Dolina Muminków: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Snackqween (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
m tak to się robi
Linia 106: Linia 106:
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="12%"|Premiera TV
!width="12%"|Premiera
!width="6%"|№
!width="6%"|№
!width="41%"|Tytuł polski
!width="41%"|Tytuł polski
!width="41%"|Tytuł angielski
!width="41%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|22.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|001
| bgcolor="#CCE2FF"|001
| ''Mała Mi się wprowadza''
| ''Mała Mi się wprowadza''
| ''Little My Moves In''
| ''Little My Moves In''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|22.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|002
| bgcolor="#CCE2FF"|002
| ''Wiosenna piosenka''
| ''Wiosenna piosenka''
| ''The Spring Tune''
| ''The Spring Tune''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|23.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|003
| bgcolor="#CCE2FF"|003
| ''Ostatni smok na świecie''
| ''Ostatni smok na świecie''
| ''The Last Dragon In The World''
| ''The Last Dragon In The World''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|23.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|004
| bgcolor="#CCE2FF"|004
| ''Szalone lato Muminków''
| ''Szalone lato Muminków''
| ''Moominsummer Madness''
| ''Moominsummer Madness''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|005
| bgcolor="#CCE2FF"|005
| ''Złoty ogon''
| ''Złoty ogon''
| ''The Golden Tale''
| ''The Golden Tale''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|006
| bgcolor="#CCE2FF"|006
| ''Tajemnica Hattifnatów''
| ''Tajemnica Hattifnatów''
| ''The Secret Of The Hattifatteners''
| ''The Secret Of The Hattifatteners''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|007
| bgcolor="#CCE2FF"|007
| ''Włóczykij i strażnik parku''
| ''Włóczykij i strażnik parku''
| ''Snufkin And The Park Keeper''
| ''Snufkin And The Park Keeper''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|008
| bgcolor="#CCE2FF"|008
| ''Gruba ryba''
| ''Gruba ryba''
| ''Monster Fish''
| ''Monster Fish''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|009
| bgcolor="#CCE2FF"|009
| ''Noc Buki''
| ''Noc Buki''
| ''Night Of The Groke''
| ''Night Of The Groke''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|010
| bgcolor="#CCE2FF"|010
| ''Pokojówka Mamy Muminka''
| ''Pokojówka Mamy Muminka''
| ''Moominmama’s Maid''
| ''Moominmama’s Maid''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|011
| bgcolor="#CCE2FF"|011
| ''Historia o duchach''
| ''Historia o duchach''
| ''Ghost Story''
| ''Ghost Story''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|012
| bgcolor="#CCE2FF"|012
| ''Niewidzialne dziecko''
| ''Niewidzialne dziecko''
| ''The Invisible Child''
| ''The Invisible Child''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2019
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2019
| style="background-color: #CCE2FF;"|013
| bgcolor="#CCE2FF"|013
| ''Zimowy przodek''
| ''Zimowy przodek''
| ''Midwinter Ancestor''
| ''Midwinter Ancestor''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|014
| bgcolor="#CCE2FF"|014
| ''Zimowe szaleństwa Muminków''
| ''Zimowe szaleństwa Muminków''
| ''Moomin’s Winter Follies''
| ''Moomin’s Winter Follies''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|015
| bgcolor="#CCE2FF"|015
| ''Duch ognia''
| ''Duch ognia''
| ''The Fire Spirit''
| ''The Fire Spirit''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"| 24.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"| 24.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|016
| bgcolor="#CCE2FF"|016
| ''Ojciec i syn''
| ''Ojciec i syn''
| ''Moominpapa And Son''
| ''Moominpapa And Son''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"| 25.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"| 25.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|017
| bgcolor="#CCE2FF"|017
| ''Mała Mi się wyprowadza''
| ''Mała Mi się wyprowadza''
| ''Little My Moves Out''
| ''Little My Moves Out''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"| 25.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"| 25.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|018
| bgcolor="#CCE2FF"|018
| ''Dziwna sprawa pani Filifionki''
| ''Dziwna sprawa pani Filifionki''
| ''The Strange Case Of Mrs Fillyjonk''
| ''The Strange Case Of Mrs Fillyjonk''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|25.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|019
| bgcolor="#CCE2FF"|019
| ''Kapelusz Czarnoksiężnika''
| ''Kapelusz Czarnoksiężnika''
| ''The Hobgoblin’s Hat''
| ''The Hobgoblin’s Hat''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|020
| bgcolor="#CCE2FF"|020
| ''Topik i Topcia''
| ''Topik i Topcia''
| ''Thingumy & Bob''
| ''Thingumy & Bob''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|021
| bgcolor="#CCE2FF"|021
| ''Proces''
| ''Proces''
| ''The Trial''
| ''The Trial''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|26.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|022
| bgcolor="#CCE2FF"|022
| ''Żegnaj, Migotko''
| ''Żegnaj, Migotko''
| ''Farewell Snorkmaiden''
| ''Farewell Snorkmaiden''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|023
| bgcolor="#CCE2FF"|023
