Parker Lewis nigdy nie przegrywa: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Parker Lewis nigdy nie przegrywa | |tytuł=Parker Lewis nigdy nie przegrywa | ||
|tytuł oryginalny= Parker Lewis Can’t Lose | |tytuł oryginalny=Parker Lewis Can’t Lose | ||
|plakat= Parker Lewis nigdy nie przegrywa.jpg | |plakat=Parker Lewis nigdy nie przegrywa.jpg | ||
|gatunek= komediowy, młodzieżowy | |gatunek=komediowy, młodzieżowy | ||
|kraj= Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język= angielski | |język=angielski | ||
|stacja= [[Canal+]], [[Telewizja Polska|TVP2]], [[Telewizja Polska|TVP3]] | |stacja=[[Canal+]], [[Telewizja Polska|TVP2]], [[Telewizja Polska|TVP3]] | ||
|lata produkcji= 1990-1993 | |lata produkcji=1990-1993 | ||
|data premiery= 14 lutego [[1996]] | |data premiery=14 lutego [[1996]] | ||
|sezony= 3 z 3 | |sezony=3 z 3 | ||
|odcinki= 73 z 73 | |odcinki=73 z 73 | ||
}} | }} | ||
'''Parker Lewis nigdy nie przegrywa''' (ang. ''Parker Lewis Can’t Lose'') – amerykański serial komediowy tworzony w latach 1990-1993. | '''Parker Lewis nigdy nie przegrywa''' (ang. ''Parker Lewis Can’t Lose'') – amerykański serial komediowy tworzony w latach 1990-1993. | ||
| Linia 35: | Linia 35: | ||
* [[Maciej Czapski]] – '''Larry Kubiac''' | * [[Maciej Czapski]] – '''Larry Kubiac''' | ||
* [[Jacek Czyż]] – '''Norman Pankow''' | * [[Jacek Czyż]] – '''Norman Pankow''' | ||
* [[Małgorzata Drozd]] – ''' | * [[Małgorzata Drozd]] – '''System płaszcza Jerry’ego'''<!-- <small>(odc. 29)</small>--> | ||
* [[Paweł Szczesny]] – '''Badge'''<!-- <small>(odc. 29)</small>--> | * [[Paweł Szczesny]] – '''Badge'''<!-- <small>(odc. 29)</small>--> | ||
* [[Tomasz Jarosz]] – ''' | * [[Tomasz Jarosz]] – '''Pan Loopman'''<!-- <small>(odc. 29)</small>--> | ||
* [[Jan Kulczycki]] – '''Adrian Lite''' <small>(odc. 29)</small> | * [[Jan Kulczycki]] – '''Adrian Lite''' <small>(odc. 29)</small> | ||
* [[Krystyna Kozanecka]] – '''Rita''' <small>(odc. 29)</small> | * [[Krystyna Kozanecka]] – '''Rita''' <small>(odc. 29)</small> | ||
| Linia 53: | Linia 53: | ||
'''Lektor''': [[Jacek Brzostyński]] | '''Lektor''': [[Jacek Brzostyński]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.02.1996 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| '' | |||
| ''Pilot'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| '' | |||
| ''Operation Kubiak'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| '' | |||
| ''Power Play'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| '' | |||
| ''Parker Lewis Must Lose'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Szkoła, albo gitara'' | |||
| ''Close, But No Guitar'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| '' | |||
| ''G.A.G. Dance'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| '' | |||
| ''Love’s a Beast'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| '' | |||
| ''Saving Grace'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| '' | |||
| ''Musso & Frank'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| '' | |||
| ''Deja Dudes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| '' | |||
| ''Radio Free Flamingo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| '' | |||
| ''Science Fair'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| '' | |||
| ''Teacher, Teacher'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| '' | |||
| ''Rent-a-Kube'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '' | |||
| ''Heather the Class'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| '' | |||
| ''Jerry: Portrait of a Video Junkie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '' | |||
| ''Splendor in the Class'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| '' | |||
| ''The Human Grace'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| '' | |||
| ''Citizen Kube'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '' | |||
| ''Randall Without a Cause'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| '' | |||
| ''Jerry’s First Date'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| '' | |||
| ''Against the Norm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| '' | |||
| ''King Kube'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| '' | |||
| ''Teens from a Mall'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| '' | |||
| ''My Fair Shelly'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| '' | |||
| ''Parker Lewis Can’t Win'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| '' | |||
| ''Father Knows Less'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| '' | |||
| ''A Walk on the Dark Side'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Płaszcz Jerry’ego'' | |||
