Pinokio (film 1992)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Pinokio

Pinocchio

Pinokio 1992.jpg
Gatunek animowany, familijny, przygodowy
Kraj produkcji Japonia, Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna TVP2 (1. wersja)
Dystrybutor DVD/VHS Cass Film (2. wersja)
Rok produkcji 1992
Data premiery dubbingu 3 maja 1994 (1. wersja)
Ten artykuł jest o filmie animowanym z 1992 roku. Możesz także szukać innych haseł związanych z Pinokiem.

Pinokio (ang. Pinocchio, 1992) – japońsko-amerykański film animowany dla dzieci na podstawie książki Carla Collodiego, wyprodukowany przez American Film Investment Corporation (późniejsze Golden Films).

Film został emitowany w TVP2 (pierwsza wersja dubbingu, premiera: 3 maja 1994 roku) oraz wydany na VHS i DVD przez Cass Film (druga wersja dubbingu).

Fabuła

Pinokio jest małym pajacykiem z drewna, który najbardziej w świecie chciałby zostać prawdziwym chłopcem. Jest jednak rozbrykanym łobuziakiem i na dodatek kłamie. Za każdym razem, kiedy mu się to zdarzy, jego drewniany nos rośnie, rośnie i rośnie… Ale pewnego dnia, gdy jego ojciec Gepetto, zostaje połknięty przez wieloryba, Pinokio ratuje go. W nagrodę wróżka spełniła jego marzenie. Ta pięknie animowana baśń, będąca lekturą szkolną, sprawi, że Twoja rodzina będzie przeżywać przygody zapierające dech w piersiach.

Opis dystrybutora

Wersja polska

Pierwsza wersja

Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU
Reżyseria: Maryla Ankudowicz
Wystąpili:

i inni

Druga wersja

W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: EN-BE-EF WARSZAWA
Dystrybucja na terenie Polski: CASS FILM

Linki zewnętrzne

Golden Films
Filmy KopciuszekKrólewna ŚnieżkaKsięga dżungliCzarnoksiężnik z Krainy OzŚpiąca królewnaAladynCalineczkaPiękna i Bestia (1992)PinokioTrzej muszkieterowieSindbadKról dżungliPocahontasWigilijna nocArka NoegoKrólewna ŚnieżkaKsiążę i żebrakNowe przygody Królika PsotnikaŚwiąteczne elfyWyspa skarbówDzwonnik z Notre DamePiękna i Bestia (1996)Podróże GuliweraTomcio Paluch spotyka CalineczkęZamek księżniczkiAnastazjaHerkulesKsiążę EgiptuTarzan - władca małpCamelotLegenda o Su-LingAtlantyda: Prawdziwa legendaMałe aniołyMachu Picchu – Tajemnica skarbuCygańska ballerinaToyland – Przygoda w krainie zabawekWielkanocna przygoda