| ''Wyspa Taty Muminka''
| ''Wyspa Taty Muminka''
| ''Moominpappa’s Island''
| ''Moominpappa’s Island''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|024
| bgcolor="#CCE2FF"|024
| ''Freski Mamy Muminka''
| ''Freski Mamy Muminka''
| ''Moominmamma’s Mural''
| ''Moominmamma’s Mural''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|025
| bgcolor="#CCE2FF"|025
| ''Muminek i Koniki Morskie''
| ''Muminek i Koniki Morskie''
| ''Moomintroll & the Seahorses''
| ''Moomintroll & the Seahorses''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2020
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020
| style="background-color: #CCE2FF;"|026
| bgcolor="#CCE2FF"|026
| ''Listopad''
| ''Listopad''
| ''November''
| ''November''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.10.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|027
| bgcolor="#CCE2FF"|027
| ''Powrót do domu''
| ''Powrót do domu''
| ''Homecoming''
| ''Homecoming''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.10.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|028
| bgcolor="#CCE2FF"|028
| ''Wielka przygoda Muminka''
| ''Wielka przygoda Muminka''
| ''Moomintroll’s Grand Adventure''
| ''Moomintroll’s Grand Adventure''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.10.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|23.10.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|029
| bgcolor="#CCE2FF"|029
| ''Mistrz Brysk''
| ''Mistrz Brysk''
| ''Brisk and Breezy''
| ''Brisk and Breezy''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.10.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|23.10.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|030
| bgcolor="#CCE2FF"|030
| ''Migotek wynalazca''
| ''Migotek wynalazca''
| ''Inventing Snork''
| ''Inventing Snork''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.10.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|30.10.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|031
| bgcolor="#CCE2FF"|031
| ''Bobek złoczyńca''
| ''Bobek złoczyńca''
| ''The Stinky Caper''
| ''The Stinky Caper''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.10.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|30.10.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|032
| bgcolor="#CCE2FF"|032
| ''Wyobraźnia Maciupka''
| ''Wyobraźnia Maciupka''
| ''Toffle’s Tall Tales''
| ''Toffle’s Tall Tales''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|033
| bgcolor="#CCE2FF"|033
| ''Zimowe sekrety''
| ''Zimowe sekrety''
| ''Winter Secrets''
| ''Winter Secrets''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|034
| bgcolor="#CCE2FF"|034
| ''Samotne Góry''
| ''Samotne Góry''
| ''Lonely Mountain''
| ''Lonely Mountain''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|13.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|035
| bgcolor="#CCE2FF"|035
| ''Ostatnie hura pani Filifionki''
| ''Ostatnie hura pani Filifionki''
| ''Mrs Fillyjonk’s Last Hurrah''
| ''Mrs Fillyjonk’s Last Hurrah''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|13.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|036
| bgcolor="#CCE2FF"|036
| ''Włóczykij w lunaparku''
| ''Włóczykij w lunaparku''
| ''Snufkin and the Fairground''
| ''Snufkin and the Fairground''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|037
| bgcolor="#CCE2FF"|037
| ''Zew Hatifnatów''
| ''Zew Hatifnatów''
| ''Call of the Hattifatteners''
| ''Call of the Hattifatteners''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|038
| bgcolor="#CCE2FF"|038
| ''Marzenie o lataniu Mamusi Muminka''
| ''Marzenie o lataniu Mamusi Muminka''
| ''Moominmamma’s Flying Dream''
| ''Moominmamma’s Flying Dream''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.11.2022
| bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2022
| style="background-color: #CCE2FF;"|039
| bgcolor="#CCE2FF"|039
| ''Magia nocy świętojańskiej''
| ''Magia nocy świętojańskiej''
| ''Midsummer Magic''
| ''Midsummer Magic''
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA CZWARTA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|040
| ''''
| ''Ringmaster Brisk''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|041
| ''''
| ''Moomins and the Railway''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|042
| ''''
| ''Sniff’s Cave''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|043
| ''''
| ''Seamaiden''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|044
| ''''
| ''Inspector Stinky''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|045
| ''''
| ''Midsummer Meddling''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|046
| ''''
| ''Moominmamma the Artist''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|047
| ''''
| ''The Great Cold''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|048
| ''''
| ''Moominpappa The Great Explorer''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|049
| ''''
| ''Song of the Groke''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|050
| ''''
| ''Moominpappa and Aunt Jane''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|051
| ''''
| ''Starstruck''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|052
| ''''
| ''The Comet''
|-
|-
|}
|}
{{Muminki}}
{{Muminki}}
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]]