| ''Full Mental Jacket'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| '' | |||
| ''Future Shock'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| '' | |||
| ''The Undergraduate'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| '' | |||
| ''Stormy Mikey'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| '' | |||
| ''Fat Boy and Little Man'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| '' | |||
| ''Aging Gracefully'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| '' | |||
| ''The Parker Chronicles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| '' | |||
| ''Rock ’n’ Roles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| '' | |||
| ''Love Handles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| '' | |||
| ''Boy Meets Girl'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| '' | |||
| ''Raging Kube'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| '' | |||
| ''Tower of Power'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| '' | |||
| ''Obscene and Not Heard'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| '' | |||
| ''Goodbye Mr. Rips'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| '' | |||
| ''Civil Wars'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| '' | |||
| ''Glory Daze'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| '' | |||
| ''Boy Meets Girl II'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| '' | |||
| ''Dance of Romance'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| '' | |||
| ''When Jerry Met Shelly'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| '' | |||
| ''Geek Tragedy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| '' | |||
| ''Money Talks'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| '' | |||
| ''Home Alone with Annie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| '' | |||
| ''Diner ’75'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| '' | |||
| ''Flamingo Graffiti'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|53 | |||
| '' | |||
| ''Cape Flamingo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|54 | |||
| '' | |||
| ''The Kiss'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|55 | |||
| '' | |||
| ''Summer of ’92'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|56 | |||
| '' | |||
| ''Love is Hell'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|57 | |||
| '' | |||
| ''Jerry’s Journey'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|58 | |||
| '' | |||
| ''Beauty and the Kube'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|59 | |||
| '' | |||
| ''Hungry Heart'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|60 | |||
| '' | |||
| ''Lewis and Son'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|61 | |||
| '' | |||
| ''Kohler Buys the Diner'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|62 | |||
| '' | |||
| ''Parker’s Got a Brand New Car'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|63 | |||
| '' | |||
| ''An Unmarried Musso'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|64 | |||
| '' | |||
| ''Educating Brad'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|65 | |||
| '' | |||
| ''The Love Bug'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|66 | |||
| '' | |||
| ''Write or Die'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|67 | |||
| '' | |||
| ''The Bitch is Back'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|68 | |||
| '' | |||
| ''Musso: a Wedding'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|69 | |||
| '' | |||
| ''A Night to Remember'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|70 | |||
| '' | |||
| ''Boys Night In'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|71 | |||
| '' | |||
| ''Senior Jerry'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|72 | |||
| '' | |||
| ''The Rocky Kohler Picture Show'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|73 | |||
| '' | |||
| ''The Last Supper'' | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
Wersja z 12:41, 22 wrz 2020
| Tytuł | Parker Lewis nigdy nie przegrywa |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Parker Lewis Can’t Lose |
| Gatunek | komediowy, młodzieżowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Canal+, TVP2, TVP3 |
| Lata produkcji | 1990-1993 |
| Data premiery dubbingu | 14 lutego 1996 |
| Wyemitowane serie |
3 z 3 |
| Wyemitowane odcinki | 73 z 73 |
Parker Lewis nigdy nie przegrywa (ang. Parker Lewis Can’t Lose) – amerykański serial komediowy tworzony w latach 1990-1993.
Serial w Polsce emitowany na Canal+ (premiera: 14 lutego 1996 roku), TVP2 (premiera: 4 marca 2000 roku) i TVP3 (premiera: 25 czerwca 2001 roku, w emisji tylko odc. 1-27).
