Demel: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m |
m |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Demel International Corporation''' – nieistniejąca już firma dystrybucyjna zajmująca się wydawaniem filmów, a także seriali na kasetach VHS, płytach DVD i VCD. Siedziba dystrybutora mieściła się w Warszawie na alei Krakowskiej 110/114. | '''Demel International Corporation''' – nieistniejąca już firma dystrybucyjna zajmująca się wydawaniem filmów, a także seriali na kasetach VHS, płytach DVD i VCD. Siedziba dystrybutora mieściła się w Warszawie na alei Krakowskiej 110/114, a dawniej na ulicy Garibaldiego 5. | ||
== Dystrybucja VHS / DVD == | |||
=== Filmy === | === Filmy === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | ||
Linia 10: | Linia 10: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | | style="background-color: #CCE2FF;"|01 | ||
| ''[[Trzej muszkieterowie (Golden Films)]]'' | | ''[[Trzej muszkieterowie (Golden Films)|Trzej muszkieterowie]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1995 | | 1995 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | | style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''[[Piękna i Bestia (film 1992)]]'' | | ''[[Piękna i Bestia (film 1992)|Piękna i Bestia]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1995 | | 1995 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | | style="background-color: #CCE2FF;"|03 | ||
| ''[[Aladyn (Golden Films)]]'' | | ''[[Aladyn (Golden Films)|Aladyn]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1996 | | 1996 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | | style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| ''[[Co w trawie piszczy (film 1997)]]'' | | ''[[Co w trawie piszczy (film 1997)|Co w trawie piszczy]]'' | ||
| [[En-Be-Ef|EN-BE-EF]] | | [[En-Be-Ef|EN-BE-EF WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | | style="background-color: #CCE2FF;"|05 | ||
| ''[[Dzikie łabędzie]]'' | | ''[[Dzikie łabędzie]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | | style="background-color: #CCE2FF;"|06 | ||
| ''[[Dwanaście miesięcy]]'' | | ''[[Dwanaście miesięcy]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | | style="background-color: #CCE2FF;"|07 | ||
| ''[[Królowa Śniegu (film 1957)]]'' | | ''[[Królowa Śniegu (film 1957)|Królowa Śniegu]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
Linia 51: | Linia 51: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | | style="background-color: #CCE2FF;"|09 | ||
| ''[[Konik Garbusek]]'' | | ''[[Konik Garbusek]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | | style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| ''[[Przygody Buratina|Pinokio i złoty klucz]]'' | | ''[[Przygody Buratina|Pinokio i złoty klucz]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | | style="background-color: #CCE2FF;"|11 | ||
| ''[[Szkarłatny kwiat]]'' | | ''[[Szkarłatny kwiat]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 1998 | | 1998 | ||
|- | |- | ||
Linia 89: | Linia 89: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | | style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''[[Strażak Sam (serial animowany 1987)|Strażak Sam]]'' | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] | |||
| 2003 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''[[Sali Mali]]'' | | ''[[Sali Mali]]'' | ||
| | | – | ||
| 2006 | | 2006 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| ''[[Teddybears]]'' | | ''[[Teddybears]]'' | ||
| | | – | ||
| 2006 | | 2006 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05 | ||
| ''[[Euzebiusz - opowieść o tygrysie| Tygrysek Etelbert]]'' | | ''[[Euzebiusz - opowieść o tygrysie| Tygrysek Etelbert]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 2006 | | 2006 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06 | ||
| ''[[Piaskowy dziadek]]'' | | ''[[Piaskowy dziadek]]'' | ||
| [[GMS Records]] | | [[GMS Records|GMS RECORDS]] | ||
| 2007 | | 2007 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07 | ||
| ''[[Przygody ośliczki Tosi]]'' | | ''[[Przygody ośliczki Tosi]]'' | ||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | | [[Telewizyjne Studia Dźwięku|TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA]] | ||
| 2007 | | 2007 | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| ''[[Cotoons]]'' | | ''[[Cotoons]]'' | ||
| [[GMS Records]] | | [[GMS Records|GMS RECORDS]] | ||
| 2008 | | 2008 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | |||
* [https://web.archive.org/web/20050306112937/http://www.demelvideo.com.pl/ Oficjalna strona] | |||
[[Kategoria: Wydawcy DVD]] | |||
[[Kategoria: Dystrybutorzy]] | [[Kategoria: Dystrybutorzy]] | ||
[[Kategoria: Zleceniodawcy]] |
Wersja z 19:43, 9 lip 2021
Demel International Corporation – nieistniejąca już firma dystrybucyjna zajmująca się wydawaniem filmów, a także seriali na kasetach VHS, płytach DVD i VCD. Siedziba dystrybutora mieściła się w Warszawie na alei Krakowskiej 110/114, a dawniej na ulicy Garibaldiego 5.
Dystrybucja VHS / DVD
Filmy
Seriale
№ | Tytuł | Studio | Premiera |
---|---|---|---|
01 | Legendy wyspy skarbów | TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA | 1998 |
02 | Strażak Sam | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 2003 |
03 | Sali Mali | – | 2006 |
04 | Teddybears | – | 2006 |
05 | Tygrysek Etelbert | MASTER FILM | 2006 |
06 | Piaskowy dziadek | GMS RECORDS | 2007 |
07 | Przygody ośliczki Tosi | TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA | 2007 |
08 | Cotoons | GMS RECORDS | 2008 |