Gwiezdne wojny: Ruch oporu: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
|||
| (Nie pokazano 16 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Gwiezdne wojny: Ruch oporu | |tytuł=Gwiezdne wojny: Ruch oporu | ||
|tytuł oryginalny= Star Wars Resistance | |tytuł oryginalny=Star Wars Resistance | ||
|plakat= | |plakat=Gwiezdne wojny Ruch oporu.jpg | ||
|gatunek= animowany | |gatunek=animowany | ||
|kraj= Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język= angielski | |język=angielski | ||
|stacja= [[Disney XD]] | |stacja=[[Disney XD]] | ||
|lata produkcji= 2018 | |platforma=[[Disney+]] | ||
|data premiery= 13 października [[2018]] | |lata produkcji=2018-2020 | ||
|sezony= | |data premiery=13 października [[2018]] | ||
|odcinki= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki=40 z 40 | |||
}} | }} | ||
'''Gwiezdne wojny: Ruch oporu''' (ang. ''Star Wars Resistance'', 2018) – amerykański serial animowany. | '''Gwiezdne wojny: Ruch oporu''' (ang. ''Star Wars Resistance'', 2018) – amerykański serial animowany. | ||
| Linia 17: | Linia 18: | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Poe Dameron werbuje do Ruchu Oporu pistoleta z Marynarki Nowej Republiki, Kazudę „Kaza” Xiono, i zleca mu misję szpiegowską na supertankowcu o nazwie Kolos. Młody pilot błyskawicznie orientuje się, że zadanie przerasta jego możliwości. Nieudolnie udaje mechanika, zadziera z miejscowymi asami lotnictwa, grasującymi w układzie piratami, a nawet tajemniczym zarządcą Kolosa. Z czasem śledztwo pozwala mu odkryć, jakie plany wobec galaktyki ma Najwyższy Porządek. | |||
<small> | <small>Oficjalny opis producenta</small> | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 45: | Linia 46: | ||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''Gorrak Wiles''' | * [[Maksymilian Bogumił]] – '''Gorrak Wiles''' | ||
* [[Karolina Martin]] – '''Agentka Tierny''' | |||
* [[Karol Jankiewicz]] – '''Kel''' <small>(odc. 6, 16)</small><!-- | * [[Karol Jankiewicz]] – '''Kel''' <small>(odc. 6, 16)</small><!-- | ||
* [[Karolina Bacia]] – '''Yani''' <small>(odc. 6)</small>--> | * [[Karolina Bacia]] – '''Yani''' <small>(odc. 6)</small>--> | ||
| Linia 51: | Linia 53: | ||
* [[Grzegorz Kwiecień]] – '''Marcus Speedstar''' <small>(odc. 9)</small> | * [[Grzegorz Kwiecień]] – '''Marcus Speedstar''' <small>(odc. 9)</small> | ||
* [[Monika Pikuła]] – '''Generał Leia Organa''' <small>(odc. 11)</small> | * [[Monika Pikuła]] – '''Generał Leia Organa''' <small>(odc. 11)</small> | ||
* [[Marta Markowicz]] | * [[Marta Markowicz-Dziarkowska|Marta Markowicz]] | ||
* [[Kamil Pruban]] | * [[Kamil Pruban]] | ||
* [[Anna Wodzyńska]] | * [[Anna Wodzyńska]]<!-- | ||
* [[Sławomir Grzymkowski]]--> | |||
i inni | i inni | ||
'''Reżyseria''': [[Łukasz Lewandowski]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Łukasz Lewandowski]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Jakub Kowalczyk]]<br /> | '''Dialogi''': [[Jakub Kowalczyk]]<br /> | ||
'''Wersja polska''': [[ | '''Dźwięk''': [[Łukasz Fober]]<br /> | ||
'''Wersja polska''': [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
'''Lektor''': [[Adam Bauman]] | '''Lektor''': [[Adam Bauman]] | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="# | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13.10.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| rowspan=2|''Rekrut'' | | rowspan=2|''Rekrut'' | ||
| rowspan=2|''The Recruit'' | | rowspan=2|''The Recruit'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Potrójny mrok'' | | ''Potrójny mrok'' | ||
| ''The Triple Dark'' | | ''The Triple Dark'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.10.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Dopałka'' | | ''Dopałka'' | ||
| ''Fuel for the Fire'' | | ''Fuel for the Fire'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.11.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| ''W Wieży Wysokiej'' | | ''W Wieży Wysokiej'' | ||
| ''The High Tower'' | | ''The High Tower'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.11.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Dzieci z Tehar'' | | ''Dzieci z Tehar'' | ||
| ''The Children from Tehar'' | | ''The Children from Tehar'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.11.2018 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''Sygnał z sektora numer sześć'' | |||
| ''Signal from Sector Six'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|24.11.2018 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| | | ''Sztuczki Synary'' | ||
| '' | | ''Synara’s Score'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''Platformowiec'' | |||
| ''The Platform Classic'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.12.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Tajemnice i hologramy'' | |||
| ''Secrets and Holograms'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.03.2019 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Stacja Theta Black'' | |||
| ''Station Theta Black'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.03.2019 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Bibo'' | |||
| ''Bibo'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.03.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Niebezpieczny interes'' | |||
