson Poor Pettson
02.06.2007 05 Kto buszował w ogrodzie Clucking in the Vegetable Patch
24.12.2007 06 Choinkowi goście The Christmas Visitor
09.06.2007 07 Kogut The Rooster
01.01.2008 08 Rakietowy kot The Rocket Cat
07.09.2007 09 Cyrk Tigerteeth and Circus Girls
14.09.2007 10 Polowanie na łosia Moose Hunt
23.06.2007 11 Królewska wizyta Royal Visit
16.06.2007 12 Kot astronauta Moonmen and Cat-o-nauts
21.09.2007 13 Brat Pettsona Pettson and Brother
SERIA DRUGA
14 Tomte Wish-Wash
15 Speaking Sausage
16 Inventing the Invention
17 Lost and Found
18 Small Miracles
19 Merry Machinations
20 When Findus Was Little and Disappeared
21 The Fishing Contest
22 Robinson Pettson
23 Uninvited Guests
24 Big and Little
25 The Treasure Hunt
26 The Toodle-oo’s
SERIA TRZECIA
01.11.2022 27 Maszyna do przetrzepywania piór Chicken Feather Brush Machine
01.11.2022 28 Uciekające kurczaki The Chickens Mutiny
01.11.2022 29 Syczący stwór The Hiss Monster
01.11.2022 30 Wielofunkcyjny traktor The Tractor Trick
01.11.2022 31 Findus i rower Findus and the Bicycle
02.11.2022 32 Potwór z jeziora Lake Monster
01.11.2022 33 Fia i kurza pchła Fia and the Chicken Flea
01.11.2022 34 Skrzypce na dobranoc The Violin Lullaby
02.11.2022 35 Coś malutkiego w szarym jajku The Little Grey Thing in the Egg
02.11.2022 36 Kumpel czy wróg? When Enemies Become Friends
03.11.2022 37 Poszukiwanie The Search
03.11.2022 38 Zagubiona harmonijka The Missing Harmonica
04.11.2022 39 Harpo ratuje Findusa Harpo Rescues Findus
SERIA CZWARTA
04.11.2022 40 Zagadka buta w akwarium The Riddle of the Boot in the Goldfish Bowl
05.11.2022 41 Niespodzianka dla Pettsona A Surprise for Pettson
05.11.2022 42 Findus i karta rowerowa Findus Gets His Bike License
05.11.2022 43 Martwa sroka The Dead Magpie
05.11.2022 44 Polowanie na mysz The Mouse Hunt
06.11.2022 45 Dyniowy K-R-Ó-L Pumpkin-King-Fever
06.11.2022 46 Złodzieje czereśni Duel Under The Cherry Tree
06.11.2022 47 Przypominajki Reminder Knots
06.11.2022 48 Najdłuższy dzień w roku The Longest Day
06.11.2022 49 Człowiek, który spadł z księżyca The Man Who Fell Off The Moon
09.11.2022 50 Wyjątkowe pół-imieniny Half-Year Names Day
10.11.2022 51 Kolczasta przyjaźń A Spiny Friendship
10.11.2022 52 List-łamigłówka The Puzzling Letters
FILMY
17.12.2022 M01 Rok z życia Pettsona i Findusa Pettson and Findus: The Cat and the Old Man’s Year
11.12.2022 M02 Pettson i Findus: Kotonauta Pettson and Findus: The Cat-o-Naut
15.01.2023 M03 Pettson i Findus: Niezwykły Święty Mikołaj Pettson and Findus: Pettson’s Promise
18.12.2022 M04 Pettson i Findus: Pustka w głowie Pettson and Findus: Forget-Abilities

Linki zewnętrzne

Pettson i Findus
Serial Pettson i Findus
Filmy animowane Rok z życiaKotonautaPustka w głowieNiezwykły Święty Mikołaj
Filmy aktorskie Mały kłopot, wielka przyjaźńNajlepsza GwiazdkaWielka wyprowadzkaMukliki