Roztańczona Angelina: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
DXton (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Douglazzz (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Roztańczona Angelina''' (org. ''Angelina Ballerina'', 2001-2002) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[TVP1]], [[MiniMini]] oraz [[JimJam]].
{{Serial2
|tytuł=Roztańczona Angelina
|tytuł oryginalny=Angelina Ballerina
|plakat=
|gatunek=animowany
|kraj=Wielka Brytania
|język=angielski
|stacja=[[Telewizja Polska|TVP1]], [[MiniMini+|MiniMini]], [[JimJam]]
|dystrybutor dvd=
|lata produkcji=2001-2002
|data premiery=16 czerwca [[2004]]
|sezony=2 z 2
|odcinki=<small>główna seria</small>: 26 z 26<br /><small>odcinki specjalne</small>: 3 z 3
}}
'''Roztańczona Angelina''' (ang. ''Angelina Ballerina'') – brytyjski serial animowany produkcji HiT Entertainment.
 
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Telewizja Polska|TVP1]] od 16 czerwca [[2004]] roku, a także na kanałach [[JimJam|Polsat JimJam]] (premiera: 2 czerwca [[2008]] roku) oraz [[MiniMini+|MiniMini]] (premiera: 7 stycznia [[2009]] roku).


W 2009 roku powstał kolejny serial z przygodami myszy Angeliny – ''[[Roztańczona Angelina: Nowe kroki]]''.
W 2009 roku powstał kolejny serial z przygodami myszy Angeliny – ''[[Roztańczona Angelina: Nowe kroki]]''.
== Fabuła ==
Perypetie uroczej myszki, która marzy o zostaniu prima baleriną. Akcja serialu rozgrywa się w malowniczej wiosce Chipping Cheddar w Mysiolandii, gdzie uparta mała gwiazdka, przeżywa smutki i radości związane z dorastaniem i nauką. Bohaterka udowadnia młodym widzom, że nawet niepozorna myszka może realizować swoje marzenia. Odkrywa przy tym, że podróż ku nim może być bardzo zabawna.
<small>Źródło: [https://www.teleman.pl/tv/-144077 Teleman]</small>


