Królik Bugs: Zakochany i zwariowany: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
|||
| Linia 42: | Linia 42: | ||
'''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | '''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | ||
== Spis filmów == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski<ref name="a">Filmy w kompilacji nie posiadają oficjalnych polskich tytułów, jednak wszystkie zostały wyemitowane w [[Canal+]], gdzie posiadały tłumaczone plansze tytułowe.</ref> | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
!width="12%"|Rok wydania | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''[[Królicze amory (film krótkometrażowy 1948)|Ten, który ich rozłączył]]''<ref name="b">W filmie krótkometrażówka nie otrzymała polskiego tłumaczenia.</ref> | |||
| ''Hare Splitter'' | |||
| 1948 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''[[Wyścigowy zając]]'' | |||
| ''The Grey-Hounded Hare'' | |||
| 1949 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''[[Mały śliczny Pepe]]'' | |||
| ''Little Beau Pepe'' | |||
| 1952 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''[[Jak kura męża szukała|Kochliwa kura]]'' | |||
| ''Of Rice and Hen'' | |||
| 1953 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''[[Co nagle, to po diable|Diabelski ożenek]]'' | |||
| ''Devil May Hare'' | |||
| 1954 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''[[Nowe szaty królika|Królik amant]]'' | |||
| ''Hare Trimmed'' | |||
| 1953 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''[[Super węszyśląd]]'' | |||
| ''The Super Snooper'' | |||
| 1952 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''[[Królicze amory (film animowany 1957)]]'' | |||
| ''Rabbit Romeo'' | |||
| 1957 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''[[Szaleję za tobą]]'' | |||
| ''Wild Over You'' | |||
| 1953 | |||
|- | |||
|} | |||
<references /> | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
Wersja z 09:02, 21 gru 2021
| Tytuł | Królik Bugs: Zakochany i zwariowany |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Bugs Bunny’s Cupid Capers |
| Gatunek | animowany, familijny |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Canal+ (1. wersja) |
| Dystrybutor DVD | Galapagos Films (2. wersja) |
| Rok produkcji | 1979 |
| Data premiery dubbingu | 14 lutego 1996 (1. wersja) 12 lutego 2010 (2. wersja) |
Królik Bugs: Zakochany i zwariowany (2. wersja) lub Walentynkowy Królik Bugs (1. wersja) (ang. Bugs Bunny’s Cupid Capers, 1979) – amerykański film animowany, którego głównym bohaterem jest Królik Bugs oraz Amorek, w którego rolę wcielił się Elmer Fudd.
Wersja polska
Pierwsza wersja dubbingu
brak danych
Druga wersja dubbingu
Dystrybucja na terenie Polski: GALAPAGOS FILMS
Wersja polska: DUBBFILM
Reżyseria: Dobrosława Bałazy
Dialogi: Dorota Filipek-Załęska
Dźwięk i montaż: Renata Gontarz
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Wystąpili:
- Tomasz Kozłowicz – Królik Bugs
- Wojciech Paszkowski – Elmer Fudd (Amorek)
- Sylwester Maciejewski – Kurak
- Tomasz Marzecki – Pepe Le Swąd
- Stefan Knothe – Kaczor Daffy
- Mirosława Krajewska – Babcia
- Wojciech Machnicki – Yosemite Sam
- Anna Apostolakis
- Mikołaj Klimek – Taz
- Katarzyna Kozak
- Klaudiusz Kaufmann
- Hanna Kinder-Kiss
- Barbara Kałużna
- Jarosław Domin
- Zbigniew Kozłowski
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis filmów
| № | Tytuł polski[1] | Tytuł angielski | Rok wydania |
|---|---|---|---|
| 01 | Ten, który ich rozłączył[2] | Hare Splitter | 1948 |
| 02 | Wyścigowy zając | The Grey-Hounded Hare | 1949 |
| 03 | Mały śliczny Pepe | Little Beau Pepe | 1952 |
| 04 | Kochliwa kura | Of Rice and Hen | 1953 |
| 05 | Diabelski ożenek | Devil May Hare | 1954 |
| 06 | Królik amant | Hare Trimmed | 1953 |
| 07 | Super węszyśląd | The Super Snooper | 1952 |
| 08 | Królicze amory (film animowany 1957) | Rabbit Romeo | 1957 |
| 09 | Szaleję za tobą | Wild Over You | 1953 |
Linki zewnętrzne
- Królik Bugs: Zakochany i zwariowany w bazie filmweb.pl
- Królik Bugs: Zakochany i zwariowany w bazie stopklatka.pl
