Użytkownik:MinisterDubu: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 71: | Linia 71: | ||
* [[Jakub Strach]] | * [[Jakub Strach]] | ||
i inni | i inni | ||
== Wylde Pak == | |||
{{Serial2 | |||
|tytuł=Wylde Pak | |||
|tytuł oryginalny=Wylde Pak | |||
|plakat= | |||
|gatunek= | |||
|kraj=Stany Zjednoczone | |||
|język=angielski | |||
|stacja= | |||
|platforma=YouTube – Nickelodeon Polska | |||
|lata produkcji=2025 | |||
|data premiery= | |||
|sezony=0 z 1 | |||
|odcinki=0 z 6 | |||
}}'''Wylde Pak''' – amerykański serial animowany. | |||
=== Wersja polska === | |||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska − [[TransPerfect Media Poland|TRANSPERFECT MEDIA POLAND]]<br /><!-- | |||
'''Reżyseria''': [[Elżbieta Kopocińska/Joanna Węgrzynowska-Cybińska|Joanna Węgrzynowska]]<br /> | |||
'''Dialogi polskie''': [[]]<br /> | |||
'''Dźwięk i montaż''': [[]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[]]<br /> | |||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br />--> | |||
'''Wystąpili''':<!-- | |||
* [[]] – '''Lily Pak''' | |||
* [[]] – '''Jack Wylde'''--> | |||
* [[Łukasz Węgrzynowski]] – '''William Wylde'''<!-- | |||
* [[Magdalena Wojtacha]] – '''Min-Ju Pak'''--> | |||
i inni | |||
'''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | |||
=== Spis odcinków === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| '''' | |||
| ''Best Summer Ever?'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| '''' | |||
| ''Sad, Single, and Stranded'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''A Waste of a Perfect Summer Day'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| '''' | |||
| ''Woori World'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Finding FlamingoFan85'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| '''' | |||
| ''Just a Little Pipe Problem'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Camp Chuck'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| '''' | |||
| ''The Three Ravens'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Left Holding the Bag'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| '''' | |||
| ''The Meatball of Canyon Valley'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Sticky Fingers'' | |||
|- | |||
|} | |||
=== Linki zewnętrzne === | |||
* {{IMDb|film|36122656|Wylde Pak}} | |||
== Przygody Czoko i żaby Boko == | == Przygody Czoko i żaby Boko == | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
| Linia 112: | Linia 200: | ||
=== Spis odcinków === | === Spis odcinków === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="11%"|Premiera | !width="11%"|Premiera | ||
| Linia 120: | Linia 208: | ||
!width="9%"|Online | !width="9%"|Online | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Бебешка поща'' | | ''Бебешка поща'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.10.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Maszynka do czekolady'' | | ''Maszynka do czekolady'' | ||
| ''Автомат за шоколад'' | | ''Автомат за шоколад'' | ||
|[https://www.youtube.com/watch?v=nead948bYWA YouTube] | |[https://www.youtube.com/watch?v=nead948bYWA YouTube] | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Ogromny prezent'' | | ''Ogromny prezent'' | ||
| ''Големият подарък'' | | ''Големият подарък'' | ||
|[https://www.youtube.com/watch?v=nead948bYWA YouTube] | |[https://www.youtube.com/watch?v=nead948bYWA YouTube] | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ресторант „Щъркелово гнездо“'' | | ''Ресторант „Щъркелово гнездо“'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Ало, пожар!'' | | ''Ало, пожар!'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Машината на времето'' | | ''Машината на времето'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Czoko, Boko i Roboko'' | | ''Czoko, Boko i Roboko'' | ||
| ''Чоко, Боко и Робоко'' | | ''Чоко, Боко и Робоко'' | ||
