Calineczka (Golden Films)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Calineczka

Thumbelina

Calineczka Golden Films.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Japonia, Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor DVD/VHS Cass Film
Rok produkcji 1992
Ten artykuł jest o filmie animowanym z 1992 roku. Możesz także szukać innych haseł związanych z Calineczką.

Calineczka (ang. Thumbelina, 1992) – japońsko-amerykański film animowany dla dzieci wyprodukowany przez Golden Films. W Polsce wydany przez Cass Film na VHS i DVD.

Fabuła

Przygotuj się na wspaniale animowaną podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w cudownym świecie przyrody. Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów. Stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Opis dystrybutora

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: En-Be-Ef WARSZAWA
Dystrybucja na terenie Polski: Cass Film

Golden Films
Filmy KopciuszekKrólewna ŚnieżkaKsięga dżungliCzarnoksiężnik z Krainy OzŚpiąca królewnaAladynCalineczkaPiękna i Bestia (1992)PinokioTrzej muszkieterowieSindbadKról dżungliPocahontasWigilijna nocArka NoegoKrólewna ŚnieżkaKsiążę i żebrakNowe przygody Królika PsotnikaŚwiąteczne elfyWyspa skarbówDzwonnik z Notre DamePiękna i Bestia (1996)Podróże GuliweraTomcio Paluch spotyka CalineczkęZamek księżniczkiAnastazjaHerkulesKsiążę EgiptuTarzan - władca małpCamelotLegenda o Su-LingAtlantyda: Prawdziwa legendaMałe aniołyMachu Picchu – Tajemnica skarbuCygańska ballerinaToyland – Przygoda w krainie zabawekWielkanocna przygoda