Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 24: | Linia 24: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="10%"|№ | ||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł rosyjski | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Poznanie'' | | ''Poznanie'' | ||
| ''Знакомство'' | | ''Знакомство'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''Krwawy napis'' | | ''Krwawy napis'' | ||
| ''Кровавая надпись'' | | ''Кровавая надпись'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03 | ||
| ''Król szantażystów'' | | ''Król szantażystów'' | ||
| ''Король шантажа'' | | ''Король шантажа'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| ''Śmiertelne starcie'' | | ''Śmiertelne starcie'' | ||
| ''Смертельная схватка'' | | ''Смертельная схватка'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05 | ||
| '' | | '' | ||
| <!-- ''Охота на тигра'' | | <!-- ''Охота на тигра''--> | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 19:06, 17 gru 2019
| Tytuł | Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона |
| Gatunek | detektywistyczny, sensacyjny |
| Kraj produkcji | Związek Radziecki |
| Język oryginału | rosyjski |
| Stacja telewizyjna | TP1 |
| Lata produkcji | 1979-1986 |
| Data premiery dubbingu | 1983 |
Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona (ros. Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона; Prikluczenia Szerłoka Chołmsa i doktora Watsona) – radziecki serial telewizyjny wyreżyserowany przez Igora Maslennikowa.
W Polsce z dubbingiem wyemitowano pięć odcinków – dwa ze zrealizowanej w 1979 roku serii Sherlock Holmes i doktor Watson (oryg. Шерлок Холмс и доктор Ватсон; Szerłok Chołms i doktor Watson) oraz trzy ze realizowanej w latach 1980-1986 serii Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.
Premiera w polskiej telewizji: 1983.
Wersja polska
Opracowanie wersji polskiej: STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW – ODDZIAŁ w ŁODZI
Reżyseria: Czesław Staszewski
Dialogi: Krystyna Kotecka
Dźwięk: Anatol Łapuchowski
Montaż: Henryka Gniewkowska
Kierownictwo produkcji: Edward Kupsz
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł rosyjski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Poznanie | Знакомство |
| 02 | Krwawy napis | Кровавая надпись |
| 03 | Król szantażystów | Король шантажа |
| 04 | Śmiertelne starcie | Смертельная схватка |
| 05 | ||
Linki zewnętrzne
- Sherlock Holmes i doktor Watson w bazie filmweb.pl
- Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona w bazie filmweb.pl