Wersja z 10:09, 5 mar 2025

Tytuł Dolina Muminków
Tytuł oryginalny Moominvalley
Gatunek animowany
Kraj produkcji Finlandia, Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Canal+ Family, Canal+ 4K Ultra HD, PULS 2
Lata produkcji 2019-
Data premiery dubbingu 22 grudnia 2019
Wyemitowane
serie
3 z 4
Wyemitowane odcinki 39 z 52

Dolina Muminków (ang. Moominvalley, 2019-??) – fińsko-brytyjski serial animowany.

Serial emitowany w Polsce na kanale Canal+ Family od 22 grudnia 2019 roku. Emisja na kanale PULS 2 w bloku Puls Kids od 7 marca 2021 roku.

Fabuła

Ciekawy świata troll przeżywa nastoletnie rozterki. Żyje w Wiosce Muminków wraz z troskliwą mamą i nostalgicznym tatą. Młody Muminek razem ze swoimi przyjaciółmi, Ryjkiem oraz Małą Mi, doświadczają wielu wspaniałych przygód na drodze do poznania i zrozumienia własnych emocji. Uczą się też tworzyć dobre relacje z rodziną czy znajomymi. Losy fikcyjnych istot znanych z ponadczasowej powieści autorstwa Tove Jansson w serialowej adaptacji.

Źródło: Teleman.pl

Wersja polska

Polskie słowa w usta bohaterów włożyli przodownicy pracy ze: STUDIA PRL
Reżyseria:

Dialogi:

Nagranie i montaż:

Zgranie:

Kierownictwo produkcji: Agata Bornus
Głosów użyczyli:

W pozostałych rolach:

i inni

Śpiewała: Iza Perez (odc. 7)

Fragmenty „Hamleta Williama Szekspira w przekładzie: Józefa Paszkowskiego (odc. 4)

Czytał:

  • Jacek Król (tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki w odc. 1-13),
  • Piotr Bąk (informacja o przekładzie Hamleta przed tyłówką odc. 4; tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki w odc. 14-26),
  • Cezary Nowak (tytuł serialu, tytuły odcinków, tyłówki w odc. 27-39)