|[https://www.youtube.com/watch?v=R-5Tp7oR_wo YouTube] | |[https://www.youtube.com/watch?v=R-5Tp7oR_wo YouTube] | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Олимпийска виза'' | | ''Олимпийска виза'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.04.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Prima aprilis'' | | ''Prima aprilis'' | ||
| ''Първи април'' | | ''Първи април'' | ||
|[https://www.youtube.com/watch?v=3GlBFsdASxo YouTube] | |[https://www.youtube.com/watch?v=3GlBFsdASxo YouTube] | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Копчето'' | | ''Копчето'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Skok w nieznane'' | | ''Skok w nieznane'' | ||
| ''Приключения с индиго'' | | ''Приключения с индиго'' | ||
|[https://www.youtube.com/watch?v=ivRNz6tjavU YouTube] | |[https://www.youtube.com/watch?v=ivRNz6tjavU YouTube] | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Скок в неизвестното'' | | ''Скок в неизвестното'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Екскурзия до Албион'' | | ''Екскурзия до Албион'' | ||
Wersja z 15:54, 1 lip 2025
Mapa
- Mapa Polski i Świata
- Ostateczne recasty
- Czarna dziura
- Redubbingi
- Absolwenci dla reżyserów #PDK
- Missingi
- Recasty
- Bzdety
- Brudnopis
- Lokalizacje
- Srebrne Synchrony
- Serializowane uniwersa
- Aktorzy głosowi z Ameryki
- Nieme camea
- Spalone crossovery
- Gratki za przypadki
- Muppety
- Smerforecasty
Wiedźmin IV
| Tytuł | Wiedźmin IV |
|---|---|
| Gatunek | RPG |
| Producent | CD Projekt Red |
| Wydawca | CD Projekt |
Wiedźmin IV – komputerowa gra fabularna (cRPG) stworzona przez CD Projekt RED.
Wersja polska
Zwiastun
Polski dubbing: TOSTUDIO
Dyrekcja artystyczna: Bartosz Wesołowski
Inżynier dźwięku: Aleksander Cherczyński
Nadzór artystyczny ze strony CD Projekt RED: Mikołaj Szwed
W wersji polskiej udział wzięli:
- Jagoda Jasnowska – Cirilla „Ciri” Fiona Elen Riannon
- Sara Lityńska
- Włodzimierz Matuszak
- Karol Wróblewski
MrBeast
| Tytuł | MrBeast |
|---|---|
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | YouTube |
| Lata produkcji | 2012-?? |
MrBeast – amerykański kanał internetowy stworzony przez filantropa Jamesa Stephena Donaldsona.
Wersja polska
Wersja polska: IYUNO POLSKA
Reżyseria: Bartosz Wesołowski
Nagranie dialogów: Paweł Janułajtys
Organizacja nagrań: Beata Jankowska
W wersji polskiej udział wzięli:
i inni
Wylde Pak
| Tytuł | Wylde Pak |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Wylde Pak |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | YouTube – Nickelodeon Polska |
| Lata produkcji | 2025 |
| Wyemitowane serie |
0 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 0 z 6 |
Wylde Pak – amerykański serial animowany.
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska − TRANSPERFECT MEDIA POLAND
Wystąpili:
- Łukasz Węgrzynowski – William Wylde
i inni
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | ' | Best Summer Ever? | |
| 02 | ' | Sad, Single, and Stranded | |
| ' | A Waste of a Perfect Summer Day | ||
| 03 | ' | Woori World | |
| ' | Finding FlamingoFan85 | ||
| 04 | ' | Just a Little Pipe Problem | |
| ' | Camp Chuck | ||
| 05 | ' | The Three Ravens | |
| ' | Left Holding the Bag | ||
| 06 | ' | The Meatball of Canyon Valley | |
| ' | Sticky Fingers | ||
Linki zewnętrzne
- Wylde Pak w bazie Internet Movie Database (IMDb)
Przygody Czoko i żaby Boko
| Tytuł | Przygody Czoko i żaby Boko |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Приключенията на Чоко и жабока Боко |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Bułgaria |
| Język oryginału | bułgarski |
| Platforma streamingowa | YouTube |
| Lata produkcji | 1979-1990 |
| Data premiery dubbingu | 1 kwietnia 2020 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 5 z 13 |
Przygody Czoko i żaby Boko (bul. Приключенията на Чоко и жабока Боко, 1979-1990) – bułgarski serial animowany stworzony przez Rumena Petkowa.
