Risen 2: Mroczne wody

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Risen 2: Mroczne wody

Risen 2: Dark Waters

Risen 2.jpg
Gatunek RPG
Producent Piranha Bates
Wydawca Deep Silver
Dystrybutor Cenega Poland
Rok produkcji 2012
Premiera dubbingu 27 kwietnia 2012
Platformy z dubbingiem PC, PS3, X360

Risen 2: Mroczne wody (ang. Risen 2: Dark Waters) – gra RPG stworzona przez studio Piranha Bates. Dystrybutorem gry na terenie Polski jest Cenega Poland. Dubbingiem opatrzone zostały wydania na wszystkie platformy sprzętowe – komputery osobiste (premiera 27 kwietnia 2012 roku) oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (premiera 10 sierpnia 2012 roku).

Fabuła

Kilka trudnych lat minęło od czasów, gdy bogowie odwrócili się od śmiertelników, a z czeluści swoich więzień powstali tytani, zostawiając za sobą tylko popiół i zgliszcza. Są jednak na świecie miejsca nietknięte wojenną pożogą, w tym położona na południowym krańcu Starego Imperium Kryształowa Twierdza w Calderze. Choć forteca jest siedzibą Inkwizycji, zapewnia też schronienie okolicznym mieszkańcom, przerażonym nieustannymi atakami morskich potworów. Statki z zaopatrzeniem regularnie toną, mury twierdzy drżą w posadach a w oczy obrońców zagląda głód.

Bohater pierwszej części gry obserwuje rozwój wypadków zza baru lokalnej tawerny, zamiast lunety dzierżąc w dłoni pustą butelkę po rumie. To najlepszy ze znanych mu sposobów na uspokojenie zszarganych nerwów i zatarcie w pamięci demonów przeszłości. Pewnego ranka w progu staje Carlos, spotkany przed laty komendant miasta. Padająca z jego ust propozycja zbadania przyczyn zatonięcia jednego ze statków z zaopatrzeniem to szansa na wyrwanie się z marazmu i rutyny oraz powrót do ulubionego zajęcia – ratowania świata. Z pokładu własnego okrętu. Ahoj! Risen 2, następca świetnie przyjętego przez graczy i ocenionego w mediach Risen, jest klasyczną grą RPG opracowaną przez Piranha Bytes – twórców serii Gothic. Będąc właścicielem okrętu, gracz podróżuje między rozsianymi po oceanie wyspami, spotykając w trakcie przygody kilka frakcji, do których może dołączyć. Od jego wyborów zależeć będzie los statku i załogi, a w miarę rozwoju fabuły – także całej krainy.
Źródło: Opis dystrybutora

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PRL
Reżyseria: Jacek Jarzyna
Nagranie dialogów: Kamil Sołdacki, Aleksander Cherczyński
Lokalizacja: QLOC S.A.
Głosów użyczyli:

Linki zewnętrzne