Wigilijna noc

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wigilijna noc

The Night Before Christmas

Wigilijna noc.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Polsat JimJam
Dystrybutor VHS Cass Film
Rok produkcji 1994

Wigilijna noc (ang. The Night Before Christmas, 1994) – amerykański film animowany.

Film w Polsce został wydany przez Cass Film na VHS w latach 90-tych i później na VCD. Film wyemitowano też na kanale Polsat JimJam 22 grudnia 2013 roku (film emitowany na "taśmach" angielskich).

Fabuła

Raz do roku w wigilijną, czarodziejską noc, wszystkie najskrytsze marzenia mogą się spełnić. Bohater naszej opowieści, mały samotny Jeffrey spędzał dotychczas świąteczne wieczory w bardzo smutnym nastroju. Nie miał gdzie mieszkać i często przymierał głodem. Szczęście jednak uśmiechnęło się do niego. Dostał pracę w fabryce zabawek. Poruszony losem innych samotnych dzieci, z wybrakowanych części poskładał zabawki i ofiarował je, potajemnie dzieciom z Domu Dziecka. Skąpy właściciel szybko odkrył jego tajemnicę i postanowił go ukarać. Jest jednak, ktoś kto rozumie jego postępowanie, ktoś dobry, ciepły i serdeczny. Ktoś kto sam uszczęśliwia w wigilijną noc osamotnione dzieci.

Opis dystrybutora

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

Reżyseria: Maciej Leszczyński
Dialogi: Karolina Bober
Opracowanie piosenek: Olga Bończyk
Dźwięk: Krzysztof Nawrot
Wersja polska: En Be Ef Warszawa

Golden Films
Filmy KopciuszekKsięga dżungliCzarnoksiężnik z Krainy OzŚpiąca królewnaAladynCalineczkaPiękna i Bestia (1992)PinokioTrzej muszkieterowieSindbadKról dżungliPocahontasWigilijna nocArka NoegoKrólewna ŚnieżkaKsiążę i żebrakNowe przygody Królika PsotnikaŚwiąteczne elfyWyspa skarbówDzwonnik z Notre DamePiękna i Bestia (1996)Podróże GuliweraZamek księżniczkiAnastazjaHerkulesKsiążę EgiptuTarzan - władca małpCamelotLegenda o Su-LingAtlantyda: Prawdziwa legendaMałe aniołyMachu Picchu – Tajemnica skarbuCygańska ballerinaToyland – Przygoda w krainie zabawekWielkanocna przygoda