Globtroter Grover: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m Uzupełnienie ze słuchu. |
mNie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Globtroter Grover''' ( | {{Serial2 | ||
|tytuł=Globtroter Grover | |||
|tytuł oryginalny=Global Grover | |||
|plakat= | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Stany Zjednoczone | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[MiniMini+|MiniMini]] | |||
|lata produkcji=2003-2006 | |||
|data premiery=15 kwietnia [[2006]] | |||
|sezony=2 z 2 | |||
|odcinki=38 z 39<!-- według Telemagazyn.pl odcinków było 46 - od 1 do 8 serii drugiej i od 9 do 46 serii pierwszej --> | |||
}} | |||
'''Globtroter Grover''' (ang. ''Global Grover'', 2003-2006) – 39-odcinkowy, amerykański serial animowany, jeden z segmentów ''Ulicy Sezamkowej'', emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini+|MiniMini]] od 15 kwietnia [[2006]] roku. | |||
W drugiej serii lektor podaje oficjalne tytuły. | W drugiej serii lektor podaje oficjalne tytuły. | ||
== Fabuła == | |||
Niebieski stworek Grover wspomina podróże w ciekawe zakątki świata i prezentuje filmy przybliżające kulturę różnych państw. W każdym odcinku dzieci prezentują obyczaje krajów, z których pochodzą. | |||
<small>Opis ze strony [https://www.telemagazyn.pl/serial/globtroter-grover-44229/odc9/ www.Telemagazyn.pl]</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 14: | Linia 32: | ||
'''W roli Grovera''': [[Janusz Zadura]]<br /> | '''W roli Grovera''': [[Janusz Zadura]]<br /> | ||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Joanna Węgrzynowska]]<!-- | * [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska|Joanna Węgrzynowska]] | ||
* [[ | * [[Robert Tondera]] | ||
* [[Waldemar Barwiński]] | |||
* [[Beniamin Lewandowski]]<!-- | |||
* [[Wit Apostolakis-Gluziński]]--> | |||
* [[Paweł Galia]] | |||
* [[Martyna Sommer]] | * [[Martyna Sommer]] | ||
i inni | i inni | ||
| Linia 22: | Linia 44: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="10%"|№ | ||
!width=" | !width="90%"|Tytuł polski | ||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Angola'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Jordania'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Meksyk'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Bangladesz'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Argentyna'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Alaska'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Australia'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| ''Meksyk II'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09 | ||
| ''Chiny'' | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| ''Trynidad'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11 | ||
| ''Rosja'' | | ''Rosja'' | ||
| | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12 | ||
| ''Malezja'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Izrael'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Jamajka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Mongolia'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Australia II'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Egipt'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Kanada'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Podróż dookoła świata'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Anglia'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Chiny II'' | | ''Chiny II'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|22 | ||
| ''Francja'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|23 | ||
| '' | | ''Holandia'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|24 | ||
| ''Puerto Rico'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| '' | | ''Tybet'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26 | ||
| ''Hawaje'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27 | ||
| '' | | ''Kąpiel'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28 | ||
| ''Arizona'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|29 | ||
| '' | | ''Bangladesz II'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|30 | ||
| ''Południowa Afryka'' | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|31 | ||
| ''Lekcje plastyki w Bangladeszu'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|32 | ||
| '' | | ''Cegielnia w Nikaragui'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|33 | ||
| ''Niemiecki dach kryty strzechą'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|34 | ||
| '' | | ''Maskonury w Islandii'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|35 | ||
| ''Amerykańscy hindusi'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|36 | ||
| '' | | ''Polskie strachy na wróble'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|37 | ||
| ''Dzień w parku na Filipinach'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|38 | ||
| '' | | ''Japońskie bębny Taiko'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
{{Ulica Sezamkowa}} | |||
[[Kategoria:Seriale | [[Kategoria: Seriale dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 12:51, 29 wrz 2023
| Tytuł | Globtroter Grover |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Global Grover |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | MiniMini |
| Lata produkcji | 2003-2006 |
| Data premiery dubbingu | 15 kwietnia 2006 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 38 z 39 |
Globtroter Grover (ang. Global Grover, 2003-2006) – 39-odcinkowy, amerykański serial animowany, jeden z segmentów Ulicy Sezamkowej, emitowany w Polsce na kanale MiniMini od 15 kwietnia 2006 roku.
W drugiej serii lektor podaje oficjalne tytuły.
Fabuła
Niebieski stworek Grover wspomina podróże w ciekawe zakątki świata i prezentuje filmy przybliżające kulturę różnych państw. W każdym odcinku dzieci prezentują obyczaje krajów, z których pochodzą.
Opis ze strony www.Telemagazyn.pl
Wersja polska
Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie:
- Agnieszka Farkowska (odc. 1-2, 4-5),
- Piotr Radziwiłowicz (odc. 7-8, 10-12, 31-38),
- Anna Niedźwiecka (odc. 13-16, 18-19, 21-25, 27-28, 30)
Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownik produkcji: Anna Kuszewska
W roli Grovera: Janusz Zadura
W pozostałych rolach:
- Joanna Węgrzynowska
- Robert Tondera
- Waldemar Barwiński
- Beniamin Lewandowski
- Paweł Galia
- Martyna Sommer
i inni
Lektor: Paweł Galia
Spis odcinków
| № | Tytuł polski |
|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |
| 01 | Angola |
| 02 | Jordania |
| 03 | Meksyk |
| 04 | Bangladesz |
| 05 | Argentyna |
| 06 | Alaska |
| 07 | Australia |
| 08 | Meksyk II |
| 09 | Chiny |
| 10 | Trynidad |
| 11 | Rosja |
| 12 | Malezja |
| 13 | Izrael |
| 14 | Jamajka |
| 15 | Mongolia |
| 16 | Australia II |
| 17 | Egipt |
| 18 | Kanada |
| 19 | Podróż dookoła świata |
| 20 | Anglia |
| 21 | Chiny II |
| 22 | Francja |
| 23 | Holandia |
| 24 | Puerto Rico |
| 25 | Tybet |
| 26 | Hawaje |
| 27 | Kąpiel |
| 28 | Arizona |
| 29 | Bangladesz II |
| 30 | Południowa Afryka |
| SERIA DRUGA | |
| 31 | Lekcje plastyki w Bangladeszu |
| 32 | Cegielnia w Nikaragui |
| 33 | Niemiecki dach kryty strzechą |
| 34 | Maskonury w Islandii |
| 35 | Amerykańscy hindusi |
| 36 | Polskie strachy na wróble |
| 37 | Dzień w parku na Filipinach |
| 38 | Japońskie bębny Taiko |
Linki zewnętrzne
- Globtroter Grover w polskiej Wikipedii