Odcinek 9. został udostępniony 1 kwietnia 2020 roku w serwisie YouTube.
Wersja polska
Dystrybucja: BEKODUBLAŻE BROS. POLAND (odc. 7)
Opracowanie wersji polskiej:
- na zlecenie Bekodublaże Media International (zlecenie – odc. 2) – GRUPA KUPA (odc. 2, 9, 11),
- na zlecenie Bekodublaże Character Voices International – KOMBINAT EKSKREMENTY (odc. 3)
Telefoniczne udźwiękowienie: STUDIO DEFEKANTUS (odc. 7)
Reżyseria i udźwiękowienie: Solaris Plandeka (odc. 2-3, 7)
Tekst polski: Rafał Gówniak na podstawie tłumaczenia Gamcza Gamczewa (odc. 2-3, 9, 11)
Dialogi: na podstawie Gamcza Gamczewa – Misiek Kinowski (odc. 7)
Dźwięk i montaż: Iwan Dowcipas i Miłosław Teletombola (odc. 9)
Wystąpili / Za udział nic nie wzięli / Głosów użyczyli / Odgłosy paszczowe z siebie wydali:
- Krzysztof C. Dwóniak –
- Czoko,
- Pies kosmonauta (odc. 11)
- Jerzy Gazownik –
- Boko,
- Orzeł,
- Orlean (odc. 7),
- Pocztowy (odc. 9)
- Sławoj Żużel – Kosmiczna ryba (odc. 2)
- Anita Kot – Roboko (odc. 7)
- Radosław Podolec – Kosmici (odc. 11)
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł bułgarski | Online |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 01 | Бебешка поща | |||
| 07.10.2022 | 02 | Maszynka do czekolady | Автомат за шоколад | YouTube |
| 24.12.2022 | 03 | Ogromny prezent | Големият подарък | YouTube |
| 04 | Ресторант „Щъркелово гнездо“ | |||
| 05 | Ало, пожар! | |||
| 06 | Машината на времето | |||
| 26.07.2023 | 07 | Czoko, Boko i Roboko | Чоко, Боко и Робоко | YouTube |
| 08 | Олимпийска виза | |||
| 01.04.2020 | 09 | Prima aprilis | Първи април | YouTube |
| 10 | Копчето | |||
| 27.12.2020 | 11 | Skok w nieznane | Приключения с индиго | YouTube |
| 12 | Скок в неизвестното | |||
| 13 | Екскурзия до Албион | |||
Kroniki Myrtany
| Tytuł | Kroniki Myrtany |
|---|---|
| Gatunek | RPG |
| Producent | The Chronicles of Myrtana Team |
| Dystrybutor | GOG.com, Steam |
| Rok produkcji | 2021 |
| Premiera dubbingu | 10 grudnia 2021 |
| Platformy z dubbingiem | PC |
Kroniki Myrtany – gra komputerowa z gatunku RPG stworzona przez The Chronicles of Myrtana Team na podstawie gry Gothic II: Noc Kruka.
Fabuła
Królestwo Myrtany chylące się ku upadkowi pod wpływem wiatrów wojny i niepokojów szalejących na jego ziemiach. Przeżyj wydarzenia, które ukształtowały oryginalną fabułę z gier serii Gothic i zobacz na własne oczy, jak powstanie Kolonii Górniczej wpłynęło na życie ludzi z dala od kontynentu.
Pozostaw po sobie ślad w brutalnym świecie, w którym każda twoja decyzja ma wyraźny wpływ na otoczenie i życie tych, których spotykasz na swojej drodze.
Udaj się na Archolos, ogromną wyspę na wschód od Myrtany, i odkryj nigdy wcześniej nie widziany region królestwa pełen winnic, farm i wiosek, wspomniany w pierwszej grze z serii Gothic.