== Wersja polska ==
== Wersja polska ==
'''Wersja polska''': TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA<br />
=== Seria I ===
'''Wersja polska''': [[Telewizja Polska Agencja Filmowa|TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Dialogi''': [[Dorota Dziadkiewicz|Dorota Dziadkiewicz-Brewińska]]<br />
'''Dialogi''': [[Dorota Dziadkiewicz|Dorota Dziadkiewicz-Brewińska]] na podstawie tłumaczenia [[Artur Boryczko|Artura Boryczko]]<br />
'''Tłumaczenie''': [[Artur Boryczko]]<br />
'''Dźwięk''': [[Wiesław Jurgała]]<br />
'''Dźwięk''': [[Wiesław Jurgała]]<br />
'''Montaż''': [[Danuta Rajewska]]<br />
'''Montaż''': [[Danuta Rajewska]]<br />
'''Kierownik produkcji''':
'''Kierownik produkcji''':
* [[Krystyna Dynarowska]],
* [[Monika Wojtysiak]] <small>(odc. 1a, 5a, 8ab, 9ab, 12a)</small>,
* [[Monika Wojtysiak]]
* [[Krystyna Dynarowska]] <small>(odc. 1b, 2b, 3b, 4b, 7ab, 10b, 11a)</small>
'''Wystąpili''':
'''Wystąpili''':
* [[Magdalena Krylik|Magdalena Gruziel]] – '''Angelina'''
* [[Magdalena Krylik|Magdalena Gruziel]] – '''Angelina'''
* [[Katarzyna Łaska]] – '''Alicja'''
* [[Katarzyna Łaska]] – '''Alicja'''
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] – '''Petronella'''
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] – '''Petronella'''
* [[Agnieszka Kunikowska]] –
** '''Henryś''',
** '''Pani Chrupka'''<!-- <small>(odc. 4b, 5a, 8b, 9b, 13a)</small>-->
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Panna Lilly'''
* [[Katarzyna Tatarak]] – '''Matka Angeliny'''
* [[Jolanta Wilk]] –
** '''Patrycja''',
** '''Mieszkanka''' <small>(odc. 8b)</small>,
** '''Ania''' <small>(odc. 9b)</small>,
** '''Matka Alicji''' <small>(odc. 10b, 12a)</small>,
** '''Księżniczka Valentina''' <small>(odc. 13b)</small>
* [[Cezary Kwieciński]] –
** '''Wiktor''',
** '''Marynarz''' <small>(odc. 7a)</small>,
** '''Ojciec Alicji''' <small>(odc. 7b)</small>,
** '''Pułkownik Futrzak''' <small>(odc. 8a)</small>,
** '''Ojciec Anii''' <small>(odc. 9b)</small>,
** '''Kapitan''' <small>(odc. 13b)</small>
* [[Krzysztof Strużycki]] – '''Ojciec Angeliny'''
'''W pozostałych rolach''':
* [[Joanna Jędryka]] –
** '''Pani Róża'''<!-- <small>(odc. 1b, 3b, 4b, 7b, 9b)</small>-->,
** '''Madame Zizi''' <small>(odc. 1a)</small>
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] –
** '''Filip'''<!-- <small>(odc. 7a, 9ab, 13a)</small>-->,
** '''Babcia Angeliny''' <small>(odc. 8b, 10b)</small>
* [[Paweł Szczesny]] –
** '''Reżyser Popov''' <small>(odc. 1a)</small>,
** '''Dyrektor teatru''' <small>(odc. 3b)</small>,
** '''Ojciec Filipa''' <small>(odc. 7ab)</small>,
** '''Mieszkaniec''' <small>(odc. 8b)</small>,
** '''Sprzedawca''' <small>(odc. 11a)</small>
* [[Wojciech Machnicki]] –
** '''Prowadzący wyścigu''' <small>(odc. 2b)</small>,
** '''Bileter''' <small>(odc. 3b)</small>,
** '''Kierowca ciężarówki''' <small>(odc. 7a)</small>,
** '''Doktor Zdrówko''' <small>(odc. 7b, 11a, 13b)</small>,
** '''Ludwik, wujek Angeliny''' <small>(odc. 8a)</small>,
** '''Trener''' <small>(odc. 9a)</small>,
** '''Zivo''' <small>(odc. 11b)</small>
* [[Janusz Wituch]] –
** '''Aktor''' <small>(odc. 3b)</small>,
** '''Ojciec Wiktora''' <small>(odc. 4b, 9a)</small>,
** '''Malarz''' <small>(odc. 7a)</small>,
** '''Skrzypek''' <small>(odc. 7b)</small>,
** '''Dziadek Angeliny''' <small>(odc. 8ab, 10b)</small>,
** '''Konduktor''' <small>(odc. 13b)</small>
* [[Iwona Rulewicz]] –
** '''Pani Kredka''' <small>(odc. 7a, 9b)</small>,
** '''Emilka''' <small>(odc. 8b)</small>
* [[Hanna Kinder-Kiss]] –
** '''Starsza mysz''' <small>(odc. 8b)</small>,
** '''Kolega Filipa #2''' <small>(odc. 9a)</small>,
** '''Matka Anii''' <small>(odc. 9b)</small>,
** '''Właścicielka sali''' <small>(odc. 12a)</small>
* [[Brygida Turowska]] –
** '''Kolega Filipa #1''' <small>(odc. 9a)</small>,
** '''Królowa Serafina''' <small>(odc. 13b)</small>
i inni<!-- brak odcinków 2a, 3a, 4a, 5b, 6ab, 10ab, 12b-->
'''Lektor''': [[Krzysztof Mielańczuk]]
=== Seria II ===
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': na zlecenie JimJam – [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Dialogi''': [[Dorota Filipek-Załęska]]<br />
'''Dźwięk i montaż''': [[Sławomir Gładyszewski|Sławek Gładyszewski]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Jerzy Wiśniewski]]<br />
'''Udział wzięli''':
* [[Magdalena Krylik]] – '''Angelina'''
* [[Katarzyna Łaska]] –
** '''Alicja''',
** '''Matka Patrycji i Petronelli''' <small>(odc. 16)</small>
* [[Beata Jankowska-Tzimas|Beata Jankowska]] – '''Petronella'''
* [[Agnieszka Kunikowska]] – '''Henryś'''
* [[Agnieszka Kunikowska]] – '''Henryś'''
* [[Iwona Rulewicz]] – '''Patrycja'''
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Panna Lilly'''
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Panna Lilly'''
* [[Katarzyna Tatarak]] – '''Emilka'''
* [[Elżbieta Gaertner]] –
* [[Jolanta Wilk]] – '''Patrycja'''
** '''Pani Naparstek (Chrupka)'''<!-- <small>(odc. 14-15, 17, 23)</small>-->,
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Wiktor'''
** '''Prowadząca gali Mysich Oscarów''' <small>(odc. 17)</small>
* [[Krzysztof Strużycki]] – '''Ojciec Angeliny'''
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Filip'''<!-- <small>(odc. 15)</small>-->
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Filip'''
* [[Cezary Kwieciński]] –
* [[Hanna Kinder-Kiss]] - '''Ania'''
** '''Wiktor''',
i inni
** '''Ojciec Wiktora''' <small>(odc. 21)</small>
* [[Stefan Knothe]] –
** '''Pan Igor Operański''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Ojciec Wiktora''' <small>(odc. 15)</small>,
** '''Doktor Tykwa (Zdrówko)''' <small>(odc. 16-17)</small>,
** '''Gotfryd, dziadek Angeliny''' <small>(odc. 26)</small>
* [[Krzysztof Strużycki]] – '''Moryś, ojciec Angeliny'''
'''W pozostałych rolach''':
* [[Agnieszka Fajlhauer]] – '''Matylda, matka Angeliny'''
* [[Hanna Kinder-Kiss]]
** '''Pani Mętlik (Róża)'''<!-- <small>(odc. 16, 23)</small>-->,
** '''Jubilerka''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Joanna Jędryka]] –
** '''Panna Nutka''' <small>(odc. 21)</small>,
** '''Zofia, babcia Angeliny''' <small>(odc. 26)</small>
* [[Joanna Pach-Żbikowska|Joanna Pach]] – '''Ania''' <small>(odc. 22)</small>
i inni<!-- brak odcinków 18-19, 24-25-->
 
