Winnetou wśród Sępów

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Winnetou wśród Sępów

Unter Geiern

Winnetou wśród Sępów.jpg
Gatunek western
Kraj produkcji RFN, Jugosławia, Francja, Włochy
Język oryginału niemiecki
Rok produkcji 1964
Data premiery dubbingu 1970

Winnetou wśród Sępów (niem. Unter Geiern, jug. Među jastrebovima, włos. Là dove scende il sole, franc. Parmi les vautours) – erefenowsko-włosko-francusko-jugosłowiański western z 1964 roku w reżyserii Alfreda Vohrera. Premiera w polskich kinach miała miejsce w 1970 roku.

Na DVD wydany w wersji lektorskiej pod tytułem Winnetou w Dolinie Sępów.

Fabuła

Dziki Zachód. Znajdującą się po drodze do Arizony okolicę Llano Estacado zaczyna nękać banda rewolwerowców zwanych Sępami. Lokują się oni w osiedlu opuszczonym przez poszukiwaczy złota i napadają na podróżnych. Prowadzą wojnę z miejscowym plemieniem Indian - pokojowo nastawionymi Szoszonami. Córka handlarza diamentami, Annie (Elke Sommer), w towarzystwie Old Surehanda (Stewart Granger) i Old Wabble'a przewozi ładunek złota. Okazuje się, że farma przyjaciela Old Surehanda, Baumanna (Walter Barnes), gdzie mieli się zatrzymać, została ograbiona i spalona, a żona gospodarza zamordowana. Baumann sądzi, że napadu dokonali Indianie. Tymczasem członkowie szajki Sępów przebierają się za traperów, duchownych, żołnierzy i prowadzą pewną grupę pionierów w zasadzkę. Na wieść o przewożonym przez Annie złocie, Sępy porywają też dziewczynę. Uwalnia ją syn Baumanna (Götz George) z pomocą Indianina Winnetou (Pierre Brice). W ręce Sępów dostaje się też w końcu stary Baumann. Wkrótce Indianie odkrywają, że bandyci zbezcześcili święte miejsce pochówku ich zmarłych. Ekranizacja powieści Karola Maya.

Źródło: Teleman

Wersja polska

W wersji polskiej udział biorą:

i inni

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE
Reżyser: Jerzy Twardowski

Linki zewnętrzne

Winnetou
Filmy Skarb w Srebrnym JeziorzeWinnetou: Część IWinnetou: Część IIOld SurehandWinnetou wśród SępówWinnetou: Część IIIWinnetou i Król NaftyWinnetou i ApanacziWinnetou w Dolinie Śmierci