Tomek i przyjaciele: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
=== Sezon 13 i dalsze === | === Sezon 13 i dalsze === | ||
'''Opracowanie wersji polskiej''': na zlecenie MiniMini+ – [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | '''Opracowanie wersji polskiej''': na zlecenie MiniMini+ <small>(odc. 309-414)</small> – [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Paweł Galia]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Paweł Galia]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': | '''Dialogi polskie''': | ||
| Linia 69: | Linia 69: | ||
** '''Kamil''', | ** '''Kamil''', | ||
** '''Wnuk Grubego Zawiadowcy''', | ** '''Wnuk Grubego Zawiadowcy''', | ||
** '''Węch''' | ** '''Węch''', | ||
** '''Czarek''' <small>(odc. 415)</small> | |||
* [[Jarosław Domin]] – | * [[Jarosław Domin]] – | ||
** '''Pan Bańka''', | ** '''Pan Bańka''', | ||
| Linia 103: | Linia 104: | ||
* [[Dariusz Błażejewski]] – | * [[Dariusz Błażejewski]] – | ||
** '''Paweł''' <small>(odc. 390-391, 413)</small>, | ** '''Paweł''' <small>(odc. 390-391, 413)</small>, | ||
** '''Kacper''' <small>(odc. 412)</small> | ** '''Kacper''' <small>(odc. 412, 416)</small> | ||
* [[Piotr Bąk]] – | * [[Piotr Bąk]] – | ||
** '''głos z głośnika na stacji''' <small>(odc. 390)</small>, | ** '''głos z głośnika na stacji''' <small>(odc. 390)</small>, | ||
| Linia 132: | Linia 133: | ||
* [[Krzysztof Szczerbiński|Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] – '''Rudek''' <small>(odc. 404-405)</small> | * [[Krzysztof Szczerbiński|Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] – '''Rudek''' <small>(odc. 404-405)</small> | ||
* [[Grzegorz Kwiecień]] – '''Zbyszek''' <small>(odc. 413)</small> | * [[Grzegorz Kwiecień]] – '''Zbyszek''' <small>(odc. 413)</small> | ||
* [[Agnieszka Kunikowska]] – '''Ania''' <small>(odc. 415-416)</small> | |||
i inni | i inni | ||
'''Śpiewały''': [[Magdalena Krylik]], [[Katarzyna Łaska]], [[Beata Jankowska-Tzimas]] i inni | '''Śpiewały''': [[Magdalena Krylik]], [[Katarzyna Łaska]], [[Beata Jankowska-Tzimas]] i inni | ||
'''Lektor''': [[Paweł Galia]] | '''Lektor''': | ||
* [[Paweł Galia]] <small>(odc. 309-414)</small>, | |||
* [[Janusz Wituch]] <small>(odc. 415-417)</small> | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
| Linia 982: | Linia 986: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|412 | | bgcolor="#DFEEEF"|412 | ||
| bgcolor="#DCD0FF"|24 | | bgcolor="#DCD0FF"|24 | ||
| ''Wiluś, czy Benio? | | ''Wiluś, czy Benio?'' | ||
| ''Bill or Ben?'' | | ''Bill or Ben?'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 1000: | Linia 1004: | ||
| ''Parowóz świętego Mikołaja'' | | ''Parowóz świętego Mikołaja'' | ||
| ''Santa’s Little Engine'' | | ''Santa’s Little Engine'' | ||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|} | |||
=== Sezon 18 === | |||
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="14%"|Premiera odcinka | |||
!width="9%"|N/o<br />serialu | |||
!width="9%"|N/o<br />w serii | |||
!width="34%"|Polski tytuł | |||
!width="34%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA OSIEMMNASTA (2014)''' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.01.2015 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|415 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|01 | |||
| ''Stary, niezawodny Edek'' | |||
