Bomba Film: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik:Bomba Film.png|right|200px]]'''Bomba Film Sp. z o.o.''' – działający od 2015 roku dystrybutor filmów kinowych. | [[Plik:Bomba Film.png|right|200px]]'''Bomba Film Sp. z o.o.''' – działający od 2015 roku dystrybutor filmów kinowych. | ||
Spółka zleca dubbing [[Studio Nagrań Dora|Studiu Nagrań Dora]] | Spółka zleca dubbing [[Studio Nagrań Dora|Studiu Nagrań Dora]], [[Mastergroove Studios]] i [[Studio Publishing|Studiu Publishing]]. Dawniej dystrybutor współpracował ze [[Studio PDK|Studiem PDK]]. | ||
== Dystrybucja z dubbingiem == | == Dystrybucja z dubbingiem == | ||
=== Filmy fabularne === | === Filmy fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 12: | Linia 12: | ||
!width="15%"|Premiera kinowa/VOD | !width="15%"|Premiera kinowa/VOD | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''[[Wicher. Przyjazd Ari]]'' | | ''[[Wicher. Przyjazd Ari]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 25.10.2019 | | 25.10.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''[[Ratunku, zmniejszyłem przyjaciół]]'' | | ''[[Ratunku, zmniejszyłem przyjaciół]]'' | ||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | | [[Studio PDK|STUDIO PDK]] | ||
| 07.03.2022 | | 07.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''[[Vinski i pył niewidzialności]]'' | | ''[[Vinski i pył niewidzialności]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 21.10.2022 | | 21.10.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''[[Świąteczny cud]]'' | | ''[[Świąteczny cud]]'' | ||
| [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]] | | [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]] | ||
| 18.11.2022 | | 18.11.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''[[Serce motyla]]'' | | ''[[Serce motyla]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 08.09.2023 | | 08.09.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''[[Ania z Zielonego Wzgórza (film 2023)|Ania z Zielonego Wzgórza]]'' | | ''[[Ania z Zielonego Wzgórza (film 2023)|Ania z Zielonego Wzgórza]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 03.11.2023 | | 03.11.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''[[Jak zostać Świętym Mikołajem 3]]'' | | ''[[Jak zostać Świętym Mikołajem 3]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 18.11.2023 | | 18.11.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''[[Dancing Queen]]'' | | ''[[Dancing Queen]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 26.11.2023 | | 26.11.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''[[Lars jest LOL]]'' | | ''[[Lars jest LOL]]'' | ||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | | [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | ||
| 24.05.2024 | | 24.05.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''[[Moja Gwiazdka]]'' | | ''[[Moja Gwiazdka]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 22.03.2024 | | 22.03.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''[[Młodzi detektywi i zagadka nosorożca]]'' | | ''[[Młodzi detektywi i zagadka nosorożca]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 19.07.2024 | | 19.07.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''[[Kacper i Emma. Tajemnica Atlantydy]]'' | | ''[[Kacper i Emma. Tajemnica Atlantydy]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 13.09.2024 | | 13.09.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''[[Dzikie serce]]'' | | ''[[Dzikie serce]]'' | ||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | | [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | ||
| 27.09.2024 | | 27.09.2024 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| ''[[Game On]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 11.10.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| ''[[Opowieści Franka]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 01.11.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| ''[[Dzieci z ulicy Srebrnej]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 22.08.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| ''[[Nowe opowieści Franka]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 05.09.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| ''[[Skejterki]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 26.09.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|019 | |||
| ''[[Chłopiec w różowych spodniach]]'' | |||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | |||
| 13.11.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|020 | |||
| ''[[Opowieść Świąteczna]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 24.11.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| ''[[Dancing Queen w Hollywood]]'' | |||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | |||
| 25.11.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| ''[[Żyj za mnie]]'' | |||
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]] | |||
| 20.02.2026 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Filmy animowane === | === Filmy animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 87: | Linia 132: | ||
!width="15%"|Premiera kinowa/VOD | !width="15%"|Premiera kinowa/VOD | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''[[Wielka podróż Cyrkielki]]'' | | ''[[Wielka podróż Cyrkielki]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 06.07.2019 | | 06.07.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''[[Wielki zły lis i inne opowieści]]''<ref name="osr">film pierwotnie dystrybuowany w kinach w wersji lektorskiej, wersja z dubbingiem dostępna na CDA Premium</ref> | | ''[[Wielki zły lis i inne opowieści]]''<ref name="osr">film pierwotnie dystrybuowany w kinach w wersji lektorskiej, wersja z dubbingiem dostępna na CDA Premium</ref> | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 2020 | | 2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''[[Magiczne muzeum]]'' | | ''[[Magiczne muzeum]]'' | ||
| [[Studio PDK|STUDIO PDK]] / [[Studio Skit|STUDIO SKIT]] | | [[Studio PDK|STUDIO PDK]] / [[Studio Skit|STUDIO SKIT]] | ||
| 24.10.2020 | | 24.10.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''[[Miś Bamse na wulkanie]]'' | | ''[[Miś Bamse na wulkanie]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 16.09.2022 | | 16.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''[[Podróż do Krainy Jutra]]'' | | ''[[Podróż do Krainy Jutra]]'' | ||
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | | [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]] | ||
| 19.04.2024 | | 19.04.2024 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|006 | |||
| ''[[Powrót Świętego Mikołaja]]'' | |||
| [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]] | |||
| 05.12.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
<references/> | <references/> | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* [http://bombafilm.pl/ Oficjalna strona dystrybutora] | * [http://bombafilm.pl/ Oficjalna strona dystrybutora] | ||
Aktualna wersja na dzień 13:29, 26 lis 2025

Bomba Film Sp. z o.o. – działający od 2015 roku dystrybutor filmów kinowych.
Spółka zleca dubbing Studiu Nagrań Dora, Mastergroove Studios i Studiu Publishing. Dawniej dystrybutor współpracował ze Studiem PDK.
Dystrybucja z dubbingiem
Filmy fabularne
Filmy animowane
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera kinowa/VOD |
|---|---|---|---|
| 001 | Wielka podróż Cyrkielki | STUDIO NAGRAŃ DORA | 06.07.2019 |
| 002 | Wielki zły lis i inne opowieści[1] | STUDIO NAGRAŃ DORA | 2020 |
| 003 | Magiczne muzeum | STUDIO PDK / STUDIO SKIT | 24.10.2020 |
| 004 | Miś Bamse na wulkanie | STUDIO NAGRAŃ DORA | 16.09.2022 |
| 005 | Podróż do Krainy Jutra | STUDIO NAGRAŃ DORA | 19.04.2024 |
| 006 | Powrót Świętego Mikołaja | STUDIO PUBLISHING | 05.12.2025 |
- ↑ film pierwotnie dystrybuowany w kinach w wersji lektorskiej, wersja z dubbingiem dostępna na CDA Premium