Odwiedź wspaniałe miasto Archolos i zgub się wśród brukowanych ulic największego miasta, jakie kiedykolwiek przedstawiono w trylogii Gothic.
Na wyspie Archolos będziesz miał okazję zagłębić się w najgłębsze kopalnie, odwiedzić spokojny klasztor Adanosa, napić się piwa słuchając plotek w jednej z miejskich tawern, oraz odkryć inne ciekawe lokacje, których sekrety odkryją tylko najodważniejsi poszukiwacze przygód.
Wersja polska
Reżyseria nagrań: Mateusz Pawłowski
Reżyseria dźwięku: Szymon Nawrocki
Projektanci narracyjni: Rafał Komar, Mateusz Pawłowski, Jakub Tomczak
Projektant techniczny narracji: Krzysztof Mosz
Dodatkowe scenariusze: Franciszek Gryglak, Sebastian Wartecki
Sound designer: Jakub Górny
Efekty dźwiękowe: Jakub Górny, Szymon Nawrocki, Krystian Ogonowski, Miłosz Duda
Wystąpili:
- Michał Klawiter – Marvin
- Mirosław Zbrojewicz – Roderich
- Kamil Pruban – Lorenzo
- Janusz Zadura – Kessel
- Monika Orzeł –
- Ivy,
- Helga,
- Rita
- Paweł Gabryszewski –
- Jorn,
- Adelard,
- Tengral
- Oskar Stoczyński –
- Volker,
- Fabio
- CeZik – Riordian
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński –
- Ingolf,
- Trimegisto
- Artur Barciś – Bodowin
- Cezary Żak – Albyn
- Olga Borys –
- Vlada,
- Alena
- Robert Czebotar – Morris
- Wojciech Majchrzak –
- Detlow,
- Salvi,
- Kobus
- Krzysztof Siwiński –
- Ulryk,
- Ben
- Jakub Kondrat –
- Arwid,
- Viktor
- Bartłomiej Wiater – Caramon
- Piotr Nowicki –
- Kurt,
- Weigar
- Karol Kunysz – Garos
- Paweł Wierzbicki – Odgar
- Adam Żejmo – Slager
- Daniel Pugacz – Grayson
- Tytus Kalicki –
- Ramsey,
- Holdwig
- Mateusz Śniechowski – Andreas
- Aleksander „Aloreanimator” Hajduga – Cortez
- Anna Pluta – Frida
- Błazej „Menthor” Krzyżanowski –
- Davis,
- Duster
- Ireneusz Załóg – Marcus
- Maciej Luśnia –
- Hershlik,
- Notger
- Kajetan Wolniewicz – Kapłan
- Krzysztof Głowienke –
- Beckett,
- Stone
W pozostałych rolach:
- Aga Ejsmont
- Agnieszka Wiśniewska
- Aleksander Szamałek
- Anna Szpaczyńska
- Anna Grygorowicz
- Antoni Sałaj
- Artur Kujawa
- Artur Ziajkiewicz
- Bartosz Cwaliński
- Borys Szafran
- Damian Rękas
- Dominika Sowińska
- Izabela Gawlas
- Jakub „Yogi” Kapłon
- Jakub Grodzicki
- Janek Jakubik
- Kacper Czerniawski
- Krzysztof Skrzypek
- Marek Gierałtowski
- Michał Matuszak
- Michał Sobkowski
- Miłosz Duda
- Nikola Bieleniewska-Rusak
- Olaf Bąk
- Paulina Cynkar
- Sebastian Jankowski
- Sylwia Gorajek
- Wojciech Korszala
- Alan Sobkowski
- Emanuel Kunka
- Jacek Smith
- Jacek Łuczkowski
- Kacper Adam
- Kayevski
- Maksymilian Hojka
- Maksymilian Łakomy
- Mateusz Majda
- Mateusz Paluch
- Sławomir „Bizmut” Zawisz
- S-Line Creepy
- Urszula Dołżyńska