| ''Old Reliable Edward'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 02.01.2015 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|416 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|02 | |||
| ''Niezbyt szybkie wagony'' | |||
| ''Not So Slow Coaches'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.01.2015 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|417 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|03 | |||
| ''Wagony strachu'' | |||
| ''Flatbeds of Fear'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|418 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|04 | |||
| '''' | |||
| ''Disappearing Diesels'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|419 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|05 | |||
| '''' | |||
| ''Signals Crossed'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|420 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|06 | |||
| '''' | |||
| ''Toad’s Adventure'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|421 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|07 | |||
| '''' | |||
| ''Duck in the Water'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|422 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|08 | |||
| '''' | |||
| ''Duck & the Slip Coaches'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|423 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|09 | |||
| '''' | |||
| ''Thomas the Quarry Engine'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|424 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|10 | |||
| '''' | |||
| ''Thomas & the Emergency Cable'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|425 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|11 | |||
| '''' | |||
| ''Duncan & the Grumpy Passenger'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|426 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|12 | |||
| '''' | |||
| ''Marion & the Pipe'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|427 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|13 | |||
| '''' | |||
| ''Missing Gator'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|428 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|14 | |||
| '''' | |||
| ''No Steam Without Coal'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|429 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|15 | |||
| '''' | |||
| ''Spencer’s VIP'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|430 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|16 | |||
| '''' | |||
| ''Toad’s Bright Idea'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|431 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|17 | |||
| '''' | |||
| ''Long Lost Friend'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|432 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|18 | |||
| '''' | |||
| ''Last Train for Christmas'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|433 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|19 | |||
| '''' | |||
| ''Duncan the Humbug'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|434 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|20 | |||
| '''' | |||
| ''The Perfect Gift'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|435 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|21 | |||
| '''' | |||
