Pokémon – Seria: Słońce i Księżyc: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery= 5 marca [[2018]] | |data premiery= 5 marca [[2018]] | ||
|sezony= 1 z 2 | |sezony= 1 z 2 | ||
|odcinki= 43 z | |odcinki= 43 z 91 | ||
}} | }} | ||
'''Pokémon seria: Słońce i Księżyc''' (ang. ''Pokémon: Sun & Moon'', jap. ''ポケットモンスター サン&ムーン'', 2016-??) – kolejna (szósta) saga japońskiego serialu anime tworzonego od 1997 roku. | '''Pokémon seria: Słońce i Księżyc''' (ang. ''Pokémon: Sun & Moon'', jap. ''ポケットモンスター サン&ムーン'', 2016-??) – kolejna (szósta) saga japońskiego serialu anime tworzonego od 1997 roku. | ||
| Linia 511: | Linia 511: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|13 | | bgcolor="#DFEEEF"|13 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Let Sleeping Pokémon Lie!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''The Dex Can’t Help It!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|15 | ||
| '''' | |||
| ''Fighting Back The Tears!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| '''' | |||
| ''Tasting the Bitter With The Sweet!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| '''' | |||
| ''Getting A Jump On The Competition!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | |||
| '''' | |||
| ''A Mission of Ultra Urgency!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | |||
| '''' | |||
| ''Acting True to Form!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | |||
| '''' | |||
| ''Pushing the Fiery Envelope!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| '''' | |||
| ''Turning Heads and Training Hard!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| '''' | |||
| ''Smashing with Sketch!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| '''' | |||
| ''Love at First Twirl!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| '''' | |||
| ''Real Life… Inquire Within!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Rise and Shine, Starship!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''The Young Flame Strikes Back!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|27 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Dewpider Ascending!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Sours for the Sweet!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|29 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Why Not Give Me a Z-Ring Sometime?'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Tough Guy Trials!!!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|31 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Some Kind of Laziness!!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''A Battle Hand-Off!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|33 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Guiding an Awakening!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Twirling with a Bang!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|35 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Showering the World with Love!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Not Caving Under Pressure!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|37 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''A Young Royal Flame Ignites!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''All They Want To Do Is Dance Dance!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|39 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Dummy, You Shrunk The Kids!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''The Shape Of Love To Come!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|41 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''The Long Vault Home!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''I Choose Paradise!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|43 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Filling the Light with Darkness!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Full Moon and Many Arms!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|45 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''The Prism Between Light and Darkness!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Securing the Future!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|47 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''A Plethora of Pikachu!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| '''' | | '''' | ||
| ''Turning the Other Mask!'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|} | |} | ||
{{Pokemon}} | {{Pokemon}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 21:04, 31 mar 2019
| Tytuł | Pokémon seria: Słońce i Księżyc |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | ポケットモンスター サン&ムーン |
| Gatunek | animowany, przygodowy |
| Kraj produkcji | Japonia |
| Język oryginału | japoński |
| Stacja telewizyjna | Disney XD, Netflix |
| Lata produkcji | 2016- |
| Data premiery dubbingu | 5 marca 2018 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 43 z 91 |
Pokémon seria: Słońce i Księżyc (ang. Pokémon: Sun & Moon, jap. ポケットモンスター サン&ムーン, 2016-??) – kolejna (szósta) saga japońskiego serialu anime tworzonego od 1997 roku.
Serial emitowany od 5 marca 2018 roku na antenie Disney XD. Od 1 kwietnia 2018 roku dostępny w serwisie Netflix.
Fabuła
Spokojne letnie wakacje w regionie Alola niespodziewanie zmieniają się w kolejny ekscytujący rozdział w dążeniu Asha do zastania najsłynniejszym w świecie trenerem pokemonów.