| ''Dangerous Business'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|30.03.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| | | ''Dylematy Dozy'' | ||
| '' | | ''The Doza Dilemma'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.04.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Okupacja Najwyższego Porządku'' | |||
| ''The First Order Occupation'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| | | ''Nowy szturmowiec'' | ||
| ''The | | ''The New Trooper'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.04.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Jądro ciemności'' | |||
| ''The Core Problem'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|27.04.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| | | ''Zniknięcie'' | ||
| '' | | ''The Disappeared'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Zejście'' | |||
| ''Descent'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| | | rowspan=2|''Uwięzieni'' | ||
| '' | | rowspan=2|''No Escape'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.11.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''W nieznane'' | |||
| ''Into the Unknown'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|16.11.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| | | ''Szybkie plądrowanko'' | ||
| '' | | ''A Quick Salvage Run'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.11.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Na ostro'' | |||
| ''Live Fire'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|30.11.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| | | ''Łowy na Celsor 3'' | ||
| '' | | ''Hunt on Celsor 3'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.12.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Inżynier'' | |||
| ''The Engineer'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|14.12.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| | | ''Pod powierzchnią'' | ||
| '' | | ''From Beneath'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.12.2019 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Poszukiwacze artefaktów'' | |||
| ''The Relic Raiders'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|28.12.2019 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| | | ''Punkt zborny'' | ||
| '' | | ''Rendezvous Point'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.02.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Voxxteroidowiec 5000'' | |||
| ''The Voxx Vortex 5000'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|08.02.2020 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| | | ''Klątwa Kaza'' | ||
| '' | | ''Kaz’s Curse'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.02.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Akcja Stacja'' | |||
| ''Station to Station'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|22.02.2020 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| '' | | ''Zaginiony agent'' | ||
| '''' | | ''The Missing Agent'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.02.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Ucieczka'' | |||
| ''Breakout'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|07.03.2020 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| '' | | ''Bunt'' | ||
| ''The | | ''The Mutiny'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.03.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Nowy świat'' | |||
| ''The New World'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|21.03.2020 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|37 | ||
| '' | | ''Nie zaznasz spokoju'' | ||
| '' | | ''No Place Safe'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.03.2020 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Ruch oporu powstaje'' | |||
| ''Rebuilding the Resistance'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04.04.2020 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| rowspan=2|'' | | rowspan=2|''Ucieczka'' | ||
| rowspan=2|'' | | rowspan=2|''The Escape'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|40 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Gwiezdne wojny}} | {{Gwiezdne wojny}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 12:39, 6 mar 2025
| Tytuł | Gwiezdne wojny: Ruch oporu |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Star Wars Resistance |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney XD |
| Platforma streamingowa | Disney+ |
| Lata produkcji | 2018-2020 |
| Data premiery dubbingu | 13 października 2018 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 40 z 40 |
Gwiezdne wojny: Ruch oporu (ang. Star Wars Resistance, 2018) – amerykański serial animowany.
Serial emitowany na antenie Disney XD (premiera: 13 października 2018 roku).
Fabuła
Poe Dameron werbuje do Ruchu Oporu pistoleta z Marynarki Nowej Republiki, Kazudę „Kaza” Xiono, i zleca mu misję szpiegowską na supertankowcu o nazwie Kolos. Młody pilot błyskawicznie orientuje się, że zadanie przerasta jego możliwości. Nieudolnie udaje mechanika, zadziera z miejscowymi asami lotnictwa, grasującymi w układzie piratami, a nawet tajemniczym zarządcą Kolosa. Z czasem śledztwo pozwala mu odkryć, jakie plany wobec galaktyki ma Najwyższy Porządek.