| ''Samson at Your Service'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|436 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|22 | |||
| '''' | |||
| ''Millie and the Volcano'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|437 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|23 | |||
| '''' | |||
| ''Timothy and the Rainbow Truck'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|438 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|24 | |||
| '''' | |||
| ''Marion and the Dinosaurs'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|439 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|25 | |||
| '''' | |||
| ''Samson Sent for Scrap'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|440 | |||
| bgcolor="#DCD0FF"|26 | |||
| '''' | |||
| ''Emily Saves the World'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
Wersja z 18:32, 2 sty 2015
Tomek i przyjaciele (org. Thomas and Friends, 1984) – brytyjski serial animowany.
W Polsce serial emitowany jest głównie w formie jednogłosowej narracji dubbingowej. Od 30 września 2010 roku emitowana jest 13 seria na kanale MiniMini w wersji z dubbingiem.
Fabuła
Tomek to imię lokomotywy, która mieszka na wyspie Sodor. Pokazuje on młodym widzom ciekawe miejsca w krainie wyobraźni. Wraz z nim podróżują jego przyjaciele: James, Percy, Emily, Henry, Gordon oraz gruby konduktor, Sir Tophan Hatt, który dba o bezpieczeństwo i porządek na kolei. Tomek jest kapryśny i niezwykle dumny z napisu "Numer 1" na swoim boku. Jego brawura często ściąga kłopoty na bohaterów kreskówki, ale przyjaciele zawsze wyciągają lokomotywę z tarapatów.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-108171
Wersja polska
Sezony 1-11
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini/JimJam – STUDIO EUROCOM
Tekst polski:
- Maciej Wysocki (niektóre odcinki serii 1-2, serie 4-5)
- Agnieszka Wójcik (niektóre odcinki serii 1)
- Anna Sienkiewicz (niektóre odcinki serii 2, serie 8-10)
- Michał Urzykowski (serie 3, 6-7, 11)
Czytał: Stefan Knothe
Piosenkę końcową śpiewały (serie 8-11): Magdalena Krylik, Katarzyna Łaska, Beata Jankowska-Tzimas
Film Tomek i Przyjaciele – Wielkie Odkrycie
Wersja polska: na zlecenie HIT Entertainment – STUDIO EUROCOM
Przekład: Michał Urzykowski
Dźwięk: Jerzy Wiśniewski
Reżyseria narracji: Andrius Kalvis
Opowiadał: Stefan Knothe
Wykonanie piosenek: Beata Wyrąbkiewicz, Weronika Łukaszewska, Marcin Mroziński
Teksty piosenek: Andrzej Gmitrzuk
Kierownik muzyczny: Marta Radwan
Realizacja nagrań: Jacek Gładkowski
Sezon 13 i dalsze
Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini+ (odc. 309-414) – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie:
- Jakub Osiński (odc. 309-328, 349-414),
- Andrzej Wójcik (odc. 329-348)
Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownik produkcji: Anna Krajewska
Wystąpili:
- Stefan Knothe – Narrator
- Janusz Zadura – Tomek
- Mikołaj Klimek – Gruby Zawiadowca
oraz:
- Grzegorz Drojewski – Piotruś
- Waldemar Barwiński –
- Kuba,
- Stefek (odc. 389),
- Harold (odc. 406-407)
- Joanna Pach – Emilka
- Sławomir Pacek –
- Gabryś,
- Sąsiad farmera Trotera,
- Farmer #3 (odc. 327)
- Mieczysław Morański – Tobik
- Paweł Galia –
- Diesel (odc. 309-328),
- Szymek,
- Farmer Troter (odc. 389),
- Norman (odc. 409),
- jeden z Diesli (odc. 413),
- Różne osoby
- Cezary Kwieciński – Henio