Opis pochodzi ze strony https://www.teleman.pl/tv/-1734712
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria i dźwięk: Adam Łonicki
Dialogi: Anna Wysocka
Tekst piosenki tytułowej: Anna Wysocka
Montaż: SDI Media Poland
Piosenkę tytułową śpiewali: Krzysztof Kubiś i Patrycja Kotlarska
Kierownictwo produkcji: Anita Ucińska, Beata Marchewa, Tomasz Kozłowski, Paul Evans, Paweł Przedlacki
Wystąpili:
- Hanna Kinder-Kiss − Ash Ketchum
- Maksymilian Michasiów − Rotom Dex
- Aleksandra Kowalicka − Mallow
- Zuzanna Jaźwińska – Lillie
- Antoni Scardina − Sophocles
- Izabela Dąbrowska − Jessie
- Mirosław Wieprzewski − Meowth
- Zofia Modej − Lana
- Jarosław Budnik − James
- Mateusz Narloch − Kiawe
- Jan Staszczyk − Profesor Kukui
- Sławomir Grzymkowski − Hobbes (odc. 24, 27, 30)
- Krzysztof Cybiński − Samson Oak
- Mikołaj Klimek − Narrator
- Anna Gajewska −
- Delia Ketchum,
- starsza pani (odc. 21, 24, 30)
- Magdalena Wasylik −
- Rapp,
- Anna (odc. 23)
W pozostałych rolach:
- Adam Krylik −
- Tupp,
- woźnica (odc. 1),
- tata Harry’ego (odc. 11)
- Janusz Wituch − Profesor Samuel Oak
- Michał Podsiadło − Zipp (odc. 1, 24-25, 27)
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska −
- starsza pani (odc. 4),
- siostra Joy,
- sprzątaczka (odc. 4)
- Cezary Kwieciński − Giovanni (odc. 3)
oraz:
- Brygida Turowska − sierżant Jenny
- Adam Bauman −
- Hala (odc. 9-10),
- dziadek Kiawe (odc. 11)
- Filip Rogowski − Harry (odc. 11)
- Anna Szymańczyk − Sima (odc. 11)
- Karol Wróblewski −
- Zipp (odc. 11),
- Rango (odc. 11)
- Aleksandra Domańska − Nina (odc. 13)
- Agata Góral − Anna (odc. 13, 39, 41)
- Otar Saralidze −
- Laki (odc. 17, 22),
- Hiroki (odc. 19)
- Agnieszka Kunikowska −
- pani Makani (odc. 17),
- mama Sophoclesa (odc. 19, 24, 26)
- Jakub Wieczorek −
- ochroniarz (odc. 17),
- Abe, tata Mallow (odc. 18, 30, 39)
- Mateusz Weber − operator (odc. 17)
- Szymon Roszak −
- tata Sophoclesa (odc. 19, 24, 26),
- komentator meczu pokémon-baseballa (odc. 28)
- Justyna Kowalska − menadżerka (odc. 20)
- Małgorzata Prochera − Mimo (odc. 23, 26, 30)
- Piotr Bajtlik − DJ Leo (odc. 23)
- Karol Jankiewicz − Gladion (odc. 27, 37)
- Paweł Kubat − Oluolu (odc. 28)
- Marta Kurzak − Olivia (odc. 31-37)
- Marek Robaczewski − mistrz wędkowania (odc. 33)
- Martyna Kowalik − Ida (odc. 40)
- Aleksandar Milićević − Kanoa (odc. 40)
- Igor Borecki − Yansu (odc. 41)
- Grzegorz Drojewski − Dana (odc. 41)
- Mateusz Rusin − Horacio (odc. 41)
- Iwona Rulewicz − Misty (odc. 42-43)
- Marek Włodarczyk − Brock (odc. 42-43)
- Mateusz Kmiecik
i inni
Spis odcinków
| Premiera (Disney XD) |
N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA DWUDZIESTA | |||
| 05.03.2018 | 01 | Alola, nowa przygodo! | Alola to New Adventure! |
| 06.03.2018 | 02 | Wyzwanie strażnika! | The Guardian’s Challenge! |
| 07.03.2018 | 03 | Uruchamianie Dexu! | Loading the Dex! |
| 08.03.2018 | 04 | Pierwszy połów w Aloli, w stylu Ketchuma! | First Catch in Alola, Ketchum-style! |
| 09.03.2018 | 05 | Hej, ho ho! Naprzód Poplio! | Yo, Ho, Ho! Go, Popplio! |
| 12.03.2018 | 06 | Szokująca wyprawa na zakupy! | A Shocking Grocery Run! |
| 13.03.2018 | 07 | Właśnie dlatego Litten to urwis! | That’s Why the Litten Is a Scamp! |
| 14.03.2018 | 08 | Lillie i jej bajajeczne wyzwanie! | Lillie’s Egg-xhilarating Challenge! |
| 15.03.2018 | 09 | Totem. A co potem? | To Top a Totem |
| 16.03.2018 | 10 | Wielka próba nerwów! | Trial and Tribulation! |
| 16.04.2018 | 11 | Młody Kiawe farmę miał! | Young Kiawe Had a Farm! |
| 17.04.2018 | 12 | Słońce, plaża, sekretna baza! | The Sun, the Scare, the Secret Lair! |
| 18.04.2018 | 13 | Naleśnikowy wyścig! | Racing to a Big Event! |
| 19.04.2018 | 14 | Poznajmy się! | Getting to Know You! |
| 20.04.2018 | 15 | Co się wydarzyło na Wzgórzu Szponu? | Rocking Clawmark Hill! |
| 23.04.2018 | 16 | Niewielcy też są wielcy! | They Might Not Be Giants! |
| 24.04.2018 | 17 | Kryształowoczyste śledztwo! | Crystal-Clear Sleuthing! |
