Dolina Muminków: Różnice pomiędzy wersjami
Snackqween (dyskusja | edycje) Nie podano opisu zmian |
m tak to się robi |
||
| Linia 106: | Linia 106: | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | !width="6%"|№ | ||
!width="41%"|Tytuł polski | !width="41%"|Tytuł polski | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''Mała Mi się wprowadza'' | | ''Mała Mi się wprowadza'' | ||
| ''Little My Moves In'' | | ''Little My Moves In'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''Wiosenna piosenka'' | | ''Wiosenna piosenka'' | ||
| ''The Spring Tune'' | | ''The Spring Tune'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''Ostatni smok na świecie'' | | ''Ostatni smok na świecie'' | ||
| ''The Last Dragon In The World'' | | ''The Last Dragon In The World'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''Szalone lato Muminków'' | | ''Szalone lato Muminków'' | ||
| ''Moominsummer Madness'' | | ''Moominsummer Madness'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''Złoty ogon'' | | ''Złoty ogon'' | ||
| ''The Golden Tale'' | | ''The Golden Tale'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''Tajemnica Hattifnatów'' | | ''Tajemnica Hattifnatów'' | ||
| ''The Secret Of The Hattifatteners'' | | ''The Secret Of The Hattifatteners'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''Włóczykij i strażnik parku'' | | ''Włóczykij i strażnik parku'' | ||
| ''Snufkin And The Park Keeper'' | | ''Snufkin And The Park Keeper'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''Gruba ryba'' | | ''Gruba ryba'' | ||
| ''Monster Fish'' | | ''Monster Fish'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''Noc Buki'' | | ''Noc Buki'' | ||
| ''Night Of The Groke'' | | ''Night Of The Groke'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''Pokojówka Mamy Muminka'' | | ''Pokojówka Mamy Muminka'' | ||
| ''Moominmama’s Maid'' | | ''Moominmama’s Maid'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''Historia o duchach'' | | ''Historia o duchach'' | ||
| ''Ghost Story'' | | ''Ghost Story'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''Niewidzialne dziecko'' | | ''Niewidzialne dziecko'' | ||
| ''The Invisible Child'' | | ''The Invisible Child'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''Zimowy przodek'' | | ''Zimowy przodek'' | ||
| ''Midwinter Ancestor'' | | ''Midwinter Ancestor'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| ''Zimowe szaleństwa Muminków'' | | ''Zimowe szaleństwa Muminków'' | ||
| ''Moomin’s Winter Follies'' | | ''Moomin’s Winter Follies'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| ''Duch ognia'' | | ''Duch ognia'' | ||
| ''The Fire Spirit'' | | ''The Fire Spirit'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| 24.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| ''Ojciec i syn'' | | ''Ojciec i syn'' | ||
| ''Moominpapa And Son'' | | ''Moominpapa And Son'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| 25.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''Mała Mi się wyprowadza'' | | ''Mała Mi się wyprowadza'' | ||
| ''Little My Moves Out'' | | ''Little My Moves Out'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| 25.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''Dziwna sprawa pani Filifionki'' | | ''Dziwna sprawa pani Filifionki'' | ||
| ''The Strange Case Of Mrs Fillyjonk'' | | ''The Strange Case Of Mrs Fillyjonk'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''Kapelusz Czarnoksiężnika'' | | ''Kapelusz Czarnoksiężnika'' | ||
| ''The Hobgoblin’s Hat'' | | ''The Hobgoblin’s Hat'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''Topik i Topcia'' | | ''Topik i Topcia'' | ||
| ''Thingumy & Bob'' | | ''Thingumy & Bob'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|021 | ||
| ''Proces'' | | ''Proces'' | ||
| ''The Trial'' | | ''The Trial'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|022 | ||
| ''Żegnaj, Migotko'' | | ''Żegnaj, Migotko'' | ||
| ''Farewell Snorkmaiden'' | | ''Farewell Snorkmaiden'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|023 | ||
| ''Wyspa Taty Muminka'' | | ''Wyspa Taty Muminka'' | ||
| ''Moominpappa’s Island'' | | ''Moominpappa’s Island'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|024 | ||
| ''Freski Mamy Muminka'' | | ''Freski Mamy Muminka'' | ||
| ''Moominmamma’s Mural'' | | ''Moominmamma’s Mural'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|025 | ||
| ''Muminek i Koniki Morskie'' | | ''Muminek i Koniki Morskie'' | ||