- Justyna Bojczuk –
- Wnuczka Grubego Zawiadowcy,
- Rózia
- Paweł Szczesny – Wiktor
- Artur Pontek –
- Kamil,
- Wnuk Grubego Zawiadowcy,
- Węch,
- Czarek (odc. 415)
- Jarosław Domin –
- Pan Bańka,
- Kamuś,
- Farmer #2 (odc. 326),
- Zgniotek
- Wojciech Chorąży –
- Edek,
- Benio (odc. 401, 410, 412)
- Klaudiusz Kaufmann –
- Karolek,
- Prast
- Leszek Zduń –
- Karol,
- Szast
- Ewa Serwa –
- Alicja Botti,
- Nauczycielka,
- Mama Grubego Zawiadowcy,
- Pelagia Hat,
- Kinga (odc. 395)
- Marek Robaczewski –
- Farmer Troter (odc. 309-388),
- Szymek (odc. 309, 322, 325)
- Zuzanna Galia – Marta
- Janusz Wituch –
- Hirek,
- Diesel (odc. 329-348),
- Diesel 5 (odc. 413)
- Jarosław Boberek –
- Ferdynand,
- Wojtek (odc. 396, 414)
- Dariusz Błażejewski –
- Paweł (odc. 390-391, 413),
- Kacper (odc. 412, 416)
- Piotr Bąk –
- głos z głośnika na stacji (odc. 390),
- jeden z diesli (odc. 398)
- Piotr Warszawski – Sławek (odc. 391, 402, 408, 410, 414)
- Anna Gajewska –
- Basia (odc. 394),
- Miłka (odc. 405)
- Jacek Król – Felek (odc. 394, 409)
- Zbigniew Konopka –
- Bogdan (odc. 394),
- Bosman (odc. 398, 406)
- Miłogost Reczek –
- Porter (odc. 398, 400-401),
- książę (odc. 402, 405, 414),
- Oskar (odc. 404)
- Jan Kulczycki –
- jeden z diesli (odc. 398),
- Pan Handel (odc. 404)
- Marek Bocianiak –
- Wiluś (odc. 401, 410, 412),
- Mikołaj (odc. 405)
- Jakub Wieczorek – Skałek (odc. 404)
- Bartosz Martyna –
- Remek (odc. 404-405),
- Czarek (odc. 406)
- Józef Mika – Łukasz (odc. 404-405)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński – Rudek (odc. 404-405)
- Grzegorz Kwiecień – Zbyszek (odc. 413)
- Agnieszka Kunikowska – Ania (odc. 415-416)
i inni
Śpiewały: Magdalena Krylik, Katarzyna Łaska, Beata Jankowska-Tzimas i inni
Lektor:
- Paweł Galia (odc. 309-414),
- Janusz Wituch (odc. 415-417)
Spis odcinków
Sezon 13
| Premiera odcinka | N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|---|
| SERIA TRZYNASTA (2010) | ||||
| 30.09.2010 | 309 | 01 | Skrzypiący Karolek | Creaky Cranky |
| 01.10.2010 | 310 | 02 | Lew Sodoru | The Lion of Sodor |
| 02.10.2010 | 311 | 03 | Różowa lokomotywa | Ticked Pink |
| 03.10.2010 | 312 | 04 | Podwójne kłopoty | Double Trouble |
| 04.10.2010 | 313 | 05 | Śliski Sodor | Slippy Sodor |
| 05.10.2010 | 314 | 06 | Skoro świt | The Early Bird |
| 06.10.2010 | 315 | 07 | Zabawa | Play Time |
| 07.10.2010 | 316 | 08 | Tomek i prosiaczki | Thomas and the Pigs |
| 08.10.2010 | 317 | 09 | Czytanie bajek | Time for a Story |
| 09.10.2010 | 318 | 10 | Przesyłka Piotrusia | Percy’s Parcel |
| 10.10.2010 | 319 | 11 | Nowy gwizdek Tobika | Toby’s New Whiste |
| 11.10.2010 | 320 | 12 | Kwitnący bałagan | A Blooming Mess |
| 12.10.2010 | 321 | 13 | Tomek i pogoń za latawcem | Thomas and the Runaway Kite |
| 13.10.2010 | 322 | 14 | W warsztacie | Steamy Sodor |
| 14.10.2010 | 323 | 15 | Chlap, chlap, chlap | Splish, Splash, Splosh! |
| 15.10.2010 | 324 | 16 | Najwspanialszy prezent | The Biggest Present of All |
| 16.10.2010 | 325 | 17 | Sodor w śniegu | Snow Tracks |
| 17.10.2010 | 326 | 18 | Dobre uczynki Henia | Henry’s Good Deeds |
| 18.10.2010 | 327 | 19 | Pszczoły | Buzzy Bees |
| 19.10.2010 | 328 | 20 | Pomocnik Hirek | Hiro Helps Out |
Sezon 14
| N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA CZTERNASTA (2010) | |||
| 329 | 01 | Wysoka przyjaciółka | Thomas’ Tall Friend |