'''Lektor''': [[Stefan Knothe]]


===Angelina wyrusza w rejs===
=== Angelina wyrusza w rejs ===
'''Wersja polska''': na zlecenie HIT Entertainment [[Studio Eurocom]]<br />
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': na zlecenie HIT Entertainment [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Dialogi''': [[Anna Hajduk]]<br />
'''Dialogi''': [[Anna Wysocka|Anna Hajduk]]<br />
'''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Gładkowski]]<br />
'''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Gładkowski]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Marzena Omen-Wiśniewska]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Marzena Omen-Wiśniewska]]<br />
'''Wystąpili''':
'''Udział wzięli''':
* [[Magdalena Krylik]] – '''Angelina'''
* [[Magdalena Krylik]] – '''Angelina'''
* [[Katarzyna Łaska]] – '''Alicja'''
* [[Katarzyna Łaska-Kaczanowska|Katarzyna Łaska]] – '''Alicja'''
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Panna Lilly'''
* [[Joanna Jędryka]] – '''Panna Nutka'''
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] – '''Petronella'''
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] – '''Petronella'''
* [[Agnieszka Kunikowska]] – '''Henryś'''
* [[Agnieszka Kunikowska]] – '''Henryś'''
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Panna Lilly'''
* [[Wojciech Machnicki]] - '''kapitan'''
* [[Grzegorz Drojewski]] – '''Juri'''
* [[Agnieszka Fajlhauer]] – '''Patrycja'''
* [[Agnieszka Fajlhauer]] – '''Patrycja'''
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Wiktor'''
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Wiktor'''
* [[Wojciech Machnicki]] – '''kapitan'''
* [[Krzysztof Strużycki]] – '''Ojciec Angeliny'''
* [[Krzysztof Strużycki]] – '''Ojciec Angeliny'''
* [[Joanna Jędryka]] - '''Panna Nutka'''
* [[Grzegorz Drojewski]] – '''Juri'''
i inni
 