Oficjalny opis producenta
Wersja polska
Wystąpili:
- Przemysław Wyszyński – Kazuda Xiono
- Michał Karczewski – Neeku Vozo
- Martyna Byczkowska – Tam
- Robert Jarociński – Jarek Yeager
- Waldemar Barwiński – Poe Dameron
- Michał Karwowski – Rucklin
- Krzysztof Cybiński –
- Kchar,
- Kapitan Doza
- Karol Wróblewski – Hype
- Mateusz Weber – Jak Sirvak
- Jakub Wieczorek – Bolza
- Krzysztof Zakrzewski – Orka
- Barbara Zielińska – Cioteczka Zeta
- Karolina Charkiewicz – Torra
- Mieczysław Morański – Hallion
- Łukasz Lewandowski – Grevel
- Karolina Bacia – Eila
- Jacek Król – Vonreg
- Tomasz Borkowski – Komandor Pyre
W pozostałych rolach:
- Maksymilian Bogumił – Gorrak Wiles
- Karolina Martin – Agentka Tierny
- Karol Jankiewicz – Kel (odc. 6, 16)
- Modest Ruciński – Ello Asty (odc. 6)
- Anna Sztejner – Phasma (odc. 6, 11)
- Grzegorz Kwiecień – Marcus Speedstar (odc. 9)
- Monika Pikuła – Generał Leia Organa (odc. 11)
- Marta Markowicz
- Kamil Pruban
- Anna Wodzyńska
i inni
Reżyseria: Łukasz Lewandowski
Dialogi: Jakub Kowalczyk
Dźwięk: Łukasz Fober
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Lektor: Adam Bauman
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 13.10.2018 | 01 | Rekrut | The Recruit |
| 02 | |||
| 20.10.2018 | 03 | Potrójny mrok | The Triple Dark |
| 27.10.2018 | 04 | Dopałka | Fuel for the Fire |
| 03.11.2018 | 05 | W Wieży Wysokiej | The High Tower |
| 10.11.2018 | 06 | Dzieci z Tehar | The Children from Tehar |
| 17.11.2018 | 07 | Sygnał z sektora numer sześć | Signal from Sector Six |
| 24.11.2018 | 08 | Sztuczki Synary | Synara’s Score |
| 01.12.2018 | 09 | Platformowiec | The Platform Classic |
| 08.12.2018 | 10 | Tajemnice i hologramy | Secrets and Holograms |
| 09.03.2019 | 11 | Stacja Theta Black | Station Theta Black |
| 16.03.2019 | 12 | Bibo | Bibo |
| 23.03.2019 | 13 | Niebezpieczny interes | Dangerous Business |
| 30.03.2019 | 14 | Dylematy Dozy | The Doza Dilemma |
| 06.04.2019 | 15 | Okupacja Najwyższego Porządku | The First Order Occupation |
| 13.04.2019 | 16 | Nowy szturmowiec | The New Trooper |
| 20.04.2019 | 17 | Jądro ciemności | The Core Problem |
| 27.04.2019 | 18 | Zniknięcie | The Disappeared |
| 04.05.2019 | 19 | Zejście | Descent |
| 04.05.2019 | 20 | Uwięzieni | No Escape |
| 04.05.2019 | 21 | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 09.11.2019 | 22 | W nieznane | Into the Unknown |
| 16.11.2019 | 23 | Szybkie plądrowanko | A Quick Salvage Run |
| 23.11.2019 | 24 | Na ostro | Live Fire |
| 30.11.2019 | 25 | Łowy na Celsor 3 | Hunt on Celsor 3 |
| 07.12.2019 | 26 | Inżynier | The Engineer |
| 14.12.2019 | 27 | Pod powierzchnią | From Beneath |
| 21.12.2019 | 28 | Poszukiwacze artefaktów | The Relic Raiders |
| 28.12.2019 | 29 | Punkt zborny | Rendezvous Point |
| 01.02.2020 | 30 | Voxxteroidowiec 5000 | The Voxx Vortex 5000 |
| 08.02.2020 | 31 | Klątwa Kaza | Kaz’s Curse |
| 15.02.2020 | 32 | Akcja Stacja | Station to Station |
| 22.02.2020 | 33 | Zaginiony agent | The Missing Agent |
| 29.02.2020 | 34 | Ucieczka | Breakout |
| 07.03.2020 | 35 | Bunt | The Mutiny |
| 14.03.2020 | 36 | Nowy świat | The New World |
| 21.03.2020 | 37 | Nie zaznasz spokoju | No Place Safe |
| 28.03.2020 | 38 | Ruch oporu powstaje | Rebuilding the Resistance |
| 04.04.2020 | 39 | Ucieczka | The Escape |
| 40 | |||