| 330 | 02 | Magiczna skrzynia Henia | Henry’s Magic Box |
| 331 | 03 | Kuba w ciemności | James in the Dark |
| 332 | 04 | Nieświeża przesyłka | Pingy Pongy Pick Up |
| 333 | 05 | Karol i Edek | Charlie and Eddie |
| 334 | 06 | Tobik i świszczący las | Toby and the Whistling Woods |
| 335 | 07 | Henio i BHP | Henry’s Health and Safety |
| 336 | 08 | Specjalna przesyłka Diesela | Diesel’s Special Delivery |
| 337 | 09 | Strzelające korki | Pop Goes Thomas |
| 338 | 10 | Wiktor się zgadza | Victor Says Yes |
| 339 | 11 | Tomek dowodzi | Thomas in Charge |
| 340 | 12 | Być Piotrusiem | Being Percy |
| 341 | 13 | Zimowe życzenie | Merry Winter Wish |
| 342 | 14 | Tomek i kapelusze | Thomas and the Snowman Party |
| 343 | 15 | Szalony dzień Tomka | Thomas’ Crazy Day |
| 344 | 16 | Wyprawa po drewno | Jumping Jobi Wood! |
| 345 | 17 | Tomek i Zgniotek | Thomas and Scruff |
| 346 | 18 | Och, co za zniewaga | O the Indignity |
| 347 | 19 | Figle i bigle | Jitters and Japes |
| 348 | 20 | Wesołej Wyspy Mgieł | Merry Misty Island |
Sezon 15
| N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIĘTNASTA (2011) | |||
| 349 | 01 | Gabryś i Ferdynand | Gordon and Ferdinand |
| 350 | 02 | Tobik i Szast | Toby and Bash |
| 351 | 03 | Emilka i Prast | Emily and Dash |
| 352 | 04 | Nowi przyjaciele Piotrusia | Percy’s New Friends |
| 353 | 05 | Edek bohater | Edward the Hero |
| 354 | 06 | Kuba na ratunek | James to the Rescue |
| 355 | 07 | Szczęśliwy Hirek | Happy Hiro |
| 356 | 08 | Balonowa przygoda | Up, Up and Away |
| 357 | 09 | Węgiel dla Henia | Henry’s Happy Coal |
| 358 | 10 | Niech pada śnieg | Let it Snow |
| 359 | 11 | Niespodzianka | Surprise Surprise |
| 360 | 12 | Wielki Szymek | Spencer the Grand |
| 361 | 13 | Zatrzymać Autobus | Stop that Bus! |
| 362 | 14 | Przygoda z Magnesem | Stuck on You |
| 363 | 15 | Szybka Basia | Big Belle |
| 364 | 16 | Kamil Parowóz | Kevin the Steamie |
| 365 | 17 | Zepsuty Gwizdek | Wonky Whistle |
| 366 | 18 | Piotruś w Śniegu | Percy the Snowman |
| 367 | 19 | Kłopoty z Choinką | Tree Trouble |
| 368 | 20 | Ognisty Felek | Fiery Flynn |
Sezon 16
| N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA SZESNASTA (2012) | |||
| 369 | 01 | Na ratunek | Race to the Rescue |
| 370 | 02 | Zepsuty Kręciołek | Ol’ Wheezy Wobbles |
| 371 | 03 | Ekspres jedzie tu | Express Coming Through |
| 372 | 04 | Piotruś i potwór z Rybkowa | Percy and the Monster of Brendam |
| 373 | 05 | Wesoły bałwan | Ho, Ho Snowman |
| 374 | 06 | Ale masz zdjęcie! | Flash Bang Wallop |
| 375 | 07 | Tomek i pociąg ze śieciami | Thomas and the Rubbish Train |
| 376 | 08 | Strach na wrony | Thomas Toots the Crows |
| 377 | 09 | Niech to zderzak! | Bust My Buffers! |
| 378 | 10 | Piotruś i Kaliope | Percy and the Calliope |
| 379 | 11 | Tomek i dźwięki Sodoru | Thomas and the Sounds of Sodor |
| 380 | 12 | Niespodzianki dla Bosmana | Salty’s Surprise |
| 381 | 13 | Dzień pełen niespodzianek | Sodor Surprise Day |
| 382 | 14 | Emilka i Zimowy Festyn Sodoru | Emily’s Winter Party Special |
| 383 | 15 | Kłopoty z Błotem | Muddy Matters |
| 384 | 16 | Marzenie Węcha | Whiff’s Wish |
| 385 | 17 | Powitanie Stefka | Welcome Stafford |
| 386 | 18 | Wszystkiego najlepszego! | Happy Birthday, Sir! |
| 387 | 19 | Daj spokój Wiktorowi! | Don’t Bother Victor! |