'''Lektor''': [[Cezary Kwieciński]]
 
=== Tańcząca Królewna ===
'''Wersja polska''': na zlecenie HIT Entertainment – [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]]<br />
'''Reżyseria''': [[Dorota Kawęcka]]<br />
'''Dialogi''': [[Dorota Dziadkiewicz]]<br />
'''Dźwięk i montaż''': [[Jacek Kacperek]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Jerzy Wiśniewski]]<br />
'''Wystąpili''':
* [[Magdalena Krylik]] – '''Angelina'''
* [[Katarzyna Łaska-Kaczanowska|Katarzyna Łaska]] – '''Alicja'''
* [[Agnieszka Kunikowska]] –
** '''Henryś''',
** '''Królowa Serafina'''
* [[Katarzyna Skolimowska]] – '''Panna Lilly'''
* [[Iwona Rulewicz]] – '''Patrycja'''
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] –
** '''Petronella''',
** '''Królewna Phoebe'''
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] –
** '''Filip''',
** '''Królewna Sophie'''
* [[Cezary Kwieciński]] –
** '''Wiktor''',
** '''Konduktor'''
* [[Agnieszka Fajlhauer]] –
** '''Matka Angeliny''',
** '''Królewna Valentine'''
* [[Krzysztof Strużycki]] –
** '''Ojciec Angeliny''',
** '''Król Myszolandii'''
i inni
i inni


Linia 50: Linia 197:


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| style="text-align: center; width: 70%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;"
|-style="background: #ABC;"
!width="6%"|N/o
!width="41%"|Polski tytuł
!width="41%"|Angielski tytuł
|-
| colspan=3 |
|-
|-
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA'''
!width="10%"|
!width="45%"|Tytuł polski
!width="45%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=3 |
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|01
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01
| ''Henryś na scenie''
| ''Henryś na scenie''
| ''Angelina in the Wings''
| ''Angelina in the Wings''
Linia 69: Linia 212:
| ''Arthur the Butterfly''
| ''Arthur the Butterfly''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02
| ''Świąteczny prezent''
| ''Świąteczny prezent''
| ''The Gift''
| ''The Gift''
Linia 78: Linia 219:
| ''Treasure Tandems''
| ''Treasure Tandems''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03
| ''Angelina w wesołym miasteczku''  
| ''Angelina w wesołym miasteczku''  
| ''Angelina at the Fair''
| ''Angelina at the Fair''
Linia 87: Linia 226:
| ''The Ballet Tickets''
| ''The Ballet Tickets''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|04
| ''Nocna zjawa''
| ''Nocna zjawa''
| ''Midnight Muddle''
| ''Midnight Muddle''
Linia 96: Linia 233:
| ''Miss Lilly is Leaving''
| ''Miss Lilly is Leaving''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|05
| ''Panna Lilly przychodzi z wizytą''
| ''Panna Lilly przychodzi z wizytą''
| ''Miss Lilly Comes to Dinner''
| ''Miss Lilly Comes to Dinner''
Linia 105: Linia 240:
| ''Lucky Penny''
| ''Lucky Penny''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|06
| ''Angelina detektywem''  
| ''Angelina detektywem''  
| ''Angelina the Mouse Detective''
| ''Angelina the Mouse Detective''
Linia 114: Linia 247:
| ''Angelina and Grandma''
| ''Angelina and Grandma''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|07
| ''Dwie myszki w łódce''
| ''Dwie myszki w łódce''
| ''Two Mice in a Boat''
| ''Two Mice in a Boat''
Linia 123: Linia 254:
| ''The Costume Ball''
| ''The Costume Ball''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|08
| ''Legenda o Wielkiej Łapie''
| ''Legenda o Wielkiej Łapie''
| ''The Legend of Big Paw''
| ''The Legend of Big Paw''
Linia 132: Linia 261:
| ''The Ballerina Rag Doll''
| ''The Ballerina Rag Doll''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|09
| ''Serowa piłka''
| ''Serowa piłka''
| ''The Cheese Ball Cup''
| ''The Cheese Ball Cup''
Linia 141: Linia 268:
| ''Angelina and Anya''
| ''Angelina and Anya''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|10
| ''Zawody gimnastyczne''
| ''Zawody gimnastyczne''
| ''The Gymnastics Championship''
| ''The Gymnastics Championship''
Linia 150: Linia 275:
| ''Angelina’s Baby Sister''
| ''Angelina’s Baby Sister''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11
| ''Niespodzianka Angeliny''
| ''Niespodzianka Angeliny''
| ''Angelina’s Surprise''
| ''Angelina’s Surprise''
Linia 159: Linia 282:
| ''Rose Fairy Princess''
| ''Rose Fairy Princess''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|12
| ''Prezent Alicji''
| ''Prezent Alicji''
| ''Alice’s Present''
| ''Alice’s Present''
Linia 168: Linia 289:
| ''No Match for Angelina''
| ''No Match for Angelina''
|-
|-
| colspan=3 |
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13
|-
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|13
| ''Walentynki Angeliny''
| ''Walentynki Angeliny''
| ''Angelina’s Valentine''
| ''Angelina’s Valentine''
Linia 177: Linia 296:
| ''The Royal Banquet''
| ''The Royal Banquet''
|-
|-
| colspan=3 |
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''ODCINEK SPECJALNY'''
|-
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''ODCINEK SPECJALNY'''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|S1
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|S1
| ''Przedstawienie musi trwać''
| ''Przedstawienie musi trwać''
| ''The Show Must Go On''
| ''The Show Must Go On''
|-
|-
| colspan=3 |
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA'''
| style="background-color: #CCE2FF;"|14
|-
| colspan=3 |
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|01
| ''Propozycja''
| ''Propozycja''
| ''The Proposal''
| ''The Proposal''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|15
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|02
| ''Magik Wiktor''
| ''Magik Wiktor''
| ''William the Conjuror''
| ''William the Conjuror''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|16
|-  
| bgcolor="#DFEEEF"|03
| ''Stary dąb''  
| ''Stary dąb''  
| ''The Old Oak Tree''
| ''The Old Oak Tree''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|17
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|04
| ''Światła, kamera, akcja!''
| ''Światła, kamera, akcja!''
| ''Lights, Camera, Action!''
| ''Lights, Camera, Action!''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|18
|-  
| bgcolor="#DFEEEF"|05
| ''Gwiazdka dziennikarska''
| ''Gwiazdka dziennikarska''
| ''Angelina, Ace Reporter''
| ''Angelina, Ace Reporter''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|19
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|06
| ''Główki i ogonki''  
| ''Główki i ogonki''  
| ''Heads and Tails''
| ''Heads and Tails''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|20
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|07
| ''Angelina i srebrny medalion''
| ''Angelina i srebrny medalion''
| ''Angelina and The Silver Locket''
| ''Angelina and The Silver Locket''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|21
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|08
| ''Mysz roku''
| ''Mysz roku''
| ''Mouse of the Year''
| ''Mouse of the Year''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|22
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|09
| ''Wizyta Ani''
| ''Wizyta Ani''
| ''Anya’s Visit''
| ''Anya’s Visit''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|23
|-  
| bgcolor="#DFEEEF"|10
| ''Strachy Henrysia''
| ''Strachy Henrysia''
| ''Henry’s Halloween''
| ''Henry’s Halloween''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|24
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|11
| ''Klub Filipa''
| ''Klub Filipa''
| ''Sammy’s Club''
| ''Sammy’s Club''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|25
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|12
| ''Prezentacja''
| ''Prezentacja''
| ''Show and Tell''
| ''Show and Tell''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|26
|-  
| bgcolor="#DFEEEF"|13
| ''Rocznicowe przyjęcie''
| ''Rocznicowe przyjęcie''
| ''The Anniversary Party''
| ''The Anniversary Party''
|-
|-
| colspan=3 |
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''ODCINKI SPECJALNE'''
|-
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''ODCINEK SPECJALNY'''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|S2
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|S2
| ''Tańcząca Królewna''
| ''Tańcząca Królewna''
| ''Princess Dance''
| ''Princess Dance''
|-
|-
| colspan=3 |
| style="background-color: #CCE2FF;"|S3
|-
| bgcolor="#DFEEEF"|S3
| ''Angelina wyrusza w rejs''
| ''Angelina wyrusza w rejs''
| ''Angelina Sets Sail''
| ''Angelina Sets Sail''
|-
|-
| colspan=3 |
|}
|}