Wersja polska
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyser: Miriam Aleksandrowicz
Dialogi:
- Maria Horodecka (odc. 29),
- Joanna Klimkiewicz,
- Krystyna Kotecka (9 odcinków)
Dźwięk: Anna Barczewska
Kierownik produkcji: Agnieszka Sobieraj
Wystąpili:
- Jacek Bończyk – Parker Lloyd Lewis
- Jan Aleksandrowicz – Jerry Steiner
- Marcin Kudełka – Mikey Randall
- Lucyna Malec – Grace Musso
- Dominika Sell – Shelly Lewis
- Michał Kowalski – Frank Lemmer
- Maciej Czapski – Larry Kubiac
- Jacek Czyż – Norman Pankow
- Małgorzata Drozd – System płaszcza Jerry’ego
- Paweł Szczesny – Badge
- Tomasz Jarosz – Pan Loopman
- Jan Kulczycki – Adrian Lite (odc. 29)
- Krystyna Kozanecka – Rita (odc. 29)
- Jarosław Boberek
- Janusz Wituch
- Tomasz Bednarek
- Norbert Jonak
- Dorota Lanton
- Jacek Kopczyński
- Miriam Aleksandrowicz
- Jerzy Mazur
- Brygida Turowska
i inni
Lektor: Jacek Brzostyński
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 14.02.1996 | 01 | Pilot | |
| 02 | Operation Kubiak | ||
| 03 | Power Play | ||
| 04 | Parker Lewis Must Lose | ||
| 05 | Szkoła, albo gitara | Close, But No Guitar | |
| 06 | G.A.G. Dance | ||
| 07 | Love’s a Beast | ||
| 08 | Saving Grace | ||
| 09 | Musso & Frank | ||
| 10 | Deja Dudes | ||
| 11 | Radio Free Flamingo | ||
| 12 | Science Fair | ||
| 13 | Teacher, Teacher | ||
| 14 | Rent-a-Kube | ||
| 15 | Heather the Class | ||
| 16 | Jerry: Portrait of a Video Junkie | ||
| 17 | Splendor in the Class | ||
| 18 | The Human Grace | ||
| 19 | Citizen Kube | ||
| 20 | Randall Without a Cause | ||
| 21 | Jerry’s First Date | ||
| 22 | Against the Norm | ||
| 23 | King Kube | ||
| 24 | Teens from a Mall | ||
| 25 | My Fair Shelly | ||
| 26 | Parker Lewis Can’t Win | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 27 | Father Knows Less | ||
| 28 | A Walk on the Dark Side | ||
| 29 | Płaszcz Jerry’ego | Full Mental Jacket | |
| 30 | Future Shock | ||
| 31 | The Undergraduate | ||
| 32 | Stormy Mikey | ||
| 33 | Fat Boy and Little Man | ||
| 34 | Aging Gracefully | ||
| 35 | The Parker Chronicles | ||
| 36 | Rock ’n’ Roles | ||
| 37 | Love Handles | ||
| 38 | Boy Meets Girl | ||
| 39 | Raging Kube | ||
| 40 | Tower of Power | ||
| 41 | Obscene and Not Heard | ||
| 42 | Goodbye Mr. Rips | ||
| 43 | Civil Wars | ||
| 44 | Glory Daze | ||
| 45 | Boy Meets Girl II | ||
| 46 | Dance of Romance | ||
| 47 | When Jerry Met Shelly | ||
| 48 | Geek Tragedy | ||
| 49 | Money Talks | ||
| 50 | Home Alone with Annie | ||
| 51 | Diner ’75 | ||
| SERIA TRZECIA | |||
| 52 | Flamingo Graffiti | ||
| 53 | Cape Flamingo | ||
| 54 | The Kiss | ||
| 55 | Summer of ’92 | ||
| 56 | Love is Hell | ||
| 57 | Jerry’s Journey | ||
| 58 | Beauty and the Kube | ||
| 59 | Hungry Heart | ||
| 60 | Lewis and Son | ||
| 61 | Kohler Buys the Diner | ||
| 62 | Parker’s Got a Brand New Car | ||
| 63 | An Unmarried Musso | ||
| 64 | Educating Brad | ||
| 65 | The Love Bug | ||
| 66 | Write or Die | ||
| 67 | The Bitch is Back | ||
| 68 | Musso: a Wedding | ||
| 69 | A Night to Remember | ||
| 70 | Boys Night In | ||
| 71 | Senior Jerry | ||
| 72 | The Rocky Kohler Picture Show | ||
| 73 | The Last Supper | ||
Linki zewnętrzne
- Parker Lewis nigdy nie przegrywa w polskiej Wikipedii
- Parker Lewis nigdy nie przegrywa w bazie filmweb.pl