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
22.12.2019 001 Mała Mi się wprowadza Little My Moves In
22.12.2019 002 Wiosenna piosenka The Spring Tune
23.12.2019 003 Ostatni smok na świecie The Last Dragon In The World
23.12.2019 004 Szalone lato Muminków Moominsummer Madness
24.12.2019 005 Złoty ogon The Golden Tale
24.12.2019 006 Tajemnica Hattifnatów The Secret Of The Hattifatteners
25.12.2019 007 Włóczykij i strażnik parku Snufkin And The Park Keeper
25.12.2019 008 Gruba ryba Monster Fish
26.12.2019 009 Noc Buki Night Of The Groke
26.12.2019 010 Pokojówka Mamy Muminka Moominmama’s Maid
27.12.2019 011 Historia o duchach Ghost Story
27.12.2019 012 Niewidzialne dziecko The Invisible Child
27.12.2019 013 Zimowy przodek Midwinter Ancestor
SERIA DRUGA
24.12.2020 014 Zimowe szaleństwa Muminków Moomin’s Winter Follies
24.12.2020 015 Duch ognia The Fire Spirit
24.12.2020 016 Ojciec i syn Moominpapa And Son
25.12.2020 017 Mała Mi się wyprowadza Little My Moves Out
25.12.2020 018 Dziwna sprawa pani Filifionki The Strange Case Of Mrs Fillyjonk
25.12.2020 019 Kapelusz Czarnoksiężnika The Hobgoblin’s Hat
26.12.2020 020 Topik i Topcia Thingumy & Bob
26.12.2020 021 Proces The Trial
26.12.2020 022 Żegnaj, Migotko Farewell Snorkmaiden
27.12.2020 023 Wyspa Taty Muminka Moominpappa’s Island
27.12.2020 024 Freski Mamy Muminka Moominmamma’s Mural
27.12.2020 025 Muminek i Koniki Morskie Moomintroll & the Seahorses
27.12.2020 026 Listopad November
SERIA TRZECIA
16.10.2022 027 Powrót do domu Homecoming
16.10.2022 028 Wielka przygoda Muminka Moomintroll’s Grand Adventure
23.10.2022 029 Mistrz Brysk Brisk and Breezy
23.10.2022 030 Migotek wynalazca Inventing Snork
30.10.2022 031 Bobek złoczyńca The Stinky Caper
30.10.2022 032 Wyobraźnia Maciupka Toffle’s Tall Tales
06.11.2022 033 Zimowe sekrety Winter Secrets
06.11.2022 034 Samotne Góry Lonely Mountain
13.11.2022 035 Ostatnie hura pani Filifionki Mrs Fillyjonk’s Last Hurrah
13.11.2022 036 Włóczykij w lunaparku Snufkin and the Fairground
20.11.2022 037 Zew Hatifnatów Call of the Hattifatteners
20.11.2022 038 Marzenie o lataniu Mamusi Muminka Moominmamma’s Flying Dream
20.11.2022 039 Magia nocy świętojańskiej Midsummer Magic
SERIA CZWARTA
040 ' Ringmaster Brisk
041 ' Moomins and the Railway
042 ' Sniff’s Cave
043 ' Seamaiden
044 ' Inspector Stinky
045 ' Midsummer Meddling
046 ' Moominmamma the Artist
047 ' The Great Cold
048 ' Moominpappa The Great Explorer
049 ' Song of the Groke
050 ' Moominpappa and Aunt Jane
051 ' Starstruck
052 ' The Comet
Muminki
Seriale MuminkiDolina Muminków
Filmy Szczęśliwe dni MuminkówZima w dolinie MuminkówKometa nad Doliną MuminkówLato MuminkówMuminki w pogoni za kometąMuminki na RiwierzeMagiczna zima MuminkówPamiętniki Tatusia Muminka
Gry Muminki: Zima MuminkówMuminki: Tajemnica niewidocznego dzieckaMuminki: W Dolinie Muminków
Słuchowiska Lato MuminkówDolina Muminków w listopadzie