Aktualna wersja na dzień 19:35, 12 lis 2025

Tytuł Roztańczona Angelina
Tytuł oryginalny Angelina Ballerina
Gatunek animowany
Kraj produkcji Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna TVP1, MiniMini, JimJam
Lata produkcji 2001-2002
Data premiery dubbingu 16 czerwca 2004
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki główna seria: 26 z 26
odcinki specjalne: 3 z 3

Roztańczona Angelina (ang. Angelina Ballerina) – brytyjski serial animowany produkcji HiT Entertainment.

Serial emitowany w Polsce na kanale TVP1 od 16 czerwca 2004 roku, a także na kanałach Polsat JimJam (premiera: 2 czerwca 2008 roku) oraz MiniMini (premiera: 7 stycznia 2009 roku).

W 2009 roku powstał kolejny serial z przygodami myszy Angeliny – Roztańczona Angelina: Nowe kroki.

Fabuła

Perypetie uroczej myszki, która marzy o zostaniu prima baleriną. Akcja serialu rozgrywa się w malowniczej wiosce Chipping Cheddar w Mysiolandii, gdzie uparta mała gwiazdka, przeżywa smutki i radości związane z dorastaniem i nauką. Bohaterka udowadnia młodym widzom, że nawet niepozorna myszka może realizować swoje marzenia. Odkrywa przy tym, że podróż ku nim może być bardzo zabawna.

Źródło: Teleman

Wersja polska

Seria I

Wersja polska: TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi: Dorota Dziadkiewicz-Brewińska na podstawie tłumaczenia Artura Boryczko
Dźwięk: Wiesław Jurgała
Montaż: Danuta Rajewska
Kierownik produkcji:

Wystąpili:

W pozostałych rolach:

  • Joanna Jędryka
    • Pani Róża,
    • Madame Zizi (odc. 1a)
  • Anna Apostolakis
    • Filip,
    • Babcia Angeliny (odc. 8b, 10b)
  • Paweł Szczesny
    • Reżyser Popov (odc. 1a),
    • Dyrektor teatru (odc. 3b),
    • Ojciec Filipa (odc. 7ab),
    • Mieszkaniec (odc. 8b),
    • Sprzedawca (odc. 11a)
  • Wojciech Machnicki
    • Prowadzący wyścigu (odc. 2b),
    • Bileter (odc. 3b),
    • Kierowca ciężarówki (odc. 7a),
    • Doktor Zdrówko (odc. 7b, 11a, 13b),
    • Ludwik, wujek Angeliny (odc. 8a),
    • Trener (odc. 9a),
    • Zivo (odc. 11b)
  • Janusz Wituch
    • Aktor (odc. 3b),
    • Ojciec Wiktora (odc. 4b, 9a),
    • Malarz (odc. 7a),
    • Skrzypek (odc. 7b),
    • Dziadek Angeliny (odc. 8ab, 10b),
    • Konduktor (odc. 13b)
  • Iwona Rulewicz
    • Pani Kredka (odc. 7a, 9b),
    • Emilka (odc. 8b)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • Starsza mysz (odc. 8b),
    • Kolega Filipa #2 (odc. 9a),
    • Matka Anii (odc. 9b),
    • Właścicielka sali (odc. 12a)
  • Brygida Turowska
    • Kolega Filipa #1 (odc. 9a),
    • Królowa Serafina (odc. 13b)