| ''Moomintroll & the Seahorses'' | | ''Moomintroll & the Seahorses'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|026 | ||
| ''Listopad'' | | ''Listopad'' | ||
| ''November'' | | ''November'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|027 | ||
| ''Powrót do domu'' | | ''Powrót do domu'' | ||
| ''Homecoming'' | | ''Homecoming'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|028 | ||
| ''Wielka przygoda Muminka'' | | ''Wielka przygoda Muminka'' | ||
| ''Moomintroll’s Grand Adventure'' | | ''Moomintroll’s Grand Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|029 | ||
| ''Mistrz Brysk'' | | ''Mistrz Brysk'' | ||
| ''Brisk and Breezy'' | | ''Brisk and Breezy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|030 | ||
| ''Migotek wynalazca'' | | ''Migotek wynalazca'' | ||
| ''Inventing Snork'' | | ''Inventing Snork'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|031 | ||
| ''Bobek złoczyńca'' | | ''Bobek złoczyńca'' | ||
| ''The Stinky Caper'' | | ''The Stinky Caper'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|032 | ||
| ''Wyobraźnia Maciupka'' | | ''Wyobraźnia Maciupka'' | ||
| ''Toffle’s Tall Tales'' | | ''Toffle’s Tall Tales'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|033 | ||
| ''Zimowe sekrety'' | | ''Zimowe sekrety'' | ||
| ''Winter Secrets'' | | ''Winter Secrets'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|034 | ||
| ''Samotne Góry'' | | ''Samotne Góry'' | ||
| ''Lonely Mountain'' | | ''Lonely Mountain'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|035 | ||
| ''Ostatnie hura pani Filifionki'' | | ''Ostatnie hura pani Filifionki'' | ||
| ''Mrs Fillyjonk’s Last Hurrah'' | | ''Mrs Fillyjonk’s Last Hurrah'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|036 | ||
| ''Włóczykij w lunaparku'' | | ''Włóczykij w lunaparku'' | ||
| ''Snufkin and the Fairground'' | | ''Snufkin and the Fairground'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|037 | ||
| ''Zew Hatifnatów'' | | ''Zew Hatifnatów'' | ||
| ''Call of the Hattifatteners'' | | ''Call of the Hattifatteners'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|038 | ||
| ''Marzenie o lataniu Mamusi Muminka'' | | ''Marzenie o lataniu Mamusi Muminka'' | ||
| ''Moominmamma’s Flying Dream'' | | ''Moominmamma’s Flying Dream'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|039 | ||
| ''Magia nocy świętojańskiej'' | | ''Magia nocy świętojańskiej'' | ||
| ''Midsummer Magic'' | | ''Midsummer Magic'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|040 | |||
| '''' | |||
| ''Ringmaster Brisk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|041 | |||
| '''' | |||
| ''Moomins and the Railway'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|042 | |||
| '''' | |||
| ''Sniff’s Cave'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|043 | |||
| '''' | |||
| ''Seamaiden'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|044 | |||
| '''' | |||
| ''Inspector Stinky'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|045 | |||
| '''' | |||
| ''Midsummer Meddling'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|046 | |||
| '''' | |||
| ''Moominmamma the Artist'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|047 | |||
| '''' | |||
| ''The Great Cold'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|048 | |||
| '''' | |||
| ''Moominpappa The Great Explorer'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|049 | |||
| '''' | |||
| ''Song of the Groke'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|050 | |||
| '''' | |||
| ''Moominpappa and Aunt Jane'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|051 | |||
| '''' | |||
| ''Starstruck'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|052 | |||
| '''' | |||
| ''The Comet'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Muminki}} | {{Muminki}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 10:09, 5 mar 2025
| Tytuł | Dolina Muminków |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Moominvalley |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Finlandia, Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Canal+ Family, Canal+ 4K Ultra HD, PULS 2 |
| Lata produkcji | 2019- |
| Data premiery dubbingu | 22 grudnia 2019 |
| Wyemitowane serie |
3 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 39 z 52 |
Dolina Muminków (ang. Moominvalley, 2019-??) – fińsko-brytyjski serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Canal+ Family od 22 grudnia 2019 roku. Emisja na kanale PULS 2 w bloku Puls Kids od 7 marca 2021 roku.
