Nowe przygody Królika Psotnika

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Nowe przygody Królika Psotnika / Przygody Królika Piotrusia

The Adventures of Reggie Rabbit / The New Adventures of Peter Rabbit

Nowe przygody Królika Psotnika.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna TVP2 (1. wersja), Polsat JimJam (2. wersja)
Dystrybutor DVD/VHS Cass Film (2. wersja)
Rok produkcji 1995
Data premiery dubbingu 11 lutego 2000 (1. wersja)

Nowe przygody Królika Psotnika lub Przygody Królika Piotrusia (ang. The Adventures of Reggie Rabbit lub The New Adventures of Peter Rabbit, 1995) – amerykański film animowany dla dzieci, w Polsce wydany przez Cass Film na VHS i DVD. Film wyemitowano też w TVP 2 11 lutego 2000 roku (cz. 1) i 15 lutego 2000 (cz. 2) oraz na kanale Polsat JimJam (premiera: 18 sierpnia 2013 roku).

Fabuła

Królik Rysio jest pogodną, wesołą istotą, lubi śpiew i zabawy, ale ma jedną wielką wadę - jest niesamowitym kłamczuszkiem. W życiu bywa jednak tak, że niewinne kłamstwo może przekształcić się w nie lada kłopot i przysporzyć bardzo wielu zmartwień. Tak było też z naszym Rysiem. Omal nie utracił swoich siostrzyczek, którymi miał się opiekować. Naraził siebie i przyjaciół na niebezpieczeństwo. Kiedy zdał sobie sprawę, że posunął się zbyt daleko, przyznał się do winy i wtedy przyjaciele opuścili go. Były to ciężkie chwile. Przygody skończyły się szczęśliwie, ale Rysio musiał przyrzec, że już nigdy nie będzie kłamał.

(opis dystrybutora)

Wersja polska

Wersja TVP

Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU - WARSZAWA
Tłumaczenie: Maria Wojciechowska

Wersja Cass Film

W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Wersja polska: En-Be-Ef WARSZAWA

Golden Films
Filmy KopciuszekKrólewna ŚnieżkaKsięga dżungliCzarnoksiężnik z Krainy OzŚpiąca królewnaAladynCalineczkaPiękna i Bestia (1992)PinokioTrzej muszkieterowieSindbadKról dżungliPocahontasWigilijna nocArka NoegoKrólewna ŚnieżkaKsiążę i żebrakNowe przygody Królika PsotnikaŚwiąteczne elfyWyspa skarbówDzwonnik z Notre DamePiękna i Bestia (1996)Podróże GuliweraTomcio Paluch spotyka CalineczkęZamek księżniczkiAnastazjaHerkulesKsiążę EgiptuTarzan - władca małpCamelotLegenda o Su-LingAtlantyda: Prawdziwa legendaMałe aniołyMachu Picchu – Tajemnica skarbuCygańska ballerinaToyland – Przygoda w krainie zabawekWielkanocna przygoda