i inni

Lektor: Krzysztof Mielańczuk

Seria II

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie JimJam – STUDIO EUROCOM
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi: Dorota Filipek-Załęska
Dźwięk i montaż: Sławek Gładyszewski
Kierownictwo produkcji: Jerzy Wiśniewski
Udział wzięli:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Stefan Knothe

Angelina wyrusza w rejs

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie HIT Entertainment – STUDIO EUROCOM
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi: Anna Hajduk
Dźwięk i montaż: Jacek Gładkowski
Kierownictwo produkcji: Marzena Omen-Wiśniewska
Udział wzięli:

i inni

Lektor: Cezary Kwieciński

Tańcząca Królewna

Wersja polska: na zlecenie HIT Entertainment – STUDIO EUROCOM
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi: Dorota Dziadkiewicz
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo produkcji: Jerzy Wiśniewski
Wystąpili:

i inni

Lektor: Cezary Kwieciński

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01 Henryś na scenie Angelina in the Wings
Motyl Artur Arthur the Butterfly
02 Świąteczny prezent The Gift
Wyścig tandemów Treasure Tandems
03 Angelina w wesołym miasteczku Angelina at the Fair
Bilety do teatru The Ballet Tickets
04 Nocna zjawa Midnight Muddle
Panna Lilly wyjeżdza Miss Lilly is Leaving
05 Panna Lilly przychodzi z wizytą Miss Lilly Comes to Dinner
Grosik na szczęście Lucky Penny
06 Angelina detektywem Angelina the Mouse Detective
Angelina i babcia Angelina and Grandma
07 Dwie myszki w łódce Two Mice in a Boat
Bal kostiumowy The Costume Ball
08 Legenda o Wielkiej Łapie The Legend of Big Paw
Lalka Angeliny The Ballerina Rag Doll
09 Serowa piłka The Cheese Ball Cup
Angelina i Ania Angelina and Anya
10 Zawody gimnastyczne The Gymnastics Championship
Siostrzyczka Angeliny Angelina’s Baby Sister
11 Niespodzianka Angeliny Angelina’s Surprise
Księżniczka Różyczka Rose Fairy Princess
12 Prezent Alicji Alice’s Present
Wiwat Angelina No Match for Angelina
13 Walentynki Angeliny Angelina’s Valentine
Z wizytą u królowej The Royal Banquet
ODCINEK SPECJALNY
S1 Przedstawienie musi trwać The Show Must Go On
SERIA DRUGA
14 Propozycja The Proposal
15 Magik Wiktor William the Conjuror
16 Stary dąb The Old Oak Tree
17 Światła, kamera, akcja! Lights, Camera, Action!
18 Gwiazdka dziennikarska Angelina, Ace Reporter
19 Główki i ogonki Heads and Tails
20 Angelina i srebrny medalion Angelina and The Silver Locket
21 Mysz roku Mouse of the Year
22 Wizyta Ani Anya’s Visit
23 Strachy Henrysia Henry’s Halloween
24 Klub Filipa Sammy’s Club
25 Prezentacja Show and Tell
26 Rocznicowe przyjęcie The Anniversary Party
ODCINKI SPECJALNE
S2 Tańcząca Królewna Princess Dance
S3 Angelina wyrusza w rejs Angelina Sets Sail

Linki zewnętrzne