| 25.04.2018 | 18 | Wysmakowane poszukiwania! | A Seasoned Search! |
| 26.04.2018 | 19 | Rewanżowe starcie ze strażnikiem! | A Guardian Rematch! |
| 27.04.2018 | 20 | Wzajemne przyrzeczenia! | Partner Promises! |
| 18.06.2018 | 21 | Gdy jedna podróż się kończy, następna się zaczyna… | One Journey Ends, Another Begins… |
| 19.06.2018 | 22 | Straszliwe poszukiwania łopatki! | A Shivering Shovel Search! |
| 20.06.2018 | 23 | Na zawsze w zespole! | Getting the Band Back Together! |
| 21.06.2018 | 24 | Alolański dzień otwarty! | Alolan Open House! |
| 22.06.2018 | 25 | Zespołowa próba sił! | A Team-on-Team Tussle! |
| 25.06.2018 | 26 | Pożegnanie z Sophoclesem! | So Long, Sophocles! |
| 26.06.2018 | 27 | Oko w oko z rywalem! | A Glaring Rivalry! |
| 27.06.2018 | 28 | Mecz Pokémon-Baseballa! | Pulling Out the Pokémon Base Pepper! |
| 28.06.2018 | 29 | Ulu-la-la-lani! | Lulled to La-La Land! |
| 29.06.2018 | 30 | Stara, dobra wymiana! | The Ol’ Raise and Switch! |
| 02.07.2018 | 31 | Zaklinaczka wyspy! | The Island Whisperer! |
| 03.07.2018 | 32 | Poszukiwanie skarbów w stylu Akali! | Treasure Hunt, Akala Style! |
| 04.07.2018 | 33 | Wielkie niebo, mała ryba! | Big Sky, Small Fry! |
| 05.07.2018 | 34 | Ukoronowanie chwili prawdy! | A Crowning Moment of Truth! |
| 06.07.2018 | 35 | Test o smaku curry! | Currying Favor and Flavor! |
| 09.07.2018 | 36 | Próby i determinacja! | Trials and Determinations! |
| 10.07.2018 | 37 | Zrodzony z Ruin! | Rising from the Ruins! |
| 11.07.2018 | 38 | Zdemaskowany Mimikyu! | Mimikyu Unmasked! |
| 12.07.2018 | 39 | Mallow i Leśny Nauczyciel! | Mallow and the Forest Teacher! |
| 13.07.2018 | 40 | Baloniki, Brionne i bojowość! | Balloons, Brionne, and Belligerence! |
| 16.07.2018 | 41 | Elektryczne Turbodoładowanie! | Mounting an Electrifying Charge! |
| 17.07.2018 | 42 | Alola, Kanto! | Alola, Kanto! |
| 18.07.2018 | 43 | Zderzenie regionów! | When Regions Collide! |
| SERIA DWUDZIESTA PIERWSZA | |||
| 01 | ' | A Dream Encounter | |
| 02 | ' | Now You See Them, Now You Don’t | |
| 03 | ' | Deceiving Appearances | |
| 04 | ' | A Masked Warning | |
| 05 | ' | Night of a Thousand Poses | |
| 06 | ' | Mission: Total Recall | |
| 07 | ' | Faba’s Revenge | |
| 08 | ' | Family Determination | |
| 09 | ' | Revealing the Stuff of Legend | |
| 10 | ' | Rescuing the Unwilling! | |
| 11 | ' | 10,000,000 Reasons to Fight! | |
| 12 | ' | The Professors’ New Adventure! | |
| 13 | ' | Let Sleeping Pokémon Lie! | |
| 14 | ' | The Dex Can’t Help It! | |
| 15 | ' | Fighting Back The Tears! | |
| 16 | ' | Tasting the Bitter With The Sweet! | |
| 17 | ' | Getting A Jump On The Competition! | |
| 18 | ' | A Mission of Ultra Urgency! | |
| 19 | ' | Acting True to Form! | |
| 20 | ' | Pushing the Fiery Envelope! | |
| 21 | ' | Turning Heads and Training Hard! | |
| 22 | ' | Smashing with Sketch! | |
| 23 | ' | Love at First Twirl! | |
| 24 | ' | Real Life… Inquire Within! | |
| 25 | ' | Rise and Shine, Starship! | |
| 26 | ' | The Young Flame Strikes Back! | |
| 27 | ' | Dewpider Ascending! | |
| 28 | ' | Sours for the Sweet! | |
| 29 | ' | Why Not Give Me a Z-Ring Sometime? | |
| 30 | ' | Tough Guy Trials!!! | |
| 31 | ' | Some Kind of Laziness!! | |
| 32 | ' | A Battle Hand-Off! | |
| 33 | ' | Guiding an Awakening! | |
| 34 | ' | Twirling with a Bang! | |
| 35 | ' | Showering the World with Love! | |
| 36 | ' | Not Caving Under Pressure! | |
| 37 | ' | A Young Royal Flame Ignites! | |
| 38 | ' | All They Want To Do Is Dance Dance! | |
| 39 | ' | Dummy, You Shrunk The Kids! | |
| 40 | ' | The Shape Of Love To Come! | |
| 41 | ' | The Long Vault Home! | |
| 42 | ' | I Choose Paradise! | |
| 43 | ' | Filling the Light with Darkness! | |
| 44 | ' | Full Moon and Many Arms! | |
| 45 | ' | The Prism Between Light and Darkness! | |
| 46 | ' | Securing the Future! | |
| 47 | ' | A Plethora of Pikachu! | |
| 48 | ' | Turning the Other Mask! | |