| 388 | 20 | Choinkowy Ekspres | The Christmas Tree Express |
Sezon 17
| Premiera odcinka | N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|---|
| SERIA SIEDEMNASTA (2013) | ||||
| 11.11.2013 | 389 | 01 | Parowóz Stefek | Steamie Stafford |
| 12.11.2013 | 390 | 02 | Gabryś bez wody | Gordon Runs Dry |
| 13.11.2013 | 391 | 03 | Zagubiona para | The Lost Puff |
| 14.11.2013 | 392 | 04 | Zrzędzący przyjaciel Kamila | Kevin’s Cranky Friend |
| 15.11.2013 | 393 | 05 | Przemiana Zgniotka | Scruff’s Makeover |
| 16.11.2013 | 394 | 06 | Za dużo pojazdów strażackich | Too Many Fire Engines |
| 17.11.2013 | 395 | 07 | Spokojnie, Kingo | Calm Down Caitlin |
| 18.11.2013 | 396 | 08 | Niesforny Wojtek | Wayward Winston |
| 19.11.2013 | 397 | 09 | Nie będę już miły | No More Mr. Nice Engine |
| 20.11.2013 | 398 | 10 | Daleko od morza | Away from the Sea |
| 21.11.2013 | 399 | 11 | Droga na skróty | Thomas’ Shortcut |
| 22.11.2013 | 400 | 12 | Pociąg z rybami | The Smelly Kipper |
| 23.11.2013 | 401 | 13 | Na ryby | Gone Fishing |
| 24.11.2013 | 402 | 14 | Herbatkowy ekspres | The Afternoon Tea Express |
| 25.11.2013 | 403 | 15 | Bohater Henio | Henry’s Hero |
| 26.11.2013 | 404 | 16 | Nowy przyjaciel Łukasza | Luke’s New Friend |
| 27.11.2013 | 405 | 17 | Zamiana | The Switch |
| 28.11.2013 | 406 | 18 | Nie teraz, Czarku! | Not Now, Charlie! |
| 29.11.2013 | 407 | 19 | Sposób Tomka | The Thomas Way |
| 30.11.2013 | 408 | 20 | Nawiedzony ekspres | The Phantom Express |
| 01.12.2013 | 409 | 21 | Zamarznięta obrotnica | The Frozen Turntable |
| 02.12.2013 | 410 | 22 | Szczęśliwy dzień Piotrusia | Percy’s Lucky Day |
| 03.12.2013 | 411 | 23 | Tomek i jego pług | No Snow For Thomas |
| 04.12.2013 | 412 | 24 | Wiluś, czy Benio? | Bill or Ben? |
| 05.12.2013 | 413 | 25 | Ozdoby świąteczne | The Missing Christmas Decorations |
| 06.12.2013 | 414 | 26 | Parowóz świętego Mikołaja | Santa’s Little Engine |
Sezon 18
| Premiera odcinka | N/o serialu |
N/o w serii |
Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|---|
| SERIA OSIEMMNASTA (2014) | ||||
| 01.01.2015 | 415 | 01 | Stary, niezawodny Edek | Old Reliable Edward |
| 02.01.2015 | 416 | 02 | Niezbyt szybkie wagony | Not So Slow Coaches |
| 01.01.2015 | 417 | 03 | Wagony strachu | Flatbeds of Fear |
| 418 | 04 | ' | Disappearing Diesels | |
| 419 | 05 | ' | Signals Crossed | |
| 420 | 06 | ' | Toad’s Adventure | |
| 421 | 07 | ' | Duck in the Water | |
| 422 | 08 | ' | Duck & the Slip Coaches | |
| 423 | 09 | ' | Thomas the Quarry Engine | |
| 424 | 10 | ' | Thomas & the Emergency Cable | |
| 425 | 11 | ' | Duncan & the Grumpy Passenger | |
| 426 | 12 | ' | Marion & the Pipe | |
| 427 | 13 | ' | Missing Gator | |
| 428 | 14 | ' | No Steam Without Coal | |
| 429 | 15 | ' | Spencer’s VIP | |
| 430 | 16 | ' | Toad’s Bright Idea | |
| 431 | 17 | ' | Long Lost Friend | |
| 432 | 18 | ' | Last Train for Christmas | |
| 433 | 19 | ' | Duncan the Humbug | |
| 434 | 20 | ' | The Perfect Gift | |
| 435 | 21 | ' | Samson at Your Service | |
| 436 | 22 | ' | Millie and the Volcano | |
| 437 | 23 | ' | Timothy and the Rainbow Truck | |
| 438 | 24 | ' | Marion and the Dinosaurs | |
| 439 | 25 | ' | Samson Sent for Scrap | |
| 440 | 26 | ' | Emily Saves the World | |
Linki zewnętrzne
- Tomek i przyjaciele w polskiej Wikipedii
- Tomek i przyjaciele w bazie filmweb.pl
