Diablo IV

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Diablo IV

Diablo IV.jpg
Gatunek hack’n’slash
Producent Blizzard Entertainment
Wydawca Blizzard Entertainment
Rok produkcji 2023
Premiera dubbingu 6 czerwca 2023
Platformy z dubbingiem PC, PS4, PS5, X1, XSX

Diablo IV – gra cRPG stworzona przez Blizzard Entertainment.

Gra z polskim dubbingiem po raz pierwszy ukazała się 12 maja 2023 w ramach beta testów gry. Oficjalna polska premiera miała miejsce 6 czerwca 2023 roku.

Fabuła

Mroczny rytuał zakończył trwające eony wygnanie Lilit i znów sprowadził ją do Sanktuarium. Jej powrót oznacza początek ery mroku i niedoli.

Pradawna legenda powiada, że Sanktuarium powstało dzięki związkowi anioła i demona. Ich potomkowie – ludzie – założyli wioski, które przeistoczyły się w miasta i imperia. W ten sposób we wszystkich stronach świata narodziły się rozmaite kultury i cywilizacje.

Sanktuarium jest o krok od pogrążenia się w chaosie. Na każdym kroku widać wpływ zła i bezbożności. Zdeprawowane demony i spaczone stworzenia grasują po krainie, a przerażeni mieszkańcy kulą się w ciemnych kątach, usiłując przeżyć kolejny dzień.

Pobożni mieszkańcy Sanktuarium szukają rady i pocieszenia w wierze, dręczy ich jednak myśl, że pokładają ufność w niewłaściwych siłach. Powrót Lilit przyciągnął nową falę mrocznych kultystów, lecz nieważne do kogo kierowane są modlitwy – wszystkie pozostają bez odpowiedzi.

Lilit roznieca najgłębsze pragnienia w sercach demonów, ludzi i bestii. Sama obecność córy Mefista wystarczy do uwolnienia skrywanych lęków, tłumionego gniewu i najdzikszych, najbardziej grzesznych impulsów.

Ciemność po raz kolejny spowija Sanktuarium, lecz tylko nieliczni dzielnie stawiają czoła zagrożeniu. Jaki los czeka tych śmiałków w krainie, którą opuściły nadzieja, odwaga, mądrość i sprawiedliwość?

Oficjalny opis producenta

Wersja polska

Lokalizacja: ALBION LOCALISATIONS
Zespół lokalizacyjny: Ryszard Chojnowski, Łukasz Gładkowski, Elżbieta Grzesiak-Niespodziewany, Mateusz Hasiński, Michał Iwańczuk, Jakub Kaczmarek, Małgorzata Koczańska, Maciej Kowalik, Olga Kubis, Lena Maksiak, Marta Niespodziewany, Jakub Rezmer, Maksymilian Rezmer, Marcin Serkies, Adrian Wajer, Paulina Walenia, Michał Wereszka
Współpraca: LIONBRIDGE – Wojciech Bogacki, Karolina Kubicka, Dawid Stański
Udźwiękowienie: ROBOTO SOUND
Reżyseria: Bartosz Wesołowski, Jakub Rezmer
Dźwięk: Bogusław Pezda
Kierownictwo produkcji: Karina Klimaszewska
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

Zwiastuny i materiały promocyjne

Wystąpili:

i inni

Linki zewnętrzne