Montaż i implementacja nagrań: Kamil Jędrzejewski, Krystian Ogonowski, Krzysztof Mosz, Miłosz Duda, Jakub Grodzicki, Mateusz Pawłowski, Miłosz Świerad, Sebastian Miliński, Adrian Marciszewski, Aleksandra Szumowska
Edycja dźwięku: Filip Czank, Jakub Boduch, Jakub Górny, Szymon Nawrocki, Bartosz Maćkowiak
Miks nagrań: SOUNDPROOVE STUDIO – Wojciech Szuperski, Julian Gołosz, Michał Dźwiękczynny
Dodatkowe miksowanie: Mateusz Banasiuk, Jakub Grodzicki
Redakcja dialogów: Aleksandra Szumowska, Aleksandra Wnęk, Joanna Tomasik
Kompozytor muzyki: Kamil Jędrzejewski
Produkcja, inżynieria dźwięku i nagrania muzyczne: Szymon Nawrocki
Wykonanie muzyki: AnDante's Inferno w składzie:
- Judyta Florczak, Alicja Stupnicka-Kowalczyk, Magdalena Świerczyńska – Pierwsze skrzypce
- Mikołaj Jendrysiak, Melania Kłos, Marek Snycerski – Drugie skrzypce
- Katarzyna Grygiel-Wawrzyńczak, Adam Dębski – Altówki
- Justyna Straszyńska, Małgorzata Wójcicka – Wiolonczele
- Adam Wardziak – Kontrabas
- Danuta Stawiarz – Flet
- Paweł Piętka, Filip Makoś – Rogi francuskie
- Alan Turonek, Mateusz Woch – Trąbki
- Tadeusz Łązuka, Norbert Celian – Puzony
- Tomasz Boruch – Gitara
- Michał Bator, Rafał Kozyra – Perkusja
- Maria Magdalena Gociał, Ariadna Laddy, Edyta Sędzik, Ewa Wrzosek – Soprany
- Emilia Jankowska, Joanna Kostrzewa, Elżbieta Obstawska, Paulina Witek – Alty
- Tomasz Kuna, Mikołaj Walczak – Tenory
- Stanisław Antonowicz, Jan Machalski, Çağlar Şahin – Basy
Dodatkowe kompozycje:
- Sergey Preobrazhensky – Pianino w „Credits” i „Gothic Piano”
- Thomas Graf – Organy w „Church Chapel”
- Wiktor Molenda – Gitara w „Sen o Myrtanie”
- Michał Kaczor – Duduk, Oud, Ney, Etniczny róg
- Łukasz Pendrak – Rejestratory
- Paulina Cynkar – Wykonanie utworu „Sen o Myrtanie”
- Daniela Hudikova – Wykonanie utworu „Credits”
Wykonanie utworu „A Tale of a Witch”: zespół Tassack w składzie:
- Grzegorz Wojtasik – Gitara i tamburyn
- Michał Szarek – Bębny
- Kamil Przybyła – Sitar
- Jakub Poryszko – Nagranie
Sound design utworów „Brothers in Arms”, „Corridors”, „Volfzack Ruins”: Szymon Nawrocki
Główni inżynierzy nagrań: Szymon Nawrocki, Filip Podgórski, Agata Lenarczyk-Majewicz, Emilian Rymarowicz
Pomocniczy inżynierzy nagrań: Adam Czerski, Mateusz Rychlicki, Tomasz Rzońca
Programowanie instrumentów w midi: Martin Blum
Programowanie syntezatorów: Szymon Nawrocki
Edycja: Szymon Nawrocki, Agata Lenarczyk-Majewicz, Kamil Jędrzejewski
Miks i mastering: Szymon Nawrocki
Nagrania utworów: UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA w WARSZAWIE
Dodatkowe nagrania: W DOBRYM TONIE STUDIO, GRIMOND STUDIO
Specjalne podziękowania: Monika Orzeł, VOX RECORDS, Paweł „Pawlik” Pawlikowski, Maciej Turski