Fabuła
Ciekawy świata troll przeżywa nastoletnie rozterki. Żyje w Wiosce Muminków wraz z troskliwą mamą i nostalgicznym tatą. Młody Muminek razem ze swoimi przyjaciółmi, Ryjkiem oraz Małą Mi, doświadczają wielu wspaniałych przygód na drodze do poznania i zrozumienia własnych emocji. Uczą się też tworzyć dobre relacje z rodziną czy znajomymi. Losy fikcyjnych istot znanych z ponadczasowej powieści autorstwa Tove Jansson w serialowej adaptacji.
Źródło: Teleman.pl
Wersja polska
Polskie słowa w usta bohaterów włożyli przodownicy pracy ze: STUDIA PRL
Reżyseria:
- Bartosz Wesołowski (odc. 1-39),
- Agata Skórska (odc. 27-39)
Dialogi:
- Agata Bornus (odc. 1-6, 12-39),
- Piotr Cieński (odc. 7-11)
Nagranie i montaż:
- Dawid Pietruszka (odc. 1-13),
- Anton Borowy (odc. 1-13),
- Krzysztof Kiełbasa (odc. 1-13),
- Patryk Kossakowski (odc. 14-26)
Zgranie:
- Dawid Pietruszka i Anton Borowy – Studio PRL (odc. 1-13)
- Dawid Pietruszka – Studio PRL (odc. 14-26)
Kierownictwo produkcji: Agata Bornus
Głosów użyczyli:
- Paweł Krucz – Muminek
- Bartosz Wesołowski –
- Włóczykij,
- Przodek (odc. 13)
- Iza Perez – Mała Mi
- Agnieszka Grankowska – Mama Muminka
- Piotr Warszawski – Tata Muminka
- Gracja Niedźwiedź – Migotka
- Janusz Zadura –
- Ryjek,
- Paszczak (odc. 17)
W pozostałych rolach:
- Mateusz Narloch – Migotek
- Waldemar Barwiński – Bobek
- Maciej Dybowski – Maciupek
- Klementyna Umer – Mimbla (odc. 1, 17)
- Dariusz Toczek –
- Paszczak Strażak (odc. 1),
- Pan Filifionek (odc. 4)
- Jarosław Boberek – Piżmowiec (odc. 2-5, 8, 10)
- Maksymilian Michasiów –
- Ti-Ti-uu (odc. 2),
- Too-Tiki (odc. 12-13),
- gwary (odc. 1-5, 7, 9-11)
- Elżbieta Jędrzejewska – Filifionka (odc. 3, 10, 16-18)
- Wojciech Machnicki – Paszczak (odc. 3)
- Beata Olga Kowalska –
- Emma (odc. 4-5),
- Ciotka Nini (odc. 12)
- Andrzej Chudy –
- Paszczak (odc. 10),
- gwary (odc. 5)
- Dariusz Błażejewski –
- Paszczak Strażnik (odc. 7),
- Paszczak (odc. 13, 16, 21)
- Paszczak właściciel nart (odc. 14)
- Brygida Turowska – Paszczak Policjantka (odc. 7)
- Krzysztof Wach –
- Misabel (odc. 10),
- gwary (odc. 1-5, 7, 9-11)
- Karol Gajos – Duch (odc. 11)
- Agata Skórska – Nini (odc. 12)
- Paweł Szczesny – Piżmowiec (odc. 14-17, 19, 21)
- Jan Aleksandrowicz-Krasko –
- Brian Brisk (odc. 14),
- Paszczak Budowniczy (odc. 17)
- Zbigniew Konopka – Paszczak Policjant (odc. 17)
- Julia Kołakowska-Bytner – Topik (odc. 20-21)
- Dariusz Odija – Czarnoksiężnik (odc. 21)
- Aleksander Mikołajczak – Czarnoksiężnik (odc. 39)
- Joanna Derengowska – gwary (odc. 1-5, 7, 9-11)
- Alicja Pietruszka – gwary (odc. 1-5, 7, 9-11)
i inni
Śpiewała: Iza Perez (odc. 7)
Fragmenty „Hamleta” Williama Szekspira w przekładzie: Józefa Paszkowskiego (odc. 4)
Czytał:
- Jacek Król (tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki w odc. 1-13),
- Piotr Bąk (informacja o przekładzie Hamleta przed tyłówką odc. 4; tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki w odc. 14-26),
- Cezary Nowak (tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki w odc. 27-39)
