Ciekawski George 2: Gońcie tę małpę!

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Ciekawski George 2: Gońcie tę małpę! / Ciekawski George: Gońcie tę małpę

Curious George 2: Follow That Monkey!

Ciekawski George 2.jpg
Gatunek animowany, familijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Canal+, MiniMini+, TVP2 (1. wersja)
Polsat JimJam (2. wersja)
Platforma streamingowa Viaplay, SkyShowtime (1. wersja)
Rok produkcji 2010
Data premiery dubbingu 28 sierpnia 2010 (1. wersja)
4 kwietnia 2020 (2. wersja)

Ciekawski George 2: Gońcie tę małpę! (ang. Curious George 2: Follow That Monkey!, 2010) – amerykański film animowany. Kontynuacja filmu animowanego Ciekawski George z 2006 roku.

Film z pierwszą wersją dubbingu emitowany w Canal+ (premiera: 28 sierpnia 2010 roku), TVP2 oraz MiniMini+, a z drugą wersją dubbingu w Polsat JimJam (premiera: 4 kwietnia 2020 roku).

Fabuła

Sympatyczna, choć rozbrykana małpka o imieniu George zaprzyjaźnia się z młodą słonicą Kaylą, która właśnie trafiła do nowojorskiego cyrku. Chcąc pomóc nowej przyjaciółce odnaleźć rodzeństwo, George zwraca się o pomoc do starego znajomego. Jest nim Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu, czyli Ted, pracownik muzeum historii naturalnej. Zabiera on oba stworzenia w niezwykłą podróż. Teraz cała trójka pieszo, pociągiem i ciężarówką przemierza całą Amerykę. Wyprawa okazuje się tym trudniejsza, że ciekawski George co jakiś czas pakuje siebie i swoich towarzyszy w poważne tarapaty. Po wielu zabawnych i emocjonujących przygodach udaje im się wreszcie odnaleźć brata i siostrę Kayli w Kalifornii. Zostają jednak oskarżeni o próbę kradzieży słoni i odesłani do Nowego Jorku. Na szczęście właściciel cyrku szybko orientuje się, co jest powodem przygnębienia małej słonicy, pozwala więc, by jej bliscy dołączyli do niej. W ten sposób determinacja i przyjaźń łącząca bohaterów sprawiają, że wielka przygoda kończy się szczęśliwie. Kontynuacja filmu animowanego, zrealizowanego w roku 2006 na podstawie popularnej serii książeczek dziecięcych autorstwa małżonków H.A i Margret Reyów.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-331522

Wersja polska

Pierwsza wersja

Wersja polska: na zlecenie CANALu+ – DUBBFILM
Reżyseria: Cezary Morawski
Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk i montaż: Renata Gontarz
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Wystąpili:

Lektor: Paweł Bukrewicz

Druga wersja

Opracowanie: MEDIAVOX
Tekst polski: Tomasz Gancarek
Dźwięk i montaż: Iwo Dowsilas
Reżyseria: Ireneusz Załóg
W polskiej wersji wystąpili:

i inni

Lektor tytułu filmu: Krzysztof Korzeniowski
Lektor tyłówki: Ireneusz Załóg

Linki zewnętrzne

Ciekawski George
Filmy Ciekawski GeorgeCiekawski George 2: Gońcie tę małpę!Ciekawski George 3: Powrót do dżungliCiekawski George: Królewska małpka
Odcinki specjalne Ciekawski George: Małpiszon i gwiazdkaCiekawski George: Witaj wiosno!Ciekawski George: Halloweenowy Festiwal Strachów
Serial Ciekawski George