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 22.12.2019 | 001 | Mała Mi się wprowadza | Little My Moves In |
| 22.12.2019 | 002 | Wiosenna piosenka | The Spring Tune |
| 23.12.2019 | 003 | Ostatni smok na świecie | The Last Dragon In The World |
| 23.12.2019 | 004 | Szalone lato Muminków | Moominsummer Madness |
| 24.12.2019 | 005 | Złoty ogon | The Golden Tale |
| 24.12.2019 | 006 | Tajemnica Hattifnatów | The Secret Of The Hattifatteners |
| 25.12.2019 | 007 | Włóczykij i strażnik parku | Snufkin And The Park Keeper |
| 25.12.2019 | 008 | Gruba ryba | Monster Fish |
| 26.12.2019 | 009 | Noc Buki | Night Of The Groke |
| 26.12.2019 | 010 | Pokojówka Mamy Muminka | Moominmama’s Maid |
| 27.12.2019 | 011 | Historia o duchach | Ghost Story |
| 27.12.2019 | 012 | Niewidzialne dziecko | The Invisible Child |
| 27.12.2019 | 013 | Zimowy przodek | Midwinter Ancestor |
| SERIA DRUGA | |||
| 24.12.2020 | 014 | Zimowe szaleństwa Muminków | Moomin’s Winter Follies |
| 24.12.2020 | 015 | Duch ognia | The Fire Spirit |
| 24.12.2020 | 016 | Ojciec i syn | Moominpapa And Son |
| 25.12.2020 | 017 | Mała Mi się wyprowadza | Little My Moves Out |
| 25.12.2020 | 018 | Dziwna sprawa pani Filifionki | The Strange Case Of Mrs Fillyjonk |
| 25.12.2020 | 019 | Kapelusz Czarnoksiężnika | The Hobgoblin’s Hat |
| 26.12.2020 | 020 | Topik i Topcia | Thingumy & Bob |
| 26.12.2020 | 021 | Proces | The Trial |
| 26.12.2020 | 022 | Żegnaj, Migotko | Farewell Snorkmaiden |
| 27.12.2020 | 023 | Wyspa Taty Muminka | Moominpappa’s Island |
| 27.12.2020 | 024 | Freski Mamy Muminka | Moominmamma’s Mural |
| 27.12.2020 | 025 | Muminek i Koniki Morskie | Moomintroll & the Seahorses |
| 27.12.2020 | 026 | Listopad | November |
| SERIA TRZECIA | |||
| 16.10.2022 | 027 | Powrót do domu | Homecoming |
| 16.10.2022 | 028 | Wielka przygoda Muminka | Moomintroll’s Grand Adventure |
| 23.10.2022 | 029 | Mistrz Brysk | Brisk and Breezy |
| 23.10.2022 | 030 | Migotek wynalazca | Inventing Snork |
| 30.10.2022 | 031 | Bobek złoczyńca | The Stinky Caper |
| 30.10.2022 | 032 | Wyobraźnia Maciupka | Toffle’s Tall Tales |
| 06.11.2022 | 033 | Zimowe sekrety | Winter Secrets |
| 06.11.2022 | 034 | Samotne Góry | Lonely Mountain |
| 13.11.2022 | 035 | Ostatnie hura pani Filifionki | Mrs Fillyjonk’s Last Hurrah |
| 13.11.2022 | 036 | Włóczykij w lunaparku | Snufkin and the Fairground |
| 20.11.2022 | 037 | Zew Hatifnatów | Call of the Hattifatteners |
| 20.11.2022 | 038 | Marzenie o lataniu Mamusi Muminka | Moominmamma’s Flying Dream |
| 20.11.2022 | 039 | Magia nocy świętojańskiej | Midsummer Magic |
| SERIA CZWARTA | |||
| 040 | ' | Ringmaster Brisk | |
| 041 | ' | Moomins and the Railway | |
| 042 | ' | Sniff’s Cave | |
| 043 | ' | Seamaiden | |
| 044 | ' | Inspector Stinky | |
| 045 | ' | Midsummer Meddling | |
| 046 | ' | Moominmamma the Artist | |
| 047 | ' | The Great Cold | |
| 048 | ' | Moominpappa The Great Explorer | |
| 049 | ' | Song of the Groke | |
| 050 | ' | Moominpappa and Aunt Jane | |
| 051 | ' | Starstruck | |
| 052 | ' | The Comet | |
